Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Antoni Czaplicki napisał:
14 minut temu, lisek1953 napisał:
Miałem na myśli plik .res z tą gierką o której pisał dvmivn tzn. Sokoban BIP v1.0, chyba że są już jeszcze jakieś inne.

Chodzi mi o to abyś podał mi wszystkie aplikacje jakie chcesz mieć a ja ci zrobię.

Nie jestem pewien czy niektóre z nich są już poprawione i lepiej działają (czy były przynajmniej trochę sprawdzone - testowane) oraz ile z nich można maksymalnie zmieścić.

Jak do tej pory najlepiej działały moim zdaniem: kalendarz, kalkulator, latarka, tetris, flappy bird, muzyka no i być może Sokoban którego z chęcią bym wypróbował.

Pozostałe takie jak snake, 2048, breakout, ping pong i ewentualnie notatnik chciałbym mieć o ile zostały poprawione i sprawdzone.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy niektóre z nich są już poprawione i lepiej działają (czy były przynajmniej trochę sprawdzone - testowane) oraz ile z nich można maksymalnie zmieścić.
Jak do tej pory najlepiej działały moim zdaniem: kalendarz, kalkulator, latarka, tetris, flappy bird, muzyka no i być może Sokoban którego z chęcią bym wypróbował.
Ok, do jutra zrobię
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Antoni Czaplicki napisał:
4 minuty temu, lisek1953 napisał:
Nie jestem pewien czy niektóre z nich są już poprawione i lepiej działają (czy były przynajmniej trochę sprawdzone - testowane) oraz ile z nich można maksymalnie zmieścić.
Jak do tej pory najlepiej działały moim zdaniem: kalendarz, kalkulator, latarka, tetris, flappy bird, muzyka no i być może Sokoban którego z chęcią bym wypróbował.

Ok, do jutra zrobię

Bardzo dziękuję i będę wdzięczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Józek44 napisał:

Prawdopodobnie będziesz musiał spróbować ściągnąć ten plik ponownie i jeszcze raz próbować, te pliki były już nie raz instalowane i zawsze wszystko było ok. Czasem w czasie pobierania następuje uszkodzenie pliku, próbuj do skutku.

Instaluj pliki w odpowiedniej kolejności i tylko używając aplikacji N&F pro, z linku poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1QHhNXKxMgPeCck1cSPS2q4KfxnEwTvvE/view?usp=drivesdk

Ta aplikacja przed instalacją sprawdza pliki i informuje czy są ok.

Wykaż też trochę cierpliwości i rób wszystko powoli, dokładnie.

Powodzenia.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2020 o 10:26, Antoni Czaplicki napisał:

Bardzo dziękuję, sprawdziłem wszystko jest ok.

SOKOBAN JEST ŚWIETNY  OCZYWIŚCIE JAK NA ZEGAREK  POLECAM WSZYSTKIM!

Rozumiem że pozostałe są w dalszym ciągu niepoprawione a innych nowych na razie nie ma ?

Przepraszam, ale zapomniałem jeszcze o aplikacji hr_chart wykres HR (pulsu) bardzo Cię proszę abyś ją jeszcze dołożył

 

 

 

hr_chart.zip

Edytowane przez lisek1953
uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2020 o 10:26, Antoni Czaplicki napisał:

Przepraszam, ale zapomniałem jeszcze o aplikacji hr_chart wykres HR (pulsu) bardzo Cię proszę abyś ją jeszcze dołożył.

Czy mogę jeszcze liczyć na tę poprawkę ?

 

 

 

hr_chart.zip

Edytowane przez lisek1953
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Antoni Czaplicki napisał:
1 minutę temu, lisek1953 napisał:
Przepraszam, ale zapomniałem jeszcze o aplikacji hr_chart wykres HR (pulsu) bardzo Cię proszę abyś ją jeszcze dołożył.
Czy mogę jeszcze liczyć na tę poprawkę ?
 
 

Czy chcesz także 2048?

Niekoniecznie, ale może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Antoni Czaplicki napisał:

 

lisek_packed.res 655 kB · 4 downloads

Dzięki, wszystkie aplikacje są ok. poza 2048 która przy próbie uruchomienia powoduje zawieszanie zegarka (nie można nic uruchomić) trzeba poczekać aż się zresetuje i ponownie zacznie pokazywać godzinę. Gdyby Ci się chciało to albo spróbuj poprawić i sprawdź sam, albo ją usuń.

Ja już próbowałem wielokrotnie ściągałem i instalowałem ten plik .res od nowa za każdym razem ten sam efekt.

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję L.

A oto mój wykres HR (heart rate) tętna po wieczornym spacerze.

hr_chart.jpg

Edytowane przez lisek1953
poprawka błędów językowych (zawodzi virtualna klawiatura)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam kolejną aplikację autorstwa 000edu:

nowa aplikacja dla naszych punktów BIP. Celem aplikacji jest zapisywanie haseł / PINów / notatek chronionych kodem PIN. Tajne notatki są szyfrowane i można uzyskać do nich dostęp tylko po wprowadzeniu kodu PIN. Jeśli PIN zostanie zmieniony na pusty, aplikacja będzie działać bez PIN-u. Maksymalna liczba prób wprowadzenia kodu PIN wynosi 5, WSZYSTKIE UWAGI zostaną USUNIĘTE, a PIN zostanie zresetowany do „1234” (nie ma kodu PUK ani PIN2 i nie można zresetować notatek)

Pamięć BIP jest ograniczona i na aplikację można zapisać maksymalnie 100 bajtów, więc próbując zrównoważyć pamięć, obsługę i prezentację na ekranie, ustalono pojemność dla notatek o długości 80 znaków, podzielonych na 8 nut, każda po 10 znaków.

SafeBoxBIP.png

SafeBoxBIPv1.0.zip

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze chciał to ktoś spakować do .res to można byłoby to wypróbować, sam niestety nie potrafię.

A może ktoś spróbuje mnie nauczyć i podrzuci jakąś instrukcję obsługi wraz z programem pakującym ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lisek1953 napisał:

Żeby jeszcze chciał to ktoś spakować do .res to można byłoby to wypróbować, sam niestety nie potrafię.

A może ktoś spróbuje mnie nauczyć i podrzuci jakąś instrukcję obsługi wraz z programem pakującym ?

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Wymaga tylko dostępu do komputera. Postaram się znaleźć jutro chwilę i podrzucić link z mini instrukcją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dvmivn napisał:

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Wymaga tylko dostępu do komputera. Postaram się znaleźć jutro chwilę i podrzucić link z mini instrukcją.

Dzięki, chociaż mam pewne obawy że sobie nie poradzę. Ostatnio bodajże p.Czaplicki umieścił jakiś program .jar i nie potrafiłem z nim nic zrobić, mój komputer niby go instalował i nic dalej nie potrafiłem z nim zrobić. Ale obiecuję że teraz jeszcze raz spróbuję o ile instrukcja będzie w miarę jasna i czytelna w końcu ja mam już 67 lat. Za moich młodych lat komputer nazywał się ODRA i zajmował dość dużą salę.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lisek1953 napisał:

Dzięki, chociaż mam pewne obawy że sobie nie poradzę. Ostatnio bodajże p.Czaplicki umieścił jakiś program .jar i nie potrafiłem z nim nic zrobić, mój komputer niby go instalował i nic dalej nie potrafiłem z nim zrobić. Ale obiecuję że teraz jeszcze raz spróbuję o ile instrukcja będzie w miarę jasna i czytelna w końcu ja mam już 67 lat. Za moich młodych lat komputer nazywał się ODRA i zajmował dość dużą salę.

Sprawa jest dosyć prosta:

1. Pobieramy program ResourceArchiver.jar stąd: KLIK

2. Do jego działania potrzebne jest środowisko Java, które pobieramy stąd: KLIK

3. Włączamy program i klikamy na jego górnym pasku Plik-> Załaduj archiwum zasobów lub klikamy CTRL+O. Otworzy się okienko, w którym szukamy naszego pliku res.

4. Klikamy na górnym pasku Plik-> Dodaj zasoby (ALT+A) i szukamy w okienku aplikacji, którą chcemy dodać. (Można usunąć dowolną aplikację znajdując ją na liście i klikając PPM-> Usuń wybrane zasoby.)

5. Zapisujemy plik res wybierając Plik-> Zapisz jako archiwum zasobów (CTRL+S). Wybieramy miejsce zapisu i wpisujemy nazwę pliku.

 

Podrzucam gotowy plik res

lisek2.res

Edytowane przez dvmivn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvmivn napisał:

Sprawa jest dosyć prosta:

1. Pobieramy program ResourceArchiver.jar stąd: KLIK

2. Do jego działania potrzebne jest środowisko Java, które pobieramy stąd: KLIK

3. Włączamy program i klikamy na jego górnym pasku Plik-> Załaduj archiwum zasobów lub klikamy CTRL+O. Otworzy się okienko, w którym szukamy naszego pliku res.

4. Klikamy na górnym pasku Plik-> Dodaj zasoby (ALT+A) i szukamy w okienku aplikacji, którą chcemy dodać. (Można usunąć dowolną aplikację znajdując ją na liście i klikając PPM-> Usuń wybrane zasoby.)

5. Zapisujemy plik res wybierając Plik-> Zapisz jako archiwum zasobów (CTRL+S). Wybieramy miejsce zapisu i wpisujemy nazwę 

Bardzo serdecznie dziękuję, jak to mówią "operacja zakończyła się sukcesem"  udało mi się skorzystać z przesłanego programu wcześniej brakowało mi zainstalowanego środowiska Java i dlatego nie mogłem otworzyć archiwizatora zasobów.

Musiałem usunąć gierkę która i tak jak wcześniej już pisałem zawieszała mi zegarek chodzi o 2048.

Wcześniej w pierwszym pliku bipos gierka ta działała poprawnie, niestety ten archiwizator zasobów chyba nie obsługuje przekopiowania z jednego pliku .res do drugiego bo może bym tego spróbował.

Dla zainteresowanych umieszczam poprawiony przeze mnie plik .res

Zawiera : kalkulator, kalendarz, latarkę, muzykę (sterowanie), sokoban, tetris, flappy bird, hr_chart i SaveBoxBip - wszystko sprawdzone - działa poprawnie.

Jeszcze raz dziękuję L.

IMG_20200430_185859.jpg

IMG_20200430_191259.jpg

lisek3.res

Edytowane przez lisek1953
uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję, jak to mówią "operacja zakończyła się sukcesem"  udało mi się skorzystać z przesłanego programu wcześniej brakowało mi zainstalowanego środowiska Java i dlatego nie mogłem otworzyć archiwizatora zasobów.
Musiałem usunąć gierkę która i tak jak wcześniej już pisałem zawieszała mi zegarek chodzi o 2048.
Wcześniej w pierwszym pliku bipos gierka ta działała poprawnie, niestety ten archiwizator zasobów chyba nie obsługuje przekopiowania z jednego pliku .res do drugiego bo może bym tego spróbował.
Dla zainteresowanych umieszczam poprawiony przeze mnie plik .res
Zawiera : kalkulator, kalendarz, latarkę, muzykę (sterowanie), sokoban, tetris, flappy bird, hr_chart i SaveBoxBip - wszystko sprawdzone - działa poprawnie.
Jeszcze raz dziękuję L.
IMG_20200430_185859.thumb.jpg.e27711622d617dfcaa86fc2c88546d2f.jpg
IMG_20200430_191259.thumb.jpg.686ce94896d733767761535b97622c36.jpg
lisek3.res
Tutaj masz większość aplikacji, wszystkie działające
https://sites.google.com/view/storeofelf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 o 19:43, Antoni Czaplicki napisał:

Tutaj masz większość aplikacji, wszystkie działające
https://sites.google.com/view/storeofelf

Dziękuję, ale ponieważ zadałem sobie trochę trudu i większość z nich sprawdziłem dla siebie zostawiłem tylko te o których pisałem poprzednio plus 2048, gierkę która tym razem faktycznie już się uruchamia i działa w miarę poprawnie.

Pozostałe są niestety strasznie niestabilne czasem działają ale potrafią często zawieszać działanie i poza tym słabo reagują na dotyk.

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć ile aplikacji (jaką objętość) można maksymalnie umieścić w pamięci tego zegarka ?

Gdyby ktoś zechciał mi na to odpowiedzieć.

I ostatnia moja poprawiona wersja pliku .res

Zawiera : kalkulator, kalendarz, latarkę, muzykę (sterowanie), sokoban, tetris, flappy bird, hr_chart, SaveBoxBip i 2048 - wszystko sprawdzone - działa poprawnie.

lisek5.res

kolaż.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerobiłem cały temat i ciągle nie umiem poukładać sobie kolejności instalacji alternatywnego oprogramowania (z wątku rozumiem są dwie wersje Mr.Tom i bipos, tak jak to wygląda np. na XDA jeżeli chodzi o wgrywanie ROMu). Czy ktoś dobrze obeznany w temacie podjąłby się skonstruowania takiego "przewodnika w instalacji"? Jakie programy potrzebne, jakie paczki etc.

Edit: Jednak dalej aktualne

Nie wiem co robię źle, wszystko zgodnie z instrukcją -> Odinstalować MiFit -> zainstalować GB a potem res i fw, ale opaska ciągle mi wraca do pierwotnego ustawienia.

 

Edytowane przez GadzetoPL
Nie rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda jestem NOWY ale sporo już się naczytałem o modyfikacjach

Jednak chciałbym się dowiedzieć jak zmodyfikować swojego BIP'a.

Może ktoś by napisał jakąś krótką aczkolwiek zrozumiałą instrukcję co i jak po kolei zrobić co ściągnąć i co wgrać w jakiej kolejności. 

Przyznam, że się pogubiłem.

Dexter 13 z 7 strony zamieścił linka z apk. Ale co dalej .. jaka kolejność?? MiFit czy MF Amzing PRO jako pierwsze?? A co potem ??

Proszę pomóżcie bo mam niezły młyn.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2020 o 14:24, enigma2s napisał:

Witam

Co prawda jestem NOWY ale sporo już się naczytałem o modyfikacjach

Jednak chciałbym się dowiedzieć jak zmodyfikować swojego BIP'a.

Może ktoś by napisał jakąś krótką aczkolwiek zrozumiałą instrukcję co i jak po kolei zrobić co ściągnąć i co wgrać w jakiej kolejności. 

Przyznam, że się pogubiłem.

Dexter 13 z 7 strony zamieścił linka z apk. Ale co dalej .. jaka kolejność?? MiFit czy MF Amzing PRO jako pierwsze?? A co potem ??

Proszę pomóżcie bo mam niezły młyn.

Pozdrawiam

 

Spróbuję pomóc:

Jeśli Ci zależy na zmodowanej wersji oprogramowania, to musisz używać również zmodowanej wersji MiFita ponieważ użycie oryginalnej wersji spowoduje nadpisanie modu i powrót do oryginalnej wersji oprogramowania.

Następnie należy zainstalować na smartfonie aplikację Gadgetbridge lub Notify & Fitness

i przy jej użyciu na zegarek z angielską wersją wgrywamy zachowując kolejność następujące pliki:

.fw ,  ( po instalacji pliku .fw musisz chwilę odczekać aż zegarek się zresetuje i ponownie sparuje ).          .res,.    Fonty( plik z czcionką) oraz GPS.

Pliki wybieramy z folderu p. Wołkowa Bipos_0.5.2.

Otrzymasz na zegarku język polski i kilka dodatkowych aplikacji (kalkulator, kalendarz ...).

Żeby pogoda na zegarek była w języku polskim musisz używać odpowiednio zmodyfikowanego MiFita, ponieważ to przez zewnętrzne aplikację dostarczana jest ona do zegarka.

A jeśli Ci zależy na większej ilości dodatkowych aplikacji na zegarku (np. gierek)  możesz użyć pliku .res dostarczonego prze ze mnie lisek5.res .

Zawsze możesz to zrobić później.

UWAGA:

Aby dodatki były widoczne na zegarku, w ustawieniach wyświetlacza na MiFicie musi być włączony AliPay.

Teraz podaję pliki których należy użyć:

 

MNVolkov_BipOS_0.5.2_Mili_chaohu.res.          MNVolkov_BipOS_0.5.2_Mili_chaohu.fw BOLD_v6.12_9.ft.latin (czcionki)       Mili_chaohu_pl.ft(GPS).

MNVolkov_BipOS_0.5.2_Mili_chaohu.fw MNVolkov_BipOS_0.5.2_Mili_chaohu.res

I jeszcze link do zmodyfikowanego MiFita:

https://drive.google.com/file/d/1h0e-SfR5_Z5HpWVPzb00Oz6zAv5qcyBa/view?usp=drivesdk

 

I Gadgetbridge:

https://drive.google.com/file/d/17PSa6eJgxKyO7zrw1LfXhS_Ny6sfNUIa/view?usp=drivesdk

Pamiętaj również że wszystko co robisz, robisz na własne ryzyko ja nie biorę odpowiedzialności jeśli coś źle wykonasz i zegarek "uceglisz".

kolaż.jpg

Edytowane przez lisek1953
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomo dlaczego to nie idzie - na pierwszej stronie jest instrukcja żeby najpierw wgrać RES a potem FW... Jeżeli to robi różnicę.

Aczkolwiek u mnie przy tej kolejności nadal zegarek wraca do "normalności" tj. żadnych ekstra aplikacji. Najpierw zainstalowałem oryginalnego MiFita, pobrało wszystkie aktualizacje, odinstalowałem i zainstalowałem MiFita z linku, potem gadgetbridge i pliki z kolejnością. 

Rozwiązano: Trzeba mieć widoczność AliPay ustawiona inaczej nie widać żadnych zmian w zegarku

Edytowane przez GadzetoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, GadzetoPL napisał:

No i wiadomo dlaczego to nie idzie - na pierwszej stronie jest instrukcja żeby najpierw wgrać RES a potem FW... Jeżeli to robi różnicę.

Aczkolwiek u mnie przy tej kolejności nadal zegarek wraca do "normalności" tj. żadnych ekstra aplikacji. Najpierw zainstalowałem oryginalnego MiFita, pobrało wszystkie aktualizacje, odinstalowałem i zainstalowałem MiFita z linku, potem gadgetbridge i pliki z kolejnością. 

Rozwiązano: Trzeba mieć widoczność AliPay ustawiona inaczej nie widać żadnych zmian w zegarku

Uzupełniłem tę informację aby inni nie mieli z tym podobnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od wczoraj właściwie przez całą noc próbowałem wgrać prorponowane wyżej oprogramowanie do mojego BIP'a.

najpierw Amazfit - zainstalowany

potem: Gadgetbridge - ok

potem za pomocą GB zainstalowałem pliki .fw i następnie .res i mój bip od wczoraj jest w takim trybie jak na zdjęciu.

No i co teraz?? Wszystkie możliwe i znane mi kombinacje na przywrócenie BIP'a do normalnego trybu wyświetlania spełzły na niczym. BIP łączy się z GB i Amazfitem ale to tyle. Wszelkie próby wgrania na nowo plików nic nie zmieniają. 

Jak to wyłączyć??

bip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym razie trzeba rozładować baterię do zera (niektórzy przyspieszali wkładając zegarek do zamrażalnika lodówki)

  Dnia 23.12.2019 o 13:51, chrzanik29 napisał:

O.K. Przywrocilem go do życia. Może komuś się przyda. Dość to partyzanckie podejście ale działa. Wlozylem go do ładowarki jednocześnie trzymając przycisk i po którejś takiej próbie gdy był w ladowarce na wyświetlaczu pojawił się normalnie zegar, wtedy wszedlem w ustawienia, reset nadal był ten sam komunikat ale juz pozwolił wygrać oprogramowanie. 

 

Ale proponuję mimo wszystko próbować instalować te pliki od początku, lub zaczynając od pliku .res wykorzystując Gadgetbridge, aż do skutku zwracając uwagę aby zegarek był na pewno sparowany z Gadgetbridge. Proszę również zwrócić uwagę na zainstalowanie właściwych fontów (były wypadki że użycie niewłaściwych dawało właśnie taki efekt. Trzeba spróbować wtedy z innym plikiem.

Życzę powodzenia!

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może inne pliki z fontami bo tez mam wrażenie ze to o fonty chodzi

A jeszcze jedna sprawa, rozumiem że tym oprogramowaniem nowym instalowanym przez GB należy zejść z wersji 1.1.6.48 do 1.1.5.36. która jest odpowiednio przygotowana ??

również w instalatorze jest zmiana u mnie przynajmniej z wersji 85 na 61

pozdrawiam

Edytowane przez enigma2s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...