Skocz do zawartości

MIUI 9.10.24


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20191025_104453.jpg

  • Aktualizacja do Androida Q dla MI 8 SE. Wymagana aktualizacja TWRP z działu Pobierz TWRP (najpierw instalacja ROM-u, potem nowego TWRP)
  • Poprawione działanie Aktualizacji (rzadsze problemy z mirrorami)
  • Nowy widok skrótów na ekranie blokady (po lewej stronie)
  • Październikowe poprawki bezpieczeństwa dla niektórych urządzeń
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista PL (przygotowywana)

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

 

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Blackberry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Whyred

Jak dla mnie, a raczej mało się tym przejmuje, telefon znacznie płynniej chodzi. Mam animacje na 0.5 (zawsze). Nie sądziłem że kiedyś na coś takiego zwrócę uwagę.

Nadal brak sygnatury czasu w zdjęciach - czy to dotyczy tylko RN5p?

Bluetooth działa. Mam zegarek BIP, kilka razy on/off na testy i póki co wszystko się robi jak powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie instalacja na Mi 8 SE nie poszła pomyślnie. 

Instalacja romu w TWRP (1227), instalacja nowego TWRP ze strony i telefon nie wstał.

Po próbie przywrócenia backupu na telefonie po ponownym uruchomieniu telefon przestał reagować. Nie uruchamia się i nie da się wejść w fastboot. Na chwilę obecną cegła. Ma ktoś pomysł jak wymusić uruchomienie fastboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych. Telefon działa bardzo sprawnie. Nie wiem czy to wina tego - tak po prostu robię od dawna gdy wgrywam rom, czy różne telefony mają aż tak różne objawy i whyred po prostu ma szczęście ostatnio. Poinformowałem tylko jak robię to ja, i że u mnie brak problemów z magiskiem, restartem, bt, i ogólnie - działa mi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI8:
Został naprawiony problem z brakiem historii lokalizacji w Google. Natomiast cały czas pozostał problem z BT. W moim przypadku objawia się on w ten sposób, że mam BT cały czas włączony i podłączonego na stałe Mi Banda i to działa. Natomiast jak wejdę do samochodu to telefon łączy się tylko w trybie, w którym można przez niego rozmawiać. Nie można słuchać muzyki. Wtedy pomaga wyłączenie BT i włączenie. Po ponownym połączeniu telefon łączy się poprawnie. Czasem trzeba kilka razy wyłączyć i włączyć, żeby zaczęło działać. Na ostatnim wydaniu z Androidem 9 nie było takich problemów. Zawsze łączył się prawidłowo. Także dla osób które piszą, że u nich BT działa prawidłowo to myślę, że to wynika z tego że nie sprawdzają wszystkich przypadków użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michacy napisał:

dla osób które piszą, że u nich BT działa prawidłowo to myślę, że to wynika z tego że nie sprawdzają wszystkich przypadków

Ja używam AmazfitBip, do tego głośnik, 2 pary słuchawek, gotcha do pokemonów, bt w aucie, wysyłałem pliki do innego telefonu/RPi4. I kilka profili "BT w pobliżu" ustawionych w taskerze. Zegarek połączony stale, do tego dochodzą słuchawki i gotcha w tym samym czasie. To 3 urządzenia, po kilka h na raz. Nie da się sprawdzić wszystkich przypadków, jednak myślę że moje BT jest dość mocno obciążane, i testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...