Jump to content

Jak nie zbrickować telefonu ?

przemo3679

Recommended Posts

Witam.
Jako iż jestem w trakcie procesu czekania na odblokowanie bootloadera (168h) w moim Mi9T PRO, zastanawiam się nad kwestią jak go nie uceglić. 

Temat poruszany w zasadzie setki razy na różnych forach, ale głównie dla modelu K20 PRO, z EU ROMem.

Nigdzie jednak nie doszukałem się bezpośredniej informacji jak jest z MI9T PRO przy wgrywaniu innych romów, czy da się w ogóle go uceglić, a jeżeli tak to czego nie robić.

Czy jeżeli wrzuce MIUI Polska i z jakiegoś powodu (np. przypadek) zablokuje bootloadera to nie będzie to miało przykrych konsekwencji ?

Dodam że w ogóle bym nie bawił się w zmianę ROMu gdyby nie Dialer i apka SMS. Aż chce się niestety powiedzieć, "Paaaanie, kto Panu to tak S***rdolił".

Pozdrawiam.

Edited by przemo3679

Postępuj według poradnika, a nic nie popsujesz. MI9T PRO jest tym samym co K20 Pro z tym że jeden ma b20 A drugi nie, jeden ma oryginalnie Soft global, A drugi cn, więc zasady uceglania są te same. Z tego co ja wyczytałem nie wolno blokować bootloadera na sofcie innym niż był oryginalnie wgrywany, czyli jak będziesz chciał to zrobić to wgraj globala nie rób tego na miui polska.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

24 minuty temu, przemo3679 napisał:

No właśnie słyszałem że w niektórych sytuacjach bootloader lubi się sam wrzucić przy aktualizacji czy coś, a u podstaw MIUI Polska jest rom CN (Tak gdzieś przeczytałem ale ręki uciąć sobie nie dam), czyli niepoprawny dla MI9T PRO

mając MIUIPolska (a poprawniej Xiaomi.eu) nie ma szans, aby wgrał się automatycznie soft od Xiaomi, bo aktualizator jest połączony z serwerami Xiaomi.eu, a nie Xiaomi... Mi9T i K20 to te same urządzenia, możesz wgrać na Mi9T soft od K20 (CN) i nic się nie stanie, prócz tego, że musisz mieć odblokowany BL, gdy go zablokujesz, fon wykryje "niepoprawny" soft i będzie krzyczeć o instalację softu odpowiedniego... Temat obrabiany jak sam zauważyłeś, setki razy...

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...