Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, steel_rat napisał:

Z polskimi literami nie ma problemu. Wolałbym jednak by się mieściło w na wyświetlaczu. Już "Monitor pracy serca" się nie mieści i zastanawiam się jak to skrócić bo mnie irytuje. 

To niejako przy okazji w monitorze pracy serca wyniki max i min trzyliczbowe również kolidują z pionowym wykazem wartości pulsu, należałoby je przesunąć nieco w lewo.

Wracając do zmiany nazwy to może Monitor pulsu byłby dobry, a muzyka niech będzie muzyka byleby po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, steel_rat napisał:

:) Co do przesuwa napisów na prawo i lewo to musi raczej zrobić autor. Ja w pliku wynikowym mogę jedynie przetłumaczyć jakiś język zastępując go. W BipOs jak i w aplikacjach zastępuje zwroty rosyjskie polskimi. I tyle. 

W sprawie przesunięcia wysłałem informację do autora na forum Wolkowa po ewentualnej aktualizacji na pewno poproszę Cię znowuż o tłumaczenie , teraz liczę tylko na przetłumaczenie nazwy - "muzyka" z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie. Chyba to ze sobą jest połączone. Kroki z odległością na zegarku. Czyli jak liczy kroki to i musi pokazywać odległość. Właściwie mi pokazuje że przeszedłem już 0,02km. Może to wina tarczy zegarka?

Co do RES napisałem wcześniej, że spuchł ale tam jest już wszystko. Ja go wgrałem i przeszedł. Zresztą nie tylko ja go wgrałem. Zawsze możesz wgrać mniejszy plik z fontami - nie ma on emoi i tyle. Jak nie używasz nie potrzebujesz.

Tutaj jeszcze nowy plik.

1) Zmieniono Animacje - Disabled na Animacje - Wyłacz

2) trochę poprawek w tłumaczeniu w pliku res.

3) nowa wersja Music_control w res.

BipOs_0_5_3_PLv03.7z

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, steel_rat napisał:

Coś poszło nie tak nazwa nadal jest po rosyjsku:  музыка ?    

Przepraszam mój błąd pomyliłem pliki, wszystko jest ok. Następnym razem będę trzy razy sprawdzał - obiecuję.

A tymczasem pojawiła się nowa wersja tej aplikacji dodatkowo wyświetla ona oprócz czasu datę. Gdybyś zechciał przetłumaczyć jej nazwę na polską - "muzyka".

Music_Control.zip

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, steel_rat napisał:

Właściwie to nie. Chyba to ze sobą jest połączone. Kroki z odległością na zegarku. Czyli jak liczy kroki to i musi pokazywać odległość. Właściwie mi pokazuje że przeszedłem już 0,02km. Może to wina tarczy zegarka?

Moja pierwsza myśl była, że to wina tarczy, ale w statusie też brak odległości. Dziwna sprawa.

Factory reset nic nie zmienił. Było tak już na BipOs 0.5.2 i jest dalej na 0.5.3.

Może to od GPS firmware?

IMG_20200721_132803.jpg

Edytowane przez Dvm1vn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, steel_rat napisał:

Ja używam najnowszego firmwaru do GPS. Nie instaluje tych plików. Tylko firmware, programy i fonty. To zaktualizuj mo wszystko do OFW i wgraj potem BipOs. A może wgraj mu ten plik z GPS z paczki. 

A skąd masz najnowszy GPS?

Już wgrałem drugi raz, bez poprawy.

W ostateczności zainstaluję Mifit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvmivn napisał:

Z jakichś ograniczeń chyba nie prędko albo w ogóle

Też tak uważam. To już stara konstrukcja (w świecie elektroniki) także raczej będzie wspierany BIP S a stary tylko customowe softy. Każdy produkt ma jakiś cykl życia i obstawiam, że BIP będzie już EOL (end of life) kosztem nowej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, witek_77 napisał:

Też tak uważam. To już stara konstrukcja (w świecie elektroniki) także raczej będzie wspierany BIP S a stary tylko customowe softy. Każdy produkt ma jakiś cykl życia i obstawiam, że BIP będzie już EOL (end of life) kosztem nowej konstrukcji.

Ty piszesz o końcu wsparcia przez producenta. Mi chodzi o to czy soft przepiszą z fv 1.1.5.x na fv 1.1.6.x :) który już jest od dłuższej chwili dostępny. Ale ja tego nie tworzę i nie wiem czy łatwo to przenieś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w nocy trochę mi się nudziło. Zrobiłem nowy plik res. Zostawiłem tylko polskie tłumaczenie. Inne języki wyrzuciłem. Dodałem nową aplikacje. Poprawiłem tłumaczenia, które wcześniej przeoczyłem. Jak ktoś znajdzie jakiś błąd lub może ma lepsze tłumaczenie jakiejś opcji to można pisać. 

Aplikacjie w pliku :

1) Budzik. 

2) Kalendarz. 

3) Kalkulator 

4) Latarka

5) Muzyka

6) Sokoban

7) Tetris

8) SafeBoxBIP

9) Notes BIP Aqua

10) BIP Counter

11) Nawigator

12) WatcHRface

13) Monitor serca

14) 2048

15) Fitness timer 2

steel1_PL.res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na utworzenie nowej aplikacji (swoisty barograf), która wyniki pomiarów ciśnienia atmosferycznego kreśliłaby w postaci wykresu na wzór aplikacji realtime_hr.monitor (monitor pracy serca).

Myślę że mogłaby posłużyć jako pewnego rodzaju informacja na temat ewentualnych przyszłych zmian pogodowych.

Sam niestety nie jestem w stanie tego wykonać, ale liczę na osoby bardziej zaawansowane w kwestii programowania.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steel_rat napisał:

Ty piszesz o końcu wsparcia przez producenta. Mi chodzi o to czy soft przepiszą z fv 1.1.5.x na fv 1.1.6.x :) który już jest od dłuższej chwili dostępny. Ale ja tego nie tworzę i nie wiem czy łatwo to przenieś.

 

A ja mówiłem właśnie o tym ;) Wydaje mi się, że czytałem w oryginalnym wątku, że w bliskim czasie nie da rady przepisać na nowy firmware, ale nie wiem z czego to wynika i czy te ograniczenia nadal są aktualne.

Dodatkowo na BIP S w na razie też się nie pojawi. Nie wiadomo czy w ogóle jest będzie taka możliwość.

46 minut temu, lisek1953 napisał:

Mam pomysł na utworzenie nowej aplikacji (swoisty barograf), która wyniki pomiarów ciśnienia atmosferycznego kreśliłaby w postaci wykresu na wzór aplikacji realtime_hr.monitor (monitor pracy serca).

Myślę że mogłaby posłużyć jako pewnego rodzaju informacja na temat ewentualnych przyszłych zmian pogodowych.

Sam niestety nie jestem w stanie tego wykonać, ale liczę na osoby bardziej zaawansowane w kwestii programowania.

Wydaje się dosyć proste (dla kogoś kto potrafi).

Nie wiem na ile to użyteczne tylko, bo musiałoby pracować dłuższy czas i zżerać baterię (GPS i barometr działają póki co jednocześnie i nie da się tego rozdzielić).

AEX w wersji 4.7.1

https://drive.google.com/drive/folders/1YWu-rfFzqabviMVWHA38RtC4BIJvck93?usp=sharing

Edytowane przez dvmivn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie czytałem jeszcze wszystkiego. Bardziej wydaje mi się że nie przenoszą BipOs na nowy firmware bo producent poprawił zabezpieczenia. I autor BipOs nie potrafi ich na razie pominąć. A tak swoją drogą jak to wszystko jest rozrzucone po sieci. Ten Amazfit od Aex na stronie co znalazłem dostępne w wersji v4.6.0 w czoraj na forum RU zalazłem v4. 6.1. Teraz się tu pojawiła wersja v4.7.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, steel_rat napisał:

Co prawda nie czytałem jeszcze wszystkiego. Bardziej wydaje mi się że nie przenoszą BipOs na nowy firmware bo producent poprawił zabezpieczenia. I autor BipOs nie potrafi ich na razie pominąć. A tak swoją drogą jak to wszystko jest rozrzucone po sieci. Ten Amazfit od Aex na stronie co znalazłem dostępne w wersji v4.6.0 w czoraj na forum RU zalazłem v4. 6.1. Teraz się tu pojawiła wersja v4.7.1 :)

 To polecam oficjalny kanał na telegramie. Tu się pojawia od razu nowa wersja.

https://t.me/RuMiFit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvmivn napisał:

 

Wydaje się dosyć proste (dla kogoś kto potrafi).

Nie wiem na ile to użyteczne tylko, bo musiałoby pracować dłuższy czas i zżerać baterię (GPS i barometr działają póki co jednocześnie i nie da się tego rozdzielić).

No cóż jak nie sprawdzimy to się nie dowiemy, ale istnieje już aplikacja w której też musi pracować jednocześnie GPS i barometr to - nawigator.

Po za tym można wprowadzić regulowaną zmienną odległość czasową poszczególnych pomiarów, zwiększenie jej będzie oszczędzało baterię.

Odpowiednie wyregulowanie powinno zapewnić sens całego wykresu.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 09:17, steel_rat napisał:

Mogę później wrzucić albo wypakuj z mojego res.

Czy istnieje możliwość, korzystając z programu ResArchiver "wyciągnąć" aplikację z pliku .res w postaci .elf ?

Jeśli tak, to mógłbyś opisać w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 17:04, dvmivn napisał:

@steel_rat byłbyś w stanie dodać polskie znaki do czcionki Bold 5s?

Mój BIP powoli chyba umiera, bo widział już niewidzialny dotyk, potem pokazywał obraz w negatywie...

To dziwne, mój BIP ma już prawie dwa lata (kupiłem go we wrześniu 2018r.) i ma się całkiem dobrze.

Co się z tym twoim działo ?

 

Nowsza wersja aplikacji "muzyka" , dodano wyświetlanie nazw dni tygodnia - czy mógłbyś przetłumaczyć na język polski ?

Music_Control.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lisek1953 napisał:

To dziwne, mój BIP ma już prawie dwa lata (kupiłem go we wrześniu 2018r.) i ma się całkiem dobrze.

Co się z tym twoim działo ?

Mój już prawie ma 3 lata. Chyba się trochę podtopił w basenie ogrodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...