Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.06.2022 o 19:53, lisek1953 napisał:

@slimak131W zasadzie tak, w zasadzie masz rację... Szkoda tylko że nie możemy się dobrać do tego pliku czcionek. Dzięki za zainteresowanie.

Wpadłem na chwilę z nudów, ale kto wie może jeszcze wpadnie mi w ręce BIP.

Jest instrukcja jak to robić na rosyjskim forum od dawien dawna: Instrukcja

Jest też czcionka z brakującym symbolem Bluetooth, ale teraz nie do końca się orientuje czy to nadal problem:

 

BOLD_V6.2_not_latin.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvmivn napisał:

Wpadłem na chwilę z nudów, ale kto wie może jeszcze wpadnie mi w ręce BIP.

Jest instrukcja jak to robić na rosyjskim forum od dawien dawna: Instrukcja

Jest też czcionka z brakującym symbolem Bluetooth, ale teraz nie do końca się orientuje czy to nadal problem:

 

BOLD_V6.2_not_latin.zip 50 kB · 0 pobrań

Sorry, ale dla mnie to za trudne liczyłem tak jak już wcześniej wspomniałem na "gotowca" umożliwiającego edycję aplikacji (elfów) w tym pliku, podobnie jak w pliku zasobów .res umożliwia to rescourse archive." Ale dzięki za próbę pomocy i zainteresowanie tematem.

Edytowane przez lisek1953
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie telefon zrobił psikusa przed którym chciałbym ostrzec.

Do zegarka (Amaz Fit Bip) miałem wgrany nowy soft z tego forum i przez kilka miesięcy nic nie zmieniałem, bo wszystko fajnie działało, teraz zmieniłem telefon i nieopatrznie wgrałem Mi Fit i Zepp life z Google play.

Po wgraniu APK-i Zepp zegarek samoczynnie się aktualizował do wersji 1.1.6.48 i straciłem cały modyfikowany soft :-(.

Teraz się zastanawiam jak wgram znów soft z tego forum jak się zabezpieczyć przed takim niechcianym uszczęśliwieniem aktualizacją.

- Macie jakieś sugestie ?

P.s możecie wskazać jakiś plik all in one z najnowszym softem

Edytowane przez rykool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rykool napisał:

A dla mnie telefon zrobił psikusa przed którym chciałbym ostrzec.

Do zegarka (Amaz Fit Bip) miałem wgrany nowy soft z tego forum i przez kilka miesięcy nic nie zmieniałem, bo wszystko fajnie działało, teraz zmieniłem telefon i nieopatrznie wgrałem Mi Fit i Zepp life z Google play.

Po wgraniu APK-i Zepp zegarek samoczynnie się aktualizował do wersji 1.1.6.48 i straciłem cały modyfikowany soft :-(.

Teraz się zastanawiam jak wgram znów soft z tego forum jak się zabezpieczyć przed takim niechcianym uszczęśliwieniem aktualizacją.

- Macie jakieś sugestie ?

P.s możecie wskazać jakiś plik all in one z najnowszym softem

Po prostu unikać instalowania oryginalnych mifitow i zeppów czyli nie zmodyfikowanych, ponieważ one zawsze aktualizują. Najnowszy soft znajdziesz na tym forum tylko poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podobnie, że po aktualizacji do Zeep Life w przypadku ustawienia z poziomu telefonu alarmu na opasce Mi Band 4:

1. Klikam włącz alarm na telefonie to opaska zaczyna wibrować i pokazuje, że jest włączony alarm - do zaakceptowania

2. Włącza powiadomienie o alarmie na godzinę przed ustawionym alarmem czyli opaska wibruje tak samo jakby włączył się alarm - po wyłączeniu powiadomienia alarm normalnie włączy się za godzinę. 

----

Ok, znalazłem opcję "Powiadomienie przed dzwonkiem" w ustawieniach alarmu, zobaczymy czy pomoże. 

Edytowane przez Pozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@slimak131

Stworzyłem plik zasobów lisek40a.res, który zawiera rozszerzone DNS, a skróty na nim umieszczone uruchamiają aplikacje z pozycji 3 i 4 tego pliku ( world clock I notes purple). Pozycje 1 i 2 tego pliku to odpowiednio ran demo i metronom. Na pozycji 5 umieściłem grę 2048 i stwierdziłem że to nie zmieniło uruchamiania aplikacji pozycji 3 i 4, a więc wynika z tego że można teraz korzystając z res archive umieszczać w pliku zasobów dowolne aplikacje a także dowolną ich ilość ograniczając się jedynie do odpowiedniej wartości pamięci, a w DND umieszczając odpowiednie ikony dla aplikacji z pozycji 3 i 4. Szkoda tylko że już spadło zainteresowanie i nie powstają jakieś nowe ciekawe aplikacje do bipa...

 

 

 

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie i poprawka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimak131Dlaczego ? w pliku czcionki mam 23 aplikacje. Kolejno: poz.6 kalendarz, 7 kalkulator, 8 latarka, 9 muzyka, 10 monitor serca, 11 nawigator, 12 BIP termometr, 13 gps powroty, 14 licznik, 15 fitness timer2, 16 safeboxbip, 17 notesbipaqa, 18 watchhrface, 19 saper, 20 15, 21 odblokuj, 22 sokoban, 23 TRex, 24 Tetris, 25 magiczna kula, 26 bt notes, 27 do domu i 28 stoper. Gdybym miał do nich dostęp to pewnie bym je inaczej uporządkował...

 

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slimak131 napisał:

Co zmieniłeś w res, że teraz DND v2 1 nie zawiesza zegarka?

Nic nie zmieniałem, mnie nigdy się nie zawieszał...tzn. tworząc ten .res praktycznie wziąłem jako bazę jeden ze starszych sprawdzonych jeszcze bez DND z którego usunąłem wszystkie elfy i dołączyłem te które teraz są plus nowe to rozszerzone DND. No i oczywiście pozmieniałem ikony na odpowiadające dodanym elfom dodałem też w miejsce kodu QR obrazek czarnego kotka ( ukazuje się po przesunięciu DND z lewej strony w prawą).

Można tylko wnioskować że o ile w pliku .res są dwa elfy na pozycjach 1, 2 to następne z tego pliku pozycje 3 i 4 będą odpowiadać ikonom w DND, a dalsze już po prostu nie przeszkadzają.

Edytowane przez lisek1953
poprawka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ponieważ dawno mnie tu nie było a dziś odkopałem starego dobrego Bipa i przekazałem go synowi, mam ogromną prośbę...
Ponieważ nie jestem w stanie prześledzić całego wątku prośba o pokierowanie, link lub konkretne pliki z najbardziej aktualnym softem zawierającym polskie czcionki, poprawkę pokazującą kto dzwoni itp.
Niestety po rozparowaniu ze starym telefonem przywróciło ustawienia fabryczne i nie działa tak jak powinno. Soft mam chyba 1.1.6.48 o ile dobrze zapamiętałem. Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

poratujcie seniora, bo nie znalazłem precyzyjnej informacji na pierwszej stronie. Przerobiłem już kilka Bip'ów, które z powodzeniem modyfikowałem (mój, żony, szwagierki). Teraz po dłuższej przerwie  przyszedł czas na zegarek dla syna, ale widzę że coś się zmieniło... Teraz widzę jakiś BipOS 0.5 do pobrania. Moje pytania:

  1. Czy to się też wgrywa Gingerbread'em tak jak wcześniejsze softy ? 
  2. Który MiFit będzie z tym softem dobrze współpracował. Osobiście od lat używamy z żoną wersję  5.3.0  Revolution  z/od MiFitTCXEXPORT
  3. Mam tez pytanie do pobranego zipa: pliki .ft i .fw mają w tym  pakiecie końcówki .latin. Dobrze myślę, że mam je zmienić na .fw i .ft?

fw.jpg

 

I ostatnie pytanie - w którym momencie się w tym BipOS wgrywa ten plik z fontami - po graniu fw i res ? 

Edytowane przez woyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, woyd napisał:

Cześć,

poratujcie seniora, bo nie znalazłem precyzyjnej informacji na pierwszej stronie. Przerobiłem już kilka Bip'ów, które z powodzeniem modyfikowałem (mój, żony, szwagierki). Teraz po dłuższej przerwie  przyszedł czas na zegarek dla syna, ale widzę że coś się zmieniło... Teraz widzę jakiś BipOS 0.5...

Dokładnie wszystkiego nie wiem (co to w ogóle jest gingerbread - Google podaje że "piernik" nic innego nie znalazłem) ale spróbuję jakoś pomóc. Moim zdaniem: oczywiście końcówki "latin" należy się pozbyć, plik czcionek .ft instalujemy zaraz po instalacji pliku .fw, a plik.res na samym końcu. Do instalacji plików najlepiej użyć aplikacji LikeApp (wymaga to odrobiny cierpliwości i pamiętaj że wszystko to robisz na własną odpowiedzialność) a zamiast MiFit używać zmodowanej aplikacji Zepp - znajdziesz ją też na tym forum, tylko poszukaj. Niezmodowana może Ci przywrócić zegarek do ustawień fabrycznych. Obecne oprogramowanie stworzone przez Wołkowa - bipos 0.5 daje wiele możliwości i korzystanie z wielu ciekawych aplikacji na zegarku w tym drobne gierki i inne z którymi możesz się zapoznać przeglądając to forum do czego serdecznie zachęcam. Życzę powodzenia, napisz proszę czy osiągnąłeś sukces. Jeśli udało mi się pomóc będę usatysfakcjonowany.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam użytkowników! Jestem tu nowy..niedawno zaczałem się bawić ze zmianą systemu na moim Bip'ie, ale nie umiem znaleźć stabilnej i dobrze działającej wersji ( obecnie testuję 0.5.4, ale nie umiem znaleźć odopwiedniej czcionki, oraz zasobów, to znaczy, zegarek lekko spowolnił)... Czy mogłoby ktoś podeslać najbardziej stabilną wersję bipOS + czcionkę pogrubioną, ale nie za dużą, z obsługą emojii, oraz .. czy byłoby w stanie któś zrobić plik z zasobami do wersji 0.5.4-0.5.5 ( najlepiej, jakby podał też najlepszy plik FW) lub nowszej, który posiada tylko: 

-mozliwośc edycji alarmu,

-aplikacje: kalendarz, latarka, kalkulator, 2048, 15, Tetris, sakoban, muzyka(działająca) ?

Nie potrzebuję aplikacji do notatek, sejfów, GPS czy innych podobnych ..

Jeszcze jego pytanie...czy da się dodać inne aktywności do zegarka.. np: tenis ziemny? Bardzo mało sktywności na ten bio, a nie mam zamiaru, na chwilę obecną, wymieniać na inny model, gdy ten posiada wszystko czego potrzebuje... Te ćwieczenia, to tylko tak dodatkowo pytam.. z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Ps: może ma ktoś instrukcje po polsku, żeby edytować sobie samemu pliki z bioOS, żeby stwożyć system pod siebie? 

 

 

 

 

 

Edytowane przez pompala
Zmiana wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdybyś poświęcił trochę czasu i dokładnie przejrzał to forum to byś wiedział że omawiany na nim bipos dotyczy tylko podstawowej wersji Amazfit bip. Do np bip s lub pozostałych wersji autor tego oprogramowania Wołkow tłumaczył że owszem będzie próbował je stworzyć (było to opisane również na tym forum) ale jak do tej pory nigdzie o tym nie słyszałem tym bardziej że ostatnio jego forum Myamazfit.ru jest całkowicie niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, mam w pliku lisek40.res chyba błąd w aplikacji world clock uruchamianej z trybu dnd, tej obok notatnika. Z tego co widzę mam tą samą godzinę w tokio i sydney. Można prosić o elfa do prawidłowego world clocka, bo jeśli znajduje się w pliku res to spróbowałbym sobie podmienić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, puc15 napisał(a):

Witam ponownie, mam w pliku lisek40.res chyba błąd w aplikacji world clock uruchamianej z trybu dnd, 

 

Niestety, ja też zauważyłem ten błąd. Dotyczy on czasu Sydney, w czasie letnim jest o jedną godzinę do tyłu (np. zamiast wyświetlać godz 12 wyświetla 11) obecnie przy obowiązującym u nas czasie zimowym spóźnia się już o dwie godziny. Aby to poprawić trzeba by się skontaktować z autorem tego elfa Komga Wietnam - [email protected] . Kontakt z nim niestety już się urwał ( nie odpowiada na maile, a  forum Wołkowa - myamazfit.ru na którym się pojawiał jest niedostępne). Może ktoś z polskich programistów pokusi się o dokonanie poprawki tego błędu?

Podaję adres do pliku źródłowego na githubie   https://href.li/?https://github.com/Hacao99/WorldclockBip

 

...

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ponieważ od pewnego czasu zmieniłem zegarek, musiałem przestać używać przerobionego zepp na rzecz oryginalnego zepp.

Jak wiadomo orginalny zepp nadpisuje BipOs 0.5.5 b7 1.1.5.36 do 1.1.7.02 :-(

W sieci BipOs pl lub en 0.5.5 b7 1.1.5.36 z fałszywą sygnaturą 1.1.7.02 nie ma.

Poniżej moje koślawe rozwiązanie tego  problemu. 

Przy pomocy Likeapp+ instalujemy i zawyżamy: polskie res i czcionki z tego wątku dla BipOs pl 0.5.5 b7.

970051283_Screenshot_20230208_124917_LikeApp.thumb.jpg.e01dfdeb6a573a238115cbc1de7b7439.jpg.733ee39d3d101929586f88c1d9c0e7bc.jpg

 

 

1818834190_Screenshot_20230208_124910_LikeApp.thumb.jpg.a3a0223550d4981ddf66ace104ff12f3.jpg

Dla mi fit/Zepp Life w LikeApp+ ustawiamy 1.1.6.48 85 8

 

Likeapp+ nie działa poprawnie z fw 0.5.5, dlatego używamy gotowgo fw BipOs 0.5.5 b7 "1.1.7.02" z forum 4pda.

Dla mi fit/Zepp Life  używamy BipOs 0.5.5 b7 "1.1.6.48" z forum 4pda.

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=845160&st=24920#entry114681175

 

Likeapp+

1029598640_Screenshot_20230208_124420_LikeApp.thumb.jpg.eff5936feb846c662813b741c8fed8f6.jpg

Po instalacji całości w menu BipOs zegarka  zaznaczamy język rosyjski.

 

Zalety takiego potworka:

1 Działa z oryginalnym zepp.

2 Pokazuje AQI

3 Trening  można zapałzować tylko z guzika.

4 Powiadomienia nie odblokowują i nie podświetlają ekranu.

5 Zegarek jest cały spolszczony, oprócz pogody i menu wewnętrznego BipOs.

20230208_134927.thumb.jpg.4d6ee483572056eaa6e82f4056e97b0b.jpg

 

 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw BipOs pl z rosyjskim fw "1.1.7.02" do zainstalowania.

Ja i ru tarcza.zip

Res i czcionki instalujemy według opisu powyżej,  programem Likeapp+.

Fw i tarczę dowolnym programem. 

 

Fw jest rosyjski, dlatego ciśnienie atmosferyczne jest podawane w milimetrach słupa rtęci (mm Hg).

 1 mm Hg = 133,322 Pa

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, slimak131 napisał(a):

Instalujesz Likeapp, parujesz z nim Bip-a. Zaznaczasz po kolei pliki z 1.1.5.24 w telefonie i otwierasz po kolei w Likeapp.

Z tego co pamiętam kiedyś, trzeba było robić downgrade etapami - czyli schodzić o jedną wersję w dół. Nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...