Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

@Antoni Czaplicki Czy masz może wersję czcionek latin dla BipOS 0.5.2 bez bolda? Miałem jakieś pasujące ale bez nowych ikon odnośnie pogody.

Dodatkowo widzę że likapp obsługuje customową czcionkę z emotkami. Czy jest w planach przerobienie tej globalnej (jest bodajże w Fitness&Notifications) żeby była kompatybilna z biposem polskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=62676]Antoni Czaplicki[/mention] Czy masz może wersję czcionek latin dla BipOS 0.5.2 bez bolda? Miałem jakieś pasujące ale bez nowych ikon odnośnie pogody.
Dodatkowo widzę że likapp obsługuje customową czcionkę z emotkami. Czy jest w planach przerobienie tej globalnej (jest bodajże w Fitness&Notifications) żeby była kompatybilna z biposem polskim?
Powinienem mieć, dzisiaj poszukam


Jeśli cenisz sobie moją pracę możesz ją wesprzeć tutaj: paypal.me/AntoniCz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestescie zadowoloeni z BipOs 0.5.2? Jak sprawuje się alarm na tym firmware. I czy oprócz gier, alarmu i sterownania muzyką jest cos jeszcze na plus? Nie ma problemow z połączeniem i funkcjami z notify&fitness? Zastanawiam się czy nie wgrać bipos. Mam aktualnie wersję 1.1.5.24. 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bipos zainstalowany poki co wszystko fajnie tylko czcionka jakas dziwna. Zainstalowalem czcionkę czcionkę Bold_v6 z zestawu. Czcionka mili chaochu nie działa po zainstalowaniu nie wiedziec czemu :)

A i nie działa mi sterowanie muzyką w notify&fitness zna ktos rozwiązanie? 

 

Edytowane przez Koksela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bipos zainstalowany poki co wszystko fajnie tylko czcionka jakas dziwna. Zainstalowalem czcionkę czcionkę Bold_v6 z zestawu. Czcionka mili chaochu nie działa po zainstalowaniu nie wiedziec czemu 
A i nie działa mi sterowanie muzyką w notify&fitness zna ktos rozwiązanie? 
 
Do sterowania muzyką użyj Gadget bridge


Jeśli cenisz sobie moją pracę możesz ją wesprzeć tutaj: paypal.me/AntoniCz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bodek napisał:

Witam, nie wiem czy wątek o tym był ale nie mam w zegarku informacji kto dzwoni jak to rozwiązać? który plik wgrać?

Był, był wielokrotnie. W oficjalnym MiFit i Amazfit w Bip-ie z językiem polskim nie działa. Trzeba modowanych wersji szukać, albo alternatywnych aplikacji. Cały ten wątek z tego powodu powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎02‎.‎03‎.‎2020 o 08:09, Dexter 13 napisał:

 Bodek

Ściągnij plik z tego linku, wypakuj i zainstaluj wszystko z tego linku, najpierw MiFit a później kolejno Notify & Fitness pro i za pomocą N&F pliki .fw .res .mili chao chu (GPS) i Boot ( czcionka) a jeśli chcesz korzystać z sterowania muzyką również Gadgetbridge.

Będziesz miał wtedy wszystko kalkulator, kalendarz, latarkę, Tetris, flappy bird i parę innych gier

oczywiście wszystko po polsku.

Pozdrawiam życzę powodzenia.

https://drive.google.com/file/d/1_FcVTPfFfdmIHz17Ap2j7JVVfGzLCTMl/view?usp=drivesdk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2020 o 19:15, lisek1953 napisał:

Dziękuję, wolę poczekać sam nie jestem w stanie tego zrobić.

Brak motywacji do dalszej pracy, czy koronawirus ?

Dnia 9.03.2020 o 13:19, Antoni Czaplicki napisał:

Możesz sam spakować plik elf do pliku res za pomocą archiwizatora dostępnego tutaj: https:/

Jeśli nie dasz rady to niedługo sam to zrobię

Brak motywacji do dalszej pracy, czy koronawirus ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2020 o 09:11, Antoni Czaplicki napisał:

Lekcje on-line


Jeśli cenisz sobie moją pracę możesz ją wesprzeć tutaj: paypal.me/AntoniCz
 

Przepraszam za wścibstwo, ale uczysz się czy nauczasz ?

Bo jeśli to drugie to witam kolegę po fachu, jestem emerytowanym nauczycielem na emeryturę odszedłem w 2004r.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę sobie z tym. Kiedyś miałem zmodyfikowny oraz FW i wszystko było.

Później coś się porobiło instalowałem jeszcze raz jakieś 2 miesiące temu nie chciał mi GPS się zaktualizować , więc zostałem przy oryginalnym mi fit

Dzisiaj podjąłem próbę ale przy instalacji przez N&F i BipOs, później wersje stabilne. Siedzę już 2h przeczytałem pół forum i stan rzeczy jest taki.

Mogę instalować ale na końcu mam "connect APP to update" a mi fit mrtomi nie chce się zalogować. ( wiem konto xiaomi nie bd działać) na google jest wieczne wczytywanie a fb wyskakuje błąd.

Jakieś rady gdzie popełniam błąd. Gadetbridge też nie chce się sparować

jedyne co mogę zrobić to zainstalować oryginalny mi fit który sobie wszystko zaktualizuje więc wracam do pkt wyjścia

 

Edytowane przez robsonppl
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robsonppl napisał:

Nie radzę sobie z tym. Kiedyś miałem zmodyfikowny oraz FW i wszystko było.

Później coś się porobiło instalowałem jeszcze raz jakieś 2 miesiące temu nie chciał mi GPS się zaktualizować , więc zostałem przy oryginalnym mi fit

Dzisiaj podjąłem próbę ale przy instalacji przez N&F i BipOs, później wersje stabilne. Siedzę już 2h przeczytałem pół forum i stan rzeczy jest taki.

Mogę instalować ale na końcu mam "connect APP to update" a mi fit mrtomi nie chce się zalogować. ( wiem konto xiaomi nie bd działać) na google jest wieczne wczytywanie a fb wyskakuje błąd.

Jakieś rady gdzie popełniam błąd. Gadetbridge też nie chce się sparować

Nie do końca rozumiem, dlaczego konto Xiaomi nie bd działać ?

Ja zawsze się loguję na konto Xiaomi i nigdy nie było problemów.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robsonppl napisał:

Instalacje FW i res ogarnąłem ale nadal nie mogę się zalogować na zmodyfikowany mifit mrtomi

mi wyświetla "invalid redirect uri" przy koncie xiaomi, google wczytuje się bez końca.  telefon mi 9T

 

Z Google to tak jest, spróbuj założyć nowe konto na Xiaomi i dopiero wtedy próbuj znowuż się zalogować, prawdopodobnie będziesz musiał podać nowy adres e-mail.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mój bip jest w wersji chińskiej(hw: v0.11.1.4), fw 1.1.6.34.

Mam kilka pytan:

1. Czy do instalacji bip os muszę zmienić wersję zegarka na międzynarodową? 

2. Jeśli odp. Na pkt 1 jest twierdząca,  to jak zrozumieć zapis instrukcji: "

  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 1.1.2.05 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW."

Moja obecna wersja fw to 1.1.6.34, mam szukać wersji 1.1.2.05 czy wystarczy każda nowsza i równa 1.1.2.05?

 

3. Zainstalowałem z zipa apk:Mi Fit 4.0.10 - All languages - No update - Mi Band 4 v2.apk, czy jest jakaś wersja mifit która pozwoli na sterowanie muzyka? Irytujące jest posiadanie likeapp i mifit równocześnie 

 

4. Czy zamiast gadgetbridge mogę używać likeapp do wygrywania softu na zegarek?

 

5. Czy jest i jak działa baby monitor w likeapp? Totalnie tego  nie ogarniam

 

Dziękuję za pomoc,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ma ktoś wiedzę skąd, gdzie albo jak można szukac zmodowanych wersji MiFit...

Ostatnia jaką udalo mi sie wyłapać to ktos gdzieś tu wrzucił Mifit 4.0.10 All languages...

Jak szukam w google to nie znajduje nic treściwego

 

W Play oficjalna jest z marca 2020,  numerek 4.0.16.

Dzieki za pomoc

Edytowane przez kzyhu1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe FW 1.1.6.48 z zasobami dla Bip-a. Oficjalny Amazfit mi wgrał. Gps zdecydowanie szybciej fixa łapie i język po zmianie na angielski w telefonie jest angielski. Z poprzednim FW na hiszpański u mnie się zmieniał. Bip w ustawieniach nadal ma twarz, zamiast tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2020 o 08:24, kzyhu1983 napisał:

Panowie

Ma ktoś wiedzę skąd, gdzie albo jak można szukac zmodowanych wersji MiFit...

Ostatnia jaką udalo mi sie wyłapać to ktos gdzieś tu wrzucił Mifit 4.0.10 All languages...

Jak szukam w google to nie znajduje nic treściwego

 

W Play oficjalna jest z marca 2020,  numerek 4.0.16.

Dzieki za pomoc

Hej,

Ja  korzystam  z tego

https://portal.mi-room.ru/files/aex-amazfit-mod/

lub tego

https://geekdoing.com/forums/mi-fit.12/

"Brawa Dla Was"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Wgrałem sobie pierwszy modyfikowany soft (Bipos najnowszy) i generalnie jestem zadwolony ale mam pytania odnośnie dwóch rzeczy.
Czy da się zmienić czcionkę żeby była taka sama jak w oficjalnym sofcie? Chodzi mi głównie o ustawienia skrótów gdzie wielkość czcionki się potrafi różnic.
Drugie pytanie odnośnie informacji o pogodzie, teraz jest w innym języku i czy można przywrócić polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gzubik napisał:

Witam wszystkich emoji112.png Wgrałem sobie pierwszy modyfikowany soft (Bipos najnowszy) i generalnie jestem zadwolony ale mam pytania odnośnie dwóch rzeczy.
Czy da się zmienić czcionkę żeby była taka sama jak w oficjalnym sofcie? Chodzi mi głównie o ustawienia skrótów gdzie wielkość czcionki się potrafi różnic.
Drugie pytanie odnośnie informacji o pogodzie, teraz jest w innym języku i czy można przywrócić polski

Pogoda jest podawana poprzez MiFit (lub innej aplikacji np. Notify &Fitness lub Gadgetbridge), a więc język w jakiej jest podawana zależy od wersji jaką używasz.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jest podawana poprzez MiFit (lub innej aplikacji np. Notify &Fitness lub Gadgetbridge), a więc język w jakiej jest podawana zależy od wersji jaką używasz.
A da się w mi fit jakoś wyłączyć automatyczna aktulaziacje softu na bip? Bo jak tylko połącze to zaraz próbuje wgrywać i wtedy tracę mody jakie wgrałem.. Próbowałem wgrać starsza wersję apk i zabrałem uprawnienia pamięci wewnętrznej ale to nie pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gzubik napisał:

Korzystam z apki chłopaków i jest świetna ale tam właśnie pogoda jest w innym języku emoji3525.png

Każdy oryginalny MiFit będący w języku polskim podaje pogodę do zegarka w języku angielskim lub hiszpańskim, żeby pogoda była w języku polskim trzeba użyć odpowiednio zmodowanej wersji.

4 godziny temu, Gzubik napisał:
5 godzin temu, lisek1953 napisał:
Pogoda jest podawana poprzez MiFit (lub innej aplikacji np. Notify &Fitness lub Gadgetbridge), a więc język w jakiej jest podawana zależy od wersji jaką używasz.

A da się w mi fit jakoś wyłączyć automatyczna aktulaziacje softu na bip? Bo jak tylko połącze to zaraz próbuje wgrywać i wtedy tracę mody jakie wgrałem.. Próbowałem wgrać starsza wersję apk i zabrałem uprawnienia pamięci wewnętrznej ale to nie pomogło

Ani automatycznie ani ręcznie się nie da, trzeba użyć odpowiednio zmodowanej wersji.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 22:18, fuji napisał:

Czy na nowym firmware 1.1.6.48 działa już identyfikacja połączeń przychodzących w języku polskim?

Lepiej przesiąść się na BipOs i używać AeX, Notify, GadgetBridge i mieć język pl, powiadomienia połączeń i kilka innych ficzerów.

PS. Na YouTube można już znaleźć porównania BIP z BIP S. M.in. więcej kolorów, inny wygląd menu, tarcze na wzór tych z GTS. Ciekawi mnie opcja portu tego na BIP.

Porównanie BIP i BIP S na YT

Edytowane przez dvmivn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja AeX. Na poprzednich wersjach miałem pogodę po jakimś dziwnym języku. W tej aktualizacji pogoda jest już po Polsku ! Dodatkowo wybór źródła pogody i częstotliwości odświeżania pogody albo wysyłanie smsów jeżeli odrzucimy połączenie na zegarku też jest mega przydatne(ale to już było na poprzednich wersjach). Z BipOS'em działa świetnie.

https://drive.google.com/file/d/1Ckk4I50xt6EG13nFhaZVH6ZlV6v6ewFS/view?usp=sharing

Edytowane przez avira
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2020 o 07:43, Dexter 13 napisał:

 

Cześć, jestem tu nowy poczytałem trochę o tych firmwarach, wgrałem tą paczkę z podanego linku, ale po wgraniu pliku .fw chcąc wgrać .res nie chce się wgrać wyświetla że jest niepasująca wersja czy coś takiego i musiałem wrócić do wersji oryginalnej, może jesr uszkodzony ten plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2020 o 21:57, Józek44 napisał:

Cześć, jestem tu nowy poczytałem trochę o tych firmwarach, wgrałem tą paczkę z podanego linku, ale po wgraniu pliku .fw chcąc wgrać .res nie chce się wgrać wyświetla że jest niepasująca wersja czy coś takiego i musiałem wrócić do wersji oryginalnej, może jesr uszkodzony ten plik.

z którego linku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...