Skocz do zawartości

Czarny ekran - odzyskanie zdjęć


darekpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś ma pomysł na odzyskanie plików/zdjęć z telefonu 9T, ekran umarł totalnie czarny telefon działa, jest zablokowany na palec.

Zapewne ten telefon nie wysyła przez kabel usb-c > hdmi obrazu?

Zastanawiam się nad próbą rozpracowania tego z użyciem klawiatury podłączonej przez OTG, ale w praktyce zapewne jest to wręcz niemożliwe...

Będę wdzięczny za jakieś porady, jak mi się nie uda odsyłam na gwarancję co zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Podłącz do pc w twrp. Wyłącz i przytrzymaj później power i vol+. Na bootloopie robiłem tak:

Power - aż ekran robi się czarny(10~20 s), puszczalem power i wciskałem vol+(wystarczy kilka sekund

W tym trybie telefon zgłasza się jako sideload nie ma dostępu do partycji czy plików w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem w stanie klawiatura podłączoną prze OTG odblokować telefon z pinem, zrobiłem symulację na działającym czyli jestem w stanie dostać się do menu TERAZ

przychodzi mi do głowy aby dostać się do ustawień dev i włączyć tryb debugowania USB.

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Nie wgrywałeś twrp? 

Telefon jest czysty oryginalny soft.

Wiecie może czy OTG działa z hub'em usb tak aby podłączyć dwa urządzenia? klawiatura i komputer

Wydaje mi się że tak by mi było najłatwiej przesyłanie przesyłanie plików z rozwijanego menu u góry.

Pytanie czy znajdę odpowiednie skróty na klawiaturze aby dane menu uaktywnić.

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klawiaturze strzałkami, myszką nie realne.

Mam osobę z 9T policzy mi menu developerskie to pierwsze rozwiązanie, ale prościej będzie zrobić podłączając tel do komputer i jednocześnie klawiatury, wyskoczy okienko z przełączeniem tryby transferu plików i klawiaturą będzie można potwierdzić.

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu stoję nie mogę dostać się do Ustawień za pomocą klawiatury, dobra wiadomość jest tak że jestem w stanie otworzyć górne menu i na 99% będę wstanie uaktywnić tryb przenoszenia plików, ale nie mam huba usb ani podwójnego otg.

Dlatego kombinuję jak włączyć debugowanie usb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kolegę ratowałem z podobnej sytuacji. Kupiłem hub OTG z 2 wyjściami USB i 1 HDMI. Po podłączeniu wszystkiego normalnie obsługiwałem telefon myszką i klawiaturą a ekranem był telewizor. Był to Samsung S5. Możesz podejść też do jakiegoś serwisu - oni takie huby na pewno mają.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość polecam backup w chmurze typu OneDrive, Zdjęcia Google czy Dropbox. Przez TWRP bez rozszyfrowania pamięci niestety nic nie skopiujesz, musiałbyś sprawdzić czy klawiatura działa w TWRP przez OTG, jeśli to możliwe to wpiszesz swój pin ekranu blokady i wuala, podłączając potem pod usb w komputerze mógłbyś wszystko skopiować z pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Przez TWRP bez rozszyfrowania pamięci niestety nic nie skopiujesz, musiałbyś sprawdzić czy klawiatura działa w TWRP przez OTG, jeśli to możliwe to wpiszesz swój pin ekranu blokady i wuala, podłączając potem pod usb w komputerze mógłbyś wszystko skopiować z pamięci. 

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego zdania :)

Co do postępu z tego co widzę nie ma kombinacji klawiszy do uruchomienia ustawień, zostaje mi załatwieni podwójnego otg abym mógł podłączyć tel do pc i do klawiatury, i po omacku odblokować tel co już robię CHYBA :) a następnie z górnego menu włączyć tryb transferu plików znam kombinację jak tam się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...