Skocz do zawartości

MIUI 9.11.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20191108_074046.jpg

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: View

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3 minuty temu, michalm83 napisał:

Podobnie jak na zeszłotygodniowej wersji nie działa autoobracanie i automatyczna jasność ekranu.
Facebook też się cały czas aktualizuje.
MI9

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Na aktualizacje FB polecam pobrać najnowszą appke z apkmirror i fb przestanie się aktualizować.

Na Mi 9T natomiast został rozwiązany problem nie działającym trybem głośnomówiącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam voice match ok google? U mnie działa tylko na chwilę po odinstaliwaniu aktualizacji Google i zainstalowaniu z powrotem z pozycji sklepu Google, jednak po 10/15 minutach gdy wypowiem ok google nie działa. I gdy klikam dostęp do voice natch to wyskakuje coś takiego jak na screenshocie. Pomaga to co opisałem wcześniej na 5 minut dosłownie. W ustawieniach launchera nova prime "ok google" również jest włączone.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od 2 miesięcy (od tylu mam telefon) przy wchodzeniu do aparatu się aplikacja wywala. Ostatnio podczas nagrywania filmów z fleshem obraz się zatrzymuje dioda gaśnie (oświetlenie). Muszę zabić proces i na nowo nagrywać. Było to samo na oficjalnym stabilnym romie. Nie pokazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartos napisał:

Mam mały bug którego nie było w poprzedniej wersji.

Włączony AOD, mamy aktywne powiadomienie, np. sms lub mail. Nie ma możliwości odblokowania telefonu odciskiem palca. Trzeba dopiero wybudzić ekran i odblokowanie zadziała.

Jednak to nie wina AOD, bez niego też mam nieaktywny czujnik linii papilarnych. 

Zawsze gdy mam powiadomienie na wył. ekranie i miga dioda, nie mogę wybudzić/odblokować telefonu palcem, czytnik nie działa. 

Jak to naprawić? wipe system, cache dalvik już robiłem, od nowa ustawiłem odcisk palca i nic. 

6 godzin temu, lukkop91 napisał:

Brak synchronizacji sms był już rozwiązywany, poszukaj dobrze.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

ktoś znalazł to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo upierdliwy problem po instalacji, od 2 wersji tel strasznie lagowal więc po dzisiejszej aktualizacji zrobiłem factory reset , po skonfigurowaniu wszystkiego co chwilę w różnych odstępach pojawia się komunikat usługi Xiaomi Że nie rozpoznaje ID urządzenia , na chmurze z Xiaomi się zalogowałem i karta SIM też jest zarejestrowana i można dzwonić, jak może pozbyć się tego problemu ?

Screenshot_2019-11-08-17-26-39-036_com.xiaomi.xmsf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...