Skocz do zawartości

Niedokladna trasa podczas biegu, zaniżony dystans


Mungo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam problem ze swoim mibandem bądź mifitem. Podczas biegu mifit pokazuje o kilometr krótsza trasę niż w rzeczywistości przebiegłem ponadto start i meta są w tym samym miejscu a mifit pokazuje w dwóch innych! Jak temu zaradzić? Początkowo miałem ustawiona lokalizację tylko przez internet pomyślałem że w tym może tkwić problem jednak zorientowałem się i pozwoliłem mifit lokalizować po gps. Uruchamiając trening pojawia się informacja iż lokalizacja odbywa się za pomocą GPS. Przez cały trening widnieje taki napis i ikona gps. Zamieszczam screeny z endomondo i mifita dokładnie ta sama trasa co prawda z innych dni jednak trasa dokładnie ta sama a mifit inaczej mierzy... Jakieś rady? :/ Telefon Xiaomi mi 9 jednak w nim bym nie szukał przyczyny gdyż endomondo pokazuje trasę ok. Trening do tej pory uruchamiałem przez opaskę. Jutro uruchomie przez aplikację i sprawdzę czy coś to zmieni.

Screenshot_2019-10-23-14-21-04-856_com.xiaomi.hm.health.png

Screenshot_2019-10-23-14-21-34-242_com.endomondo.android.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mungo napisał:

Początkowo miałem ustawiona lokalizację tylko przez internet pomyślałem że w tym może tkwić problem jednak zorientowałem się i pozwoliłem mifit lokalizować po gps.

W telefonie jak przytrzymasz na belce ikonkę do włączania/wyłączania GPS otworzą Ci się ustawianie, tam masz opcje/tryby lokalizacyjne. Wysoka dokładność, oszczędzanie baterii, tylko urządzenie. Te ustawienia miałeś na myśli w cytowanym zdaniu? Jak nie, to wybierz oczywiście wysoką dokładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony GPS i wejdziesz w tę opcję, to pokaże Ci, skoro ustawiłeś, wysoką dokładność. Przy wyłączonym GPS pokazuje nadal oszczędzanie baterii. Tu akurat nie szukałbym problemu, skoro dla włączonego GPS ustawiłeś wysoką dokładność. Nic innego nie przychodzi mi do głowy, też mam smartfon Xiaomi, ale u mnie lokalizacja działa poprawnie. 

Mi Fit korzysta z map Google. po wejściu w aplikację map i w ustawienia, jest opcja Dokładność lokalizacji. Warto to spróbować. Po wejściu w to nie pojawi się komunikat o optymalizacji aktualizacji. W opcjach programistycznych jest opcja Optymalizacji Miui, domyślnie jest włączona, warto ją wyłączyć, może ona coś zakłóca. Ale od razu mówię, że to ślepe strzały z mojej strony tego, co można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie taki problem:

Witam,

Mianowicie na początku GPS działał prawidłowo, podczas treningu na Endomondo i MiFit (opaska MiBand3) trasa była łapana niemalże identycznie i zgodnie z prawdą.

Około rok temu GPS całkowicie się rozregulował, w taki sposób że: podczas biegu z Endomondo GPS po około minucie zawiesza się i nie liczy dalej trasy, a MiFit co chwilę przerywa i liczy trasę od nowa lub od miejsca, w którym aktualnie jestem. W obu przypadkach trasy całkowicie mijają się z prawdą.

Co ciekawe, podczas tego samego biegu trasa pokazana w GoogleFit jest obliczona prawidłowo (kilometry i czas, natomiast brak jest wizualizacji trasy GPS). Dodatkowo, kiedy włączam trening jazdy na rowerze w MiFit to GPS działa znowu bez zarzutu.

Dla obu aplikacji nie mam ograniczeń w oszczędzaniu energii, obie aplikacje mogą działać w tle, brak wyłączania lub wygaszania ekranu. Wszystkie uprawnienia nadane. Wysoki priorytet lokalizacji. Na początku sygnał z satelit GPS jest dobry, później słabnie lub się rozłącza.

Miałem już tak wcześniej, ale zresetowałem ustawienia fabryczne i przez chwilę było okej, a później znowu problem wrócił. Dodatkowo coraz częściej Google Maps nie może poprawnie dokonać lokalizacji telefonu lub zawiesza się podczas nawigacji.

Wersja Android: 7.1.2 N2G47H

Wersja MIUI: MIUI Global 11.2 Stabilna (NAMMIXM)

Wersja MiFit: 4.0.16

Wersja MiBand3: CMIIT ID:2018DP1565, wersja oprogramowania: V2.4.0.32

Wersja Endomondo: 19.3.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...