Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, slimak131 napisał:

W gps powroty trzeba przejść 5-10m prosto, by ocenić w którą stronę iść lub wyznaczyć namiar dla fabrycznego kompasu. W go home, kierunek ustalamy nawet stojąc w miejscu. 

Skoro ta aplikacja ma większe walory to należałoby jednak umożliwić dodać większą ilość edytowalnych punktów i wtedy mogłaby zastąpić GPS Powroty, oczywiście pod warunkiem że jest co najmniej tak samo dokładna.O tym jednak przekonamy się po jakimś czasie użytkowania.

Edytowane przez lisek1953
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej należy się spodziewać aktualizacji GPS Powroty do wersji z kompasem. 

 

W Go home zauważyłem na razie dwa błędy. 

1.Zawiesza fabryczny kompas (trzeba kompas dwa razy włączać po użyciu go home).

2. Po utracie sygnału gps, pokazuje namiar z początku powrotu, a nie ostatni odczytany z sygnałem gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2021 o 06:29, slimak131 napisał:

Raczej należy się spodziewać aktualizacji GPS Powroty do wersji z kompasem. 

 

W Go home zauważyłem na razie dwa błędy. 

1.Zawiesza fabryczny kompas (trzeba kompas dwa razy włączać po użyciu go home).

2. Po utracie sygnału gps, pokazuje namiar z początku powrotu, a nie ostatni odczytany z sygnałem gps.

Moje pierwsze spostrzeżenia:

1.Zalety: dosyć prawidłowo pokazuje kierunek nawet gdy się nie poruszamy.

2.Wady: Często przy próbie uruchomienia pojawia się komunikat "Error code 9" przy tym komunikacie brak również słowa "nie" w napisie "...można uruchomić aplikacji" (niestety dotyczy to również aplikacji GPS Powroty) po kilku nieudanych próbach zegarek się samoczynnie resetuje.

Czasem nieprawidłowo pokazuje prędkość poruszania się lub nie wyświetla ani prędkości ani odległości od celu.

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, slimak131 napisał:

Przy przełączaniu pomiedzy go home i gps powroty, trzeba? pomiedzy tymi  programami włączyć 2 razy kompas. Inaczej te dwa bliźniacze programy się nawzajem zawieszają. 

Przy pierwszej próbie po resecie niestety też potrafią się zawiesić.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2021 o 15:59, slimak131 napisał:

Go home nie ma blokady ekranu. Dzisiaj na spacerze,  mokry rękaw kurtki cztery razy skasował/ wprowadził nowe współrzędne geograficzne  :-(

GPS Returner też  nie ma odblokowywania guzikiem z boku :-(

 

Większość aplikacji nie ma podczas pracy zablokowanego ekranu - kalendarz, latarka, kalkulator, termometr i wiele innych... a o gierkach nawet nie mówię bo one nie mogą mieć zablokowanego...

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2021 o 19:51, steel_rat napisał:

20210617_180248.thumb.jpg.a1171ff95eab4a7ad62d353b2db3655e.jpg

Cały czas w podstawowym res brakuje ikonek sejfu i kalkulatora. Jak je sam przenoszę z 11648.res, zegarek ciągle się blokuje. 

W 11648.res ikonki są, ale z kolei układ tłumaczenia i  czcionki mi nie odpowiadają. 

Mogę prosić o naprawę res?

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2021 o 18:08, steel_rat napisał:

Szkoda tylko że nie dopisałeś tego brakującego słowa "nie" w tekście "...można uruchomić aplikacji", ponieważ ten błąd przy uruchamianiu aplikacji "do domu" i "GPS Powroty" jeszcze nie został wyeliminowany.Jeśli brak miejsca na cały tekst to wystarczy " nie można uruchomić" ale będzie to miało chociaż jakiś sens.I jeszcze jedna uwaga, w rozszerzonym DND - w sterowaniu muzyką nadal nie działa pauza.

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2021 o 20:29, steel_rat napisał:

Poprawione komunikatyBipOs055-1.1.5.36.zip

Teraz jest ok jeśli chodzi o komunikat - natomiast dlaczego nie można poprawić nie działającej pauzy ? Przecież w samej aplikacji " muzyka" działa ona poprawnie. Czyżby dotknięcie przycisku "Play/pauza" zamiast przekierowywać do aplikacji "muzyka" uruchamiało jakąś drugą aplikację do sterowania muzyką, czy jest jakaś inna przyczyna ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slimak131 napisał:

W dnd, muzyka jest chyba częścią dnd.elf i u mnie wszystkie guziki działają. 

Natomiast muzyka z menu programów z moim telefonem nie działa. 

A z jakiej aplikacji do odtwarzania muzyki w telefonie korzystasz ?

Bo ja próbowałem już aimpa, systemowy muzyka i kilka innych, za każdym razem w sterowaniu muzyką z rozszerzonego DND przycisk Play/pauza działa jako Play a pauzy nie można wykonać inne przyciski działają prawidłowo. W aplikacji "muzyka" z menu wszystkie przyciski działają prawidłowo bez względu na aplikację w telefonie.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slimak131 napisał:

Pi Music

Zainstalowałem Pi Music I doznałem szoku! W zegarku działają wszystkie przyciski i to zarówno w aplikacji sterowania muzyką w rozszerzonym DND jak i aplikacji z menu! Polecam każdemu.

Wielkie Dzięki. Świetna aplikacja chociaż oczywiście nadal tego nie rozumiem ale nie muszę - ważne że problem rozwiązany! A przy okazji mam świetną aplikację, szkoda że sam nie znalazłem jej wcześniej.

Żeby nie było tak różowo to okazuje się że po resecie telefonu sterowanie w zegarku potrafi się przycinać ( czasem trzeba kilka razy dotknąć ekranu aby przycisk Play/pauza zadziałał.

Chyba znalazłem przyczynę - po resecie telefonu nie należy uruchamiać żadnej innej aplikacji do odtwarzania muzyki i wyłączyć w ustawieniach jeśli jest włączony jej autostart, uruchomić tylko Pi Music i wtedy wszystko działa poprawnie. Uruchomienie innej (np. "muzyka" nawet w tle widocznie wywołuje konflikt).

Oczywiście wcześniej w ustawieniach LikeApp jako domyślny odtwarzacz muzyki należy ustawić Pi Music.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic tu się nie działo ..

Pojawiła się poprawka do BipOS 5.5. nowy libbip oraz stoper, który działa w tle.\

W pliku zip mamy wszystko. Trzeba wgrać nowy FV, czcionki z aplikacjami oraz res (jeden z dwóch) gdzie jest nowy libbip.

 

stopwatch.elf reloc_latin_1.1.5.36.bin

BipOs055-1.1.5.36.zip

Edytowane przez steel_rat
Poprawione tłumaczenie firmware/
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniasz plik reloc_latin_1.1.5.36.bin. To jest ten libbip przeznaczony do tego FW. Tyle. Pamiętaj o oafualizacji samego FW są tam nowe poprawki dotyczące zapisu danych przez apki. By działa stoper instalujesz, dodajesz to co osobno dodałem. 

PS. Zauważyłem że wróciłem do błędu z tłumaczeniem o nie problemie z uruchomieniem aplikacji. Wieczorem poprawie. 

Edytowane przez steel_rat
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2021 o 12:00, fido napisał:

Skąd można pobrać jakąś sprawdzoną pewną wersję MiFit. Przy wersji  MrTomi-4.0.0-PL.apk podczas logowania pojawia się komunikat invalid redirect uri i nie można się zalogować.

Dołączam się do pytanie. Testowałem kilka wersji z pierszej strony tego wątku i w żadnej nie można zalogować w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem taką wersję i udało się zalogować ale nie wiem do końca jak dział bo zegarka używa kolego. Z tego co pamiętam był problem ze zmianą tarcz zegarka  z poziomu aplikacji.

https://geekdoing.com/threads/modified-mi-fit-5-1-0-all-in-one.2892/

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2021 o 22:44, steel_rat napisał:

Dawno nic tu się nie działo ..

Pojawiła się poprawka do BipOS 5.5. nowy libbip oraz stoper, który działa w tle.\

W pliku zip mamy wszystko. Trzeba wgrać nowy FV, czcionki z aplikacjami oraz res (jeden z dwóch) gdzie jest nowy libbip.

 

stopwatch.elf 12 kB · 7 downloads reloc_latin_1.1.5.36.bin 792 B · 9 downloads

BipOs055-1.1.5.36.zip 781 kB · 13 downloads

Pytanie żółtodzioba: jak wgrywamy aplikacje .elf? Przez GadgedBridge mam komunikat "Elemnet cannot be installed"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...