Skocz do zawartości

Czujnik zbliżeniowy, nie działa podczas rozmów


paabloo0oo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,
W Sobotę kupiłem Redmi Note 8 Pro i zauważyłem, że nie działa mi czujnik zbliżeniowy, Po wybraniu połączania albo po odebraniu połączenia, ekran cały czas się świeci a policzkiem wyłączam mikrofon, włączam głośnik itd. czy ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać ???

Edytowane przez paabloo0oo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest szkło ochronne które zakupiłem mi-home razem z telefonem, jest jakby nie od tego telefonu, zgłosiłem to do xiaomi by wyjaśnili czy te szybki takie są czy zaszła pomyłka. By wszystko działało odkleiłem szkło (trzeba uważać by się jakieś syfy nie przykleiły do tej lepkiej warstwy) i jeszcze raz nakleiłem ale z nałożonym na telefon fabrycznym ochraniaczem tak by dolna krawędź stykała się z gumą etui ochronnego, i teraz czujnik działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej, czy jest jakaś aplikacja (nie mogę znaleźć) wyłączająca czujnik zbliżeniowy? Mam problem, że włącza się i wyłącza podczas rozmowy i często policzkiem wyłączam mikrofon. Chciałbym go na stałe wyłączyć ale nie ma ustawień tak jak w tutorialach Androida, że w poł. przychodzących można wyłączyć. Jest jakaś skuteczna apka może? Albo inny sposób na wyłączenie czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luklub napisał:

Chciałbym go na stałe wyłączyć

Jakbyś go wyłączył to ekran byłby cały czas włączony w trakcie rozmowy i problem tylko by się pogłębił. W niektórych telefonach jest kalibracja czujnika w diagnostyce i czasami nawet potrafi działać. Nie wiem jak w RN8pro. Uruchom diagnostykę i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Jakbyś go wyłączył to ekran byłby cały czas włączony w trakcie rozmowy i problem tylko by się pogłębił. W niektórych telefonach jest kalibracja czujnika w diagnostyce i czasami nawet potrafi działać. Nie wiem jak w RN8pro. Uruchom diagnostykę i sprawdź.

Uruchamiałem i niby jest ok. Po zbliżeniu 0, przed 5 a sama wartość ponad 2000. Może to być kwestia szkła przyklejonego? Nie chcę w ciemno zciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, luklub napisał:

Może to być kwestia szkła przyklejonego?

Tak szkło może przeszkadzać. A kalibracji tam nie ma? Jakby była to teoretycznie powinna to szkło uwzględnić. Niektórzy przy złym działaniu tego czujnika wyłączają ekran po odebraniu i ponownie włączają żeby zakończyć. Uciążliwe, ale podobno skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Tak szkło może przeszkadzać. A kalibracji tam nie ma? Jakby była to teoretycznie powinna to szkło uwzględnić. Niektórzy przy złym działaniu tego czujnika wyłączają ekran po odebraniu i ponownie włączają żeby zakończyć. Uciążliwe, ale podobno skuteczne.

Jest kalibracja, kalibrowałem, ale nie pomogło. Ja też wyłączam ekran ale w trakcie rozmowy się wybudza. Może coś innego go włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, luklub napisał:

No nic, zdejmę szkło i potestuję.

Widzę że czułość tego czujnika potrafi się zmieniać wraz z romem. W moim telefonie (Mi9lite) zdecydowanie wzrosła po ostatniej aktualizacji i reaguje na dłoń już z 4-5 centymetrów. Ale to nie rozwiązuje twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FromWP napisał:

Widzę że czułość tego czujnika potrafi się zmieniać wraz z romem. W moim telefonie (Mi9lite) zdecydowanie wzrosła po ostatniej aktualizacji i reaguje na dłoń już z 4-5 centymetrów. Ale to nie rozwiązuje twojego problemu.

Sprawdziłem bez szkła i nadal to samo. Ciekawe jednak jest to, że przy niektórych rozmowach nie włącza się ekran nawet po odsunięciu od ucha (kliknięty przycisk wyłączania tel.) a przy innych podczas trzymania normalnego co chwilę wybudza telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luklub napisał:

Ciekawe jednak jest to, że przy niektórych rozmowach nie włącza się ekran nawet po odsunięciu od ucha (kliknięty przycisk wyłączania tel.) a przy innych podczas trzymania normalnego co chwilę wybudza telefon. 

To raczej błąd w samym romie, a nie kwestia działania, czy kalibracji czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, luklub napisał:

Czy może też spróbować przywrócić ustawienia fabryczne? (czego wolałbym nie robić ;) )

Nie wiem, bo napracujesz się a nie wiadomo czy pomoże. Już masz rom z Androidem 10? Jak nie to bym poczekał i zrobił reset po aktualizacji do 10 jak problem nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy problem z czujnikiem zbliżeniowym można w jakiś sposób naprawić ?

Mam Redmi Note 8 Pro i czujnik działa jak chce, raz poprawnie wygasza a czasami nie (częściej nie). Moja żona ma Redmi Note 9 Pro i występuje u niej tej sam problem. Szkło nie ma nic do rzeczy bo to samo działo się bez szkiełka. W Note 9 Pro jest fabrycznie naklejona folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj policzkiem ekranu tylko dociśnij głośnik do ucha. Moja żona robi tak jak Ty i też narzeka że policzkiem rozłącza rozmowę. Stań przed lustrem trzymaj telefon lekko pod kątem żeby nie dodykać policzkiem a głośnik dociśnij do ucha i zobacz czy ekran wygaśnie

Edytowane przez piterchmiel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.10.2019 o 06:41, paabloo0oo napisał:

Cześć Wszystkim,
W Sobotę kupiłem Redmi Note 8 Pro i zauważyłem, że nie działa mi czujnik zbliżeniowy, Po wybraniu połączania albo po odebraniu połączenia, ekran cały czas się świeci a policzkiem wyłączam mikrofon, włączam głośnik itd. czy ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać ???

Kolega miał ten sam problem lecz smartfon wcześniej działał prawidłowo i dłoń przyłożona na dwa centymetry do głośnika zasłaniała światło i ekran gasł. Zmieniło się to po zmianie szkła ochronnego na nowe szkło z czarną ramką. Ramka zasłaniała czujnik światła i przez to nie wygasał ekran podczas połączenia.Ponowne przyklejenie tego szkła bliżej mikrofonu załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...