Jump to content

Problem z GPS - tylko w jednej aplikacji

Recommended Posts

Cześć, mam pewną zagadkę co do GPS w moim Mi8 Lite, a mianowicie na każdej aplikacji typu mapy google, yanosik wszystko działa perfekcyjnie, zarówno na ustawieniu wysokiej dokładności, jak i przy używaniu wyłącznie samego modułu gps, problem pojawia się natomiast w mojej służbowej aplikacji Rt3000 (Apka dla kierowców taxi), mianowicie znacznik na mapie się przesuwa wraz z przemieszczaniem się, ale aplikacja dalej widzi mnie w miejscu w którym ją włączyłem.

Screenshot_2019-10-19-08-57-31-961_pl.microlab.radiotaxi.thumb.png.458cb852a0808b216dab14ccc6657c9d.png

(screen z mapą trochę wam naświetli sytuacje, znaczek samochodu porusza się prawidłowo, jednak mój numer systemowy zostaje w miejscu).

Zdarzyło się kilka razy, że gps po jakimś czasie załapał i wtedy przy napisie w domu wypełniają  się ten pusty prostokącik na biało, czyli tak jak być powinno i do wyłączenia apki już wszystko działało ok, po ponownym odpaleniu znowu to samo.

IMG_20191019_090046.thumb.jpg.d004635fd4342e9bf5445a60396bc30a.jpg

W ustawieniach zauważyłem także, że apka nie wyszukuje satelilt, jednak w GPS status od razu łapie fixa, i dużą ilość satelit. 

IMG_20191019_090025.thumb.jpg.b06670822e11b961a5d0dc653ab4a686.jpgScreenshot_2019-10-19-08-57-48-225_com.eclipsim.gpsstatus2.thumb.png.76f0dd64787ad188c344c0803b9af874.png

Podejrzewam, że gdzieś przyczyna leży w uprawnieniach, lub w sposobie ustalania lokalizacji. Ponieważ bawiąc się właśnie ustawieniami udało mi się dwa razy doprowadzić do poprawnego działania apki, ale .. próbowałem już wszystkiego i nic.. Używałem wielu telefonów w pracy(Nawet Redmi Note 5 Pro), ale czegoś takiego jeszcze nie miałem. (To znaczy zdarzały się takie sytuacje, ale wyłączeniu trybu oszczędzania energii i ustawieniu wysokiej wydajności problem zawsze znikał, ale nie tym razem)

Jakieś pomysły jak się do tego zabrać ? Próbowałem wgrać tego fixa - https://forum.xda-developers.com/mi-8/themes/mi-8-gps-fix-miui-eu-10-0-5-0-t3850853 niestety bezskutecznie .. pliku jakkolwiek nie mogę edytować (Nie mam root'a)

Edited by er00lek

Niestety to tak nie działa i nie jestem w stanie zgłosić tego programiście. Do tego za każdą instalacje apki place prawie 100zł, także też nie widzi mi się któryś raz już zmieniać urządzenie. Kurcze, tylko na Redmi Note 5 Pro tego problemu nie było, używałem na prawdę różnych telefonów (Od Samsungów, po LG i Motorolę) Nigdy nie było takiego problemu, może gdzieś jeszcze nie włączyłem wysokiej wydajności, może gdzieś jeszcze jest włączone oszczędzanie baterii ? - Zazwyczaj to załatwiało sprawę.

Do tego zdarzyło się że kilka razy aplikacja zaczęła działać poprawnie. Raz stało się to po aktywacji drugiej karty SIM w telefonie, a następne już przy zabawie z zabieraniem/przyznawaniem dostępu do lokalizacji.

Edited by er00lek
  • 2 months later...

Witam też mam dokładnie ten sam problem w aplikacji rt3000 czasami działa dobrze ale jak np wjadę do garażu podziemnego i stracę sygnał gps to później mino iż jestem pod chmurką to sygnału gps nie widzi tą samą sytuację miałem na redmi note 8 pro i mi 9 lite oba android 9 i miui 11 wcześniej używałem redmi 4a chyba android 7 i MIUI 10 i nie było nigdy problemu z RT300 a teraz kupując lepszy tel sobie pogorszyłem moze znajdzie się ktoś kto się na tym zna