Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Wgrałem tą wersję zobaczymy jak będzie się sprawować. Mam jedynie pytanie bo aplikacja odpala się w ciemnym motywie tak jak mam ustawiony system, czy jest możliwość zmiany żeby była w motywie jasnym bez zmiany ustawień systemu ? Druga spraw to w lewym górnym roku pojawia się komunikat o synchronizacji dany ale nie zostaje zakończony w czym może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fido napisał:

Ok, czy w oficjalnej wersji pokazuje kto dzwoni ?

Z angielskim w telefonie tak. Z polskim który oczywiście jest, nie. Zepp. Huami dawno temu olało Bip-a. Zrobili polskie firmware, z polskimi fontami, z beznadziejnym tłumaczeniem (w aplikacjach mają w miarę poprawne) i chyba o tym zapomnieli. Dlaczego nie wyświetla ID z polskim nie wiadomo. Chyba tylko dlatego żeby kupić nowszy model (może zakupię, ale już nie od Huami).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samej aplikacji ustawiłeś: bateria bez ograniczeń, autostart, i zakłódkowałeś?
I dokładnie tak samo z tymi aplikacjami z których chcesz otrzymywać powiadomienia.

Tego przełącznika i ustawiania na 0 nie załączaj, bo to robi zamęt. Jak przełącznik jest wyłączony to ustawia czas na - bezzwłocznie.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie🙂 w moim amazfit bipie mam zainstalowany fabryczny, niemodowany fw 1.1.7.02 i przy takim chciałbym zostać ponieważ wywnioskowalem, że bateria bardzo długo wytrzymuje, ale brakuje mi jednej aplikacji "GPS powrotny" moje pytanie brzmi czy jest możliwość dodania jednego zasobu do tego oprogramowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Chciałbym aby poniższą aplikację (zegar światowy) podaną za rosyjskim portalem Wołkowa ktoś z naszych zdolnych programistów spolszczył i ustawił właściwe przesunięcie czasu ponieważ obecnie znajdujące się w tej aplikacji jest chyba właściwe dla Wietnamu - kraju z którego pochodzi autor aplikacji a więc pięć godzin do przodu w stosunku do naszego:

"Tony WC.elfPozdrowienia z Wietnamu. Jestem Komga. Przedstawiamy nową aplikację dla Amazfit Bip. Jest to aplikacja Zegar światowy, która może pokazywać czas w dowolnym kraju, jak pokazano na poniższym obrazku. Ale nie jestem programistą i nie nauczyłem się wcześniej żadnego kodu ani programu, więc nie wiem, jak napisać plik .bat lub tak dalej, który może automatycznie zmienić czas w kraju, który ma pokazywać zegar. . Właśnie przeczytałem kod w aplikacji 2048 i zmieniłem go i tak. Ta aplikacja narodziła się. Wielkie podziękowania dla @zener79 za aplikację 2048 i @MNVolkovza ten niesamowity rozwój. Załączam plik podglądu .elf dla każdego. Prześlę mój kod na github później dla każdego, kto chce to zrobić i zmienić czas w kraju, lub możesz skontaktować się ze mną w celu uzyskania pomocy. To wszystko. Miłego dnia."

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczam niejako uzupełnienie autora wcześniejszej aplikacji - może się przydać jeśli ktoś zechce ją poprawić, cytuję z tego samego źródła co poprzednio:

"

Cześć. Wracam. Przepraszam za opóźnienie =))))). Oto kod mojej aplikacji do edycji: GitHub - Hacao99/WorldclockBip: Aplikacja Zegar światowy dla Amazfit Bip
Na poniższym obrazku jest to kod w pliku 2048.h. Tak, wystarczy edytować i modyfikować od linii 12 do linii 31.
Linia od 12 do 21 to różnica czasu w Twoim kraju, w którym mieszkasz, i kraju, który chcesz dodać
. Na przykład: mieszkam w Wietnamie, czyli UTC + 7, a kraj, który chcę edytować to Chiny, czyli: UTC +8, abym zmienił wartość CT1 na 1 (= 8 - 7) itd
. Wiersz od 22 do 31 dotyczy kodu nazwy swojego kraju, sugeruję, abyś użył kodu nazwy ze względu na przeciek miejsca do wyświetlenia. Możesz użyć tego kodu nazwy: Lista kodów krajów według kodu alfa-2, alfa-3 (ISO 3166)a potem spakować się jak nigdy dotąd.
P/S: Wiem, że w niektórych krajach obowiązuje oszczędzanie światła dziennego i wiem, jak rozwiązać ten problem, ale nie wiem, jak zrobić automatyczny program do edycji tego, a zasada nie jest taka sama w niektórych krajach, więc że jeśli ktoś się tym zainteresuje, możesz do mnie zadzwonić.
 
1649759903435.png"

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto najnowsza wersja "World Clock",która pokazuje na dwóch ekranach czas dla ośmiu miast na świecie w stosunku do Warszawy:

Chicago, Sydney, Nowy York, Londyn,

Moskwa, Tokio, Pekin i Kair.

WC-bipos Lastest version.zip

 

 

Edytowane przez lisek1953
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

hook_dnd_v2.1_QR.ziphook_dnd_v2.1_QR.zipUmieszczam nowy plik DND z rosyjskiego forum . Ma już poprawiony odtwarzacz muzyczny (w pełni działa pauza i Play - sprawdziłem działa) cytuję:

  • naprawiono pauzę w widżecie muzycznym
  • naprawiona grafika przycisków
  • zmieniona ikona bluetooth

 

Może ktoś umieści go w polskich zasobach...  Cytat:

"aplikacja wykorzystuje obraz o numerze seryjnym 994 w zasobach zegarka w celu uproszczenia jego samodzielnej wymiany
- obraz musi być w formacie PNG i mieć rozdzielczość 176x176 pikseli - za pomocą tej usługi
możesz stworzyć kod QR - wklej żądany link w polu URL, podaj szerokość/wysokość - 176 pikseli, kliknij OK i pobierz wynikowy kod QR - aby zmienić obraz w zasobach oprogramowania układowego, użyj.   https://myamazfit.ru/threads/bip-arxivator-resursov.1261/post-42704  "

Edytowane przez lisek1953
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod QR w Rosji służy do płatności. Każdy musi sobie własny Kod bankowy QR wygenerować i umieścić w zasobach.

 

My w Polsce możemy sobie umieścić w QR wizytówkę lub notatkę. 

 

994 ->imgonline-com-ua-QRcodepzU8Rvljbks6.png.1c6fb2abd256e6d82661ddca10a506cb.png

https://github.com/ngxson/hobby_amazfit_bip_ext_dnd#how-to-install

@steel_rat

Ikonki A i B udało mi się podmienić, kalendarz i kalkulator jednak nie działa. Myślę że problemem mogą być elf w czcionce. 

Po dodaniu kalendarza i kalkulatora do res, kalkulator działa, kalendarz niestety nie. Kalendarz i kalkulator wyświetlają się po dwa razy na liście.

Edytowane przez slimak131
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2022 o 05:43, slimak131 napisał:

@steel_rat

Ikonki A i B udało mi się podmienić, kalendarz i kalkulator jednak nie działa. Myślę że problemem mogą być elf w czcionce. 

Po dodaniu kalendarza i kalkulatora do res, kalkulator działa, kalendarz niestety nie. Kalendarz i kalkulator wyświetlają się po dwa razy na liście.

Spróbuj z tym plikiem lisek38.res.

Pamiętaj po instalacji musisz zegarek wyłączyć i ponownie włączyć.

Zawiera oprócz tego DND jeszcze metronom, pod A powinien być kalendarz a pod B kalkulator. Gdybyś tylko w tym pliku mógł zmienić te ikonki A i B na odpowiednie a poprawiony plik - sam .elf zawierający DND, odesłać (umieścić na tym forum) to byłbym Ci bardzo wdzięczny.lisek38.res

Dodatkowa niejako informacja niech będzie że usunięcie aplikacji metronomu z tego pliku zasobów .res powoduje że pod A pojawi się kalkulator a pod B latarka, czyli o jedną aplikację dalej. Niestety dodanie oprócz metronomu jeszcze jednej aplikacji już zawiesza zegarek przy użyciu ikony A.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek38c.res@slimak131

Z ciekawości, skąd wiedziałeś że to są te obrazy ?

Jeszcze mam problem - przy przełączaniu ikonek z księżycem w DND, na tarczy zegarka wyświetla mi się cały czas tylko jedna ikona symbolizująca "nie przeszkadzaj" (przekreślone czerwone kółko) mimo że w edytorze samej tarczy są oba symbole - zielony półksiężyc i to właśnie przekreślone kółeczko ?Już nieaktualne - przy szarym półksiężycu na DND ikona na tarczy zegarka zmienia się na zielony półksiężyc po około minucie, przepraszam ale przeoczyłem.

Gdyby ktoś chciał kotka zamiast QR to proszę: 

 

 

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slimak131 napisał:

Już nie sprawdzałem.

Brak możliwości instalacji większej ilości elf w res, jest dla mnie większą niedogodnością od niedziałającej pauzy. 

Można by rozwiązać ten problem gdyby powstał program podobny do rescourse do edycji aplikacji w pliku czcionek. Ja 23 aplikacje mam właśnie tam umieszczone a w res tylko metronom. Ostatnio zresztą nowe już praktycznie nie są tworzone, temat powoli wygasa o czym świadczy nawet brak aktywności na tym forum. Powstają nowe zegarki a w bipach powoli kończą się akumulatory. Wymiana ich natomiast stanowi niebagatelny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie gasnące zainteresowanie może ktoś o większych zdolnościach programistycznych pokusił by się o stworzenie programu do edycji pliku z czcionkami który umożliwił by, na wzór rescourse archive, dodawanie lub usuwanie ewentualnie powstałych nowych i ciekawych aplikacji, do tego pliku, o czym zresztą wspomniałem już w poprzednim poście.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimak131 Mam pewien problem, w DND zauważyłem że ikona półksiężyca na zielonym tle włącza tryb "nie przeszkadzać" (DoNotDisturb), moim zdaniem powinna to robić ikona półksiężyca na szarym tle, tymczasem ona wyłącza na stałe ten tryb. Próbowałem zmienić je miejscami w rescourse - pozycja 78 z 79, ale to niczego nie zmieniło, widocznie to nie te ikony są za to odpowiedzialne, podobnie jak było z ikonami kalendarza i kalkulatora. Może uda Ci się znaleźć tę właściwe. Byłbym wdzięczny gdybyś dał mi znać.

Ikona półksiężyc na niebieskim tle z napisem "zzz" uruchamia tryb automatyczny tzn. włącza tryb DND podczas snu (bezczynności) i działa prawidłowo.

Edytowane przez lisek1953
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od punktu widzenia:

A. Księżyc szary - nie działają powiadomienia. 

B. Księżyc szary - nie działa funkcja dnd.

Dla mnie B. jest bardziej logiczne. 

Mi bardziej przeszkadza zzz, moim zdaniem powinno być  A (auto).

 

 

Niestety te księżyce są w elf. 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...