Skocz do zawartości

MIUI 9.10.31


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

f91031.png

  • Możliwość dodania własnego tła w trybie Ekran zawsze włączony
  • Nowa opcja „Zapamiętuj ustawienia karty SIM” (Ustawienia > Karty SIM i sieci mobilne, działa tylko w przypadku aktywnych dwóch kart SIM)
  • Poprawka na problemy z Bluetooth na urządzeniach z Snapdragonem 845 (Mi 8, Mi Mix 2S itd.)
  • Poprawka błędu powodującego brak możliwości wyłączenia aplikacji systemowych
  • Dodany pasek wyszukiwania na pulpicie (opcjonalny, można go wyłączyć)
  • Listopadowe poprawki bezpieczeństwa dla niektórych urządzeń
  • Poprawki tłumaczenia
  • Redmi K20 brak aktualizacji na ten moment (brak China), Mi 9 Lite opóźnione
  • Pełna lista PL

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Dark Note V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miracast naprawiony? 

Edit. 

Miracast dalej nie działa na rocznym Philipsie, ale np. na Samsungu działa. Kilka wersji wczesniej dzialalo na obydwóch. Ciekawe kiedy to naprawia. 

Sprawdzone jeszcze na wifi 2.4 ghz. Tutaj sie laczy, ale ekran strasznie na tv sie wiesza. Po wifi 5ghz w ogole sie laczy. 

W aplikacjach np. Sport.pl dalej brak obrazu w filmikach w artykułach, jest tylko sam dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus:

- nareszcie poprawnie działa minimalizowanie apliakcji Google Maps i Yanosik. Od razu odpalają się w trybie PIP!

- wifi 5GHz działa poprawnie 

- BT również 

- w kalendarzu widać dni tygodnia 

Na minus:

- instalacja Magisk wciąż wywala mi telefon do Fastboot. 

- kalendarz od poprzedniego wydania nie synchronizuje mi się z kontem Exchange

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rock napisał:
Na plus:
- nareszcie poprawnie działa minimalizowanie apliakcji Google Maps i Yanosik. Od razu odpalają się w trybie PIP!
- wifi 5GHz działa poprawnie 
- BT również 
- w kalendarzu widać dni tygodnia 
Na minus:
- instalacja Magisk wciąż wywala mi telefon do Fastboot. 
- kalendarz od poprzedniego wydania nie synchronizuje mi się z kontem Exchange
 

Przed aktualizacją roku. Wywal wszystkie moduły z magiska. Może pomoc.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michalm83 napisał:
MI9 na AOD animacja odcisku pojawia się na 2s i znika i już się nie pojawia. Chodzi o to że wcześniej pojawiała się po podniesieniu telefonu czego nie ma teraz.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Animacja odcisku? Chyba ikona. Animacja jest przy odczytywaniu. Właśnie sprawdzalem. Ikona się pojawia tak jak mówisz na 2 sekundy i znika. Po ponownym podniesieniu telefonu znów się u mnie pojawia.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon wiesz może z czego wynika, że Redmi K20 jest jakiś felerny, że praktycznie każdego tygodnia rom dla niego wydawany jest przez Chińczyków z opóźnieniem lub w ogóle go nie ma? To raczej bardzo podobny model do K20 Pro, z innym procesorem. Jak już romy są wydawane, to raczej nie ma z nimi większych problemów.

Uprzedzając - nie pytam "kiedy będzie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, simcold napisał:

Przed aktualizacją roku. Wywal wszystkie moduły z magiska. Może pomoc.

Czy znasz jakiś sposób na usunięcie modułów Magiska w inny sposób niż uninmod pod TWRP? Niestety jest już po ptakach, nie mogę przejść na ROM z Andkiem 9 bo system restartuje się do TWRP, instalacja Magiska powoduje restart do Fastboot a bez restartu uninmod nie wykrywa Magisk :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Razor65 napisał:

@Orjon wiesz może z czego wynika, że Redmi K20 jest jakiś felerny, że praktycznie każdego tygodnia rom dla niego wydawany jest przez Chińczyków z opóźnieniem lub w ogóle go nie ma? To raczej bardzo podobny model do K20 Pro, z innym procesorem. Jak już romy są wydawane, to raczej nie ma z nimi większych problemów.

Uprzedzając - nie pytam "kiedy będzie" :)

Niestety nie wiem. 

China oficjalnie jest suspended w tym tygodniu dla tego modelu, więc raczej aktualizacji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na MI8 nadal jest problem z BT. Po połączeniu z samochodem nie ma odtwarzania multimediów. Działa tylko telefon. Trzeba rozłączyć i połączyć ponownie. Czasem kilka razy.
Z innych fixów to problem z czarnym ekranem np. w Mapach, czyli problem z PIP został naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejna sprawa, chodzi mi o plik hosts, którego nie wykrywa AdAway. W TWRP zauważyłem, że po zmianie na Andka 10 zmieniła się ścieżka z system/etc/hosts na system_root/system/etc/hosts ale nawet jak wprowadzę taką ścieżkę w aplikacji to reklamy są widoczne. Czy ktoś ma podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. 

Muszę przyznać, że GPS również świetnie działa. Od kiedy kupiłem Mi8EE słabo łapał sygnał w pomieszczeniach a od tego wydania działa świetnie. 

Google Maps w trybie podglądu ma jasną ramkę w nocy jak automatycznie zmienia się tło na ciemne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention] wiesz może z czego wynika, że Redmi K20 jest jakiś felerny, że praktycznie każdego tygodnia rom dla niego wydawany jest przez Chińczyków z opóźnieniem lub w ogóle go nie ma? To raczej bardzo podobny model do K20 Pro, z innym procesorem. Jak już romy są wydawane, to raczej nie ma z nimi większych problemów.
Uprzedzając - nie pytam "kiedy będzie"
Dokładnie dość często pomijają ten model przy aktualizacji. Traktują go dość pobocznie, a szkoda. Następnym razem będę wiedział żeby nie bawić się w nie flagowe modele.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...