Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Umiem dodawać do fontów aplikacje :) Cztery dni straciłem ale się udało zrozumieć jak to działa :)

Poniżej dwa rodzaje fontów z tą samą paczką elf. Czyli jest tam tak:

1) animacja menu

2) Kalendarz

3) Kalkulator

4) Latarka

5) Music Control

6) Monitor serca

7) Navigator

6) GPS Powroty

Oczywiście na koniec trzeba zrestartować zegarek.

MOD_by_trace&ahsim_BOLD_V6.2_not_latin_elf.ft myamazfit_ru_BOLD_v5s_PL_emoi_elf.ft

Edytowane przez steel_rat
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steel_rat napisał:

Umiem dodawać do fontów aplikacje :) Cztery dni straciłem ale się udało zrozumieć jak to działa :)

Poniżej dwa rodzaje fontów z tą samą paczką elf. Czyli jest tam tak:

1) animacja menu

2) Kalendarz

3) Kalkulator

4) Latarka

5) Music Control

6) Monitor serca

7) Navigator

6) GPS Powroty

Oczywiście na koniec trzeba zrestartować zegarek.

MOD_by_trace&ahsim_BOLD_V6.2_not_latin_elf.ft 541 kB · 4 downloads myamazfit_ru_BOLD_v5s_PL_emoi_elf.ft 535 kB · 4 downloads

BRAWO. Moje najszczersze gratulacje. POLAK POTRAFI. Czy jest to bardzo skomplikowane i czy zamierzasz sam sposób udostępnić innym ? 

Dla dalszej inspiracji umieszczam najnowszy plik od Rosjan:

BipFinal_pack.res.zip

8 minut temu, lisek1953 napisał:

BRAWO. Sprawdziłem wszystko działa poprawnie. Moje najszczersze gratulacje. POLAK POTRAFI. Czy jest to bardzo skomplikowane i czy zamierzasz sam sposób udostępnić innym ? 

Dla dalszej inspiracji umieszczam najnowszy plik od Rosjan zawiera nieco odmienną (bardziej kolorową i urozmaiconą) grafikę menu:

BipFinal_pack.res.zip 821 kB · 0 downloads

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Jak się ktoś potrafi obchodzić z Hex edytorem to wsumie nie. Poprostu do fontów dopisuje się plik res w którym są tylko aplikacje nas interesujące. Potem trzeba zmodyfikować sam plik fontów by widział nasz res jako kolejną literę. To jest najtrudniejsze.

Dla mnie to ciemna magia, ale dziękuję. WESOŁYCH ŚWIĄT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lisek1953 napisał:

BRAWO. Moje najszczersze gratulacje. POLAK POTRAFI. Czy jest to bardzo skomplikowane i czy zamierzasz sam sposób udostępnić innym ? 

Dla dalszej inspiracji umieszczam najnowszy plik od Rosjan:

BipFinal_pack.res.zip 821 kB · 2 downloads

 

 

таймеры.gif

трени.gif

меню.gif

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lisek1953 napisał:

 

 

 

 

30 minut temu, lisek1953 napisał:

 

30 minut temu, lisek1953 napisał:

 

2 godziny temu, steel_rat napisał:

Tylko że Rosjanie w swoich zasobach nie mają osobno napisów i obrazka. Tworzą jeden obrazek z napisami. Nie do poprawy bez edycji.

To jest tylko inspiracją do dalszego rozwijania projektu.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steel_rat napisał:

Tylko że Rosjanie w swoich zasobach nie mają osobno napisów i obrazka. Tworzą jeden obrazek z napisami. Nie do poprawy bez edycji.

Nie znam się, ale bipOs jest wielojęzyczny. Nie można by dodać polskiego jako kolejnego jezyka.

W res jest tabelka z zwrotami w różnych językach.

Res bipFinal

Alipay csv

IMG_20201226_122600.thumb.jpg.ac54c2ab9bf3c42afbb1b7a642dd3ef1.jpg

 

Rozumiem że teraz polski jest uzyskany przez nadpisanie rosyjskiego.

Res pl

IMG_20201226_122623.thumb.jpg.4762713153e48f1be8543cc8a6c8850b.jpg

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak by twórca BipOS dodał to by i był polski język. Zaletą tego jak jest teraz to, że można przetłumaczyć aplikacje z rosyjskiego i mamy po polsku. A aplikacje tworzone są głównie przez Rosjan.

Oglądam sobie te nowe ikony z tego res. Wielkie te grafiki. Boje się, że plik z animacją był by bardzo duży.

 

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, steel_rat napisał:

Pewnie jak by twórca BipOS dodał to by i był polski język. Zaletą tego jak jest teraz to, że można przetłumaczyć aplikacje z rosyjskiego i mamy po polsku. A aplikacje tworzone są głównie przez Rosjan.

Oglądam sobie te nowe ikony z tego res. Wielkie te grafiki. Boje się, że plik z animacją był by bardzo duży.

 

Myślę że wielkość pliku obrazka najbardziej zależy od rozdzielczości, a ta chyba nie musi być duża. Po za tym na pliku graficznym zawsze można dokonać kompresji. Ale nie jestem expertem w tej dziedzinie. No i jeśli umieścimy plik animacji hook... w pliku fontów to w nim jest chyba wystarczająco dużo miejsca.

https://myamazfit.ru/threads/bip-stol-zakazov-res-fajlov.144/page-50#post-52477

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, steel_rat napisał:

Nie wiem. Wygląda że to zależy co jest ładowane najpierw. Wygląda że najpierw są ładowane zasoby potem fonty.

Można by do czcionki dodać wszystkie działające elf.

Kalkulator

Kalendarz

Latarka

Inne po polsku

Gry

Inne

Wtedy kolejność by była zachowana, a cały res miał dużo miejsca na nieruchome grafiki itp.

 

----------------++++±--------------

Porównanie czcionki:

M szerokość 12 pix

IMG_20201227_094201.thumb.jpg.38170a36abe241c229d7c214b2421e4a.jpg

M szerokość 11 pix

IMG_20201227_094408.thumb.jpg.521b899eeabe3785c648b913d9e28d42.jpg

M szerokość 9 pix

IMG_20201227_094626.thumb.jpg.ebbad5467b13e72133a4b04b6662ce51.jpg

 

---------------------+-------

 

Użyj zmodyfikowanego mifit lub zepp, z wyłączoną aktualizacją.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slimak131 napisał:

Można by do czcionki dodać wszystkie działające elf.

Kalkulator

Kalendarz

Latarka

Inne po polsku

Gry

Inne

Wtedy kolejność by była zachowana, a cały res miał dużo miejsca na nieruchome grafiki itp.

 

----------------++++±--------------

Porównanie czcionki:

M szerokość 12 pix

IMG_20201227_094201.thumb.jpg.38170a36abe241c229d7c214b2421e4a.jpg

M szerokość 11 pix

IMG_20201227_094408.thumb.jpg.521b899eeabe3785c648b913d9e28d42.jpg

M szerokość 9 pix

IMG_20201227_094626.thumb.jpg.ebbad5467b13e72133a4b04b6662ce51.jpg

 

---------------------+-------

 

Użyj zmodyfikowanego mifit lub zepp, z wyłączoną aktualizacją.

Podczas instalacji mifita zmodyfikowanego nie mogę zainstalować aplikacji. Wyskakuje powiadomienie, ze aplikacja nie została zainstalowana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2020 o 12:16, slimak131 napisał:

Kolejne poprawki grafiki w res.

IMG_20201211_152151.thumb.jpg.c137094da4a8c2d3f560aa09e9cd52d3.jpg IMG_20201213_161607.thumb.jpg.b8180d825ffb01968b4d72314b254a00.jpg

Oprócz zmienionych grafik, res zawiera: 

edycja alarmów, kalkulator, kalendarz, latarka, sterowanie muzyką, SafeBox, licznik, WatchHRface ,NotesBipAqua,  Monitor serca, timer fitness, gps powroty, ping-pong.

https://drive.google.com/folderview?id=1-8n1gGFI6MBhjslzA45aLFdz-RzqtaK7

Po zainstalowaniu resa w aplikacji zmodyfikowanej w aktualizacjach wyskoczyło abym zasoby zaaktualizowal? Czegoś brakuje czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, steel_rat napisał:

Nowe Icony w res.

Steel_PL_z_aplikcjami_New_icon.res 708 kB · 1 download

To jest z res od kolegów z Rosji.

Zainstalowałem i na zegarku ukazał się komunikat o braku pamięci, menu się nie zmieniło. Wygląda na to że należałoby również zmienić plik fontów - mam zainstalowany ten od Ciebie z animowanym menu... To nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zeppa z stąd https://t.me/s/RuMiFit

Co do animacji to jest całkiem osobna aplikacja. W menu Bip-Os w ustawieniach można wyłączyć animacje i wtedy są brane ikony z oryginalnego res. Mam wszystko zainstalowane i działa ok. Można zrobić animacje nowego menu ale trzeba się napracować tworząc nowe klatki.

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nowyfreak napisał:

Po zainstalowaniu resa w aplikacji zmodyfikowanej w aktualizacjach wyskoczyło abym zasoby zaaktualizowal? Czegoś brakuje czy jak??

BipOs i jego zasoby są na starym fw.

Każda aktualizacja je usunie.

Czyli albo bipOs z modami, albo najnowsze fw, res, czcionki bez modów.

 

@steel_rat

Chyba plik jest uszkodzony?

 

IMG_20201227_153736.jpg

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w 1.2.4 błędu już nie ma.

Mam jeszcze jedną prośbę, o umieszczenie hook_ mmenu w ft.

 

w  pliku z fontami są dwa GPS powroty.

kalendarz
kalkulator
latarka
muzyka
monitor serca
nawigator
GPS powroty
licznik
fitnes timer2
safeBox
notes
GPS powroty
saper
15
odblokuj
wąż
T-rex
sokoban

 

Małe poprawki do new icon

IMG_20201227_175655.thumb.jpg.06aca652802dad7971643f023cb73a88.jpg

Zawiera tylko edycje alarmów.elf

marek 054 v9 do Liter stell komp 3 g d cad New icon2 A.res

Edytowane przez slimak131
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, steel_rat napisał:

Ja używam wersji 1.2.4 do zasobów i nie mam błędów.

 

ResourceArchiver.jar 119 kB · 1 download

Slimak 131 ma rację, po załadowaniu Twojego pliku zasobów .Red do programu RescourceArchiver pojawia się komunikat:

Nie można naprawić adresu 0x7384 zasobu 1021 o adresie 0x7DC84 (BipOsDodaj Alipay by spłacić z...). Po za tym faktycznie jest dwukrotnie załadowana do pliku fontów aplikacją GPS Powroty.

Zaryzykowałem i zainstalowałem ten plik dodając trzy aplikacje: NotesBipPurple, WatchHRface i BipThermometer których nie było w pliku fontów. Wszystko zadziałało i jest tak jak pisałeś tzn. przy włączonych animacjach w ustawieniach BiPos wyświetla się pełne animowane menu utworzone przez Ciebie, a przy wyłączonych - nieruchome (rosyjskie). Czy mógłbyś te trzy aplikacje również umieścić w pliku fontów, zrobiłoby się więcej miejsca na ewentualne przyszłe aplikacje. Wołkow napisał że można ich umieścić aż do 50. Przychylam się również do prośby Slimak131, aby ten nowy plik hook_menu umieścić również w pliku fontów z w/w powodów. Umieszczam trzy pliki aplikacji brakujących w pliku fontów: ( BipThermometer przetłumacz na język polski bo gdzieś zapodziałem przetłumaczoną już wersję - przepraszam),oraz Magicznej Kuli którą gdyby Ci się udało przetłumaczyć również mógłbyś dodać... Zaś aplikację wąż możesz śmiało usunąć ze względu na to że bardzo kiepsko reaguje na dotyk - nie da się grać!

1038 NotesBipPurple.elf 1037BipThermometer.elf 1034WatcHRface.elf Magic8BallEN.elf

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steel_rat napisał:

Kolejna wersja. Jak ktoś chce mieć coś po swojemu to można mi wysłać plik res z aplikacjami. Może być stworzony przez to narzędzie w javie. Po prawej stronie są dwa pola tam należy wpisać 61 i 3.

bipos1.zip 325 kB · 3 downloads

Wspaniałe, tylko zapomniałeś o przetłumaczeniu na język polski Magicznej Kuli a to jest rodzaj gry tekstowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tłumaczeniem jest zawsze ten sam. Paradoksalnie najlepiej tłumaczy się z Rosyjskiego gdzie każdy znak ma 2 bajty. W tedy jest dużo miejsca na tekst. Przy tłumaczeniu z Angielskiego to np. yes ma trzy znaki i pasuje słowo tak. Niestety do no już nie nie pasuje ma za dużo liter.

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, steel_rat napisał:

Problem z tłumaczeniem jest zawsze ten sam. Paradoksalnie najlepiej tłumaczy się z Rosyjskiego gdzie każdy znak ma 2 bajty. W tedy jest dużo miejsca na tekst. Przy tłumaczeniu z Angielskiego to np. test ma trzy żaki i pasuje słowo tak. Niestety do no już nie nie pasuje ma za dużo liter.

Rozumiem, a o Tetrisie zapomniałeś czy celowo go nie umieściłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za full elf+literki. Wszystko działa.

 

10 godzin temu, steel_rat napisał:

Jak ktoś chce mieć coś po swojemu to można mi wysłać plik res z aplikacjami. Może być stworzony przez to narzędzie w javie. Po prawej stronie są dwa pola tam należy wpisać 61 i 3.

Rozumiem, że otwieram swojego res w javie, usuwam wszystkie zasoby Bmd, csv i zostawiam tylko elf?

Czy alarm edit, musi być w res, czy można go dodać do literek?

 

Małe poprawki:

1304386766_rower320.png.c4fb371f80f9d2b97ba0a29da8b489bf.png 817613410_spacer328.png.898001f302afd221fe5499688dff8332.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...