Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Dexter 13 napisał:

 

 

 

36 minut temu, steel_rat napisał:

Zauważyłem jeden minus nowych ikon. Te strzałki po bokach. Zastanawiam się czy je nie skasować  Można przecież dowolnie kształtować kolejność w menu. Jak ktoś zmieni toogs nie pasować już te strzałki 

Żeczywiscie, mam zmienione, ale nie zwróciłem uwagi. Można skasować.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory to miałem tak że jak wszedłem w plik który chcę zainstalować to pytał się jakim programem i tam był zawsze notyfity end fit zaznaczam i poszło a teraz nie mam go w podpowiedzi do wyboru tylko to co na skrinie pokazałem wcześniej (jeśli chcę zmienić tarczę to widzę ten notyfity end fit a w zmianie fv już nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, steel_rat napisał:

Zauważyłem jeden minus nowych ikon. Te strzałki po bokach. Zastanawiam się czy je nie skasować  Można przecież dowolnie kształtować kolejność w menu. Jak ktoś zmieni toogs nie pasować już te strzałki 

To już kosmetyka ale masz rację, można usunąć. Slimak 131 już to zrobił,.ja też. W Sokobanie pozostała ostatnia niespolszczona plansza, więc naprawiłem ten błąd...

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2021 ROKU!

DLA WSZYSTKICH!

 

 

gratulacje.png

Biposres3.zip

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, steel_rat napisał:

W fontach w pełni spolszczony Socoban. W res wycięte strzałki, nie zamalowane. Tek więc res jest mniejszy.

BipOsRes4.zip 332 kB · 4 downloads

Dziwna rzecz, jak dodatkowo w pliku zasobów .res zainstalowałem drugi NotesBipPurple to po jego otwarciu pojawiły się w nim wpisane tak jakby polecenia z windowsa. Wyczyściłem, ale po ponownym otwarciu wszystkie te wpisy pojawiły się ponownie. W końcu odinstalowałem ten drugi notes, ale boję się że coś jest nie w porządku. Co Ty Otyń sądzisz ? Może byś to samo zrobił u Siebie i sprawdził czy to tylko u mnie ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że czyta jakieś dane do których nie powinno być dostępu. Może dodaj w res jakieś puste miejsca. Podobnie jak w starych res od ciebie gdzie między SafeBip a NotesBip było dużo pustych plików dat. I kiedyś jak je usunąłem to też były śmieci w Notesie.

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steel_rat napisał:

Wygląda że czyta jakieś dane do których nie powinno być dostępu. Może dodaj w res jakieś puste miejsca. Podobnie jak w starych res od ciebie gdzie między SafeBip a NotesBip było dużo pustych plików dat. I kiedyś jak je usunąłem to też były śmieci w Notesie.

Tak to wygląda, co radzisz ?

Czy to nie przeszkadza innym aplikacjom (lub nie będzie szkodziło) ?

Na razie tylko odinstalowałem ten NotesBipPurple, ponieważ nie bardzo wiem jak mógłbym dodać puste pliki dat ? W końcu pomyślałem trochę i udało mi się dodać kilka pustych plików dat (wziąłem z innego starego pliku .res) ale to nic nie pomogło pojawiły się tylko nieco inne wpisy.

Zainstalowałem więc poprzedni plik zasobów .res - marek 054 v9 do liter... dodając do niego NotesBipPurple i teraz wszystko wróciło do normy nic zbędnego się nie pojawia. Widocznie przy Twoim czyszczeniu dla zmniejszenia objętości pliku coś poszło nie tak...

 

IMG_20210102_131455.jpg

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie + poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz dwóch aplikacji do zegarka (np. likeapp i note ) to muszą mieć takie same ustawienia alarmów, skrótów, kolejności tarcz itp. Inaczej będą one się ciągle zmienić w zależności od tego która aplikacja się ostatnia synchronizuje z zegarkiem.

Najlepiej jedną używać, a drugą zatrzymać i się upewnić że nie ma jej w autostarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dexter 13 napisał:

A soft i rs jest od ciebie ten ostatni włączoną mam tylko jedną amazfit tą ze skrina

Screenshot_2021-01-03-21-33-23-123_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

A likeapp odinstalowałeś? Moim zdaniem programy (elf)  nie znikają, tylko nie wyświetla się skrót do menu z nimi. A skróty zależą od aplikacji, nie od zegarka.

Może spróbuj z najnowszym AeX zepp.

Screenshot_2021-01-03-23-34-55-225_com.huami.watch.hmwatchmanager.thumb.png.fcd20140ef6021e38c07805868183c8a.png

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • masz może tą najnowszą Aex zepp
  11 godzin temu, Dexter 13 napisał:

A soft i rs jest od ciebie ten ostatni włączoną mam tylko jedną amazfit tą ze skrina

Screenshot_2021-01-03-21-33-23-123_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

A likeapp odinstalowałeś? Moim zdaniem programy (elf)  nie znikają, tylko nie wyświetla się skrót do menu z nimi. A skróty zależą od aplikacji, nie od zegarka.

Może spróbuj z najnowszym AeX zepp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 13:58, Dexter 13 napisał:

popieram kolegę brok99 myślę że najlepiej poprosić o to  kol " lisek1953" bo ma dużą praktykę w testowaniu różnych aplikacji :-D

Niejako wywołany do tablicy udostępniam link do spakowanego w zip katalogu w którym umieściłem cztery pliki:

1) .fw    2) .ft 3) .res  i 4) Aex.

Używając aplikacji  LikeApp orazLikeApp+ pobranych ze sklepu Google Play instalujemy kolejno .fw , .ft  i .res. uprzednio łącząc (parując) tę aplikację z zegarkiem. Parowanie zegarka z telefonem powinno odbywać się zawsze z poziomu łączonej aplikacji     ( Zepp... lub LikeApp), a nie poprzez ustawienia bluetooth w telefonie. W przypadku wystąpienia problemów z połączeniem trzeba koniecznie rozłączyć zegarek i próbować ponownie.

Należy przy tym wykazać max. cierpliwości, czasem to trwa dosyć długo i zegarek zwłaszcza po instalacji pliku .fw musi się sam zresetować, po każdej instalacji dwóch pozostałych plików najlepiej samemu to wykonać oczywiście po jego uruchomieniu.

Czwarty plik Aex to aplikacja którą instalujemy w smartfonie aby po zalogowaniu i połączeniu z zegarkiem (sparowania) móc śledzić swoje postępy w treningach jak również ustawiać różne opcje w zegarku np kolejność wyświetlanego menu czasy budzenie zegarka itp. dokładniej można się dowiedzieć czytając opis tej aplikacji. 

Aplikacja ta jest po polsku i odpowiednio zmodowana oraz nie nadpisuje nam oprogramowania przywracając oryginalne, pogodę do zegarka również podaje po polsku.

Plik .fw instaluje nam BipOs 0.5.4 w zegarku, plik .ft utworzony przez steel_rat zawiera czcionki (fonty) wraz z najbardziej niezbędnymi aplikacjami w zegarku w większości po polsku w ilości 21+ animowana animacja menu (w razie gdy te zainstalowane Ci nie odpowiadają musisz się zwrócić o ewentualną zmianę do steel_rat) i plik zasobów  utworzony przez slimak131 .res zawiera odpowiednie ikony i można w nim zawsze doinstalować inne aplikacje aż do pojemności około 800Kb.Aby aplikacje były widoczne na zegarku  musimy w aplikacji Zepp (Aex...) w telefonie włączyć Alipay - włączenie jej znajdziemy wchodząc kolejno: profil, amazfit bip ustawienia wyświetlacza zegarka, Alipay.

https://drive.google.com/file/d/1MkMoHLOqFd06NDg8EyNY2Lw64E0pTntA/view?usp=drivesdk

Jeśli wydarzyłoby się coś nieprzewidywalnego, należałoby całą procedurę powtórzyć od początku wcześniej doprowadzając go do resetu wymuszając całkowite rozładowanie, aby proces ten przyspieszyć umieszczając go w zamrażarce lub wymusić świecenie bez przerwy zapinając na ręce tarczą do powierzchni skóry.

ŻYCZĘ POWODZENIA.

Pamiętajcie, niestety wszystko co robicie wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...