Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długim czasie.

Jestem posiadaczem BIP-a od 3 lat, ale niestety padł. Zastanawiam się nad zakupem BIP S, stąd pytanie.

W starym korzystałem ze starej wersji, która pozwalała użyć większych czcionek. Czy na BIP S są domyślne czcionki takie małe jak na BIP? Można je podrasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Nie 

---------------

Nie 

 

BIP S nie  ma barometru.

Bip S nie zapisuje w swoim śladzie danych wysokości. 

W zepp nie ma wykresu wysokosci. 

Ja po tygodniu posiadania Bip S  dokupiłem Bip-a, a po następnym tygodniu zwróciłem Bip S.

Jedyne dla mnie plusy Bip S, to czulszy szybszy GPS. Lepsza wodoszczelność. 

 

Tętno na rowerze oba bip-y, pokazują tak samo źle. 

Edytowane przez slimak131
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sprostowanie moich informacji. Po zwróceniu Bip S, już się nim nie interesowałem. 

Bip S niestety nie ma barometru, danych wysokości. 

 

Amazfit Ares = bip S z barometrem. 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/amazfit-ares-oficjalnie-niedrogi-smartwatch-z-obsluga-70-trybow-sportowych/h1htkqz.amp

Niestety ostatecznie nie trafił na rynek zachodni i ma menu tylko po chińsku. 

https://m.youtube.com/watch?v=iw3hb3CzOeM

 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Trochę mnie na tym forum nie było i się już pogubiłem. Może ktoś podać w jednym komentarzu najnowsze pliki które wgrać? Przepraszam za zame, ale trochę tego tutaj już jest :( zegarek bip.

Edytowane przez Jepcio
Dodanie modelu zegarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jepcio napisał:

Witam serdecznie. Trochę mnie na tym forum nie było i się już pogubiłem. Może ktoś podać w jednym komentarzu najnowsze pliki które wgrać? Przepraszam za zame, ale trochę tego tutaj już jest :( zegarek bip.

To bądź tak miły i przejrzyj sobie ze zrozumieniem chociaż ostatnie trzy strony tego forum, na pewno znajdziesz odpowiednie pliki jak również opis jak je zainstalować. Aby Ci ułatwić zadanie: na str 33 steel_rat 20 .07 podaje pliki BipOs 055-1.1.36.zip, a następnego dnia znajdziesz skrócony przeze mnie opis ich instalacji.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 22:44, steel_rat napisał:

Dawno nic tu się nie działo ..

Pojawiła się poprawka do BipOS 5.5. nowy libbip oraz stoper, który działa w tle.\

W pliku zip mamy wszystko. Trzeba wgrać nowy FV, czcionki z aplikacjami oraz res (jeden z dwóch) gdzie jest nowy libbip.

 

stopwatch.elf 12 kB · 13 pobrań reloc_latin_1.1.5.36.bin 792 B · 18 pobrań

BipOs055-1.1.5.36.zip 781 kB · 27 pobrań

Dzięki bardzo steel_rat.

Mam pytanie. Czy istnieje możliwość zachowania wszystkich funkcjonalności ale wgrania innej (cieńszej) czcionki? Po wgraniu fonta tracę wszystkie aplikacje. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez 4timepi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 12:54, 4timepi napisał:

Dzięki bardzo steel_rat.

Mam pytanie. Czy istnieje możliwość zachowania wszystkich funkcjonalności ale wgrania innej (cieńszej) czcionki? Po wgraniu fonta tracę wszystkie aplikacje. Z góry dzięki za pomoc.

Tak. Aplikacje trzeba dodać do tych fontów. Mogę to zrobić jak prześlesz fonty co chcesz. Tylko najwcześniej we wtorek bo mnie nie ma w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steel_rat napisał:

Tak. Aplikacje trzeba dodać do tych fontów. Mogę to zrobić jak prześlesz fonty co chcesz. Tylko najwcześniej we wtorek bo mnie nie ma w domu. 

Super. Myślę, że ta czcionka od Janusza będzie OK. Z góry dziękuję. Jest jakaś aplikacja do repakowania *.ft ?

Mili_chaohu_pl.ft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym, cytuję na podstawie forum Wołkowa:

"Cześć. Dla tych, którzy mają trudności z montażem oprogramowania, skompilowałem najnowszą wersję BipOS 5.5 build 7 opartą na 1.1.5.36 nie łacinie
Plik res zawiera dane aplikacji
Animacja menu głównego w stylu Bip 2 ExtDND edytor
budzika Ekran DND z zaawansowanym funkcje (jako aplikacje dodatkowe używany jest kalkulator i kalendarz) Kalkulator Kalendarz Zegar fitness Monitorowanie tętna Muzyka> mod z dużymi przyciskami + StatusBar Bip Termometr Metronom (metronomAktualizacja
w ostatnim archiwum plik res był zbyt duży, co spowodowało błąd.
 

Inwestycje

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 09:26, 4timepi napisał:

Jest jakaś aplikacja do repakowania *.ft

Jak edytować plik .ft proszę?

Czcionka - Amazfit Bip Font Parser

Informacje Czcionka - Amazfit Bip Font Parser

Na podstawie rosyjskiego forum Wołkowa.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie + poprawka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Payti napisał:

Mam pytanie czy z BipOS0.55 - 1.1.5.36 można używać MiFit modowanych lub oryginalnych czy tylko LikeApp?

Pozdr,

Jeśli MiFit to tylko modowany, oryginalny nadpisze Ci BipOs i przywróci oprogramowanie fabryczne (oczywiście bieżące - uaktualnione).

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, straciłem cierpliwośc do MiFit. Po ostatniej aktualizacji używanie zegarka z tą aplikacją stało się bezsensowne. Autorzy aplikacji zamiast poprawiać dotychczasowe błędy i wady z każdą aktualizacją dokładają nowe. Nie udało mi się też znaleźć żadnej wersji zmodowanej aplikacji MiFit żeby była możliwość zalogowania się. Przesiadłem się więc na LikeApp. Używam od około miesiąca i jak narazie widzę tylko jeden poważny problem: ta aplikacja nie aktualizuje A-GPS. Efekt: zegarek łapie mi fixa z sygnałem GPS około 10 minut :(

W ustawieniach LikeApp niby jest opcja "Update A-GPS", mam ją zaznaczoną ale w praktyce ona nie działa, aplikacja nigdy nie aktualizuje A-GPS.

Dlatego mam pytanie: czy jest jakaś możliwość wymuszenia aktualizacji A-GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacek176 napisał:

OK, straciłem cierpliwośc do MiFit. Po ostatniej aktualizacji używanie zegarka z tą aplikacją stało się bezsensowne. Autorzy aplikacji zamiast poprawiać dotychczasowe błędy i wady z każdą aktualizacją dokładają nowe. Nie udało mi się też znaleźć żadnej wersji zmodowanej aplikacji MiFit żeby była możliwość zalogowania się. Przesiadłem się więc na LikeApp. Używam od około miesiąca i jak narazie widzę tylko jeden poważny problem: ta aplikacja nie aktualizuje A-GPS. Efekt: zegarek łapie mi fixa z sygnałem GPS około 10 minut :(

W ustawieniach LikeApp niby jest opcja "Update A-GPS", mam ją zaznaczoną ale w praktyce ona nie działa, aplikacja nigdy nie aktualizuje A-GPS.

Dlatego mam pytanie: czy jest jakaś możliwość wymuszenia aktualizacji A-GPS?

Niestety mam podobny problem. Po uruchomieniu w LikeApp+ na zegarku najpierw ukazuje się migająca strzałka z informacją o aktualizacji A-GPS twa to kilkanaście sekund później ukazuje się napis o pomyślnej aktualizacji, włącza się obraz tarczy zegarka a po następnych kilkunastu sekundach napis o nieudanej aktualizacji !? Uprawnienia do lokalizacji mam włączone dla zarówno LikeApp jak i LikeApp+.

Już to kiedyś opisywałem - bez odzewu.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacek176 napisał:

 Nie udało mi się też znaleźć żadnej wersji zmodowanej aplikacji MiFit żeby była możliwość zalogowania się.

U mnie z ostatnim BipOs055-1.1.5.36 kilka postów wyżej działa bardzo dobrze modowany MiFit:

-->> https://geekdoing.com/threads/modified-mi-fit-5-3-0-all-in-one.2989/

Zalogowałem się bez kłopotu na konto Xiaomi (Mi).

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Payti napisał:

@steel_rat można poprosić apkę Action.elf przetłumaczoną na język polski?

LikeApp+ władował mi automatycznie rosyjską wersję.

Da radę ja usunąć lub podmienić w BIP samą?

 

Pozdr,

Musisz najpierw znaleźć tą aplikację by ją przetłumaczyć. Też myślałem o niej ale niestety jest automatycznie ładowana przez likeapp++. Jak ją znajdziesz to przetłumaczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lisek1953 napisał:

Niestety mam podobny problem. Po uruchomieniu w LikeApp+ na zegarku najpierw ukazuje się migająca strzałka z informacją o aktualizacji A-GPS twa to kilkanaście sekund później ukazuje się napis o pomyślnej aktualizacji, włącza się obraz tarczy zegarka a po następnych kilkunastu sekundach napis o nieudanej aktualizacji !? Uprawnienia do lokalizacji mam włączone dla zarówno LikeApp jak i LikeApp+.

Już to kiedyś opisywałem - bez odzewu.

A gps w telefonie włączony i pozycja ustalona? A-gps ma różne dane dla różnych lokalizacji. 

Pozycja z wifi lub bts, dla niektórych aplikacji jest niedostępna.

 

W zepp:

Po uruchomieniu w zepp, na zegarku najpierw ukazuje się migająca strzałka z informacją o aktualizacji A-GPS twa to kilkanaście sekund później ukazuje się napis o pomyślnej aktualizacji, włącza się obraz tarczy zegarka a po następnych kilku sekundach znów informacja o aktualizacji A-GPS i po kilkudziesięciu sekundach ukazuje się tarcza zegarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slimak131 napisał:

A gps w telefonie włączony i pozycja ustalona? A-gps ma różne dane dla różnych lokalizacji. 

Pozycja z wifi lub bts, dla niektórych aplikacji jest niedostępna.

 

W zepp:

Po uruchomieniu w zepp, na zegarku najpierw ukazuje się migająca strzałka z informacją o aktualizacji A-GPS twa to kilkanaście sekund później ukazuje się napis o pomyślnej aktualizacji, włącza się obraz tarczy zegarka a po następnych kilku sekundach znów informacja o aktualizacji A-GPS i po kilkudziesięciu sekundach ukazuje się tarcza zegarka. 

Ciekawe gdzie w telefonie można włączyć A-GPS, u mnie włączyć można tylko ogólnie lokalizację w ustawieniach też nic dodatkowego nie znalazłem. A w Zepp gdzie się uruchamia ?

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym telefonie 20210812_094431.thumb.jpg.e5ceb54bfe644f348bb95c350be05f35.jpg

 

w nowym telefonie włączona lokalizacja 

1973315304_Screenshot_20210812-092819_OneUIHome.thumb.jpg.d2e96ac0dba215eff1736b306ee8fea6.jpg

 

informacja, że jakaś aplikacja korzysta z GPS

1900816011_Screenshot_20210812-093030_GPSTest.thumb.jpg.153a455a4911bfad1ef6719dfdc90d82.jpg

 

Myślę, że w Twoim telefonie wystarczy wyjść na otwartą przestrzeń i włączyć np. Google mapy, by gps złapał pozycję. 

Czy to pomoże, nie wiem.  :-)

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slimak131 napisał:

Myślę, że w Twoim telefonie wystarczy wyjść na otwartą przestrzeń i włączyć np. Google mapy, by gps złapał pozycję. 

Czy to pomoże, nie wiem.  :-)

Pisałem że z włączeniem samej lokalizacji na telefonie (GPS) nie mam problemów, pytałem o A-GPS a to przecież nie jest to samo. Natomiast tak jak wspominałem są problemy z aktualizacją A- GPS w zegarku.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem eksperymenty i moja teoria, że LikeApp ++ nie zna swojej pozycji i dlatego nie wysyła danych A-gps do zegarka, upadła. Co bym nie robił, LikeApp nie wysyła danych A-gps. 

 

Zepp A-gps synchronizuje,  co jakiś czas automatycznie i można też wymusić synchronizację ręcznie. 

 

Screenshot_20210813-061014_Zepp.thumb.jpg.4701a16d1b088482fbab31eb263bfea3.jpg

Edytowane przez slimak131
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slimak131 napisał:

Porobiłem eksperymenty i moja teoria, że LikeApp ++ nie zna swojej pozycji i dlatego nie wysyła danych A-gps do zegarka, upadła. Co bym nie robił, LikeApp nie wysyła danych A-gps. 

 

Zepp A-gps synchronizuje,  co jakiś czas automatycznie i można też wymusić synchronizację ręcznie. 

Zgadza się, początkowo nie mogłem znaleźć w swoim Zeppie ustawienia modów - okazało się że mam inną wersję chyba starszą znalazłem nową i wszystko jest i działa, udało się wymusić aktualizację A- GPS która tym razem nie skończyła się komunikatem o nieudanej próbie w przeciwieństwie do próby z LikeApp+.

Jeszcze ostrzeżenie dla innych - początkowo zainstalowałem Zeppa z Gogle Play i oczywiście po uruchomieniu  i połączeniu z zegarkiem zaczął mi aktualizować oprogramowanie do oryginalnej wersji, zdążyłem mu przerwać natychmiast go odinstalowując na szczęście zegarka nie "ucegliłem".

ZEPP TEŻ MUSI BYĆ MODOWANY JEŚLI CHCEMY KORZYSTAĆ Z BIPOS.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 10:27, slimak131 napisał(a):

I jak, lepiej działa gps?

Nie narzekam chociaż oczywiście jak widać są pewne niedokładności:

 

 

 

 

Zdjęcia są wprawdzie jak widać z 08 sierpnia ale pod tym względem od tamtej pory niewiele się zmieniło.

 

 

 

 

 

 

mapka.jpg

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie + poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby to wykorzystać i przetłumaczyć na nasz język - na podstawie rosyjskiego forum Wołkowa:

BipOS 0.5.5 build 7
oprogramowania opartego na FW 1.1.5.36. Powiadomienia na czarnym tle. Wersja oprogramowania układowego jest zawyżona do 1.1.7.02, aby wykluczyć wyłączenie aktualizacji. Aplikacja Zepp (lepiej używać modów do obsługi emotikonów).

Zasoby obejmują aplikacje:
  • Hook.menu - wersja lekka z 1,5x szybszą animacją bip2
  • ExtDND - przyciski DND, wyszukiwanie, latarka, muzyka
  • Edytor budzika
  • Kalkulator
  • Harmonogram pracy (może służyć jako kalendarz).
  • GoHome (przystosowany do wersji 1.1.5.36)
  • Notatki BT v.3
  • Czasomierz fitness
  • Piętnaście
  • Muzyka - mod z dużymi cyframi czasu na środku ekranu (szybkie uruchamianie z ekranu DND)
  • latarnia
Pogrubiona czcionka v4 , ponad 700 zintegrowanych emotikonów. To jest właściwie moja ulubiona czcionka. jest najszerszy i najbardziej czytelny.

Dla kogo taka kombinacja aplikacji jest odpowiednia, dołączam zestaw oprogramowania układowego.
 

Załączniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...