Skocz do zawartości

Ogromny problem z apką i widocznością urządzenia


mikoliko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, niestety próbowałam już wszystkiego... Błagam, pomóżcie, wzięłam oczyszczacz na raty i naprawdę chciałabym mieć możliwość sterowania oczyszczaczem u dziecka w pokoju (to był jeden z warunków zakupu mojego, żeby właśnie było sterowanie przez apkę)

Moje kroki, które wykonałam: 
zmiana telefonu - identyczna sytuacja, nic to nie dało - wszystko jest tak samo;

zmiana na swoim telefonie na Chiny - poszło! Do czasu... czyli znalazł urządzenie, zalogował się (przez moją sieć Huawei, bo przez xiaomi nie chciał) i niestety nie może nawiązać połączenia z urządzeniem. W obrazkach pokazuję każdy kolejny krok. 

Szukałam rozwiązania w GHz, ale działam na 2,4 a oczyszczacz i na 2,4 i na 5 (ściągnęłam WifiAnalyzer i wszystko ślicznie działa). 
Szukałam na forum, bo ktoś już ten problem miał, ale utknęłam na 4 punkcie wyjaśnień jakiegoś internauty (trzecia odpowiedź), żeby zaktualizować soft samego oczyszczacza (jak?)

 

Pomóżcie mi proszę, ale łopatologicznie, bo ja się nie znam na kompie za dobrze. Co mam zrobić, jak? Żadne wgrywanie starszych wersji nie działa, przełączanie na Polskę, Singapur itd. 

Dzięki z góry!! Może ktoś może zostawić do siebie namiar, żebym mogła się skontaktować i pogadać? Nie chcę odsyłać oczyszczacza, fajny jest :)

Krok1.png

Krok2.png

Krok3.png

Krok4.png

Krok5.png

Krok6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę najpierw spróbować to:

1. W telefonie włączone obowiązkowo bluetooth i lokalizacja
2. Na oczyszczaczu przytrzymujesz równocześnie przez 5 sekund przycisk włączania + przycisk z tylu obudowy (włączania i wyłączania ekranu w 2S / przycisk wyłączania wskaźnika w 2'ce) aż będzie dźwięk i się zrestartuje oczyszczacz.
3. Wtedy klikasz połącz w aplikacji z znalezionym oczyszczaczem - w razie "w" powtórz pkt. nr 2
4. Jeżeli wyskoczy Ci błąd w tym etapie:

jak-dodac-oczyszczacz-xiaomi-do-aplikacj
Szybko klikasz jeszcze raz w tym oknie w "ponownie łącznie" (czy jakoś tak sic!) i daj telefon blisko oczyszczacza i się połączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to wszystko robiłam.. Tak czy siak, nawet jak się połączy, to dodając urządzenie wyskakuje mi po chwili "limit wifi został przekroczony". Dodam, że wszystko mi w domu hula na wifi i nie ma problemu... 

Ten oczyszczacz na jakiej zasadzie działa, że nie ma żadnego hasła do wifi itd? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany. okazalo sie, ze fabryczne firmware 2s (zarowno eu mc1 jak i chinskie ma2) nie sa w stanie polaczyc sie z kontem o xiaomi id > int32 (0xFFFFFFFF = 4294967295). trzeba bylo polaczyc na koncie o mniejszym id, niz 4294967295, zrobic aktualizacje firmware i po tym laczy sie juz normalnie. znalem ten problem z kilku urzadzen (stare urzadzenia yeelight, philips, xiaomi reapeter), ale nie wiedzialem, ze z oczyszczaczmi tez wystepuje. jak w trakcie laczenia macie blad to sprawdzcie xiaomi id.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 3.11.2019 o 23:42, rezmus napisał:

problem rozwiazany. okazalo sie, ze fabryczne firmware 2s (zarowno eu mc1 jak i chinskie ma2) nie sa w stanie polaczyc sie z kontem o xiaomi id > int32 (0xFFFFFFFF = 4294967295). trzeba bylo polaczyc na koncie o mniejszym id, niz 4294967295, zrobic aktualizacje firmware i po tym laczy sie juz normalnie. znalem ten problem z kilku urzadzen (stare urzadzenia yeelight, philips, xiaomi reapeter), ale nie wiedzialem, ze z oczyszczaczmi tez wystepuje. jak w trakcie laczenia macie blad to sprawdzcie xiaomi id.

Witam, przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale wydaje mi się, że mam podobny problem. Id mojego konta zaczyna się od 6*********. Mój Mi air purifier 3H nie chce połączyć się z siecią Wi-Fi (sygnał 2,4 GHz), na trzecim etapie parowania pokazuje mi komunikat: "przekroczono czas połączenia urządzenia... Kanał 2". Jak zmniejszyć id konta Xiaomi oraz zaktualizować firmware oczyszczacza? Prosiłbym o poradę językiem laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...