Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.07.2020 o 19:21, steel_rat napisał:

Czy tak przetłumaczony Navigator może być. 

navigator.elf 29 kB · 1 download

Mógłby, gdyby nie mała literówka wynikła zapewne z pośpiechu - współrzędne piszemy przez rz a nie ż

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 20:16, steel_rat napisał:

Dziękuję, ja dokładam instrukcję obsługi do tej aplikacji, może komuś się przyda.

nawigator.doc.

Niestety za wcześnie się cieszyłem,zdaję sobie sprawę że będę katem twojej duszy, ale jak wszędzie to wszędzie, zresztą to ja jestem nieuk bo powinienem sam to zrobić:

 

 

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie ma problemu. Zapomniałem o drugim wpisie. Teraz też go poprawiłem.... Kopiuj wklej było :)

Zastanawiam się nad usunięciem poprzednich postów by jednak trochę nie śmiecić :) A nie jest łatwo poprawiać jak się patrzy w krzaczki :)

navigator.elf

 

Dorzucam przetłumaczony monitor pracy serca :)

MonitorSerca.elf

Wszystko w pliku res

 

Edit: pobierz jeszcze raz w złym miejscu wstawiłem "rz"..

steel6.res

Edytowane przez steel_rat
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:


Nie ma problemu. Zapomniałem o drugim wpisie. Teraz też go poprawiłem.... Kopiuj wklej było :)

Zastanawiam się nad usunięciem poprzednich postów by jednak trochę nie śmiecić :) A nie jest łatwo poprawiać jak się patrzy w krzaczki :)

navigator.elf 29 kB · 0 downloads

 

Dorzucam przetłumaczony monitor pracy serca :)

MonitorSerca.elf 10 kB · 0 downloads

 

Edit: pobierz jeszcze raz w złym miejscu wstawiłem "rz"..

Wielkie dzięki jesteś prawdziwym profesjonalistą, oczywiście wyczyść tę zbędne wpisy na chyba też swoje wyczyszczę.

Właściwie chciałbym je usunąć ale nie wiem jak to zrobić, moderator za to że umieszczając swoje wpisy kopiowałem screeny dał mi bana teraz może to zrobić za puste wpisy, niestety nigdy nie czytałem regulaminu po prostu jest zbyt nudny.

Jakbyś miał jeszcze chęci i trochę czasu mógłbyś zebrać wszystkie jeszcze niespolszczone elfy, po czym je spolszczyc i umieścić na tym forum w jednym zipie.

Wielu ludzi (w tym i ja) byłoby Ci bardzo wdzięczne.

No i jeszcze sprawa tej dużej czcionki, czy coś można z tym zrobić żeby były wszystkie polskie czcionki ?

 

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2020 o 01:01, steel_rat napisał:

Takie pogrubione fonty mi wyszły...

Mili_chaohu_Pl_bold.ft 58 kB · 1 download

Jeszcze raz wielkie dzięki, do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze polskich nazw dni tygodnia w prognozie pogody.

Przedtem w BipOS 0.5.2 były, a nic przecież nie zmieniałem w ustawieniach Amazfita i Gadgetbridge jeśli chodzi o pogodę.

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 20:16, steel_rat napisał:

Dziękuję, ja dokładam instrukcję obsługi do tej aplikacji, może komuś się przyda.

Dodaję również dla zainteresowanych gotowy plik .res już z trzema ostatnio spolszczonym dzięki uprzejmości steel_rat aplikacjami (monitor pracy serca, WatcHRface i nawigator ) wszystkie sprawdzone z BipOS 0.5.3, działają poprawnie:

Nawigator.doc

 

lisek8.res

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go sprawdziłem są normalnie polskie litery. Może wgraj jeszcze raz ten plik? Może nie zaktualizowała się Tobie ta czcionka.?  Chyba że chodzi tobie o tekst w pogodzie gdzie rzeczywiście nie ma polskich liter ale też nie ma krzaczków w tym miejscu? 

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, steel_rat napisał:

Właśnie go sprawdziłem są normalnie polskie litery. Może wgraj jeszcze raz ten plik? Może nie zaktualizowała się Tobie ta czcionka.?  Chyba że chodzi tobie o tekst w pogodzie gdzie rzeczywiście nie ma polskich liter ale też nie ma krzaczków w tym miejscu? 

W powiadomieniach z Facebooka jak mi ktoś wysle emotki to mi się znaki zapytania wyświetlają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, steel_rat napisał:

 

Według życzenia BipOS po polsku łącznie z pogodą i czcionkami PL. Szczegóły w ReadMe.

BipOs_0_5_3_PL.7z 908 kB · 6 downloads

Słowa uznania, wszystko działa jak powinno z polskimi czcionkami i prognozą pogody po polsku, tylko emotikonów nie sprawdzałem.

Wystarczyło ponownie zainstalować plik .fw_PL i uruchomić ponownie.

Przy okazji porada dla muzzzik - spróbuj wejść na zegarku w BipOS/ustawienia/uruchom ponownie może Ci to pomoże - powodzenia plik z czcionkami na pewno jest w porządku też go instalowałem i sprawdzałem, dowód -  zdjęcie na tym forum powyżej

 

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Ale w wyświetlanej prognozie pogody nadal pojawiają się te znaki zapytania w kratkach jak na wcześniej pokazanym zdjęciu, ponowne uruchomienie też tego nie zmieniło ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, steel_rat napisał:

A jakie tam były symbole? Od pogody ? Bo u mnie jest wszystko normalnie. Nie ma tam dodatkowych znaków. Używam Amazfita 4.7.1

Kolejna paczka BipOs

- Dodano fonty z emoi

- Poprawka literówki w dniach tygodnia dla pogody.

BipOs_0_5_3_PLv01.7z 910 kB · 1 download

Jakie tam są symbole ? Nie mam zielonego pojęcia, ta prognoza pogody jest pobierana z tego modowanego Gadgetbridge - LikeApp. Poprzednio chyba były jakieś wyświetlane ale nie pamiętam, są jedynie też nietypowe parasolki, fazy księżyca, ale one się wyświetlają. Z amazfita pogoda u mnie też wyświetla się poprawnie bo wtedy właśnie nie ma tych dodatkowych znaków.

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2020 o 02:02, steel_rat napisał:

Dobra chyba wszystkie fonty już są, Plik wyszedł duży ale się wgrywa.

BipOs_0_5_3_PLv02.7zFetching info...

Brawo, udowodniłeś pełen profesjonalizm który walczy do pomyślnego końca.

Te brakujące to chyba były  niektóre fazy księżyca (te "rogaliki" półksiężyce).

Wreszcie mamy chyba wszystko - czapki z głów WIELKIE DZIĘKI Lisek1953.

 

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, steel_rat napisał:

Dobra chyba wszystkie fonty już są, Plik wyszedł duży ale się wgrywa.

BipOs_0_5_3_PLv02.7zFetching info...

Brawo, udowodniłeś pełen profesjonalizm który walczy do pomyślnego końca.

Wreszcie mamy chyba wszystko - czapki z głów WIELKIE DZIĘKI Lisek1953.łumaczyć tę aplikację:

Gdybyś miał ochotę to mógłbyś przetłumaczyć tę aplikację:

 

Music_Control.elf. Chodzi o nazwę, żeby była polską - muzyka

muzyka.jpg

Edytowane przez lisek1953
Poprawka i uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Punk3r napisał:

@steel_rat dzieki wielkie za kawał dobrej roboty  ;)

Mam pytanie. Czy z BipOs 0.5.3 da się usunąć aplikacje których nie używam? Np. gry, bo szukam takiej opcji ale puki co nic nie udało się zrobić. 

Aplikacje których nie używasz można usunąć korzystając z programu na komputer - ResourceArchiver.jar.

Opis udostępnił dvmivn na str 9 tego forum polecam.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie przez edycję pliku res. Np. steel1.res. Tam można pousuwać co nie potrzebujesz. Zapisać. I wgrać całość.

Program do tego zrobił w jawie autor wątku. Któraś tam podstrona.. W sumie początek wątku. W sumie lisek1953 odpisał wyczerpująco. 

Music control zamienić na muzyka, pilot, sterowanie muzyka. Jakaś inna propozycja. 

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, steel_rat napisał:

Jedynie przez edycję pliku res. Np. steel1.res. Tam można pousuwać co nie potrzebujesz. Zapisać. I wgrać całość.

Program do tego zrobił w jawie autor wątku. Któraś tam podstrona.. W sumie początek wątku. W sumie lisek1953 odpisał wyczerpująco. 

Music control zamienić na muzyka, pilot, sterowanie muzyka. Jakaś inna propozycja. 

Może sterowanie muzyką, ale ostateczną decyzję pozostawiam Tobie, bo może nie można użyć polskiej czcionki ą ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lisek1953 napisał:

.. 

Z polskimi literami nie ma problemu. Wolałbym jednak by się mieściło w na wyświetlaczu. Już "Monitor pracy serca" się nie mieści i zastanawiam się jak to skrócić bo mnie irytuje. 

Edytowane przez steel_rat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...