Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.11.2020 o 08:04, lisek1953 napisał:

Tak to powinno wyglądać i oczywiście być po polsku

Na razie przywróciłem z powrotem stary dobry wypróbowany 0.5.3. i wszystko gra...

Możesz podesłać mi twojego resa. Ja mam chyba innego.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/1lDKit1vvSPkPzYjyfsyZpQ96le4uoql4/view?usp=drivesdk

To jest plik lisek17.res utworzony przeze mnie, poprzednio próbowałem również instalować pliki .res które były w twoim folderze BipOs 0.5.4. Żadnego z nich Gadgetbridge w wersji LikeApp nie chciał mi zainstalować. Mój plik  lisek17.res instaluje się bez przeszkód ale na BipOs 0.5.3.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lisek1953 napisał:

https://drive.google.com/file/d/1lDKit1vvSPkPzYjyfsyZpQ96le4uoql4/view?usp=drivesdk

To jest plik lisek17.res utworzony przeze mnie, poprzednio próbowałem również instalować pliki .res które były w twoim folderze BipOs 0.5.4. Żadnego z nich Gadgetbridge w wersji LikeApp nie chciał mi zainstalować. Mój plik  lisek17.res instaluje się bez przeszkód ale na BipOs 0.5.3.

Najlepsze jest to, że mój res to jest też od Ciebie. :) Dziwne że u mnie działa a u ciebie nie.

Pewnie o to chodzi z tą animacją

https://drive.google.com/file/d/1TX3GkP3w4kMSbitaXDrE7SSoMbJ0q0u1/view?usp=sharing

By mieć taką animację to trzeba zainstalować aplikację która się pojawiła na stronie bipos.

Ja ją dodałem już do res'a. Niestety ta aplikacja jest bardzo duża i wypadły aż 4 programy.

Wgrałem ten mój plik res.

Steel_PL_z_aplikcjami.res

Ten plik jest zmodyfikowany i nie jest zawarty w pliku zip z BipOs 0.5.4

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, steel_rat napisał:

 

Niestety w dalszym ciągu, po zainstalowaniu BipOs0.5.4 uzyskuję ikony w menu głównym w języku rosyjskim, a próba zainstalowania pliku.res za pomocą Gadgetbridge wersja LikeApp kończy się niepowodzeniem z komunikatem o niemożliwości transferu metadanych. A przy pomocy jakiego programu Ty instalujesz ten plik .res ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steel_rat napisał:

Mam LikeApp ale ze sklepu Google.

I to było rozwiązanie tej zagadki - plik .res dał się zainstalować jedynie przy pomocy tej aplikacji LikeApp ze sklepu. Ja poprzednio miałem starszą wersję. Teraz wszystko jest ok. Tylko szkoda że pamięć zasobów się tak skurczyła kosztem kilku aplikacji ( przeważnie gierek) ale będę teraz próbował coś może jeszcze uda mi się dołożyć. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po załadowaniu res'a by były animacje trzeba uruchomić ponownie zegarek.

Wersja v1 BipOs 0.5.4

- Dodano res tylko z modyfikacją budzika oraz animowanym menu.

- Zamieniono aplikację Licznik na całkowicie po polsku w pliku res z aplikacjami.

BipOs_PL_0.5.4_v1.zip

Do wgrywania używamy najnowszej wersji LikeApp najlepiej ze sklepu.

Edytowane przez steel_rat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:
zaimplementowano możliwość uruchamiania aplikacji z obszaru pamięci flash czcionek, zwiększono łączną przestrzeń na aplikacje i obecnie wynosi około 2 MB."
To przeczytałem na rosyjskim forum i może mi ktoś w takim razie to wytłumaczy ponieważ chcąc mieć większość aplikacji (z gierkami) musiałem zrezygnować z animacji ikon głównego menu - zajmuje około 166kb i trzeba wybrać albo aplikacje z gierkami albo animacje bo brakuje miejsca w pamięci.
Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. za pomocą tego.

 

ResourceArchiver.jar

Możemy spróbować stworzyć własne animowane ikony w menu. Trzeba stworzyć 9 osobnych obrazków które razem tworzą animację. Dla każdej pozycji w menu, a nawet dla podgrup  np. dla Aktywności. Tylko im więcej dołożymy tym większa będzie aplikacja.

Ja opanowałem kompilację i powinno dać radę to wszystko spakować do elf.

Np. taka animacja jest dla "Statusu"

0000.png 0001.png 0002.png 0003.png 0004.png 0005.png 0006.png 0007.png 0008.png 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum jest podobno nowy GPS returner, może komuś uda się go przetłumaczyć na nasz język.

https://myamazfit.ru/threads/bip-prilozhenija-dlja-bipos-elf.1174/page-96.        

 

gps_returner.elf

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Ulepszenia (Google translator):

"Przetłumaczone na języki: angielski, włoski, hiszpański, francuski

Dodano wyświetlanie procentu baterii dla oprogramowania układowego opartego na wersji 1.1.2.05

Usunięcie zmienionego punktu (zmieniona ikona usuwania, dodano tekstowe potwierdzenie usunięcia)

Naprawiono błąd z wyświetlaniem nazwy okna podczas dodawania punktu, jeśli został utworzony co najmniej jeden punkt


PS: W BipOS 0.5.4 zauważono błąd podczas naciskania bocznego przycisku. Przy 0.5.3 wszystko powinno być w porządku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, steel_rat napisał:

Proszę. Powinno działać. Niestety nie   testowałem.

 

 

gps_returner(1).elf 28 kB · 2 downloads

Dzięki, sprawdziłem - działa poprawnie przydałoby się aby wyświetlanie odległości większej od 1 kilometra powinno być z dokładnością przynajmniej do 10 metrów, ponieważ dokładność do 100 metrów jest zbyt duża. Ale ta ostatnia uwaga to już chyba do autora aplikacji.

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za "normalne" litery przy wpisywaniu nazw punktów.

Dwie małe poprawki kosmetyczne.

Na białym tle brakuje np. "lista punktów".

Potwierdzenie usunięcia jest po rosyjsku.

IMG_20201201_094348.jpg IMG_20201201_094717.jpg

Czy jest możliwość  ustawienia w gps returner domyślnego jezyka angielskiego zamiast domyślnego rosyjskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2020 o 14:19, steel_rat napisał:

Ciekawe kiedy będzie można używać w końcu tej powiększonej pamięci.

A tu taka ciekawostka. (Wkońcu wiem jak modyfikować obrazki :)

 

 

Gratulacje, a otrzymamy elfa z taką modyfikacją ?Gdyby Ci się chciało to spróbuj umieścić (zamienić) ten obrazek w Sokoban.

 

SOKOBAN.png

SokobanBIP.elf

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...