Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, steel_rat napisał:

Problem jest w tym,  że jak edytuję nazwę angielską muszę zmieścić się w nazwie w tym wypadku angielskiej. A jak jest polska litera to zajmuje podwójnie miejsce. Niestety piętnaście się nie zmieści i urwie końcówkę. Nazwa się wyświetli "piętna".

Rozumiem więc niech będzie po prostu 15 proszę.8-).

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o spolszczenie tej aplikacji, jest to nowsza wersja poprzedniej umożliwiająca nawigowanie do kilku punktów w odróżnieniu od poprzedniej która pozwalała tylko do jednego. Polską nazwę proponowałbym  GPS powroty albo Nawigacja.

gps_returner.elf

A to jest opis jej działania:

GPS powroty.txt

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym wam podrzucić moją adaptację Bip OS, spolszczoną przeze mnie i bazującą na firmware 1.1.2.05

W ZIP-ie znajdują się pliki z przypisaną kolejnością instalacji oraz kilka przerobionych przeze mnie tarcz.

Wgrałem kalkulator, kontrolę muzyki, kalendarz, 2048, tetrisa, snake'a, flappy birda i latarkę.

Można zapytać "po co to?", otóż już wyjaśniam:
Bip OS znany nam wszystkim bazował na łacińskim firmware, przez co niektóre napisy nie mieściły się w polskim tłumaczeniu, były ściśnięte, a całe menu strasznie postrzępione. Tutaj tego nie ma, każdy obraz, napis i ikony były przeze mnie sprawdzone i odpowiednio edytowane/docięte/dopracowane.

Dotychczas nie zauważyłem żadnych błędów, a testowałem ten system dość długo, bo jakieś pół roku, więc z czystym sumieniem mogę oddać wam to co udało mi się osiągnąć :)
PS wszystko działo się przy pomocy Notify & Fitness for Amazfit.

BipOS PL 1.1.2.05.zip

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2020 o 22:05, Michaukowy napisał:

Hej, chciałbym wam podrzucić moją adaptację Bip OS, spolszczoną przeze mnie i bazującą na firmware 1.1.2.05

Czytałem na rosyjskim forum Wołkowa, że z tym oprogramowaniem np. przy aplikacji GPS returner występują pewne problemy.

Cytuję:

Użytkownik x27:

"Ten błąd występuje tylko w wersji 1.12.05..."

i potwierdzenie użytkownika strjaz:

"Tak mam to oprogramowanie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, steel_rat napisał:

Dwa pliki z polską nazwą i z angielską. Nie do końca jestem zwolennikiem by zawsze "spolszczać" nazwy.

 

gps_powroty.elf 26 kB · 1 download gps_returner.elf 26 kB · 1 download

Dziękuję za polskie czcionki w edycji nazw punktów, tylko wydaje mi się że wśród nich brakuje spacji (pustego pola) w związku z czym wszystkie nazwy muszą być pięcioliterowe.

Musiałem napisać domek zamiast dom, ale jak napisać np. park ?

Czy mógłbyś to uzupełnić ?

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, lisek1953 napisał:

Dziękuję za polskie czcionki w edycji nazw punktów, tylko wydaje mi się że wśród nich brakuje spacji (pustego pola) w związku z czym wszystkie nazwy muszą być pięcioliterowe.

Musiałem napisać domek zamiast dom, ale jak napisać np. park ?

Czy mógłbyś to uzupełnić ?

Zmiany, zmiany. Więcej liter.

gps_powroty.elf gps_returner.elf

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem starszą wersję firmware ze względu na niedziałąjący GPS - myślałem, że to wina najnowszego softu zegarka. Niestety po wgraniu wcześniejszego nic się nie zmieniło. W aplikacji GadgetBridge w miejscu wersji GPS mam znak zapytania - czy jest jakiśoso0bny plik .gps tak jak .fw czt. res, który odpowiada za działanie gps-a od strony oprogramowania? Chciałbym całkowicie wykluczyć winę softu. Ten plik Mili_chaohu.gps wgrałem i nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Od 2 dni mam BIP S'a i zastanawia mnie, czy ktoś próbował zmienić kolorystykę czcionek i tła systemu? Teraz mam jasną zmodyfikowana tarcze i do kompletu aż się prosi aby reszta również była taka. Jakoś bardziej mi pasują czarne litery na jasnym tle. Tym bardziej ze specyfika wyświetlacza jest taka ze czarnemu daleko do czarnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jepcio bardzo fajnie to wygląda. A jak się sprawuje? :P

Jako, że wątek trochę obumarł to pomyślałem, że wrzucę parę moich ulubionych tarcz :P

Link do różnych wariacji jednej tarczy:

Link

1562697509_885b4a9e32.gif 5c4dd5d206a32_27012019.gif

casio_square_pl-3510-a9846054d6.bin

1595067952_5cd11321d5.png

5ce767717c8d3_24052019_packed-970-d9992acd63 (1).bin

 

Niedługo pojawi się Amazfit Bip U z większym ekranem, lepszymi "czujnikami" i bez wbudowanego GPS.

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dnia 15.09.2020 o 22:04, steel_rat napisał:

steel_rat dałbyś radę spolszczyć nazwę Fitness Timera? (https://myamazfit.ru/threads/bip-prilozhenija-dlja-bipos-elf.1174/page-41#post-43978)

Może być angielska lub polska, byle nie rosyjska :) Bardzo przydatna apka, a chyba na tym forum pominięta.

Orientuje się ktoś w jaki sposób usunąć zbędne aplikacje? Potrafię rozpakować i spakować RES, ale podczas pakowania sprawdza ilość plików i nie można po prostu usunąć zbędnych aplikacji. Z góry dzięki.

Edytowane przez piotr.pot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z opcją do kontrolowania muzyki. Mam zainstalowanego Bip Os w wersji 0.5.3 i zainstalowanego zmodowanego Mi Fita bez wymuszonego instalowania aktualizacji (gdzieś ktoś tutaj wrzucił link do zreuplowadowanej apki).
Po włączeniu opcji do kontrolowania muzyki i przyciskaniu play/pause itd. nic się nie dzieje. Włączałem i wyłączałem zegarek ale to nie pomogło. Macie może jakiś pomysł jak to naprawić ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, QBP__ napisał:

Witam wszystkich.

Mam problem z opcją do kontrolowania muzyki. Mam zainstalowanego Bip Os w wersji 0.5.3 i zainstalowanego zmodowanego Mi Fita bez wymuszonego instalowania aktualizacji (gdzieś ktoś tutaj wrzucił link do zreuplowadowanej apki).
Po włączeniu opcji do kontrolowania muzyki i przyciskaniu play/pause itd. nic się nie dzieje. Włączałem i wyłączałem zegarek ale to nie pomogło. Macie może jakiś pomysł jak to naprawić ?  

Wydaje mi się, że to działa tylko z Notify for Amazfit lub Gadgetbridge, zamiast MiFit. Ja używam Notify for Amazfit i zegarek prawidłowo steruje Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, QBP__ napisał:

Witam wszystkich.

Mam problem z opcją do kontrolowania muzyki. Mam zainstalowanego Bip Os w wersji 0.5.3 i zainstalowanego zmodowanego Mi Fita bez wymuszonego instalowania aktualizacji (gdzieś ktoś tutaj wrzucił link do zreuplowadowanej apki).
Po włączeniu opcji do kontrolowania muzyki i przyciskaniu play/pause itd. nic się nie dzieje. Włączałem i wyłączałem zegarek ale to nie pomogło. Macie może jakiś pomysł jak to naprawić ?  

To działa tylko z zainstalowaną aplikacją N&F lub Gadgetbridge i musi być włączona opcja sterowania muzyką w tej aplikacji (wybrany odpowiedni odtwarzacz).

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko że Twój .res też nie daje się wgrać, a po rosyjsku są podpisy pod ikonami : status, pogoda, aktywność, budzik, timer, kompas, ustawienia, no i brak animacji tych ikon.

https://drive.google.com/file/d/1dvCexcZmzBcIzMvsMl3TvkEcPHdZd9FH/view?usp=drivesdk

Tak to powinno wyglądać i oczywiście być po polsku

Na razie przywróciłem z powrotem stary dobry wypróbowany 0.5.3. i wszystko gra...

Bardzo mi przykro.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...