Skocz do zawartości

MIUI 9.10.17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-12024IH5C55Kwy20g.png

  • Aktualizacja do Androida Q dla MI 9 SE. Wkrótce MI 8 SE (w tym tygodniu brak aktualizacji)
  • Możliwość dostosowania tła w szufladzie aplikacji oraz jego przezroczystości
  • Możliwość zmiany rozmiaru ikon w launcherze
  • Nowa wersja aplikacji Tapety Blokady
  • Niektóre urządzenia – październikowe poprawki bezpieczeństwa Androida
  • Poprawki tłumaczenia
  • Prawdopodobnie koniec aktualizacji dla Mi Pada 4 (ostatnia aktualizacja: 9.8.29). Ten model nie znajduje się w planie wdrożenia MIUI 11 China i z tego powodu nie ma jak dokonać aktualizacji do nowej wersji.
  • Opóźnione: Mi 8 Explorer Edition, Mi 9 Lite
  • Pełna lista PL

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: the lite light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Czy ta poprawka pomogła komuś jeśli chodzi o powiadomienia z Google Wear OS ?

Na zegarek dostaję powiadomienia tylko dotyczące połączeń telefonicznych i sms.

Brak powiadomień z AquaMail, Whatsapp i pozostałych :(

Przeinstalowałem WearOS na telefonie, robiłem restarty telefonu, "odpinałem" zegarek od telefonu i dodawałem ponownie. No nie chce hulać :(

-----Aktualizacja----

Doszedłem o co chodzi.

W ustawieniach, w dostępie do powiadomień wyłączyłem dostęp dla Wear OS i włączyłem ponownie.

Zaczęło działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zmylna napisał:

Cześć wszystkim.

Czy ta poprawka pomogła komuś jeśli chodzi o powiadomienia z Google Wear OS ?

Na zegarek dostaję powiadomienia tylko dotyczące połączeń telefonicznych i sms.

Brak powiadomień z AquaMail, Whatsapp i pozostałych :(

Przeinstalowałem WearOS na telefonie, robiłem restarty telefonu, "odpinałem" zegarek od telefonu i dodawałem ponownie. No nie chce hulać :(

To jest wina oprogramowania łączącego zegarek z telefonem. Na samsungu galaxy S3 miałem to samo do czasu aż wydali poprawkę która w pełni działa z androidem Q i temat poszedł w zapomnienie. Winy szukaj tam nie w oprogramowaniu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoltan78 napisał:

To jest wina oprogramowania łączącego zegarek z telefonem. Na samsungu galaxy S3 miałem to samo do czasu aż wydali poprawkę która w pełni działa z androidem Q i temat poszedł w zapomnienie. Winy szukaj tam nie w oprogramowaniu telefonu.

No nie poszedłem tą drogą.

Dzięki Zoltan.

-----

Pomogło ponowne nadanie uprawnień dla Wear OS do czytania powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Aktualizacja pobrana, jak dotychczas telefon działa tak jak powinien ;)

Jeden element od kilku aktualizacji pozostaje niezmiennie. Mianowicie w przypadku aplikacji Google maps po zminimalizowaniu nawigacji i następnie powrocie pojawia się czarny ekran.

Czy znacie jakieś rozwiązanie? 

 

dobrego piątku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie podkusilo.. miałem wersję z 9.9.26 i była super. Wszystko chodziło jak powinno. Obecnie od 5 rano mam toto i już widzę że bateria to dramat. Telefon leży a % nikną w oczach. Poza samym działaniem baterii reszta wygląda sprawnie, nadal nie ma sygnatury czasu w zdjęciach. Żałuję, trzeba było nie grzebać, ciekawe kiedy znowu trafię na wydanie z tak dobrym pilnowaniem baterii jak było 9.9.26. 

BT działa. Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mix2s, nie działa wysyłanie zaplanowanych SMS, tzn wysyła dopiero po otwarciu aplikacji SMS a tak to nie wyśle wiadomości

 

Problem też jest z lokalizacją w aplikacji pogody, choć ma przyznane uprawnienia to pisze by włączyć lokalizację..

 

Oba problemy są od zeszłej aktualizacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Macdg napisał:

Mi mix2s, nie działa wysyłanie zaplanowanych SMS, tzn wysyła dopiero po otwarciu aplikacji SMS a tak to nie wyśle wiadomości

 

Problem też jest z lokalizacją w aplikacji pogody, choć ma przyznane uprawnienia to pisze by włączyć lokalizację..

 

Oba problemy są od zeszłej aktualizacji

 

Pozdrawiam

Spróbuj zablokować aplikację sms tak aby system jej nie ubijał. Może będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Macdg napisał:

Mi mix2s, nie działa wysyłanie zaplanowanych SMS, tzn wysyła dopiero po otwarciu aplikacji SMS a tak to nie wyśle wiadomości

Jak możesz to daj znać jak działa połączenie bluetooth. Na poprzedniej wersji był problem z zestawem głośnomówiącym i zegarkiem i ciekawy jestem, czy coś się w tym temacie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartos napisał:

Ja mam L1

 

2 godziny temu, Falonso napisał:

Jak to? Ja na Mi 9 mam L1
 

Niestety musiałem wgrywać poprzedni update na czysto gdyż miałem dziwne restarty i po tym zabiegu poziom zabezpieczeń spadł do L3. Jeśli chciałbym wrócić na L1 to musiał bym znowu na czysto wgrywać wersje 9.9.6 i dopiero aktualizować do obecnej. Wtedy poziom zostaje bez zmian. Na to już czasu nie mam niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djs napisał:

Jak możesz to daj znać jak działa połączenie bluetooth. Na poprzedniej wersji był problem z zestawem głośnomówiącym i zegarkiem i ciekawy jestem, czy coś się w tym temacie poprawiło.

U mnie bluetooth śmiga.

Wyłączyłem tylko harmonogram dla niego bo miałem wrażenie, że jak zgodnie z harmonogramem w nocy był (bluetooth) wyłączany to potem były problemy. Polegały one na tym, że jak włączyłem "z ręki" to po chwili się wyłączał. Wywaliłem go z harmonogramu, włączyłem, zrobiłem restart telefonu to jest ok.

Z powiadomieniami na zegarku problem był taki, że musiałem ponownie dać uprawnienia do czytania powiadomień dla Wear OS.

20 minut temu, mario1974 napisał:

MiMix2s nie działa autoobracanie u mnie może ktoś potwierdzić? 

Nie potwierdzam. u mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...