Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Cała ta zabawa ma jedną wadę. Nie można nic zapisać do SafeBoxBIP. Za każdym razem sie wszystko kasuje. Pewnie w notatkach będzie to samo. 

Coś masz nie tak, u mnie się nic nie kasuje. Przykładowo mam cały czas zapisany mój nr telefonu i PESEL, on cały czas tam się znajduje, chyba że wgrywam nowy plik .res no ale to chyba normalne.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2020 o 11:50, steel_rat napisał:

Jako, że w nocy trochę mi się nudziło.

Jak by Ci się znowuż w nocy nudziło i miałbyś dobre chęci, to mógłbyś przetłumaczyć na język polski ten tekst który wyświetla się po naciśnięciu znaku zapytania na ekranie startowym w aplikacji sokoban:

 

:wink:

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

9 godzin temu, lisek1953 napisał:

Jak by Ci się znowuż w nocy nudziło i miałbyś dobre chęci, to mógłbyś przetłumaczyć na język polski ten tekst który wyświetla się po naciśnięciu znaku zapytania na ekranie startowym w aplikacji sokoban:

:wink:

Nie do przetłumaczenia. Bo to jest obrazek wstawiony w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steel_rat napisał:

Nie

Nie do przetłumaczenia. Bo to jest obrazek wstawiony w grę.

A nie można podmienić ?

Jeśli podasz jego wielkość (rozdzielczość) ,format (rozszerzenie) i nazwę to powinienem go wykonać np. :

 

SOKOBAN.png

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dvmivn napisał:

No i stało się... Zamówiłem Bip S za 230 zł.

Jak dojdzie to napiszę swoje spostrzeżenia, a ten pójdzie do ryżu albo piekarnika :)

Co Cię skłoniło że kupiłeś S-a a nie Bip ? Pytam tak z ciekawości.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lisek1953 napisał:

Co Cię skłoniło że kupiłeś S-a a nie Bip ? Pytam tak z ciekawości.

Lepszy ekran, lepsza wodoszczelność, lepszy czujnik tętna i lepszy GPS, edytowalne tarcze fabrycznie, no i lepszą kontrolę muzyki fabrycznie. To w teorii, a zobaczymy jak przyjdzie

A może kiedyś się pojawią jakieś modyfikacje na niego :)

 

Edytowane przez dvmivn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:???:

12 godzin temu, dvmivn napisał:

Lepszy ekran, lepsza wodoszczelność, lepszy czujnik tętna i lepszy GPS, edytowalne tarcze fabrycznie, no i lepszą kontrolę muzyki fabrycznie. To w teorii, a zobaczymy jak przyjdzie

A może kiedyś się pojawią jakieś modyfikacje na niego :)

 

Szkoda tylko że już nie będziesz miał czynnego udziału w naszej grupie zgromadzonej wokół BipOS, bo na Bip S się nie nadaje.:???:.

Edytowane przez lisek1953
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, steel_rat napisał:

Myślę, za jak naprawi kolega dvmivn swojego BIP to będzie mia czas się bawić w BipOs. A swojego nowego BIP S będzie miał na co dzień.

Co do Socobana. Nie ma możliwości podmiany tej BMP. 

Myślisz że Bip po tym co o nim czytałem da się jeszcze naprawić ? Czarno to widzę, ale oczywiście życzę powodzenia.:eek:.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziś dotarł. S wydaje się ciut większy i przy zwykłym BIP wygląda bardziej na szary.

Od razu widać, że ekran ładniejszy niż w poprzedniku, na plus również szybkość działania, bo interfejs jest bardzo płynny. Dużo więcej fabrycznych tarcz do wyboru.

Wrzucam parę fotek w linku:

https://photos.app.goo.gl/kdKN4HcqY1TjKnVP6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvmivn napisał:

Ogólnie dziś dotarł. S wydaje się ciut większy i przy zwykłym BIP wygląda bardziej na szary.

Od razu widać, że ekran ładniejszy niż w poprzedniku, na plus również szybkość działania, bo interfejs jest bardzo płynny. Dużo więcej fabrycznych tarcz do wyboru.

Wrzucam parę fotek w linku:

https://photos.app.goo.gl/kdKN4HcqY1TjKnVP6

Nawet ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój BIP jest w rewizji chinskiej (HR: v0.11.1.4) kupiony na allie 2 lata temu. Chciałbym zainstalować BIP OS z racji na sterownie muzyka + kalendarz. Stad moje pytania:

1. Czy wystarczy wgrac pliki z paczki: v 0.5.2: BipOs_0.5.2_pl.zip za posrednictwem Notify & Fitness for amazfit?

2. Czy muszę zmienić hardware revision czy mogę instalować bezpośrednio na chinolowej wersji? 

dzięki,

Dzeus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, steel_rat napisał:

A ja mam 11.19.5 i bez problemu zainstalowałem bipos 0.5.3. Poszukaj tak że 2-3 podstrony wstecz. Instaluje przez LikeApp. 

Dzieki za info, nie dopisałem najważniejszego, mam obecnie fw 1.1.6.48 czy najnowszy z oficjalnej apki. Rozumiem ze mam się zdowngradowac do 1.1.5.36?

Drugie pytanie, będzie znajdę instalacji bip os 0.5.3, linki z wcześniejszych stron są niekatywne?

Czy ktoś mógłby też uaktualnić pierwsza stronę o link do bip os 0.5.3?

 

Dzieki,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzeus83 napisał:

Dzieki za info, nie dopisałem najważniejszego, mam obecnie fw 1.1.6.48 czy najnowszy z oficjalnej apki. Rozumiem ze mam się zdowngradowac do 1.1.5.36?

Drugie pytanie, będzie znajdę instalacji bip os 0.5.3, linki z wcześniejszych stron są niekatywne?

Czy ktoś mógłby też uaktualnić pierwsza stronę o link do bip os 0.5.3?

 

Dzieki,

D.

https://drive.google.com/folderview?id=1PEeKU0cB6g-izLL9MBQ7B8uvKrzVJPDW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirlkie dzieki- poszło zadziwiająco gładko. Mam juz bip os 0.5.3 na pokładzie i LikeApp.

 

Mam problem z pogoda, mam ja po hiszpańsku(Nublado jako zachmurzony). W likeapp mam wyklikane parametry ale nic sie nie zmienia, nie widać dodatkowych parametrów które wyklikalem. 

Druga rzecz to czcionka, nie maciej fontow jak w wersji 1.1.6.48, są małe i dużo więcej tekstu sie mmieścina ekranie.

PozdR.

Screenshot_20200730-160313_LikeApp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dzeus83 napisał:

Wirlkie dzieki- poszło zadziwiająco gładko. Mam juz bip os 0.5.3 na pokładzie i LikeApp.

 

Mam problem z pogoda, mam ja po hiszpańsku(Nublado jako zachmurzony). W likeapp mam wyklikane parametry ale nic sie nie zmienia, nie widać dodatkowych parametrów które wyklikalem. 

Druga rzecz to czcionka, nie maciej fontow jak w wersji 1.1.6.48, są małe i dużo więcej tekstu sie mmieścina ekranie.

Pozdrawiam

Na tej stronie LikeApp którą pokazałeś musisz w weather language wpisać pl i będziesz miał pogodę po polsku, pod warunkiem że twój Bip korzysta z tej aplikacji ponieważ jeśli masz również zainstalowany MiFit to może równie dobrze pogodę pobierać przez niego. Żeby to sprawdzić musisz go wyłączyć zostawiając włączony tylko LikeApp z zaznaczoną pogodą po polsku.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, sek w tym ze wywaliłem wszystkie inne apki. Zostal likeApp, kombinuje z różnymi ustawieniami, przywróciłem zegarek do ustawień fabrycznych i teraz mam komunikat "brak danych meteo, podlacz aplikacje mifit". 

 

Czy możecie podzielić się swoimi ustawieniami pogody w LikeApp, sama apka ma uprawnienia do lokalizacji. Skończyły mi się już pomysły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dzeus83 napisał:

Lisek, sek w tym ze wywaliłem wszystkie inne apki. Zostal likeApp, kombinuje z różnymi ustawieniami, przywróciłem zegarek do ustawień fabrycznych i teraz mam komunikat "brak danych meteo, podlacz aplikacje mifit". 

 

Czy możecie podzielić się swoimi ustawieniami pogody w LikeApp, sama apka ma uprawnienia do lokalizacji. Skończyły mi się już pomysły 

Jeśli przywrócíłeś ustawienia fabryczne to zegarek domaga się oryginalnej apki MiFit.

Przy modowanym Gadgetbridge (LikeApp) do zegarka musisz ponownie zainstalować BipOs.

Nie wiem też czy wszystko prawidłowo sparowałeś, ja miałem dawno temu taki przypadek że po przywróceniu ustawień fabrycznych nie mogłem się zalogować i musiałem zmienić konto, po za tym zauważyłem że zmienił mi się wtedy adres Bluetooth zegarka.

Musisz to wszystko dokładnie na spokojnie sprawdzić, życzę powodzenia L.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BIP bez modyfikacji. Brakuje mi tylko i wyłącznie identyfikacji dzwoniącego - nie działa, gdy w telefonie mam język polski, z angielskim działa. Czy programiści BIP o tym wiedzą, ignorują nas, czy nikt ich o to nie męczył? Gdzie i do kogo pisać w tej sprawie? Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego nie chcę modować zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lisek1953 napisał:

Jeśli przywrócíłeś ustawienia fabryczne to zegarek domaga się oryginalnej apki MiFit.

Przy modowanym Gadgetbridge (LikeApp) do zegarka musisz ponownie zainstalować BipOs.

Nie wiem też czy wszystko prawidłowo sparowałeś, ja miałem dawno temu taki przypadek że po przywróceniu ustawień fabrycznych nie mogłem się zalogować i musiałem zmienić konto, po za tym zauważyłem że zmienił mi się wtedy adres Bluetooth zegarka.

Musisz to wszystko dokładnie na spokojnie sprawdzić, życzę powodzenia L.

Rzeczywiście, mam inny mac adres zegarka. Zainstalowałem AeX-4.7.1a-AMSUser.apk i odinstalowałem likeApp. Po instalacji AeX jest lepiej z pogoda, w końcu się pojawiła, ale dni tygodnia są po hiszpansku nadal(zmieniając język telefonu zmienia się tylko opis pogody). 

Dodam jeszcze co instalowałem:

1)MNVolkov_BipOS_0.5.3_PL_Mili_chaohu.fw.latin

2) steel1_poprawione.res

3) Mili_chaohu_pl.ft

 

Z paczki 0.5.3.7z. Moze sam plik fw ma jakos te dni tygodbia zahardkodowane czy coś?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, steel_rat napisał:

Bo to starsza wersja jest.  Poszukaj v03 lub pobierz z linku powyżej. 

I teraz wszystko jest ok, załącznik  v03 można pobrać jedynie dla zalogowanego.

 

To ostatnie pytanie, kolejność aplikacji, jak zmienic aby na pierwszej stronie załapała się kontrola muzyki? Czyli zamienić ją z latarka?

4 godziny temu, fuji napisał:

Mam BIP bez modyfikacji. Brakuje mi tylko i wyłącznie identyfikacji dzwoniącego - nie działa, gdy w telefonie mam język polski, z angielskim działa. Czy programiści BIP o tym wiedzą, ignorują nas, czy nikt ich o to nie męczył? Gdzie i do kogo pisać w tej sprawie? Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego nie chcę modować zegarka.

fuji albo zostajesz przy ang języku w tel(ja zawsze tak mialem i sobie chwale), albo instalujesz na telefonie apke z nieoficjalnego źródła, tam to ustawisz.

 

Myślę że programiści wyłączyli info o dzwoniącym dla języków innych niz ang z obawy o ogonki które by się nie wyświetlały poprawnie-takanmoja luźna dywagacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fuji napisał:

Mam BIP bez modyfikacji. Brakuje mi tylko i wyłącznie identyfikacji dzwoniącego - nie działa, gdy w telefonie mam język polski, z angielskim działa. Czy programiści BIP o tym wiedzą, ignorują nas, czy nikt ich o to nie męczył? Gdzie i do kogo pisać w tej sprawie? Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego nie chcę modować zegarka.

Zainstaluj AeX, tam działa - ta sama apka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzeus83 napisał:

I teraz wszystko jest ok, załącznik  v03 można pobrać jedynie dla zalogowanego.

 

To ostatnie pytanie, kolejność aplikacji, jak zmienic aby na pierwszej stronie załapała się kontrola muzyki? Czyli zamienić ją z latarka?

fuji albo zostajesz przy ang języku w tel(ja zawsze tak mialem i sobie chwale), albo instalujesz na telefonie apke z nieoficjalnego źródła, tam to ustawisz.

 

Myślę że programiści wyłączyli info o dzwoniącym dla języków innych niz ang z obawy o ogonki które by się nie wyświetlały poprawnie-takanmoja luźna dywagacja

Mam BIP bez modyfikacji. Brakuje mi tylko i wyłącznie identyfikacji dzwoniącego - nie działa, gdy w telefonie mam język polski, z angielskim działa. Czy programiści BIP o tym wiedzą, ignorują nas, czy nikt ich o to nie męczył? Gdzie i do kogo pisać w tej sprawie? Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego nie chcę modować zegarka.

Przy innych językach niż angielski też jest ten problem?

8 godzin temu, dvmivn napisał:

Zainstaluj AeX, tam działa - ta sama apka

Co to za aplikacja? Możesz podać link lub pełną nazwę? W sklepie widzę grę i jakieś apki finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎20‎.‎07‎.‎2020 o 02:02, steel_rat napisał:

Dobra chyba wszystkie fonty już są, Plik wyszedł duży ale się wgrywa.

BipOs_0_5_3_PLv02.7z 1015 kB · 19 downloads

steel_rat

Witam

mam prośbę może  zrób gotowca kompletnego z wszystkimi plikami , gpsem  itd. w odpowiedniej kolejności dla laików ( z punktami co i w jakiej kolejności wgrywać )  , żeby każdy mógł sobie zassać i podmienić ..dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze najlepiej wgrać wersję v3. 

Po drugie w readme napisałem jak w kolejności pliki wgrywałem. I tego się najlepiej trzymać. 

Co do GPS. Ja używam najnowszego, który się wgrywa łącznie z najnowszym firmware. Oczywiście jest to oficjalne fv. Dopiero potem cofnolem się do fv z BipOs. Nie ruszałem tylko GPS. 

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...