Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie rosyjskiego forum:

Instrukcja rozpakowywania, edytowania i składania plików dla tarcz Amazfit Bip


1. Potrzebujemy:
1.1. Dodatek AmazfitBipTools . Możesz go znaleźć w sekcji Dla programistów . Program jest konsolą i nie posiada własnego interfejsu, więc nie ma sensu go uruchamiać.
1.2 . Program do edycji plików graficznych. Zrobi wszystko, od Painta do Photoshopa. Osobiście do edycji używam najprostszego edytora graficznego - Paint.net .
1.3 . Edytor watchface online watchfaceEditor .

2. Pobierz dowolne pokrętło (w razie potrzeby wyodrębnij je z archiwum).
2.1. Aby rozpakować koszplik tarczy zegarka należy przenieść myszką do programu WatchFace.exe , który znajduje się w folderze AmazfitBipTools.
2.2. W katalogu, w którym znajduje się plik bin , zawierający rozpakowane zasoby wybierania numeru oraz plik z rozszerzeniem json, pojawi się nowy katalog o tej samej nazwie . Ten plik zawiera informacje o tym, co masz na tarczy, gdzie znajdują się te lub inne zdjęcia i które ze zdjęć odpowiada jednemu lub drugiemu elementowi tarczy.
2.3. Teraz możesz edytować obrazy i, jeśli to konieczne, plik json . Ponieważ wszystkie elementy tarczy są obrazkami, zmieniając je możemy w łatwy sposób zmienić wygląd finalnej tarczy. plik 000.pngCzy podkład tarczy. Jego rozmiar odpowiada rozmiarowi ekranu zegarka i wynosi 176x176 pikseli (1 piksel to 1 punkt), a kolor tła to przyszły kolor tła tarczy. Aby ułatwić edycję w edytorze graficznym, można włączyć siatkę, w której każda komórka będzie odpowiadać 1 pikselowi.
2.4. Jeśli konieczne jest dodanie (wykluczenie) poszczególnych elementów tarczy zegarka, używany jest internetowy edytor tarcz zegarka . Po otwarciu zaznacz wszystkie pliki png w folderze za pomocą rozpakowanego pokrętła, klikając przycisk Wybierz obok podpisu Obraz (wybierz jeden plik i naciśnij Ctrl + A na klawiaturze).

 Obrazy

W ten sam sposób wybieramy plik json , klikając odpowiedni przycisk.

 Obrazy

Na zakładce Lokalizacja widzimy kontury ułożenia elementów, przeciągając je myszą, możesz zmienić współrzędne położenia niektórych elementów tarczy.

 Obrazy

W zakładce Edytor widzimy kod naszej tarczy, który opisuje położenie elementów, jakie mają współrzędne, jakie obrazki im odpowiadają itp. Tutaj możesz dodać (wykluczyć) poszczególne elementy tarczy.

 Obrazy

2.5. Po zakończeniu edycji pliku json kliknij Pobierz json na karcie Lokalizacja i wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik (możesz go zapisać w tym samym folderze źródłowym zamiast w istniejącym).
2.6. W rezultacie mamy folder ze wszystkimi rysunkami tarczy i plikiem json .

3. Aby złożyć tarczę zegarka, przeciągnij plik *.json do pliku WatchFace.exe znajdującego się w folderze AmazfitBipTools.
3.1. Zostanie utworzony plik o nazwach _packed.bin , _packed.gif i * _packed.png .
* _packed.bin- to jest nasz edytowany plik tarczy zegarka.

Ważny! Podczas edycji pliku json nie powinien on zawierać odniesień do nieistniejących elementów, w przeciwnym razie pakowanie tarczy zakończy się błędem!

Dobrą praktyką jest umieszczanie tarcz zegarka na forum, jeśli nazwy archiwum, spakowanych plików i tarczy są takie same, a _packed jest usuwane z nazw plików .

Przydatne informacje:
Aby zapewnić prawidłowe wyświetlanie kolorów na ekranie zegarka, wszystkie zdjęcia muszą składać się z 8 kolorów obsługiwanych przez zegarek.

Czarny 0x000000
Niebieski 0x0000FF
Zielony 0x00FF00
Czerwony
0xFF0000 Cyjan 0x00FFFF
Purpurowy 0xFF00FF
Żółty 0xFFFF00
Biały 0xFFFFFF

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgadza się...

Dla zainteresowanych zmianami wyglądu tarczy Bipa podaję link do strony forum na której jest świetny program do edycji i obróbki plików  tarcz wraz z opisem, podany przez Griszę z dn 06 października 2018 roku str.19 i 20:

https://miuipolska.pl/forum/topic/31226-amazfit-bip-tarcze-bin/#comments

I jeszcze sam edytor:

https://drive.google.com/file/d/15oNilfThNMJt3vRPMRfv7yccRg_5kCD8/view?usp=drivesdk

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zrobiona przeze mnie tarcza:

 

miki.bin

Oczywiście tarcz do Bipa są tysiące w internecie ale myślę że najbardziej satysfakcjonuje własna zrobiona przez siebie z możliwością umieszczenia własnego napisu i obrazka. Dlatego między innymi umieściłem odpowiednio proste oprogramowanie do zrobienia takiej tarczy samodzielnie...

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slimak131 napisał:

 

PO_1076 n60z L2ss temp3.bin 25 kB · 0 pobrań Moja tarcza dla "ślepych" z pogodą @Lisek1953

Czemu dla "ślepych" i po co pasek czystości powietrza skoro i tak nic nie pokaże (sam wcześniej o tym pisałeś) ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

jak te tarcze wgrać do zegarka?

Zepp nie widzi tarcz lokalnych, a tylko swoje z internetu. Mi fit nie widzi zegarka....

Edit.

W sklepie Google, w opiniach pod aplikacją Zepp, użytkownicy zgłaszają, że zablokowano możliwość zmiany tarcz na inne niż z oficjalnego sklepu.

Edytowane przez Radasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście instaluję każdy plik .bin (który jest właśnie ściągniętą tarczą) korzystając z aplikacji LikeApp na smartfonie z Androidem 10. Aby znaleźć plik .bin używam Total Commandera (moim zdaniem jeden z najlepszych menadżerów plików), klikam na plik przytrzymując naciśnięcie dłużej i wybieram otwórz za pomocą LikeApp (instalator oprogramowania). Do tej pory nie miałem żadnych problemów. Oczywiście wcześniej Bipa musiałem połączyć z tą aplikacją. Później jeżeli komuś tą aplikacja nie odpowiada i chce korzystać z Zepp może ją odinstalować.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2021 o 17:06, slimak131 napisał(a):

@lisek1953

Mógłbyś zamieścić swój plik PreviewStates.json z katalogu AmazfitBipTools. Odpowiada on chyba za ilość wygenerowanych obrazków w gif.

U mnie generuje się tylko 10 obrazkowy w gif, a u Ciebie 24.

Proszę bardzo - moja wersja AmazfitBip Tools to 11.05.19 oto plik PreviewStates.json:

 

A jeśli chcesz to tutaj masz spakowany cały AmazfitBip Tools 11.05.19:

 

 

Edytowane przez lisek1953
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zmieniłem telefon na Mi 11 Lite 5G. Do tej pory korzystałem z MiFit 4.0 od Mr.Tomy ale niestety aplikacja nie chce się uruchomić. Jaką wersję pobrać pod mój telefon żeby wszystko działało, nie aktualizowało mi zegarka, pokazywało kto dzwoni, gps, itp. możliwość zmiany tarczy z poziomu aplikacji itp. w zegarku mam wgrane teraz V1.1.5.24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, kiedyś koledze wgrywałem podobną wersję ale coś było nie tak ze zmianą tarcz bo podczas synchronizacji (czy jakoś tak ) aplikacja się wysypywała. Czy z poprzedniego telefonu muszę odparować zegarek zanim dodam na nowym bo zależy mi na logowaniu z konta Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Radasss napisał:

Ho questa app installata. Non ha funzionato. Afferma che l'orologio non è Screenshot_2021-09-07-12-33-02-87_c9174245c5dd7562bbc4eabe50c3d2da.thumb.jpg.eb335f81bfe351defa042a8a0f6cce4c.jpgcollegato al telefono.

Witam, jestem twórcą aplikacji. Czy możesz mi wyjaśnić problem? 

7 godzin temu, Radasss napisał:

https://play.google.com/store/apps/details?id=paolo4c.bips.watchfaces

Funziona! 

Modificare. È un clone dell'app che hai fornito.

Ta aplikacja jest przeznaczona tylko dla BIP S. Kto ma BIP lub BIP LITE musi użyć drugiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, strike76 napisał:

Witam, jestem twórcą aplikacji. Czy możesz mi wyjaśnić problem? 

Już wyjaśniam, a w zasadzie to Ty wyjaśniłeś. Użyłem złej aplikacji. Myślałem, że zegarki BIP/BIP LITE/BIP S można modyfikować tym samym programem. Okazało się, że do BIP S musi być inny. 

Dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam.

R.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zepp podaje temperaturę minimalną (NOC) od teraz do północy, a najzimniej jest rano, zmieniłem opis tarczy.

edit: drobne poprawki w tarczy.

2081144591_PO_1076n60zL2sstemp14.gif.7892cf3e698250d9741d9c19377bb2cf.gif

PO_1076 n60z L2ss temp14.bin

 

edit: drobne poprawki w tarczy.

1068806501_PO_1076n60zL2sstempk33.gif.1424bbbaa97bd27b2a2a7846fd34faeb.gif

PO_1076 n60z L2ss temp k33.bin

 

edit: drobne poprawki w tarczy.

2137300533_PO_1076n60zL2sstempk40ABT21.gif.2706f88dbbc2527823c9b5243619fb3d.gif

PO_1076 n60z L2ss temp k40A BT21.bin

 

edit: drobne poprawki w tarczy.

1198405482_PO_1076k44BT21.gif.c5a0da027f2b613d852a0c004618112a.gif

 

 

PO_1076 k44 BT21.bin

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...