Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dexter 13 napisał:

Witam

Jest może jakaś aplikacja do pomiaru natlenienia krwi (saturacja)

O ile mi wiadomo to nie ma, już ten temat był kiedyś poruszany na forum Wołkowa - cytuję: "

[/ QUOTE]
a może pulsoksymetr (pomiar nasycenia krwi tlenem).

W tym zegarku zdecydowanie nie ma pulsoksymetru. To jest oddzielny czujnik."

Do tego pomiaru podobno potrzebny jest czerwony laser a nasz BIP ma niestety zielony.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale starym czytelnikiem.

Na starym telefonie korzystałem ze zmodowanej MiFit 3.5.8 oraz customowe oprogramowanie BIP + wgrana tarcza.

Zmieniłem telefon, zainstalowałem zmodowaną MiFit 3.5.9 , ale niestety nie mogę dostać się na moje konto Xiaomi (pierwsza ikona od lewej przy logowaniu) - pojawia się komunikat "wrong redirect url".

Bardzo zależy mi na tym koncie bo mam tam zapiski treningów, tras rowerowych itp. zebranych przez ponad 1,5 roku.

Na nowej wersji aplikacji dostępnej w sklepie Play mogę dostać się na swoje konto, ale niestety nie pasuje mi to oficjalne tłumaczenie, a przede wszystkim drażni mnie brak nazwy dzwoniącego oraz dziwne wyświetlanie treści wiadomości.

Czy zna ktoś sposób na zalogowanie się na konto Xiaomi w wersji 3.5.8 albo 3.5.9?

Może ktoś jest w stanie zmodyfikować wersję apki z poprawionym urlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cysiek15 napisał:

Może ktoś jest w stanie zmodyfikować wersję apki

Jest oficjalny zamiennik MiFita od Huami "Zepp" i jego mod na którym działają powiadomienia. Logujesz się normalnie swoim kontem Mi. Używam moda i działa lepiej od MiFit. Jak masz Telegrama to można pobrać bezproblemowo. Poszukaj na Telegramie Amazfit Zepp mod app. Najnowsza wersja to AeX-5.8.1-AMSUser.apk (mod najnowszego Zepp5.8.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Netoper napisał:

W tej chwili apka musi być w wersji powyżej 4.0

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ściągnąłem wersję

Cytat
Wersje stabilne:
MrTomi-4.0.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ

ale ona mi nie może znaleźć mojego BIPa.

i niestety ten sam komunikat przy wybraniu logowania za pomocą konta Xiaomi.

9 godzin temu, FromWP napisał:

Jest oficjalny zamiennik MiFita od Huami "Zepp" i jego mod na którym działają powiadomienia. Logujesz się normalnie swoim kontem Mi. Używam moda i działa lepiej od MiFit. Jak masz Telegrama to można pobrać bezproblemowo. Poszukaj na Telegramie Amazfit Zepp mod app. Najnowsza wersja to AeX-5.8.1-AMSUser.apk (mod najnowszego Zepp5.8.1)

Dzięki za naprowadzenie.

Zainstalowałem, zalogowałem się na konto, ale widać, że muszę posiedzieć w tej apce bo w ogóle nie jest intuicyjna. Na pierwszy rzut oka nie widzę moich wszystkich zaciągniętych danych o treningach.

Edytowane przez cysiek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Netoper napisał:

Jak chcesz na mificie zostać to tutaj masz wszelkie wersje
https://geekdoing.com/forums/mi-fit.12/
Modowane, niemodowane, z firmware i bez firmware.
Ja jadę na 4.6 Mod, i jest ok

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Czy podniesie mi wersję FW i czcionki BIPa? Od początku jechałem na 1.1.5.12, a teraz mam 1.1.5.24 + czcionka Janusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiek15 napisał:

Na pierwszy rzut oka nie widzę moich wszystkich zaciągniętych danych o treningach.

Kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie jest bardziej intuicyjna i wszystko powinieneś mieć, a nawet trochę więcej bo funkcjonalność ma większą. Możliwe że jeszcze nie zsynchronizowało wszystkiego. Jak masz tego dużo  w treningach to chwilę może to potrwać. Z tego co pamiętam po instalacji wszystkie treningi zsynchronizowały się po kilku dniach. Daj temu Zepp kilka dni szansy, tym bardziej że MiFit powoli umiera. Jest robiony przez Huami specjalnie dla Xiaomi, a nowo wydawane opaski i zegarki Xiaomi już z niego nie korzystają.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2021 o 16:34, Dexter 13 napisał:

a zegarek ma już ponad dwa lata ) dzięki  :-P

Akumulator zazwyczaj wytrzymuje około 700 cykli ładowania.

W telefonie, zegarku, który trzeba ładować co 1,5 dnia, daje to żywotność 2-3 lata. Bip-a ładujemy co 7-14 dni, co daje nam teoretycznie żywotność powyżej 10-20 lat. :-)

Bip po 2 latach.

IMG_20201026_113050.thumb.jpg.ad9acce73dc033b8e721aea606c09623.jpg

 

Ostatnio uzyskałem 9,5 dnia pracy BIP-a z GPS włączonym w sumie przez 17h 38 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Użytkuje BIP-a już jakiś czas i mam jedno pytanie. Czy jest możliwość aby po uruchomieniu rejestracji aktywności GPS tak strasznie nie zjadał baterii? Używam do jazdy rowerem i jak wybiorę się na dystans około 100 lub powyżej to wysysa mi cała baterię i się wyłącza.

Wersja oprogramowania 1.1.6.48

Mi Fit 4.8.1

 

Normalnie do użytkowania jako zegarek to spokojnie 60 dni bez problemu wytrzyma.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez mygen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnij oprogramowania gps. Najnowsze to 18344xxxx.

U mnie gps średnio zużywa 5% na godzinę (spacer/rower). Sam zegarek 1-2% na dobę. Przy 25 km/h daje to około 19x25=475 kilometrów na jednym ładowaniu. Oczywiście w zimie zegarek schowany w rękawie.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 2h jazdy, telefon schowany w zewnętrznej kieszeni kurtki pokazywał temperaturę akumulatora -1*C.

Albo marznie Ci zegarek, albo powoli pada akumulator.

640_

"W temperaturze poniżej -10 °C do dyspozycji pozostaje już tylko 50% mocy"


Czytaj więcej na: https://www.elektrycznemonocykle.pl/wszystko_co_musisz_wiedziec_o_akumulatorach-c__224
© ElectricUnicycles.eu - Wszelkie prawa zastrzeżone. Udostępnianie jakichkolwiek treści ze strony ElectricUnicycles.eu / ElektryczneMonocykle.pl - bez tej adnotacji oraz adresu URL - jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Cię prosić o podanie namiarów na to oprogramowanie? Czym mam to wgrać? Zeep, notify for amazfit czy czym tam jeszcze?

 

BTW

Ile powinna starczyć bateria przy używaniu GPS-a do jazdy rowerem w moim przypadku?

Edytowane przez mygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny Zepp z sklepu Google zrobi samoczynnie aktualizacje.

GPS robi pomiar co sekundę, jego czas pracy zależy od czasu, nie kilometrów.

GPS w nowym Bip-e powinien działać w sposób ciągły 22 godziny.

W 2 letnim BIP-e, spacery, rower:

"Ostatnio uzyskałem 9,5 dnia pracy BIP-a z GPS włączonym w sumie przez 17h 38 minut."

 

od poniedziałku do następnej środy 140 km na rowerze plus spacery 32 km.

Screenshot_2021-01-20-07-12-53-884_com.huami.watch.hmwatchmanager.thumb.png.4bb2453b459a1c3f12daaa8cc461825d.png

IMG_20210120_071435.thumb.png.c122c81e824f5d25b658e1202167eaaa.png

 

 

Screenshot_2021-01-20-08-55-41-245_com.huami.watch.hmwatchmanager.thumb.png.360767577c36dd0449a5979014e99c67.png

Screenshot_2021-01-20-08-55-43-520_com.huami.watch.hmwatchmanager.thumb.png.d9bbea3bcc222c26b2e65ff422a24037.png

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart telefonu pomógł. Zegarek miałem naładowany. Teraz jest inny problem. Brak tekstu wszędzie gdzie powinien być. Da się to naprawić?

 

 

Dobra wyłącznie zegarka i włączenie przywróciło tekst.

 

Teraz będę musiał przetestować GPS na rowerze.

IMG_20210121_193617.jpg

Edytowane przez mygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od roku nie nie grzebałem u siebie. Dzisiaj postanowiłem wgrać BipOS najnowszy. Poszło, ale mam problem z modowanym Zepp em. Na MiFi cie używałem do logowania konta Google. Tu też tak chciałem, ale niestety nie chce pójść. Jak pobiorę że sklepu oryginał to działa (loguje mnie i mam wszystkie dane) natomiast po instalacji moda cały czas jest komunikat Chwileczkę. Próbowałem robić tak jak to było kiedyś za czasów MiFit, ale procedura nie działa. Mam jeszcze komunikat przy modzie ze nie może się dostać do systemu plików. Na oryginale nie ma nic takiego. miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...