Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Netoper napisał:

W Bipie to ogólnie moduł GPS jest mało czuły i w mieszkaniu nie łapie, trza przy oknie stać, a najlepiej na powietrzu.

Może i tak jest, ale nie chodzi czy w ogóle łapie fixa na oprogramowaniu BipOs 0.5.2 i jak to się spisuje np. jadąc na rowerze. Czekam na odpowiedzi tych co mają to oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Józek44 Ja mam BipOS i nie mam problemu z łapaniem fixa GPS, działa tak samo jak na oryginalnym sofcie, w domu ciężko złapać ale na świeżym powietrzu +/- 10 sekund na fixa, sam gps nie jest bardzo dokładny ale do rekreacyjnych przejazdów wystarcza, a jeszcze z apką amazfit gdzie jest automatyczna synchronizacja ze stravą działa to bardzo fajnie.

Edytowane przez avira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Podczas treningu zegarek się zawiesza. Dzieje się tak po kilku km. Zawiesza się na tym jak przechodzi w ten ekran z zielonym przyciskiem. Jak przejdzie to już go nie można wybudzić. Pozostaje restart. Dzieje się tak na tej najnowszej wersji z sklepu Play. Próbowałem restartów telefonu i aplikacji, nic nie pomaga. Próbowałem również zainstalować starsza wersję aplikacji, bo jej używałem sporo i tam nigdy nic się nie wieszało, ale jak próbuję zainstalować starsza wersją aplikacji to nie chce się sparować. Co można z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KapitanZombek napisał:

Ja tak miałem do momentu, aż w ustawieniach sportu wyłączyłem wszystkie ostrzeżenia.

W ustawieniach sportu mam wszystko wyłączone prócz ostrzeżenie dystansu. Wyłączyłem i to, ale tak jak wspomnialem, na starej wersji aplikacji zegarek się nie wieszał. Po zainstalowaniu najnowszej wiesza się podczas treningu, w momencie jak zegarek nie liczy km i wtedy pojawia się ekran z przyciskiem "Otrzymałeś to". Nie mogę już go wtedy wybudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvmivn napisał:

Przynoszę dwie małe nowości:

odświeżoną kontrolę muzyki oraz magiczną kulę.

Czy można wiedzieć o co chodzi w tej magicznej kuli i na czym polega odświeżenie aplikacji muzyki ?

Po za tym tekst w kuli jest po angielsku, a nazwa "muzyka" po rosyjsku to już po polsku się nie da ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lisek1953 napisał:

Czy można wiedzieć o co chodzi w tej magicznej kuli i na czym polega odświeżenie aplikacji muzyki ?

Po za tym tekst w kuli jest po angielsku, a nazwa "muzyka" po rosyjsku to już po polsku się nie da ?

magiczna kula - odpowiada na pytania, coś jak orzeł czy reszka - tylko w trochę rozszerzonej wersji.

nie zwróciłem uwagi, że nazwa muzyki po rosyjsku, ale to nie moje aplikacje

przede wszystkim większe guziki - coś na wzór BIP S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dvmivn napisał:

magiczna kula - odpowiada na pytania, coś jak orzeł czy reszka - tylko w trochę rozszerzonej wersji.

Żeby po polsku, to może byłoby to dobre...

Może ktoś to przetłumaczy ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dvmivn napisał:

Używa ktoś moda aplikacji Amazfit?

Pokazuje wam ciśnienie i AQI?

 

19 godzin temu, dvmivn napisał:

Używa ktoś moda aplikacji Amazfit?

Pokazuje wam ciśnienie i AQI?

Przed chwilą sprawdziłem, ciśnienie atmosferyczne pokazuje natomiast AQI nie.

AQI to pokazywało bodajże przy N&F pro, ale teraz nie używam tej aplikacji.

AQI rzekomo pokazuje również przy modowanym Gadgetbridge(LikeApp) ale to ściema bo tak naprawdę pokazuje wilgotność sam o tym pisałeś na str 7 cytuję

Napisano 7 Marzec

  Dnia 4.03.2020 o 13:05, lisek1953 napisał:

No to gdzie jest wartość AQI ?

Autor aplikacji nie wymienia AQI w funkcjach pogody, więc możliwe, że został sam napis "

IMG_20200604_100555.jpg

IMG_20200604_100717.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LukaszQ napisał:

Cześć. Mam zainstalowany Amazfit 3.7.0. Chciałbym zainstalować najnowszą wersję Aex. Gdzie dokładnie zapisuję się passa z amazfit? Mam już dość długą passę i nie chciałbym tego stracić :)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Zależy jak się logowałeś do aplikacji Amazfit. Zobacz czy możesz założyć konto Amazfit, gdzieś w ustawieniach profilu (jeśli logowałeś się przez FB lub Google, bo ja osobiście nie mogę się zalogować w ten sposób w AeX)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak się logowałeś do aplikacji Amazfit. Zobacz czy możesz założyć konto Amazfit, gdzieś w ustawieniach profilu (jeśli logowałeś się przez FB lub Google, bo ja osobiście nie mogę się zalogować w ten sposób w AeX)
Loguje się przez konto xiaomi. Zainstalowałem dodatkowo mifit lecz pokazuje o wiele krótsza passę. Też logowałem się z konto xiaomi. 18019a14110f1e813bd5f495470fde79.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lisek1953 napisał:

Żeby sprawdzić najprościej jest chyba zainstalować tę tarczę pobraną właśnie z moda Amazfita:

Chociaż coś mi się wydaje że ona też pokazuje wilgotność a nie wbrew napisowi AQI.

Chodzi o to, że nie mam nic w zasadzie w pogodzie na BIP.

IMG_20200604_183238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvmivn napisał:

Chodzi o to, że nie mam nic w zasadzie w pogodzie na BIP.

 

Tak to właśnie wygląda gdy pogoda jest pobierana z Amazfit, rzekome AQI widać dopiero po po pobraniu pogody poprzez Gadgetbridge (LikeApp), a Amazfit trzeba wtedy wyłączyć.

Niestety to co się wyświetla to raczej nie może być AQI, ponieważ jest to np 737 czyli moim zdaniem zbyt wysoka wartość jak na AQI, wilgotność powietrza też raczej nie ponieważ jest ona wyrażana w procentach i jest wyświetlana poniżej tej rzekomo AQI przy wyświetlaniu pogody poprzez modowane Gadgetbridge (LikeApp).

IMG_20200604_100717.jpg

https://aqicn.org/map/poland/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lisek1953 napisał:

Tak to właśnie wygląda gdy pogoda jest pobierana z Amazfit, rzekome AQI widać dopiero po po pobraniu pogody poprzez Gadgetbridge (LikeApp), a Amazfit trzeba wtedy wyłączyć.

Niestety to co się wyświetla to raczej nie może być AQI, ponieważ jest to np 737 czyli moim zdaniem zbyt wysoka wartość jak na AQI, wilgotność powietrza też raczej nie ponieważ jest ona wyrażana w procentach i jest wyświetlana poniżej tej rzekomo AQI przy wyświetlaniu pogody poprzez modowane Gadgetbridge (LikeApp).

 

https://aqicn.org/map/poland/pl/

Sprawdź aktualną wersję LikeApp z Google Play.

Tylko wymaga pobrania jeszcze LikeApp+ ( musiała zostać podzielona przez problemy licencyjne GadgetBridge), tam już chyba naprawione.

EDIT: to pokazuje ciśnienie dlatego takie wartości i trzeba zmienić w ustawieniach na hPA bo to mmHg

Edytowane przez dvmivn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvmivn napisał:

Sprawdź aktualną wersję LikeApp z Google Play.

Tylko wymaga pobrania jeszcze LikeApp+ ( musiała zostać podzielona przez problemy licencyjne GadgetBridge), tam już chyba naprawione.

EDIT: to pokazuje ciśnienie dlatego takie wartości i trzeba zmienić w ustawieniach na hPA bo to mmHg

Aktualna wersja z Google Play nie wyświetla ani AQI ani prędkości i kierunku wiatru ani faz księżyca ani ciśnienia - sprawdziłem.

Tylko modowana wersja LikeApp 0.42.1.12 wyświetla w/w elementy.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2020 o 13:21, lisek1953 napisał:

Aktualna wersja z Google Play nie wyświetla ani AQI ani prędkości i kierunku wiatru ani faz księżyca ani ciśnienia - sprawdziłem.

Tylko modowana wersja LikeApp 0.42.1.12 wyświetla w/w elementy.

Ja używam i pokazuje, ale nie zmieniałem języka pogody na pl.

IMG_20200606_142316.jpg

Edytowane przez dvmivn
Gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baseband5 napisał:

Czy tylko mnie ominęła informacja że elfy można instalować przez likeapp? Nie trzeba tworzyć całego Resa. Dodałem większe litery w apce od muzyki i śmiga.

 

Swoją drogą ponowie pytanie. Czy ma ktoś nie boldowa czcionkę z polskimi znakami i Emoji do 1.1.5.36 bipos 0.5.2?

 

Można było od zawsze tak w LikeApp, tylko musiały być w jednym .zip z plikiem res.

Może taka czcionka będzie ci odpowiadać, ale jej nie testowałem osobiście.

 

ISOCPEUR_v2.ft.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvmivn napisał:

Można było od zawsze tak w LikeApp, tylko musiały być w jednym .zip z plikiem res.

Może taka czcionka będzie ci odpowiadać, ale jej nie testowałem osobiście.

 

ISOCPEUR_v2.ft.zip 33 kB · 0 downloads

Chyba nie ta wersja bo kerning się sypie ale w końcu więcej tekstu. Gdzie szukać lepszej?

15919615626176381215708131447257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, baseband5 napisał:

Chyba nie ta wersja bo kerning się sypie ale w końcu więcej tekstu. Gdzie szukać lepszej?

 

Na myamazfit.ru

Ale nie znalazłem tam nic, co by cię interesowało póki co.

Może taka:

Mili_chaohu_uni_v28[1].zip

Nowa wersja klikacza.

Poprawione błędy, przesunięcie w dół cofa licznik

Screen.jpg

BipCounterEN_v13.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem autora LikeApp o możliwość nie wyświetlania tekstu w pogodzie i dziś się pojawiła taka wersja. Jak dla mnie dużo czytelniej niż uciekające literki.

Faza księżyca, odczuwalna temperatura, prawdopodobieństwo opadów, ciśnienie, kierunek i prędkość wiatru i wilgotność.

 

IMG_20200617_005124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dvmivn napisał:

Poprosiłem autora LikeApp o możliwość nie wyświetlania tekstu w pogodzie i dziś się pojawiła taka wersja. Jak dla mnie dużo czytelniej niż uciekające literki.

Faza księżyca, odczuwalna temperatura, prawdopodobieństwo opadów, ciśnienie, kierunek i prędkość wiatru i wilgotność.

 

A ten zbędny i mylący napis AQI nie można usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Chciałbym się z Wami podzielić moim problemem. Może wśród Was znajdzie się ktoś dobry i będzie w stanie mi pomóc.

Problem polega na tym, że mój zegarek amazfit bip gubi zasięg przy około 6m od telefonu. Jest to dość kłopotliwe gdyż nie mogę swobodnie przejść z jednego pokoju do drugiego bez przenoszenia telefonu. Używałem mi fit z Google Play oraz najnowszej wersji od Toma. Mój telefon to LG V30 wszelkie potrzebne pozwolenia również dodawalem dla aplikacji. Nadmieniam, że mój ojciec również posiada ten sam zegarek i u niego odległość wyniosła około 25m bez żadnego problemu. On używa Samsung 10 lite przy mi fit od Toma. Zamierzam na dniach przetestować swój zegarek na jego komórce aby wykluczyć ewentualną wadę zegarka. Testowałem na telefonie żony Huawei mate 20 lite. Zegarek rozlaczal się przy około 10m do 15m na początku. Po jakiejś godzinie było to już mniej więcej 6-8m. Czy moglibyście opisać mi jak jest z Waszymi zegarkami? Może ktokolwiek miał lub wie dlaczego tak mam. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2020 o 00:56, dvmivn napisał:

Poprosiłem autora LikeApp o możliwość nie wyświetlania tekstu w pogodzie i dziś się pojawiła taka wersja. Jak dla mnie dużo czytelniej niż uciekające literki.

Faza księżyca, odczuwalna temperatura, prawdopodobieństwo opadów, ciśnienie, kierunek i prędkość wiatru i wilgotność.

Jeżeli masz kontakt z autorem mógłbyś poprosić o ich apke launchera do tłumaczenia? Nie mogę jej wyciągnąć z aplikacji a jest genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...