Skocz do zawartości
  • 0

RN8 Pro czy lepiej RN7,MI 8,MI 9, mi mix 2s


CrazyBoy

Pytanie

Witam.

Musze kupić 2 nowe telefony bo stare już odmawiają posłuszeństwa.

Tyle tych xiaomi do wyboru,że głowa zaraz mi pęknie. Naczytałem się i naoglądałem setki recenzji i nadal mętlik.Dlatego liczę na Waszą pomoc.

Czy warto kupić tego redmi note 8 pro z udawanym aparatem 64mpx? Czy lepiej wybrać coś innego?

Najbardziej zalezy mi na aparacie i dobrze gdyby miał optyczną stabilizacje,albo chociaż elektroniczną, później na baterii,tak naprawde reszta to drugorzędne znaczenie. I tak wszystko będzie lepsze od obecnego galaxy s3 i lg g2 :)

ale jak mam kupić to chcę kupić raz a dobrze,na kilka lat o ile to mozliwe.

i tak ostatecznie to zainteresowaly mnie modele:

1-redmi note 8 pro (martwi mnie udawany aparat 64mpx),fajnie że ma dobrą baterię.

2-redmi note 7 (martwi mnie udawany aparat 48mpx), fajnie że ma dobrą baterię, wiem że jeat Gcam

3-Mi 8 - fajnie ze ma ma optyczną stabilizację ,przez co zdjęcia chyba będą wychodziły najlepsze z moich kandydatow?, szkoda ze kiepska bateria, jakby nie patrzac model zeszloroczny

4-Mi 9 - nie ma optycznej stabilizacji, bateria kiepska

5- Mi mix 2s, aparat jak w Mi 8 wiec najlepszy z moich kandydatow?, model starszy, cena jeszcze spora, 

 

moze pomozecie znaleźć mi jakiś kompromis i wybrac kandydata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ad1: jaki udawany aparat? Bo nie rozumiem... Poza tym bateria s tym wynalazku działała mi o połowę krócej niż w Mi9. 

Ad2: nadal aparat... 

Ad3: był do kupienia na mi-home za 1199 zeta. Powerbanki są dużo poniżej stówki... 

Ad4: i co z tego, że nie ma optycznej stabilizacji? Wszystkie zdjęcia robisz w biegu? ;-) o "słabej" baterii się nie będę wypowiadał, bo Kolega, jako maniak cyferek, i tak nie przyjmie do siebie ;-)

Ad5: różnice pomiędzy Mi8, a Mix2S to w sumie ekran... I, podobno, Mix ma krótsze SoTy. Nie wiem, nie sprawdzałem, nie miałem Mi8... Ale Mix szału z bakterią nie robił... 

 

Przepraszam, że nie na priv, ale tutaj może mnie Koleżeństwo prostować, jeżeli gdzieś bzdury pisałem. 

I co do aparatów, to mają natywne 48 i 64 mega i z nich interpolują 12 i 16 mega przez łączenie 4 pikseli w jeden... I moim skromnym zdaniem Mi9 w automacie robi lepsze foty niż RN8Pro. Ten drugi robi bardziej szczegółowe po przejściu na 64 niż Mi na 48. Mi9 robiła na wakacjach za lusterko, które pierwszy raz zostało w domu (od chyba 10 lat ;-) ), bo nie chciało mi się tachać torby ze szkiełkami (czego co prawda żałowałem ze dwa razy) ale ogólnie dała sobie doskonale radę. Ten RN8Pro też by dał. I tak z wakacji maksymalnie pocztówkę robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odpowiedzi. Z tymi "udawanymi" aparatami to chodziło mi właśnie o interpolację i łączenie tych pixeli w jeden.

Czy będę robił dużo zdjec w biegu? Na pewno sporo ze względu na dzieci. 

Nie jestem tam jakimś super maniakiem cyferek, ale tak jak wspominałem od tych recenzji juz mam straszny mętlik. Dzięki za Wasze odpowiedzi,moze ktos jeszcze doda swoje cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje mają 4 i 8 lat... Jeszcze jedna ma 30... ale z mężem mieszkają w iinych krajach... to jej nie liczę ;-)

Uwierz mi 6cio godzinny SoT, w przypadku Mi9, to norma jest. Czyli na wakacjach np. musiałbyś nie wyłączać nawet na chwilę ekranu i telefonu od 9.00 - 15.00... I dopiero może by się prądy skończyły... Tak użytkujesz telefon? 

I spokojnie nie ma stresu bez stabilizacji optycznej w takich warunkach... Owszem przydaje się kiedy robi się ciemno, a nie ma się o co oprzeć. 

Żeby nie było z Mi9:

https://photos.app.goo.gl/WtePcbkQFXwUMMBL7 - Młoda po tym jak wypróbowywała strój czarownicy... Fota przesłana mmsem dlatego rozdzielczości poszły na spacer... Skakała z drobinki, żeby latać na miotle jak Chory Portier ;-)

https://photos.app.goo.gl/SYuGtni5Du1sJKuh8 - Młody po zejściu z roweru zapragnął huśtawki... Fota ponownie z MMS, ale widać ten ruch i rozmazanie i brak, koniecznej, stabilizacji ;-)

 

Z tego co napisałeś to czy Mi9, czy Mi8, czy RN8Pro każdy będzie w sam raz na czas dłuższy... Kwestia ceny i tego co Ci się podoba tak naprawdę... Nikt nie dopasuje się niestety idealnie pod Ciebie. 

 

Edyta: one mają po tyle pikseli ile podają. Łączą je w dół, aby poprawić jakość wynikową, ale jeżeli chcesz to mogą tego nie robić... Tylko zapisują wtedy fotę tydzień +/- 3 dni ;-) i fota wiążąca z niecałe 4 MB potrafi ważyć że 45 MB. 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego JamCiTo dziękuję za fotki i kolejne uwagi tudzież wskazówki.

Na placu boju pozostawię sobie redmi note 8 pro i Mi9, żonie może kupię redmi note 7, który też ma pochlebne opinie, a i aparat w razie czego dobry. Więcej fotek strzelam ja, tak więc zaoszczędzone złotówki "na żonie" przeznaczę dla siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz Mi9T Pro: https://www.gsmmaniak.pl/1060382/promocja-mi-9t-pro-rzutnik/ z banggooda i gearbesta... 

  https://gearbest.com/cell-phones/pp_009597241757.html?wid=1349303&eo=UMFW7QTRGLYP3BTZ&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_GB_GB_daily_1002_191021_1571656679_te02 - Mi9 lite za rozsądny pieniądz... (tylko link dokładnie, bo to cena e-mail only ;-) ) coś 232$

 

Edyta: jak coś daj mi emaila na PW, to Ci forwardnę jak coś ciekawego dostanę ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...