Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.05.2021 o 20:58, steel_rat napisał:

Pliki zip instaluje się przez likapp++. Co do spakowanie to niektóre aplikacje na Androidzie mogą mieć problemy. Najlepiej rozpakować na PC programem 7zip (tym pakuje).

 

Ja już poprzednio próbowałem rozpakować właśnie na PC nie tylko na androidzie korzystając z 7zip, ale zawsze pokazuje że archiwum jest uszkodzone, kilkakrotnie reż ściągałem ten plik myśląc że może ściągnąłem go z błędem ale to też nic nie pomogło.W końcu więc tak jak pisałem wcześniej skorzystałem z już rozpakowanych plików które umieściłeś później.

 

Dnia 9.05.2021 o 08:25, lisek1953 napisał:

Ja już poprzednio próbowałem rozpakować właśnie na PC nie tylko na androidzie korzystając z 7zip, ale zawsze pokazuje że archiwum jest uszkodzone, kilkakrotnie reż ściągałem ten plik myśląc że może ściągnąłem go z błędem ale to też nic nie pomogło.W końcu więc tak jak pisałem wcześniej skorzystałem z już rozpakowanych plików które umieściłeś później.

Tymczasem pojawiła się następna poprawka BipOs 0.5.5 od Wołkowa:

https://myamazfit.ru/attachments/mnvolkov_bipos_0-5-5_b5_patch_get_bipos_build-zip.31362/

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie dla jasności tłumaczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Nowy fw z aplikacjami najnowszymi. 

BipOs055-1.1.5.36.zip 773 kB · 1 download

Bardzo mi przykro ale historia się powtarza. Przy próbie rozpakowania pliku czy to w androidzie czy na PC - błąd archiwum. Próbowałem dwukrotnie i ściągałem również dwukrotnie za każdym razem to samo. To nie może być przypadek najwyraźniej coś z tym pakowaniem jest nie tak do tej pory inne pliki rozopakowywałem bez żadnych problemów. Pozostaje więc prosić abyś umieścił je bez pakowania tak jak poprzednio.

Ponadto zwracam się do wszystkich z pytaniem - czy jest ktoś komu udało się rozpakować ten plik bez problemów ?, proszę napisać.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lisek1953 napisał:

Bardzo mi przykro ale historia się powtarza. Przy próbie rozpakowania pliku czy to w androidzie czy na PC - błąd archiwum. Próbowałem dwukrotnie i ściągałem również dwukrotnie za każdym razem to samo. To nie może być przypadek najwyraźniej coś z tym pakowaniem jest nie tak do tej pory inne pliki rozopakowywałem bez żadnych problemów. Pozostaje więc prosić abyś umieścił je bez pakowania tak jak poprzednio.

Ponadto zwracam się do wszystkich z pytaniem - czy jest ktoś komu udało się rozpakować ten plik bez problemów ?, proszę napisać.

Może spróbuj pobrać przez telefon. Może na PC jakiś antywirus blokuje ten zip. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2021 o 19:30, steel_rat napisał:

Może spróbuj pobrać przez telefon. Może na PC jakiś antywirus blokuje ten zip. 

Właśnie pobierałem przez telefon, ale uwaga!   Pliki z tego rzekomo uszkodzonego(spakowanego) udało mi się bez problemów zainstalować na zegarku korzystając z LikeApp +. Jestem zdziwiony - zrobiłem w ten sposób po raz pierwszy. Do tej pory instalowałem z rozpakowanych plików przy pomocy LikeApp. Nie bardzo teraz rozumiem czemu w takim razie program 7zip pokazuje uszkodzone archiwum i nie rozpakowuje ???

Dlatego jestem bardzo ciekawy jak poszło innym korzystającym również z 7zip!, czy ten problem dotyczy tylko mnie ?

 

Dnia 10.05.2021 o 19:25, gregsoir napisał:

Zainstalowałem bez problemu pliki z tego zipa, używam solid explorer.

Przepraszam ale chodzi mi przede wszystkim o korzystających również tak ja z programu 7zip.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP - Czy jest może w takim razie ktoś komu podobnie jak mnie się nie udaje rozpakować ani na PC ani androidzie korzystając z 7zip ? czy pozostaję wyjątkiem ? 

Co może być w takim razie nie tak ?

Z ostatniej chwili - zainstalowałem na telefonie aplikację ZArchiver i przy jej pomocy plik został wreszcie prawidłowo rozpakowany. Poprzednio rozpakowywałem używając aplikacji 7zip oczywiście zaktualizowanej. Oczywiście dalej nic nie rozumiem, ale uważam problem (przynajmniej na razie) za rozwiązany.

 

Dnia 10.05.2021 o 20:02, gregsoir napisał:

otworzyłem w 7zip, przeciągnąłem wszystkie 4 pliki na puplit i zero problemu/błedów - pliki ważą tyle ile powinny.

Dziękuję, dzięki temu zrozumiałem że błąd musi być po mojej stronie i zainspirowało mnie to do szukania jego rozwiązania. Wcześniej trochę mnie zmylił podobny problem z poprzednim plikiem który również zasygnalizował inny uczestnik tego forum.

W końcu jak pisałem wyżej - znalazłem przynajmniej na razie, chociaż do końca nie rozumiem ponieważ błąd ten pojawiał się również na komputerze, chyba że już wszystko mam zawirusowane (wszystko jest możliwe) przy dzisiejszych zabezpieczeniach. Jeszcze raz dziękuję za szybką reakcję

Edytowane przez lisek1953
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimak131 napisał:

Samsungowy eksplorator plików nie rozpakowuje tego zip.

Zarchiver robi to bez problemu. 

 

 

W fw są dwie najnowsze poprawki?

Poprawka zapisu i poprawka informacji o wersji fw?

Ja korzystam ze smartfona Xiaomi Redmi9.

Też mnie interesuje czy steel_rat uwzględnił te obie poprawki. Na rosyjskim forum prosiłem Wołkowa o umieszczenie całego pliku .fw oprogramowania podstawowego uwzględniejącego je, ale odpowiedział że to musi potrwać. Podejrzewam że jeszcze może powstać niejedna taka poprawka, cytuję:

"Udostępniam tymczasowe aktualizacje, aby rozwiązać określone problemy zidentyfikowane przez programistów i użytkowników. Gdy pojawi się kilka poprawek lub nowych funkcji, pojawi się nowa wersja."

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2021 o 08:27, steel_rat napisał:

Poprawek to może być dużo. Mógł by jednak je numerować. Np. 0.5.5 build 1 lub podobnie. Co do mojej wersji to jest najnowsza dostępna. Ja już opanowałem jak nanosić poprawki do softu. Tak że nie ma dla mnie problemu z plikami od autora BipOs. 

Cytuję z rosyjskiego forum:

"Nowicjusz

Udostępniam tymczasowe aktualizacje, aby rozwiązać określone problemy zidentyfikowane przez programistów i użytkowników. Gdy pojawi się kilka poprawek lub nowych funkcji, pojawi się nowa wersja.

Chciałem wprowadzić własną numerację dla wersji pośrednich, na przykład 0.5.5.1 lub 0.5.5R, aby zwykły użytkownik ściągający nowy zestaw z nagłówka tematu miał wrażenie, że to nie ta sama wersja, a poprawiona ."

"MNVolkov

 Deweloper
 
ZESPÓŁ FORUM
Chciałem wprowadzić własną numerację dla wersji pośrednich, na przykład 0.5.5.1 lub 0.5.5R, aby zwykły użytkownik ściągający nowy zestaw z nagłówka tematu miał wrażenie, że to nie ta sama wersja, a poprawiona .
w wgranych plikach napiszę teraz numer kompilacji, numer wersji chyba nie trzeba dodawać w przypadku drobnych zmian."
Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W załączeniu najnowszy soft oraz aplikacje najnowsze łącznie z BT Notes V3. Pamięta już notatki po restarcie.

Jeśli ktoś nie jest pewny jaki ma soft 0.5.5. dokładnie, który build. Musi wgrać Firmware, plik z czcionką oraz któryś plik z zasobami. W jednym są zasoby z tekstem z oficjalnego FV 1.1.6.48. i tyle.

Zresztą nawet jak ktoś będzie chciał sam plik niu_bt_notes.elf to musi pamiętać o aktualizacji biblioteki i fv.

BipOs055-1.1.5.36.zip nui_bt_notes.elf

reloc_latin_1.1.5.36.bin

Edytowane przez steel_rat
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, steel_rat napisał:

W załączeniu najnowszy soft oraz aplikacje najnowsze łącznie z BT Notes V3. Pamięta już notatki po restarcie.

Jeśli ktoś nie jest pewny jaki ma soft 0.5.5. dokładnie, który build. Musi wgrać Firmware, plik z czcionką oraz któryś plik z zasobami. W jednym są zasoby z tekstem z oficjalnego FV 1.1.6.48. i tyle.

Zresztą nawet jak ktoś będzie chciał sam plik niu_bt_notes.elf to musi pamiętać o aktualizacji biblioteki i fv.

Taka drobna uwaga dotycząca spolszczenia bt_notes - na ekranie ustawień (po przewinięciu ekranu na sam dół) zamiast "backup" powinno być chyba "kopia zapasowa" to oczywiście szczegół ale miało być wszystko po polsku, chyba że uniemożliwia to długość tekstu to może chociaż "kopia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, steel_rat napisał:

W sumie to niespecjalnie zostawiłem ten zwrot. Niestety nie ma polskiego tak krótkiego odpowiednika.

A nie może być "kopiuj" ?

Tu 6 liter i tam 6 liter.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

W summie to nie to samo Kopiuj <> Backup. Może w tym przypadku Przywróć?

Zaproponowałem "kopiuj" na podstawie tłumaczenia tłumacza Google z oryginalnego tekstu rosyjskiego forum cytuję: 

"Funkcja kopii zapasowej

Miganie nowego pliku zasobów spowoduje zresetowanie danych aplikacji. Aby rozwiązać ten problem, w BT Notes V3.0 dodano funkcję tworzenia kopii zapasowych. Oto jak go używać:

  1. Otwórz notatki BT
  2. Przewiń w dół do ekranu ustawień
  3. Kliknij „Kopia zapasowa”
  4. Kliknij „START”. Notatki są teraz eksportowane do powiadomień (możesz to sprawdzić, wychodząc z aplikacji i sprawdzić powiadomienia zegarka)
  5. Sflashuj nowy plik zasobów
  6. Otwórz aplikację. Powiadomienia zostaną automatycznie zaimportowane z powrotem."
  7. "przywróć" przecież ma aż 8 liter.
Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie + poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Dobrze by było się zmieścić z tekstem w okienku. A tam jest mało miejsca. Najlepiej jeden wyraz ale oddający co ma przycisk zrobić. Moim zdaniem po tym co się dzieje później to Przywróć lepiej oddaje sens niż Backup. 

Jak uważasz, dla mnie to nie ma większego znaczenia ale będzie chociaż po polsku.

W tłumaczu Google wyraz backup jest tłumaczony jako kopia zapasowa - sprawdzałem.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że można wypakować z res.

Wypakowałem dnd.elf. Po instalacji w zegarku nie ma w dnd ikonki sejfu i kalkulatora. Po dotknięciu pustego miejsca, sejf lub kalkulatora,  normalnie działają.

Po dodaniu ikonek sejfu i kalkulatora (z 1.1.6.48)  plik res się minimalnie zmniejsza , zegarek się wiesza przy próbie włączenia dnd lub aplikacji elf.

 

----------------------------------------------------

Wypakowanie elf i dodanie do mojego res nie działa.

res "1.1.6.48" przerobiłem na swoje potrzeby i teraz chyba wszystko działa.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steel_rat napisał:

W nowej wersji DND już jest bez zzz. Tu wrzucam nową wersję FV z aplikacjami

Przetłumaczono "Backup" jednak na "Kopia bezpieczeństwa"

Dziwne bo u mnie jest "kopia zapasowa" ?

IMG_20210530_151015.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy program do nawigacji

Go home

" Ważny!  Teraz działa tylko na oprogramowaniu 1.1.5 36 + BipOS 0.5.5 i nowszym.
 Tylko modele z kompasem.

 Oprogramowanie opiera się na GPS Returner i jest uproszczoną wersją dla jednego punktu trasy z obsługą kompasu.

 Po uruchomieniu programu możesz zostać poproszony o skalibrowanie kompasu – odbywa się to analogicznie, jak w aplikacji systemowej, której nie trzeba uruchamiać.

 Jeśli sygnał GPS jest obecny i ustawiony jest punkt docelowy, strzałka wskazuje kierunek celu, a niebieski kwadratowy znacznik wskazuje północ.
 W przeciwnym razie program działa jak zwykły kompas.

 Przesuń palcem w górę, aby uzyskać dostęp do ekranu szczegółów.  Na nim ustawiony jest punkt docelowy,
 co jest możliwe dzięki sygnałowi GPS.  Wskazuje na to zielona ikona GPS pod zegarkiem.
 Wyświetla również współrzędne celu i aktualną pozycję.

 Po naciśnięciu przycisku ustawiania celu aktualne współrzędne są kopiowane do współrzędnych docelowych i zapisywane w pamięci nieulotnej."

 

https://myamazfit.ru/threads/bip-prilozhenija-dlja-bipos-elf.1174/page-113

image.gifimage.gifimage.gif.dab07af27f0ed1386a84e267831b3a7a.gif20210611_160122.thumb.jpg.e1e00ceaca94ff0acca2a959aaaad3b7.jpg

image.gifimage.gif20210611_182533.thumb.jpg.61fe34556ac6bb8fc98bcf71148a1b63.jpg

 

20210611_182543.thumb.jpg.e03697861f9b2577b228e56cd2b78101.jpg

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

image.gif

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to oczywiście wersja rosyjska, musimy teraz ładnie poprosić steel_rat o przetłumaczenie na język polski.

go_home_11536.zip

Nurtuje mnie tylko taka myśl, czy ta aplikacja nam daje coś nowego, przecież łączy ona tylko funkcje aplikacji GPS Powroty (i to nie do końca bo umożliwia korzystanie tylko z jednego punktu dostępu, podczas gdy GPS Powroty z wielu i to edytowalnych - max. 10) oraz kompasu który przecież też już jest zaimplementowany w zegarku.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...