Skocz do zawartości

Wypalony, przepalony AMOLED? Problem z wyświetlaczem MI 9 SE


szymi

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon mam około 3 miesiące. Ostatnio po instalacji przeglądarki internetowej samsunga i ustawieniu ciemnego motywu zobaczyłem że część ekranu jest delikatnie jaśniejsza od reszty. Po instalacji apki OLED Tools sytuacja się potwierdziła, mam rozjaśniony pionowy pas przechodzący przez cały ekran najbardziej widoczny przy odcieniach szarości, zieleni na minimalnym podświetleniu. Postaram się wrzucić niebawem fotki. Nie używałem tego telefonu do obrazów, aplikacji statycznych jak nawigacje itp., ani też te wypalenie nie przypomina żadnego interfejsu aplikacji.

Prośba dla posiadaczy MI9SE, zainstalujecie sobie tą apke OLED Tools albo coś działającego na podobnej zasadzie i powiedzcie czy przy zmniejszając jasność do 0 macie takie same objawy przy bardzo niskiej jasności?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś w opcji burnin detection? najlepiej pomieszczenie z brakiem światła, niebieski i czerowny na 0, a zielony powoli zmieniasz od całkowitej czerni w gore, już przy 0A widać u mnie

20191021_082606.jpg

@Acid proszę o pomoc, czy to wypalenie albo defekt wyświetlacza? takie coś łapie się na gwarancję itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szymi napisał:

sprawdzałeś w opcji burnin detection? najlepiej pomieszczenie z brakiem światła, niebieski i czerowny na 0, a zielony powoli zmieniasz od całkowitej czerni w gore, już przy 0A widać u mnie

@Acid proszę o pomoc, czy to wypalenie albo defekt wyświetlacza? takie coś łapie się na gwarancję itp?

Zainstalowałem specjalnie ten programik jeszcze raz. Sprawdziłem wg Twoich instrukcji i taki efekt nie występuje. Ekran przyciemnia się równomiernie. Nie ma żadnej poświaty. Oddaj na gwarancji najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w święta miałem okazję trzymać w ręku zwykłą mi 9 i sprawdziłem ekran, również przy minimalnym podświetleniu było widać nierównomierne podświetlenie/"przepalenie" tyle że zaczynające się od dolnego rogu więc przy normalnym użytkowaniu raczej nie rzucające się w oczy, w przeciwieństwie do mojego przypadku, dramat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...