Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie czy udałoby się stworzyć taką tarczę do Bipa:

 

 mnie się niestety nie udało - ten plik .bin nie działa poprawnie, nawet nie wiem gdzie popełniłem błąd. Może komuś uda się poprawić, jak pokazuje .gif powinno działać. Animację padającego śniegu połączyłem z wskazaniami cyfr sekundowych, ale po instalacji na zegarku to nie działa tak jak myślałem mim iż edytor pokazywał że powinno wyświetlać poprawnie. Podaję to jako "wyzwanie i jednocześnie inspirację", zima się zbliża.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wgrałem do nowego telefonu Modified Mi Fit 5.3.2 - All in One oczywiście zmieniała mi się tarcza i chciałbym powrócić do swojej poprzedniej i stąd moje pytanie w jaki sposób teraz mogę to zrobić bo nie mam folderu files ?

 

Udało mi się zrobić - nieaktualne.

 

Edytowane przez fido
zrobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.09.2021 o 18:59, rykool napisał:

Wybierz sobie coś podobnego np z apki AmazFit Bip & cor watchfaces tam masz setki tarcz do wyboru

Ale z animowaną tarczą nie znajdziesz... cała nadzieja w naszych zdolnych programistach...

I co to za przyjemność korzystać z "gotowca" ?

Edytowane przez lisek1953
Chyba to jednak zbyt trudne lub nawet niemożliwe do zrobienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, fido napisał:

Jak aplikację zakłódkować 

A telefon z Miui? Przytrzymujesz MiFita na ekranie ostatnich aplikacji i powinno pojawić sie menu z kłódką. Jak to nie działa (w niektórych romach wywalili) to: Panel sterowania, klucz na górze po prawej, Przyspieszenie prędkości i tam dodaj do blokowanych. U mnie to nie pomaga, nadal są na zegarku opóźnienia, ale głównie przy powiadomieniach aplikacji, co mniej przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie aplikacje (lewy przycisk) i tam w zależności od modelu fona: albo przytrzymujesz palec na danej aplikacji i wyskakuje menu kontekstowe, albo trzymasz palec na danej aplikacji i przesuwasz ją: góra/dół albo lewo/prawo.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Do dziś korzystałem z Amazfit BIP wraz ze zmodowana apką Zepp, ale przesiadłem się na Mi Watch i tą nową aplikację Xiaomi Wear.

Chciałbym dać dziecku BIP'a w ramach nauki odczytywania godziny, ale czy jest sposób na autonomiczne działanie bez telefonu?

Aktualnie po prostu odinstalowałem aplikację Zepp, ale czy np. po przywróceniu ustawień fabrycznych z poziomu zegarka będzie można z niego korzystać bez parowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steel_ratCzy można prosić o przetłumaczenie na język polski poniższej aplikacji i ewentualne dołączenie jej do najnowszych fontów (pliku z czcionkami):

(pobrano na podstawie aplikacji z rosyjskiej strony.)

Beat Tap dla BipOS

Ta aplikacja może być przydatna dla osób grających na instrumentach muzycznych.

Cechy

  • Metronom: zakres od 10 BPM do 200 BPM
  • Przesuń w prawo => w lewo, aby uzyskać dostęp do Beat Tap
  • Beat Tap: dotknij dotknij, aby uzyskać BPM (maksymalnie 16 dotknięć)
  • Przesuń w lewo => w prawo, aby wrócić do metronomunui_metronome.elf
Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałabym zaktualizować sobie bipa do wersji 1.1.6.32 i mam w nim kilka plików, czy może mi ktoś podpowiedzieć które muszę wgrać one jakiej kolejności żeby było wszystko ok. Do aktualizacji chce użyć gadgetbridge.

Pliki jakie są to: 

Mili_chaohu.ft.latin

Mili_chaohu.fw.latin

Mili_chaohu.gps

Mili_chaohu.res.latin

Z góry dzięki za pomoc 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. zobaczę bo coś mi nie idzie,  niby się wgrywa ale na zegarku widnieje ikona żeby się połączyć i wgrać oprogramowanie tak jakby czegoś nie przyjmowało, czy ten plik Mili_chaohu.ft.latin także trzeba wgrywać ? i do czego on jest bo ja się zatrzymałem na etapie jak  były tylko *.res, *.fw, i *.gps

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze oficjalne pliki fw, res, gps, ft (wersja 1.1.7.XX) same się ściągną i wgrają, po instalacji w telefonie oficjalnego amazfit zepp z sklepu Google. Potem zepp można odinstalować. 

 

P.S.

Dlaczego nie chcesz używać "naszego" BipOS?

 

Moja tarcza na nowy rok. 

929080791_bez42022.gif.d6a679abd59cc40bff6087664bc6c402.gif

bez4 2022.bin

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przy amafit zepp nie pokazuje powiadomień sms i połączeń.

Dlaczego nie używam BipOS jakoś to tego co mam się przyzwyczaiłem.

W czym on jest lepszy jakieś za i przeciw ? Nie potrzebuje wodotrysków wystarczą mi powiadomienia i treningi rowerowe i piesze, stoper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Zepp jaką wersję oprogramowania wgrywa ? Czy ma być wersja Mod czy nie ? Z drugiej strony już mam wgraną 1.16.32 i jedynie co mnie denerwuję i jakoś nie mogę tego zmienić mam czasami opóźnienie w pokazywaniu przychodzącego połączenia. W starszych wersjach Amazfit była opcja ustawienia 0s w nowszych już jest suwak żeby to wyłączyć ale jest 3s nie ma możliwości wybrania 0s. Z tego co się orientuję to w AeX jest taka opcja ale bym musiał przetestować jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft to jest soft, natomiast aplikacja może być modowana bądź nie. Ja jadę na modowanym mifit 4.6 ( stara wersja, ale bez zarzutu choćby właśnie z powiadomieniami)
A bipOS to jest modowany soft z funkcjami których w standardowym sofcie nie uświadczysz.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zepp, sms i powiadomienia już  dawno temu poprawili. U mnie przychodzą zazwyczaj równo z telefonem. 

Mifit lub modowany mifit, automatycznie może aktualizować do 1.1.6.32

Zepp lub modowany zepp, automatycznie może aktualizować do 1.1.7.04

 

Wada BipOS, trzeba go używać z modowanym programem w telefonie. Zwykły go nadpisze oryginalnym 1.1.6.32 lub 1.1.7.04.

Screenshot_20211231-060208_Zepp.thumb.jpg.dfb95343e4b2a7ecbd61bf20b2a90502.jpg

Zaleta BipOS, duże czcionki w powiadomieniach.

 

BipOS 0.5.4

https://youtu.be/Hr11wXTnXKE

W BipOS 0.5.5 doszedł jeszcze rozbudowany górny skrót i stoper działający w tle, a nawet przy wyłączonym zegarku.

20211231_063532.thumb.jpg.4defe28a1a2a9a9d7a13b4700fb538cd.jpg

20211231_063544.thumb.jpg.11ed5641bbe077c0c10ab45f7e183860.jpg

 

 

BipOs0555-1.1.5.36 slimak.zip

To te same pliki do instalacji, co dostępne parę stron wcześniej.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w aplikacjach nie modowanych jest język polski i są pokazywane dane kontaktu podczas przychodzenia połączenia ?

Ja cały czas korzystam z AmazFit Mod ale od czasu jak zmieniłem telefon na Mi 11 Lite 5G problemy pojawiły się z pokazywaniem kontaktu z opóźnieniem. We wcześniejszych wersjach można było ustawić opóźnienie 0s. w tych nowych już tego nie ma jest tylko 3s.

Bodajże AeX [Amazfit mod] ma możliwość ustawienia 0s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja działa tylko że instaluje się jako aplikacja Zepp.

Ja pobierałem z https://portal.mi-room.ru/files/aex-amazfit-mod/

i tam jest wersja niższa i ona instaluje się jako AeX ale nie ona nie działa. Czy między tymi aplikacjami są jakieś różnice czy to jest ta sama aplikacja tylko nowsza i ze zmienioną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...