Skocz do zawartości

Mi Box S nie łączy po wifi 5GHz


JerzyPos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Może miał ktoś taki problem , po awarii starego routera  wymieniłem na  na nowy 2,4 GHZ i 5 GHZ . I w tym problem Box nie łączy po 5 G na 2,4 pracuję normalnie ale wiadomo szybkość jest mniejsza , odległość od routera około 5 m. Już  nie mam pomysłu może ktoś miał taki problem i rozwiązał jakoś,będę wdzięczny .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest to że jest to jeden router, pytanie było czy masz osobne sieci (tzw sidd) na 2.4 i na 5. Jeżeli masz jeden sidd to MiBox zawsze wybierze sieć o mocniejszym sygnale a zazwyczaj jest to 2.4. U mnie router stoi ok 1,5 m od boxa i zawsze po restarcie czy to boxa czy to routera łączy się z siecią 2.4. Pomaga wyłączenie na chwilę sieci wifi w boxie i ponowne łączenie. W twoim przypadku proponuje ustawić dwie osobne sieci 2.4 i 5 i w boxie wybrać tą na 5.

Telefon ci załapało bo pewnie był blisko boxa.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź może masz rację , niestety nie mam takiej wiedzy jeśli chodzi o ustawienie dwóch osobnych sieci w routerze więc klapa, muszę chyba wezwać serwisanta od mojego dostawcy internetu i wtedy sprawdzę czy zadziała twój sposób. Chyba że to jakaś prosta sprawa o której nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz popularny router lub od dostawcy internetu typu UPC/Vectra to bez problemu znajdziesz np na YouTube jak ustawić/zmienic sieć. Powinieneś mieć również instrukcje do routera gdzie będzie opisane ustawienia sieci. Ustawienie dwóch sieci zazwyczaj nie jest trudne i na różnych routerach jest podobne.


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu bardziej chodzi o moc sygnalu w miejscu gdzie stoi mibox - po prostu siec 2,4 ma lepsza przenikalność niż 5 i dlatego mibox pewnie łączy się z 2,4. I jakie mamy rozwiazania? Albo rozdzielic ssid na 2,4 i 5 albo (ja tak zrobilem) przyciac minimalnie moc 2,4 (akurat oprocz odkurzacza nic nie korzysta, a przyciete 2,4 jest dzieki temu mniejsze o 1-2dbi w calym domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 22.10.2019 o 21:45, bigtoy napisał:

Jeżeli masz popularny router lub od dostawcy internetu typu UPC/Vectra to bez problemu znajdziesz np na YouTube jak ustawić/zmienic sieć. Powinieneś mieć również instrukcje do routera gdzie będzie opisane ustawienia sieci. Ustawienie dwóch sieci zazwyczaj nie jest trudne i na różnych routerach jest podobne.


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam, w vectrze bez problemu można zmienić nazwę sieci (SSID) w ich routerze  na dowolną po zalogowaniu się do panela klienta. Standardowo jednak te sieci juz maja inną nazwę (coś tam 2,4G i coś tam 5G). Pytanie zasadnicze: jaki router ma autor posta??? Jeśłi to nie jest router operatora tylko prywatny to zawsze można zmienić nazwę SSID.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...