Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się przypisać wagę do konta MI. Jest jeden problem: ponieważ musiałem wylogowac się z wersji 3.5.9 i zainstalować Mifit ze sklepu Google, wyłączyłem Bip'a żeby nie wgralo mi nowego FW. Po całej operacji odinstalowalem Mifit i zainstalowałem wersję 3.5.9 z pierwszej strony. Niestety nie mogę się zalogować za pomocą konta Xiaomi :( i teraz pytanie czy jest jakiś sposób żeby się zalogować? A jeśli nie to która aplikacja jest lepsza? AEX czy modowana Mifit wersja 4.x.x? 

Screenshot_2021-03-24-21-25-05-131_com.xiaomi.account.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś informacje o nowej wersji BipOs  : 0.5.5 ?

 

simpleDND.gif


Aplikacja zastępuje standardowy ekran DND (dostępny po przesunięciu palcem w dół z ekranu tarczy zegarka). Aplikacja demonstruje możliwości BipOS 0.5.5.
Aby korzystać z tej aplikacji, potrzebujesz zainstalowanego BipOS 0.5.5+ i samej aplikacji w zasobach lub czcionce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Coś jest nie tak w 0.5.5. z aplikacjami w czcionkach. Nie da się ich uruchomić. Zegarek się wiesza. Można tylko przez plik res wgrać programy..

Publikuje wersję jaką mam. Problem z elfami w czcionce. Jak co może inne czcionki będą działać.

 

 

 

Dobra widzę jakieś poprawki. Później poprawie.

Wersja działająca. Tylko program DND ma problem jak się załączy animacje w systemie. Ale trzeba poczekac na nową wersję tego programu. 

 

BipOs055-1.1.6.48.zip

Najlepiej zainstalować wszystko. Aplikacja DND i potrzebna biblioteka jest w res. W czcionkach są praktycznie wszystkie aplikacje jakie do tej pory były. 

Edytowane przez steel_rat
Poprawna wersja
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steel_rat napisał:

Kurde. Coś jest nie tak w 0.5.5. z aplikacjami w czcionkach. Nie da się ich uruchomić. Zegarek się wiesza. Można tylko przez plik res wgrać programy..

Publikuje wersję jaką mam. Problem z elfami w czcionce. Jak co może inne czcionki będą działać.

 

 

 

Dobra widzę jakieś poprawki. Później poprawie.

Wersja działająca. Tylko program DND ma problem jak się załączy animacje w systemie. Ale trzeba poczekac na nową wersję tego programu. 

 

BipOs055-1.1.6.48.zip 723 kB · 0 downloads

Najlepiej zainstalować wszystko. Aplikacja DND i potrzebna biblioteka jest w res. W czcionkach są praktycznie wszystkie aplikacje jakie do tej pory były. 

Nie otwiera się strona, nie można ściągnąć tego pliku: wyświetla się coś takiego  403 Forbidden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Masz pobierz z stąd.

https://ekssite.eu/BipOs055-1.1.6.48.zip

To mój serwer. W ogóle jest problem z pobraniem plików z forum.

Pobrałem i zainstalowałem, przy wyłączonej animacji wszystko działa poprawnie, niestety przy włączonej na auto próba załączenia DND (przesunięcie ekranu z góry do dołu) kończy się resetem zegarka później zaś potrafi się włączyć czyli coś jeszcze nie jest tak jak powinno...Po za tym nie mogę uruchomić aplikacji nawigatora i GPS powroty pisze error code-9 ...Nawigatora po kilku resetach udało mi się w końcu uruchomić, GPS powroty - niestety nie...

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może być problem z kompatybilnością tych aplikacji z nową owersją bipos. Chyba trzeba napisać na rosyjskim forum. I mnie wygląda podobnie GPS powroty też ma error - 9. Co do DND to już to wcześniej zauważyłem. 

Teraz przeglądam jeszcze raz forum rosyjskie.

No i jest taka ciekawostka że w 1.1.6.48 jest mniej ramu niż w 1.1.5.36. Z stąd mogą być problemy. Nawet w wersji nowszej zalecają wyłączenie animacji.

Tu jest wersja BipOs0.5.5. dla 1.1.5.36 wygląda na bardziej stabilną. Na 1.1.6.48 wymaga dopracowania.

 

BipOs055-1.1.5.36.zip

Edytowane przez steel_rat
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steel_rat napisał:

Tu może być problem z kompatybilnością tych aplikacji z nową owersją bipos. Chyba trzeba napisać na rosyjskim forum. I mnie wygląda podobnie GPS powroty też ma error - 9. Co do DND to już to wcześniej zauważyłem. 

Teraz przeglądam jeszcze raz forum rosyjskie.

No i jest taka ciekawostka że w 1.1.6.48 jest mniej ramu niż w 1.1.5.36. Z stąd mogą być problemy. Nawet w wersji nowszej zalecają wyłączenie animacji.

Tu jest wersja BipOs0.5.5. dla 1.1.5.36 wygląda na bardziej stabilną. Na 1.1.6.48 wymaga dopracowania.

 

BipOs055-1.1.5.36.zip 645 kB · 2 download

I oto chodziło teraz wszystko działa jak należy. Dziękuję i podziwiam za wytrwałość i skuteczność!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steel_rat napisał:

Już myślałem, że uda się przeskoczyć wersją FV trochę wyżej. A tu taki zonk. Może uda się autorowi poprawić oprogramowanie,

Najbardziej mnie załamało to że w 1.1.6.48 jest mniej ramu do wykorzystania.

Najważniejsze że wszystko jest ok, tylko te ikony w DND mogłyby być ładniejsze ale to chyba już sprawa autora oprogramowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, steel_rat napisał:

A to moje skróty w DND

 

Nihil novi sub sole...

Natomiast dodanie koloru do księżyca to już coś, gdyby tak jeszcze więcej kolorów i świat staje się piękniejszy nawet mimo pandemii i wiecznie kłócących się polityków...

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Na tą chwilę trzeba w momencie kompilacji ustawić aplikacje i ikony jaki ma DND uruchomić i używać. . To mam zostawić skrót do SafeBoxBIP czy do latarki? Czy może do innej aplikacji. Jak do innej aplikacji to potrzebuje ikony dla niej. Generalnie można zmienić wszystkie ikony.  To są ikony 64x64 piksle.

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączony (wibracje włączone) - biały lub czarny.  W oryginale czarny.

 

 

Włączony (wibracje wyłącznie) - zielony. W oryginale biały. 

 

 

Auto - błękitny 

 

Tak moim zdaniem najbardziej będzie czytelne i będzie nawiązywać do większości tarcz.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że marudzę, ale  w poprzednim 0.5.4 zielony oznacza wyłącznie wibracji. 

Moim zdaniem powinno to wyglądać tak:

 

Wyłączony (wibracje włączone) - biały lub czarny.  W oryginale  0.5.5 czarny.

 

 

Włączony (wibracje wyłącznie) - zielony. W oryginale 0.5.5 biały. 

 

 

Auto - błękitny 

 

Na tarczach, zielony księżyc oznacza wyłączone wibracje.

1258950059_PO_1076n60zL2ss.gif.9a09e53c27b01a6615796a19933c5ce9.gif

 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączałem. 

U mnie cały czas pierwszy księżyc jest zielony i wibracje działają.  :-(

 

Na drugim wibracje są wyłączone. 

 

Na trzecim A, auto.

 

Przypominam że zmiana ikony na tarczy i rzeczywista zmiana w wibracjach następuje po około 1 m od przełączenia DND.

 

Zielony powinien być drugi księżyc. 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steel_rat napisał:

Jednak nie namieszałem w res i w takiej kolejności są księżyce jak u mnie ma też twórca programu.

Ok. Nie namieszałeś, ale pomalowałeś nie ten księżyc na zielono. 

 

0.5.4 i 0.5.5

20210331_180218.thumb.jpg.5afe47277f901a3d337526447cbfe528.jpg

Pozdrawiam i przepraszam ze czepialstwo. 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzieś jest coś skopane.

Generalnie każde naciśnięcie tego przycisku DND powoduje przełączenie w kolejny tryb. Może w aplikacji DND jest błąd i nie włącza się w tej kolejności co trzeba.

 

bipdnd.png

Ps. Widzę że pojawiła się fajna wersja DND muszę się jej przyjrzeć.

Dobra tu mamy nową wersję DND kolorową. Z bipSafe oraz jak w prawo się przesunie to jest latarka a w lewo muzyka.

hook_dnd.elf

Edytowane przez steel_rat
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...