Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Wersję v1.1.7.02 czyli taka jak podałeś, mi fit odinstalowany. 

Google kroki dodaje z zepp i notify 

Aplikację które podałeś zainstalowałem.. 

Brak możliwości logowania... 

Screenshot_20201213_093349_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpg

 

Zepp wersja 5.5.1 błąd logowania, pobrałem z sklepu wersję 5.6.2 i chyba działa. 

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne poprawki grafiki w res.

IMG_20201211_152151.thumb.jpg.c137094da4a8c2d3f560aa09e9cd52d3.jpg IMG_20201213_161607.thumb.jpg.b8180d825ffb01968b4d72314b254a00.jpg

Oprócz zmienionych grafik, res zawiera: 

edycja alarmów, kalkulator, kalendarz, latarka, sterowanie muzyką, SafeBox, licznik, WatchHRface ,NotesBipAqua,  Monitor serca, timer fitness, gps powroty, ping-pong.

https://drive.google.com/folderview?id=1-8n1gGFI6MBhjslzA45aLFdz-RzqtaK7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2020 o 13:51, steel_rat napisał:

A chciało by się tobie zrobić animację ikon co podałem wcześniej. Dokładnie potrzebuje 8-9 pojedynczych klatek. To wtedy mogło by być całe menu animowane. Paleta barw musi być taka sama.

Ja pracuję nad tym, tylko nie wiem czy w tym roku skończę. Po za tym ktoś może mnie wyprzedzić. Na razie zrobiłem już trzy ikony, ale trochę mi brakuje czasu.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2020 o 15:20, slimak131 napisał:

Zrobiłem rysunki do animacji, niestety orłem z rysowania nie jestem. :-D 

 

bip gif poprawione.zip 33 kB · 2 downloads

 

Ja też, ale coś tam upichciłem, steel_rat może przebierać:

obrazki.zip

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie + poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma takiej możliwości i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Ja swojego BIP S z tego względu zwróciłem do sklepu i kupiłem BIP.

BIP ma barometr i jaśniejszy ekran. Możliwość wgrywania czcionek i prostych aplikacji. Działa z mifit i zepp.

 

BIP S ma: szybszy zauważalnie GPS i bardziej rozbudowane menu, PAI, sterowanie muzyką w tle, sterowanie aparatem w telefonie, zegar światowy, wschód zachód słońca itp. Działa z mifit i zepp.

 

W zepp można włączyć trening, ale zegarek nie będzie go pokazywał.

 

W AeX zepp można wymusić wysylanie powiadomien dużymi literami.

 

Mój BIP wytrzymuje ~ 7 dni z ~ 2h gps dziennie. Poza treningiem puls co 5 minut.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed łączeniem bip s z mifit, zaloguj się na mifit loginem z zepp. Zepp sparowany z zegarkiem i wyłączony.

 

Na 100% czy się da, już nie pamiętam. Może pomyliłem mifit z amazfit.

 

Natomiast z zepp na pewno działa bip , bip s i (wagi xiaomi, trzeba użyć loginu z mifit, a wagę wcześniej połączyć z mifit).

 

@lisek1953

Wykorzystałem część animacji "wstań z krzesła".

Edytowane przez slimak131
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach skończyła się bateria w jednym bipie, zakupiony kolejny i jest problem tego typu że ma on soft 1.1.5.02 i za diabła nie mogę trafić czcionek polskich pogrubionych.
Od bipa z softem 1.1.2.05 ( siedzę na tym sofcie bo jest ok, a na tym nowym nie chcę cofać) czcionki (pobrane z pierwszego posta) nie wchodzą, po ich wgraniu BIP łapie zawiechę.
Jest jakiś zasób gdzie można pobrać odpowiednią wersję czcionek grube polskie) pod ten nowszy soft?

c47b1f5bf6e311f332f86dba873031b0.jpgd4acad41f798cfc69e865426d6ec77e3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latin oznacza paczkę z polskimi znakami?

W mificie niby mam jakąś aktualizacje, ale kurna nie wiem czy mi wejdzie , a znowu jak mi wywali tego nowego to nie mam weny i czasu coby bawić się w stawianie systemu.
Sam soft, ten 1.1.5.02 jest spoko, bateria schodzi poniżej 2% na dobę, GPS nie świruje, nawet nie przeszkadza angielskie menu, tylko te krzaczki w powiadomieniach potrafią zrobić niezrozumiała treść
da2d656daa943ca2004614fedb1025c6.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 BOLD_v6.13_9.ft.latin używałem z 1.1.7.02. Całe menu, powiadomienia po polsku, bez krzaczków i z grubą czcionką.

Aktualizacja 1.1.7.02 jest dostępna w zepp.

Teraz używam  BipOs 0.5.4 Całe menu, powiadomienia po polsku, bez krzaczków z grubą czcionką i z emotikonami. 

Mam zainstalowane elfy: edycja alarmów, kalkulator, kalendarz, latarka, sterowanie muzyką, SafeBox, licznik, WatchHRface ,NotesBipAqua,  Monitor serca, timer fitness, gps powroty, ping-pong.

Na jeden dzień schodzi 0-1%. Z gps 4-6% na godzinę. Poza treningami puls co 5 minut, jasność 1.

Od wczoraj jest też dostępny elf z animowanym całym menu.

 

@steel_rat

Chyba spacer i bieżnia za szybko się zmienia. Może skrócenie o 3 ostatnie rysunki w obu przypadkach spowolni animacje? W spacerze może nawet usunąć 6 ostatnich?

Biegacz w czerwonych spodenkach, chyba by wyglądał jednak lepiej.

L1.png.5b11c5fa5c1dcb9ae9f00d21c4f997bf.png

Jest w pierwszej wersji moich rysunków.

Edytowane przez slimak131
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2020 o 22:15, steel_rat napisał:

Wszystkie menu  są animowane :

 

hook_mmenu_item.elf 233 kB · 4 downloads

No to mam problem bo ja tego elfa mam w pliku czcionek, z Rosjaninem który mi to instalował jakoś nie mogę się skontaktować - chyba zamarzł u nich jest podobno minus 40°. Boję się że instalując ten z pełnym menu w pliku res, może wystąpić jakiś konflikt i zegarek się "ucegli". Czy ktoś umiałby mi pomóc ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystkie animacje są wyświetlane w takim samym tempie. Jakieś 2 podstrony wcześniej wrzuciłem jak wygląda klatka po klatce animowany status. Ja mogę wrzucić na animacje więcej lub mniej klatek niż te 8. Pamiętać tylko trzeba że każda klatka więcej to większy plik elf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 6 ostatnich rysunków dla biegania, bieżni, roweru i 3 ostatnie  dla spaceru, będzie idealnie. Historie i ustawienia bym zostawił tak jak jest.

 

Hmmmm

Czym więcej rysunków, tym animacja jest dłuższa, czy ma szybsze zmiany?

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slimak131 napisał:

Dziękuję, wyszło bardzo dobrze.

https://youtu.be/wRzEMZO2vqQ

Zestaw do instalacji.

bipOs pl 0.5.4 v3 full animacja.zip 537 kB · 2 downloads

 

 

Teraz @lisek1953 możesz atakować Rosjanina.

 

Niestety już próbowałem, nawet umieściłem prośbę o pomoc w umieszczeniu pliku hook... w pliku czcionek na forum Wołkowa - na razie bez odzewu.

Dopóki sami się nie nauczymy tego robić jesteśmy zdani na ograniczoną, przez max wielkość pamięci pliku res (około 800kB) ilość instalowanych aplikacjí. W pliku czcionek mielibyśmy do dyspozycji około 2MB jest więc o co walczyć - postarajmy się więc aby nie być od nikogo uzależnionym i wtedy można byłoby instalować nawet do 50 aplikacji - tak wyczytałem na forum Wołkowa, mnie udało się do tej pory 17 z czego 5 w pliku czcionek właśnie przy pomocy Rosjanina z którym właśnie nie mogę obecnie nawiązać kontaktu chyba zamarzł bo u nich podobno jest -40°.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, steel_rat napisał:

Śledzę też forum rosyjskie i wydaje mi się że termin konstruktor LikeApp odnosi się do osoby tworzącej ten program. Tak więc tylko on zna algorytm do łączenia elfa z fontami. Podobno jest to skomplikowany algorytm.

Anglicy w takich wypadkach mówią "non comments..."

Tylko czy my jesteśmy gorsi...

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel się odezwał, dla zainteresowanych umieszczam nowy plik czcionki z zainstalowanym pełnym menu utworzonym przez niego (i steel_rat) + 4 aplikacje: 15, notesBipAqua, monitor serca i GPSPowroty.

 

BOLD_V6_not_latin+_with_new_elfs.ft

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Połączył te pliki co na ich forum podałeś ? 

Połączył te które mu podałem te Twoje wcześniejsze, jeszcze bez poprawki slimak 131 i w porównaniu z poprzednim bez Tetrisa. A szkoda bo te poprawione są lepsze, tylko nie śmiem już prosić o zmianę, spytałem tylko czemu wyrzucił tetrisa ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi.

Dla tych którym brakuje tetrisa dodałem plik res z dodanym tetrisem:

lisek27.res

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...