Jump to content

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Antoni Czaplicki

Recommended Posts

Ok. Wgrałem tą wersję zobaczymy jak będzie się sprawować. Mam jedynie pytanie bo aplikacja odpala się w ciemnym motywie tak jak mam ustawiony system, czy jest możliwość zmiany żeby była w motywie jasnym bez zmiany ustawień systemu ? Druga spraw to w lewym górnym roku pojawia się komunikat o synchronizacji dany ale nie zostaje zakończony w czym może być problem

18 minut temu, fido napisał:

czy jest możliwość zmiany żeby była w motywie jasnym bez zmiany ustawień systemu ?

Ustawienia, wyświetlacz, więcej opcji trybu ciemnego i tam odznacz na liście aplikacji.

Niestety wgrana aplikacja zepp także ma opóźnienie. Nawet jak na zaznaczonym elemencie włączę i ustawię 0s. to po ponowynym wejściu w aplikację jest wybrane 3s.

1641221791214.jpg

2 godziny temu, fido napisał:

Ok, czy w oficjalnej wersji pokazuje kto dzwoni ?

Z angielskim w telefonie tak. Z polskim który oczywiście jest, nie. Zepp. Huami dawno temu olało Bip-a. Zrobili polskie firmware, z polskimi fontami, z beznadziejnym tłumaczeniem (w aplikacjach mają w miarę poprawne) i chyba o tym zapomnieli. Dlaczego nie wyświetla ID z polskim nie wiadomo. Chyba tylko dlatego żeby kupić nowszy model (może zakupię, ale już nie od Huami).

No właśnie jak mam tak ustawione to są opóźnienia czasami jest wszystko ok. Problem jest także jak zmienię na 0s. i ponownie wejdę w aplikację to i tak pozostaje 3s. nie przyjmuje wartości 0s.

A samej aplikacji ustawiłeś: bateria bez ograniczeń, autostart, i zakłódkowałeś?
I dokładnie tak samo z tymi aplikacjami z których chcesz otrzymywać powiadomienia.

Tego przełącznika i ustawiania na 0 nie załączaj, bo to robi zamęt. Jak przełącznik jest wyłączony to ustawia czas na - bezzwłocznie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Wszystko ustawiono wg.schematu, ale połączeń przychodzących nie ma takich ustawień. Przełącznik nie ma znaczenia czy jest ustawiony na on czy off i tak zawsze wraca 3s.

• 2 weeks later...

Witam Wszystkich 😁. Próbuje do BIP s modyfikować tarcze samemu . Nie mogę rozkminic w czym jest różnica między plikiem dla zwykłego bipa a z ską. Bo nie pokazuje niektórych danych po wczytaniu tarczy . Czy można w jakich sposób przekonwertować tarcze z bipa do ski?

Witam serdecznie🙂 w moim amazfit bipie mam zainstalowany fabryczny, niemodowany fw 1.1.7.02 i przy takim chciałbym zostać ponieważ wywnioskowalem, że bateria bardzo długo wytrzymuje, ale brakuje mi jednej aplikacji "GPS powrotny" moje pytanie brzmi czy jest możliwość dodania jednego zasobu do tego oprogramowania? 

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

277885386_386435659765103_936819950059035732_n.thumb.png.ac547e13bce9ae68198e7adcd23ed46a.pngChciałbym aby poniższą aplikację (zegar światowy) podaną za rosyjskim portalem Wołkowa ktoś z naszych zdolnych programistów spolszczył i ustawił właściwe przesunięcie czasu ponieważ obecnie znajdujące się w tej aplikacji jest chyba właściwe dla Wietnamu - kraju z którego pochodzi autor aplikacji a więc pięć godzin do przodu w stosunku do naszego:

"Tony WC.elfPozdrowienia z Wietnamu. Jestem Komga. Przedstawiamy nową aplikację dla Amazfit Bip. Jest to aplikacja Zegar światowy, która może pokazywać czas w dowolnym kraju, jak pokazano na poniższym obrazku. Ale nie jestem programistą i nie nauczyłem się wcześniej żadnego kodu ani programu, więc nie wiem, jak napisać plik .bat lub tak dalej, który może automatycznie zmienić czas w kraju, który ma pokazywać zegar. . Właśnie przeczytałem kod w aplikacji 2048 i zmieniłem go i tak. Ta aplikacja narodziła się. Wielkie podziękowania dla @zener79 za aplikację 2048 i @MNVolkovza ten niesamowity rozwój. Załączam plik podglądu .elf dla każdego. Prześlę mój kod na github później dla każdego, kto chce to zrobić i zmienić czas w kraju, lub możesz skontaktować się ze mną w celu uzyskania pomocy. To wszystko. Miłego dnia."

Edited by lisek1953

Umieszczam niejako uzupełnienie autora wcześniejszej aplikacji - może się przydać jeśli ktoś zechce ją poprawić, cytuję z tego samego źródła co poprzednio:

"

Cześć. Wracam. Przepraszam za opóźnienie =))))). Oto kod mojej aplikacji do edycji: GitHub - Hacao99/WorldclockBip: Aplikacja Zegar światowy dla Amazfit Bip
Na poniższym obrazku jest to kod w pliku 2048.h. Tak, wystarczy edytować i modyfikować od linii 12 do linii 31.
Linia od 12 do 21 to różnica czasu w Twoim kraju, w którym mieszkasz, i kraju, który chcesz dodać
. Na przykład: mieszkam w Wietnamie, czyli UTC + 7, a kraj, który chcę edytować to Chiny, czyli: UTC +8, abym zmienił wartość CT1 na 1 (= 8 - 7) itd
. Wiersz od 22 do 31 dotyczy kodu nazwy swojego kraju, sugeruję, abyś użył kodu nazwy ze względu na przeciek miejsca do wyświetlenia. Możesz użyć tego kodu nazwy: Lista kodów krajów według kodu alfa-2, alfa-3 (ISO 3166)a potem spakować się jak nigdy dotąd.
P/S: Wiem, że w niektórych krajach obowiązuje oszczędzanie światła dziennego i wiem, jak rozwiązać ten problem, ale nie wiem, jak zrobić automatyczny program do edycji tego, a zasada nie jest taka sama w niektórych krajach, więc że jeśli ktoś się tym zainteresuje, możesz do mnie zadzwonić.

1649759903435.png"

photostudio_1649841980849.jpg

Edited by lisek1953

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...