Skocz do zawartości

Mi Note 10 - powrót legendy czy kotleta?


Eragon

Rekomendowane odpowiedzi

O, to jednak okazuje się ostatecznie - że ten telefon wcale taki zły nie będzie. Co więcej - może nawet będzie dobry! :D 

 

Byle tylko poczekać parę miesięcy, aż wyjdzie Mi10, a Mi Note stanieje, i będzie można dokonać właściwego wyboru. 

Ciekawe jaki to będzie miało SOT - lepszy niż Mi9T? OBY!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

1-Zdjęcia wieczorem/nocą nienajlepsze.

2-Odwzorowanie barw też dyskusyjne (kolor zielony trawy znowu taki nienaturalny)

P.S. Cena jednak będzie dosyć wysoka,bo okolo 2000zł za zwykły Note i pewnie ~2500 wersja Pro.

 

Edytowane przez CrazyBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Antyhaker napisał:

Bateria ponoć sprawuje się dość przeciętnie, a reszty brak emoji14.png Ja osobiście jestem mocno zawiedziony.

Jak przy kazdym nowym xiaomi, trzeba czekac na updaty, az tel sie ulozy itd...
Ciezko zeby bateria o pojemnosci ponad 5200mAh sprawowala sie gorzej niz 4000mAh, biorac pod uwage rowniez zastosowany procesor.

Na moje nie ma co teraz oceniac tego telefonu, Ceny w chinach standardowo sa obarczone podatkiem od nowosci, w dodatku soft tez musi dostac kilka updatow zeby tel osiagnal pelnie swoich mozliwosci. Za miesiac, dwa bedzie mozna podyskutowac i porownac ten telefon do np mi9t pro, czy flagowego mi9.
Wydaje mi sie ze xiaomi kolejny raz chcialo byc pierwsze, w tym wypadku z aparatem, a ze skonczyly sie pomysliy na nazwenictwo modeli i wyczerpano wszelkie T/pro itd. to odkopali serie mi note i stad mi note 10. A na nowego flagowca poki co za wczesnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CrazyBoy napisał:

Cena jednak będzie dosyć wysoka,bo okolo 2000zł za zwykły Note i pewnie ~2500 wersja Pro.

Na premierę z Chin, a na premierę to wszystko jest drogie. Mi9 w Chinach był droższy niż w Polsce, a potem na GB za 1300 zł można było kupić. 2000 zł za ten telefon to by kogoś musiała główka boleć, przecież to średnia półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy kazdym nowym xiaomi, trzeba czekac na updaty, az tel sie ulozy itd...
Ciezko zeby bateria o pojemnosci ponad 5200mAh sprawowala sie gorzej niz 4000mAh, biorac pod uwage rowniez zastosowany procesor.
Na moje nie ma co teraz oceniac tego telefonu, Ceny w chinach standardowo sa obarczone podatkiem od nowosci, w dodatku soft tez musi dostac kilka updatow zeby tel osiagnal pelnie swoich mozliwosci. Za miesiac, dwa bedzie mozna podyskutowac i porownac ten telefon do np mi9t pro, czy flagowego mi9.
Wydaje mi sie ze xiaomi kolejny raz chcialo byc pierwsze, w tym wypadku z aparatem, a ze skonczyly sie pomysliy na nazwenictwo modeli i wyczerpano wszelkie T/pro itd. to odkopali serie mi note i stad mi note 10. A na nowego flagowca poki co za wczesnie. 
Mi nawet nie chodzi o baterię, całościowo mnie zawiodł ;) W przeciekach był lepszy ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet nie chodzi o baterię, całościowo mnie zawiodł default_wink.png W przeciekach był lepszy ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Co powinno być lepsze?

Oppo i realme w tanich smartfonach montuja 90hz... Tu też powinni dać tyle.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voltron napisał:

emoji16.png
Przez tego OnePlusa teraz każdy inny telefon dla mnie tnie i animacje klatkują... Po co go kupowałem xd

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Wiem o czym mówisz, pracuję i gram na 144 Hz i jak biorę coś co ma 60Hz to oczy łzawią. Może Mi10 będzie 90 Hz, albo Mix kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz, pracuję i gram na 144 Hz i jak biorę coś co ma 60Hz to oczy łzawią. Może Mi10 będzie 90 Hz, albo Mix kolejny.

Obstawiam że mi10 będzie miał wszystko ale baterie znowu dadzą małą. Bo tak.

Chyba się nie doczekam na flagowca 5.9-6.2"

 

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Mi9 jest spoko, niby mała, ale daje radę. Samsung z taką baterią to by padł pewnie połowę szybciej.
Niby tak ale to zawsze jest za dużo na 1 dzien i za mało na 2 dni biorąc pod uwagę 6h sot dziennie :(

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Antyhaker napisał:

Mi nawet nie chodzi o baterię, całościowo mnie zawiodł ;) W przeciekach był lepszy ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Ale czym calosciowo cie zawiodl, poza tymi 90Hz? 
Specyfikacja bliska topowej, procesor niewiele ustepujacy montowanym w ubieglorocznych flagowcach 845, aparat (teoretycznie) topowy. Nie bardzo wiem, co jeszcze musialby miec "lepsze" zeby nie powodowal jeku zawodu. Juz nawet baterie podciagneli ponad 5000mAh, co bylo swego czasu najczesciej podnoszonym argumentem, na zasadzie hurr durr flagowiec a bateria 3200mAh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym calosciowo cie zawiodl, poza tymi 90Hz? 
Specyfikacja bliska topowej, procesor niewiele ustepujacy montowanym w ubieglorocznych flagowcach 845, aparat (teoretycznie) topowy. Nie bardzo wiem, co jeszcze musialby miec "lepsze" zeby nie powodowal jeku zawodu. Juz nawet baterie podciagneli ponad 5000mAh, co bylo swego czasu najczesciej podnoszonym argumentem, na zasadzie hurr durr flagowiec a bateria 3200mAh. 
Specyfikacja bardzo daleka od topowej ;P Czym mnie zawiodł? Choćby tym, że ma wcięcie ;) No i dla mnie akurat te 90Hz jest kluczowe, bo to w końcu byłby jakiś krok do przodu, a tak drepczą sobie w miejscu wydając masę bardzo podobnych modeli.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Antyhaker napisał:

Specyfikacja bardzo daleka od topowej ;P Czym mnie zawiodł? Choćby tym, że ma wcięcie ;) No i dla mnie akurat te 90Hz jest kluczowe, bo to w końcu byłby jakiś krok do przodu, a tak drepczą sobie w miejscu wydając masę bardzo podobnych modeli.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

No i nijak nie odpowiedziales na moje pytanie, mi9 tez mial specyfikacje daleka od  topowej, bo brak OIS, bateria licha, lezka itd, a mimo wszystko to flagowy model. Tak mozna w nieskonczonosc. Ale ciezko sie zgodzic, ze to specyfikacja bardzo daleka od topowej. Gdyby wrzucili mu snapa 855, to ten note bylby we wszystkim lepszy od mi9, no moze poza gabarytem, ale to kwestia indywdualnych preferencji. Dla ciebie zapewne nadal bylby daleki do top, tylko ze sam nie do konca wiesz czego mu brak ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PurpleHaze napisał:

No i nijak nie odpowiedziales na moje pytanie, mi9 tez mial specyfikacje daleka od  topowej, bo brak OIS, bateria licha, lezka itd, a mimo wszystko to flagowy model. Tak mozna w nieskonczonosc. Ale ciezko sie zgodzic, ze to specyfikacja bardzo daleka od topowej. Gdyby wrzucili mu snapa 855, to ten note bylby we wszystkim lepszy od mi9, no moze poza gabarytem, ale to kwestia indywdualnych preferencji. Dla ciebie zapewne nadal bylby daleki do top, tylko ze sam nie do konca wiesz czego mu brak ¯\_(ツ)_/¯

Przeczytałeś w ogóle moją wypowiedź? Zawiodła mnie obecność wcięcia i brak 90Hz. Co do Mi9 - w przynajmniej jednym aspekcie byłby lepszy, ładowanie bezprzewodowe (możesz to zapisać jako kolejną wadę Note 10) :) Jak dla mnie zwyczajnie nie chcesz przyjąć do wiadomości, że ten model nie wyróżnia się niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś w ogóle moją wypowiedź? Zawiodła mnie obecność wcięcia i brak 90Hz. Co do Mi9 - w przynajmniej jednym aspekcie byłby lepszy, ładowanie bezprzewodowe (możesz to zapisać jako kolejną wadę Note 10)  Jak dla mnie zwyczajnie nie chcesz przyjąć do wiadomości, że ten model nie wyróżnia się niczym.

Jeśli chodzi o mnie to każdy z jakimkolwiek wcięciem w ekranie jest skreślony co im szkodzi pakować wysuwana kamerkę do każdego kolejnego.

 

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2019 o 14:12, Antyhaker napisał:

Przeczytałeś w ogóle moją wypowiedź? Zawiodła mnie obecność wcięcia i brak 90Hz. Co do Mi9 - w przynajmniej jednym aspekcie byłby lepszy, ładowanie bezprzewodowe (możesz to zapisać jako kolejną wadę Note 10) :) Jak dla mnie zwyczajnie nie chcesz przyjąć do wiadomości, że ten model nie wyróżnia się niczym.

Przeczytalem twoja wypowiedz, o ile 90Hz jestem w stanie zrozumiec, ale zaden telefon topowy od X tego nie ma. To juz uznawanie ze (cytuje) "specyfikacja bardzo daleka od topowej" bo telefon ma notcha/lezke, to juz troche naciagnie. To nie specyfikacja, to budowa. Rownie dobrze mozna by napisac, ze specyfikacja licha, bo strasznie duzy. 
No i telefon jednym wyroznia sie na pewno, jest pierwszym w ktorym zastosowano taki sensor :)

I to nie tyle chodzi o to co chce, a czego nie chce przyjac do wiadomosci, a bardziej o to ze pisanie o "specyfikacji bardzo dalekiej od topowej" to jednak troche przesada. Przeciez nijak tego telefonu zrownac ze sredniakami typu mi9t czy rn8p nie mozna. Ustepuje mi9 w dwoch kwestiach o ktorych wspomniales: procesor i Qi, w reszcie wychodzi tak samo lub lepiej. A mi9 to flagowiec - topowy model xiaomi :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przeczytalem twoja wypowiedz, o ile 90Hz jestem w stanie zrozumiec, ale zaden telefon topowy od X tego nie ma. To juz uznawanie ze (cytuje) "specyfikacja bardzo daleka od topowej" bo telefon ma notcha/lezke, to juz troche naciagnie. To nie specyfikacja, to budowa. Rownie dobrze mozna by napisac, ze specyfikacja licha, bo strasznie duzy. 
No i telefon jednym wyroznia sie na pewno, jest pierwszym w ktorym zastosowano taki sensor

I to nie tyle chodzi o to co chce, a czego nie chce przyjac do wiadomosci, a bardziej o to ze pisanie o "specyfikacji bardzo dalekiej od topowej" to jednak troche przesada. Przeciez nijak tego telefonu zrownac ze sredniakami typu mi9t czy rn8p nie mozna. Ustepuje mi9 w dwoch kwestiach o ktorych wspomniales: procesor i Qi, w reszcie wychodzi tak samo lub lepiej. A mi9 to flagowiec - topowy model xiaomi


Czekaj co? Specyfikacja daleka od topowej i wcięcie nie ma tutaj nic do rzeczy. Jeśli źle mnie zrozumiałeś to przepraszam ;) W czym niby wypada lepiej niż Mi9? Bo ma wincyj aparatuf? Proszę Cię ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Czekaj co? Specyfikacja daleka od topowej i wcięcie nie ma tutaj nic do rzeczy. Jeśli źle mnie zrozumiałeś to przepraszam ;) W czym niby wypada lepiej niż Mi9? Bo ma wincyj aparatuf? Proszę Cię ;P

Specyfikacja a budowa to sa dwie rozne sprawy. Czy samsunga S10+ ze swoimi "okienkami" nie nazwiesz topowym, wlasnie przez rzeczone dziury? Idac dalej tym tropem to mi9t to juz jest topowy telefon, bo nie maja notcha. Tylko ze to sie nijak ma do specyfikacji.
I to nie jest tylko wincej aparatow, a jak pisalem pierwszy telefon z takim sensorem, ale takze powrot (po ponad roku nieobecnosci) OIS do xiaomi. 

Dla kogos zastosowanie takiego aparatu moze byc tzw. deal breakerem, inny na wiadomosc o baterii 5200mAh wlasnie leci po pozyczke do banku, a dla ciebie obecnosc notcha skresla ten tel calkowicie. Tylko czy ten nieszczesny notch powoduje, ze mozna mowic o specyfikacji bardzo dalekiej od topowej - mi sie nie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Mi Note 10 nie ma czegoś takiego. A przynajmniej ja nic o tym nie wiem - bo to ja odkryłem to że to jest i to ja wysłałem to do XDA. Screeny są ode mnie ;) To jest prawdopodobnie dla jednego/dwóch nowych urządzeń (picasso/phoenix)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Antyhaker napisał:

Ile jeszcze razy mam Ci napisać, że nie chodzi o wcięcie? Co się tak na to uparłeś?

No to o co chodzi, bo jak zapytalem o to, czemu ten telefon calosciowo cie zawiodł, to odpisales tak:
 

Cytat

Specyfikacja bardzo daleka od topowej ;P Czym mnie zawiodł? Choćby tym, że ma wcięcie ;) No i dla mnie akurat te 90Hz jest kluczowe,

Wiec caly czas probuje sie dowiedziec, czemu ta specyfikacja jest dla ciebie bardzo daleka od topowej, w telefonie ktory praktycznie zjada mi9. I nijak mi odpowiedziec nie chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowy telefon powinien mieć topowy proc( jak to topowy sprzęt)
Nie ma.
Snap 730G jest spoko, wystarczy dla 99% ludzi, ale nie wypada go wkładać w telefonie za 500$ czy tam 2,5k.
Rozumiem że to ma być dobry foto smartfon ale w tej cenie jest p30pro.
Seria mi note już jakiś czas topowa nie jest.
Rozumiem, wszystko oprócz ceny :)
Żeby nie było. Telefon jest dla mnie kompletny. Ale nie za taką kase

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...