Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, dvmivn napisał:

Przyszła wersja BipOS będzie obsługiwać GPS i ciśnienie atmosferyczne, a także coś innego interesującego.

Przecież obecnie w zegarku też działa GPS i pokazuje ciśnienie atmosferyczne ?

No i czy to ktoś będzie umiał spolszczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lisek1953 napisał:

Przecież obecnie w zegarku też działa GPS i pokazuje ciśnienie atmosferyczne ?

No i czy to ktoś będzie umiał spolszczyć ?

Działa w zegarku, ale aplikacje do tej pory nie miały do nich dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvmivn napisał:

Działa w zegarku, ale aplikacje do tej pory nie miały do nich dostępu.

Ale na co to się może przydać ? 

Może jakiś przykład.

Po za tym BiPos tworzy pan Wołkow a więc będzie po rosyjsku widziałem zapowiedź na jego forum, czyli może być problem z tłumaczeniem.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lisek1953 napisał:

Ale na co to się może przydać ? 

Może jakiś przykład.

Po za tym BiPos tworzy pan Wołkow a więc będzie po rosyjsku widziałem zapowiedź na jego forum, czyli może być problem z tłumaczeniem.

Może się przydać do różnych aplikacji treningowych, wysyłania bieżących współrzędnych w wiadomości itp.

Pojawia się zawsze w wersji angielskiej, więc może ktoś się zlituje i przetłumaczy na język ojczysty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radier napisał:

skoro FW dostał kiedyś tam obsługę PL ?

Powiadomienia, czy id dzwoniącego? Powiadomienia tak, ale id z językiem pl niestety nie. Ani w MiFit, ani w Amazfit. Problem zgłaszany wielokrotnie, ale to olewają. W Bip Lite i Bip S to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dvmivn napisał:

Może się przydać do różnych aplikacji treningowych, wysyłania bieżących współrzędnych w wiadomości itp.

Pojawia się zawsze w wersji angielskiej, więc może ktoś się zlituje i przetłumaczy na język ojczysty ;)

Cała nadzieja w p. A. Czaplickim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się u mnie problemy z wyświetlaniem pogody pobieranej z modu Gadgetbridge LikeApp. W aplikacji liczba pokazująca temperaturę wyświetlana jest jako jej górna połowa a pozostałe dni tygodnia w ogóle nic nie pokazują. Wygląda to tak:

 

Czy ktoś z was miał podobne problemy ?

Przy ustawieniu pobierania prognozy z innej aplikacji np. z MiFit wszystko wracało do normalności.

Zainstalowałem ponownie plik FW z BiPos 0.5.2_pl i dopiero wtedy wszystko wróciło do normalności, pogoda wyświetla się już bezbłędnie.

 

 

Edytowane przez lisek1953
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych umieszczam nową aplikację - wykres bieżący tętna podczas aktywności fizycznej:

 

 

WatcHRface_v1.elf

Pionowy niebieski słupek wykresu jest w miejscu bieżącego czasu i przesuwa się w prawą stronę w miarę jego upływu. Z lewej jego strony pojawiają się kolejne słupki pomiaru, a z prawej są słupki poprzednich. Podświetlenie można włączyć przesuwając palcem po tarczy zegarka z dołu do góry. Słupki koloru żółtego sygnalizują zwiększony wysiłek (przyśpieszone tętno), gdyby pojawiły się koloru czerwonego oznaczają przekroczenie dopuszczalnej wartości tętna, należałoby wtedy odpocząć.

Edytowane przez lisek1953
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2020 o 22:12, muzzzik napisał:

Lisek kiedy te apke zainstalować? Da się przez notify?

Możesz przez Notify lub Gadgetbridge, ale najpierw musisz umieścić ją w pliku .res jak każdy plik .elf oczywiście wcześniej musisz mieć na zegarku zainstalowany BiPos 0.5.2.

Najlepiej wykonuje się to specjalnym programem ResArchiver na komputerze, umożliwia on zarówno dodawanie plików .elf do .res jak i ich usuwanie.

Jak to zrobić jest opis na tym forum na str 9 od dvminvn  wraz z w/w programem więc poszukaj.

 

A jak chcesz to tutaj umieszczam gotowy plik .res, zawiera on oprócz tej aplikacji: kalkulator, kalendarz, latarkę, sterowanie muzyką w smartfonie, gry: sokoban tetris, 2048 oraz notes, safebox ( rodzaj notesu ale z dostępem poprzez ustawialne hasło) i monitor pulsu trochę inny niż ten w aplikacji z możliwością ustawiania parametrów pomiaru ( zmiana długości pojedyńczej  kreski wykresu, czasu pomiędzy poszczególnymi pomiarami i całkowitego czasu trwania pomiaru).

Ten plik .res możesz śmiało instalować poprzez Notify - sprawdzony.

Przypominam oczywiście o tym byś wcześniej na zegarku miał zainstalowany BiPos 0.5.2 no i niestety wszystko co robisz robisz na własną odpowiedzialność pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia L.

lisek6.res

 

Edytowane przez lisek1953
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lisek1953 napisał:

A czy ta wersja już jest spolszczona, czy dopiero będzie ?

I co ona nowego przyniesie, jakie zmiany w porównaniu z poprzednią.

Niewielkie.

 

Zmiany:

dodano funkcje oprogramowania układowego, aby uzyskać aktualne współrzędne i ciśnienie atmosferyczne, a także tworzyć standardowe powiadomienia

Dodano opcję całkowitego wyłączenia animacji w menu „Ustawienia”. Wyłącz odblokowanie animacji, a także przejścia między ekranami. Zmniejsza fragmentację pamięci.

dodano obsługę języka greckiego w aplikacjach BipOS

Oprogramowanie układowe przetłumaczone na czcionki inne niż łacińskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dvmivn napisał:

Niewielkie.

 

Zmiany:

dodano funkcje oprogramowania układowego, aby uzyskać aktualne współrzędne i ciśnienie atmosferyczne, a także tworzyć standardowe powiadomienia

Dodano opcję całkowitego wyłączenia animacji w menu „Ustawienia”. Wyłącz odblokowanie animacji, a także przejścia między ekranami. Zmniejsza fragmentację pamięci.

dodano obsługę języka greckiego w aplikacjach BipOS

Oprogramowanie układowe przetłumaczone na czcionki inne niż łacińskie

A co z językiem polskim, ten BiPos jest spolszczony czy może dopiero będzie ?

I czy w razie gdy nie przyniesie nic dobrego będzie można przywrócić poprzednią wersję ?

A co to znaczy że zostaną całkowicie wyłączone animacje, tzn. że sekundnik nie będzie się poruszał ?. Aplikacje bez animacji też jak mogą działać ?. Coś tu chyba źle zrozumiałem, gdyby ktoś zechciał mi to wytłumaczyć byłbym wdzięczny.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych umieszczam poprawioną wersję WatcHRface

Zmieniono:

Pojedyńcze dotknięcie tarczy włącza podświetlenie,

Podwójne dotknięcie powoduje że nie wyświetlają się sekundy (oszczędza baterię )

Przesunięcie palca po tarczy z dołu do góry zwiększa czas pomiędzy poszczególnymi pomiarami, a z góry na dół zmniejsza.

Zegarek wyświetla wartość tętna bieżącą HR, minimalną, maksymalną i dodatkowo w porównaniu z poprzednią wersją średnią VGA.

Umieszczam zarówno plik .elf jak i .res :

 

 

 

WatcHRface_v1.1.elf lisek6a.res

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 00:35, steel_rat napisał:

To kto chętny. U mnie działa... BipOS spolszczony ze prze zemnie Oczywiście nie wyważałem drzwi i przeniosłem to co było w 0.5.2. plus dodatkowe pola..

 

0.5.3.7z 894 kB · 1 download

 

A gdzie kalkulator ?

A w dużych fontach myamazfit.ru_BOLDv_5s.ft .brak polskich czcionek ł, ś ń i ć, w małych Mili_chaou_pl.ft też nie wszędzie się wyświetlają. Przy wyświetlaniu prognozy pogody nazwy dni tygodnia też nie wyświetlają się po polsku.

No cóż ogólnie i tak włożyłeś dużo pracy za co należy Ci się ogromne podziękowanie, a jak znajdziesz jeszcze trochę cierpliwości to może poprawisz.

Szkoda też że w folderze umieszczając dwa pliki .fw nie podając informacji który należy zainstalować lub czy obydwa i wtedy w jakiej kolejności.

Do tej pory nie jestem pewien czy wszystko prawidłowo wykonałem bo zainstalowałem tylko jeden plik MNVolkow_BipOS_0.5.3_PL_Mili_chaohu.fw.latin.

Nurtuje mnie w dalszym ciągu co powoduje wyłączenie animacji w ustawieniach, czy będą działać aplikacje które przecież wykorzystują właśnie animacje ?

IMG_20200718_135019.jpg

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Byl. Podmieniłem apk od alarmów która jest większa od poprzedniej. Mosialo się nadpisać. Jak co to res od 5.2 też pasuje. Zobaczę jak do domu wrócę. Ta apka od alarmów ma poprawiony błąd wyboru alarmu do ustawienia. Poprzednia wybierała zawsze pierwszy wpis na ekranie. Muszę ją jeszcze przetłumaczyć. 

 

Edit:

Wrzucam poprawiony OS

0.5.3.7z

Edytowane przez steel_rat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, steel_rat napisał:

Hm. Byl. Podmieniłem apk od alarmów która jest większa od poprzedniej. Mosialo się nadpisać. Jak co to res od 5.2 też pasuje. Zobaczę jak do domu wrócę. Ta apka od alarmów ma poprawiony błąd wyboru alarmu do ustawienia. Poprzednia wybierała zawsze pierwszy wpis na ekranie. Muszę ją jeszcze przetłumaczyć. 

 

Edit:

Wrzucam poprawiony OS

0.5.3.7z 899 kB · 1 download

Niestety, wprawdzie plik.res z BipOS 05.02 się instaluje bez problemów, ale plik fontów BOLD już nie.

Plik mili wyświetla wprawdzie prawie bez problemów, ale litery są tak małe że trzeba mieć naprawdę dobry wzrok.

Plik BOLD z BipOS 0.5.3 tak jak poprzednio już wspomniałem powoduje zaś nie wyświetlanie niektórych polskich czcionek takich jak ąęćśłó.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...