Skocz do zawartości

Mi3W Piszczy Przy Włączonym Ekranie


fanfar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z Mi3W polegający na tym, że z górnej części telefonu wydobywa się pisk. Jest to pisk charakterystyczny dla zasilaczy impulsowych i występuje tylko przy włączonym ekranie. Nagrałem ten dźwięk dyktafonem: https://www.dropbox.com/s/u91x1o3klw31fbp/G%C5%82os00009.3gp?dl=0 .

 

Głośność pisku zależy wprost od poziomu podświetlania. Zmiany ustawień dźwięków, czy wyłączenie wszystkich standardów komunikacji bezprzewodowej nic nie zmieniają. Ten sam pisk jest podczas ładowania i przy pracy na baterii.

 

Przeszkadza to szczególnie podczas rozmowy, gdy telefon trzymam tak, że ekran nie zostaje wygaszony.

 

Zrobiłem test: uruchomiłem telefon trzymając go przy uchu. Telefon piszczy przy pierwszym logo "mi" na czarnym tle, przestaje piszczeć, gdy jest kolorowy ekran z logo "miui" i zaczyna ponownie piszczeć, gdy po załadowaniu systemu odblokuje ekran przeciągając palcem do góry.

Czy ktos na podstawie tego scenariusza moze wyciagnąć wnioski, gdzie leży problem?

Fakt, że nie piszczy przed pierwszym odblokowaniem ekranu skłania mnie do tego, że to problem softwarowy. Sprawdzałem miui v6 5.2.6 oraz 5.1.23 z przywróceniem do ustawień fabrycznych. Co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Redmi 1 to niestety standard, każdy tak ma, nie wiem jak w Mi3. Wiem natomiast, że np. na słuchawkach często słychać syk po dotknięciu jakiejś aktywnej części UI, który po jakimś czasie ustaje, jakby przesyłało coś wyciszonego.

Więc ja mam jakiegoś niestandardowego, bo u mnie cisza. Syczenie na słuchawkach po np. wyłączeniu muzyki jak najbardziej występuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w MDA IV miałem takie piski :) o ile pamietam to przyczyną był digitalizer lub podswietlenie ekranu. Próbowaliście "puknąć" wasze fony?

 

Puknąć? Jeśli chodzi o fizyczne pukanie to nie pomaga. Możliwe, że jest to związane z dotykiem bo nie zawsze przy włączonym ekranie występuje.

 

Może to bieda piszczy? Albo myszy się zalęgły? :D

 

A tak na poważnie - może w tym temacie znajdziesz odpowiedź http://miuipolska.pl/forum/topic/3606-mi-3-piszczy/

 

W tym temacie nie ma rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od wczoraj jestem szczęśliwym (aż do dzisiaj) posiadaczem MI3, mam ten sam problem - pisk przy włączonym ekranie i podczas startu.

Przy wyłączonym ekranie również słyszę delikatne popiskiwanie.

 

Nie byłoby to aż tak uciążliwe, gdyby nie fakt, że te piski słychać na nagraniach.

 

Czy to wada fabryczna i trzeba oddać telefon na gwarancję? Czy może kwestia softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak mówiłem tylko na tym jaśniejszym logo Mi u mnie to występuje czyli wtedy jak jest Max jasność ale nie słyszę tego podczas rozmów lub nagrań (może głuchy jestem :D) teraz ustawiłem na max jasność tak dla testu i jak przystawię górę telefonu do ucha to faktycznie jakiś cichutki pisk słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie cos nie chce piszczeć..:-(

Poprawka. Zauważyłem podczas aktualizacji,że po restarcie,kiedy pojawia się na czarnym tle napis mi, popiskuje sobie przez glośniczek:-). Po czym przechodząc dalej pisk znika.

Wysłane z Xiaomi MI3 W

Edytowane przez nemed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiając przez telefon,niestety zaczął piszczeć i raczej to nie wina jasności ekranu,bo była ustawiona na 50% a przy rozmowie ekran był wygaszony przez czujnik. U mnie popiskiwanie dobiega z górnego głośniczka.

Wysłane z Xiaomi MI3 W

Edytowane przez nemed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...