Skocz do zawartości

Wymiana baterii - wskaźnik procentowy


stitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam w rodzinie dwa telefony Redmi Note 4X (w wersji global, oba zaktualizowane do MIUI 10).

W obu wymieniłem baterie.

Wypróbowałem baterie z dwóch różnych źródeł, w obu przypadkach oryginalne (wg etykiet i zapewnień sprzedawców), dwie baterie z marca 2019, z drugiego źródła z kwietnia 2019.

Na obu telefonach występuje ten sam problem, niezależnie od tego która bateria z nowych została założona:

- ładowanie do np 85 procent i stop, po kilkukrotnym odłączeniu i podłączeniu do ładowania w końcu w ciągu kilkunastu sekund doładowanie do 100 procent i gaśnie zielona lampka (która od 90 świeci na zielono, przy 100 procentach gaśnie, co jest prawidłowe)

- rozładowywanie od 100 do 80 procent szybkie, bez sieci gsm i wi-fi w ciągu 2 godzin, od 80 do 40 procent kilka dni, od 40-30 procent do zera znów w ciągu kilku godzin (podobne zachowanie z gsm i wifi)

- przy próbie solidnego rozładowania baterii zatrzymanie ładowania na 4-5 procentach (taką radę, całkowite rozładowanie znalazłem w sieci)

- factory reset (taki prawdziwy factory) nie zmienił nic w przypadku jednego czy drugiego telefonu ani w przypadku żadnej z nowych baterii

Stare baterie na obu telefonach pokazują prawidłowe wskazania stanu baterii, ładują i rozładowują się normalnie.

Założyłem, że skoro gdzieś siedzi w systemie jakiś zapis nauczony starej baterii, to reset fabryczny to wykasuje, jednak nie...

Czy z rootem można zrobić więcej w tym temacie ? Nie chcę rootować, jeśli jest tylko mglista szansa na rozwiązanie problemu.

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...