Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Antoni Czaplicki napisał:

Jestem poza domem i zdążyłem tylko to zrobić przed wyjazdem. Polskiej klawiatury nie będzie.

Klawiatura angielska może być, najgorzej z reakcją na dotyk i wpisywanie liter, w odróżnieniu od kalkulatora gdzie cyferki i znaki można bez żadnych problemów wpisywać.

W notatniku od czasu do czasu da się coś wpisać, ale już wpisanie całego wyrazu graniczy z cudem.

Po za tym nie wiadomo co dalej czy to co napisane jest zapamiętane ? i jak to później w ogóle odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2020 o 18:39, dvmivn napisał:

Jak przetłumaczyć aplikacje w .elf na PL?

Dodałem sobie nowszą wersje snake i fitness timer, ale nazwy zostały po rosyjsku (częściowo by rozwiązało problem zmiana języka w menu BipOs na angielski)

 

 

Niedługo wyjdzie przetłumaczony snake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie

Powstała aplikacja w formacie *.jar do edycji plików *.res. Obsługuje ona dodawanie wybranych aplikacji do pliku zasobów oraz edycję ikon i tekstów w zegarku. Zostanie ona udostępniona na tej stronie wraz z różnymi aplikacjami. 

https://sites.google.com/view/storeofelf

aplikacja jest dostępna tylko na PC

Edytowane przez Antoni Czaplicki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2020 o 12:36, Antoni Czaplicki napisał:

Notatnik na BipOS ! 
Wersja 0.1
W tej chwili zaimplementowano utworzenie 1 pliku notatnika i edycję jego nazwy podczas tworzenia.
Klawiatura otwiera się po przesunięciu w dół i zamyka w górę.
Istnieją 2 języki, które mogą być wybrane przez naciśnięcie górnej części ekranu (rosyjski i angielski ).
Jest niewielka liczba znaków, a także spacja i funkcja kasowania.
Klawiatura działa jak telefon z przyciskiem (wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby wybrać literę)

 

wersja spolszczona do 9 lutego

No i nie udało się - szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj posiadam BIP'a, więc świeżak jestem i póki co wygląda to dla mnie wszystko obco.

Korzystam z zegarka w połączeniu z IPhonemSE, a więc IOS.

W informacji o zegarku widnieje informacja, że mam w nim wgraną wersje oprogramowania: 1.1.6.36

Póki co połączyłem zegarek tylko ze standardowym MiFitem, który rzeczywiście jest dość mało intuicyjny i potwierdzają się jego kiepskie recenzje.

 

Jak zoptymalizować i umilić sobie korzystanie z BIP'a? Wykorzystać, więcej jego możliwości. Co polecacie?

Czy na oryginalnym Iphonie można wgrywać modyfikacje? 

Przez jaką aplikacje najlepiej kontrolować zegarek? - w AppleStore znalazłem tylko Amaztools.

 

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2020 o 07:45, AAciek napisał:

Witam,

Od wczoraj posiadam BIP'a, więc świeżak jestem i póki co wygląda to dla mnie wszystko obco.

Korzystam z zegarka w połączeniu z IPhonemSE, a więc IOS.

W informacji o zegarku widnieje informacja, że mam w nim wgraną wersje oprogramowania: 1.1.6.36

Póki co połączyłem zegarek tylko ze standardowym MiFitem, który rzeczywiście jest dość mało intuicyjny i potwierdzają się jego kiepskie recenzje.

 

Jak zoptymalizować i umilić sobie korzystanie z BIP'a? Wykorzystać, więcej jego możliwości. Co polecacie?

Czy na oryginalnym Iphonie można wgrywać modyfikacje? 

Przez jaką aplikacje najlepiej kontrolować zegarek? - w AppleStore znalazłem tylko Amaztools.

 

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :)

Ponieważ nikt nie kwapi się z pomocą, spróbuję mimo iż sam korzystam z Androida :

Jeśli chcesz skorzystać z więcej funkcji zegarka musisz go zmodować np wykorzystując mod Bipos od p. Czaplickiego że str 5 tego forum, niestety do tego trzeba skorzystać z Androida wykorzystując inny telefon właśnie z Androidem.

Uzyskujesz wtedy na zegarku takie aplikacje jak kalkulator kalendarz sterowanie muzyką w telefonie i kilka innych.

Później w twoim wypadku wracasz do korzystania ze swojego iPhona, instalując na nim odpowiednią aplikację w rodzaju MiFita.

Niestety nie wiem dokładnie którą może jakiś użytkownik iPhona pomoże, jedno jest pewne musi być taka aby Ci nie nadpisywała modowanego oprogramowania czyli sama musi też być zmodowana (bez firmware).

Na pewno nie może być oryginalna (bo Ci przywróci stare oprogramowanie).

Sam sposób instalacji modu i korzystania z niego znajdziesz na tym forum tylko trochę poszukaj i czytaj.

Tyle mogłem pomóc, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nikt nie kwapi się z pomocą, spróbuję mimo iż sam korzystam z Androida :
Jeśli chcesz skorzystać z więcej funkcji zegarka musisz go zmodować np wykorzystując mod Bipos od p. Czaplickiego że str 5 tego forum, niestety do tego trzeba skorzystać z Androida wykorzystując inny telefon właśnie z Androidem.
Uzyskujesz wtedy na zegarku takie aplikacje jak kalkulator kalendarz sterowanie muzyką w telefonie i kilka innych.
Później w twoim wypadku wracasz do korzystania ze swojego iPhona, instalując na nim odpowiednią aplikację w rodzaju MiFita.
Niestety nie wiem dokładnie którą może jakiś użytkownik iPhona pomoże, jedno jest pewne musi być taka aby Ci nie nadpisywała modowanego oprogramowania czyli sama musi też być zmodowana (bez firmware).
Na pewno nie może być oryginalna (bo Ci przywróci stare oprogramowanie).
Sam sposób instalacji modu i korzystania z niego znajdziesz na tym forum tylko trochę poszukaj i czytaj.
Tyle mogłem pomóc, życzę powodzenia.
Nie do końca się z tym zgadzam - sam też używam Androida lecz Sprawdziłem i aplikacją amaztools można zainstalować zmodyfikowane oprogramowanie do zegarka oraz używać jej zamiast mi Fit App

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoni Czaplicki napisał:

Nie do końca się z tym zgadzam - sam też używam Androida lecz Sprawdziłem i aplikacją amaztools można zainstalować zmodyfikowane oprogramowanie do zegarka oraz używać jej zamiast mi Fit App

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Przecież ja nie negowałem używania aplikacji amaztools, tylko podałem inną alternatywną możliwość...

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LikeApp wprowadzono ciekawą wersję pogody.

 

  • aktualna temperatura;
  • maksymalne i minimalne temperatury na następny dzień;
  • prognoza na 6 dni;
  • faza księżyca (w formie emotikonu);
  • postrzegana temperatura;
  • prawdopodobieństwo opadów;
  • ciśnienie atmosferyczne;
  • kierunek i siła wiatru;
  • wilgotność powietrza

Screenshot_2020-02-01-23-07-02-044.jpeg

Screenshot_2020-02-01-23-07-54-359.jpeg

Screenshot_2020-02-01-06-50-37-287.jpeg

 

Wersja: 0.42.0.20

Lista zmian:

  • Dodano możliwość wyświetlania następujących danych na panelu sterowania zegarem:
    • liczba podjętych kroków ;
    • przebyty dystans, w kilometrach ;
  • Dodano możliwość wysyłania powiadomienia w ciągu kilku godzin, kiedy niania jest włączona ;
  • Dodano możliwość wyświetlania pogody na zegarku w języku polskim (dziękuję DΔMIΔN za dostarczone tłumaczenie);
  • Dodano możliwość wyświetlania ciśnienia atmosferycznego w hPa 
  • Ciekawą opcją jest też odbiór połączeń (na głośnomówiący) poprzez naciśnięcie guzika.

https://drive.google.com/file/d/15l-xd9sgV3pEIJ9CaIIO6SCVaQt9K8ZI/view?usp=drivesdk

 

Ostatnia wersja zmodyfikowanej aplikacji Amazfit z m.in. wsparciem dla muzyki BipOs, wyciszaniem połączeń czy powiadomieniami o słabej baterii telefonu.

3.6.2

https://drive.google.com/open?id=1EvT7u5iPfdFRJoxlOGghZ36DeGt91hXF

Nowa wersja AEX:

3.7.0

https://drive.google.com/open?id=1-2-4ys2zLjo3OlrdpOol8nYIRIHINJAk

Do niedawna używałem tylko Notify, ale często występowały różne problemy z połączeniem, synchronizacją. A odkąd jestem tylko na LikeApp to jest stabilnie i bez problemów.

Edytowane przez dvmivn
Dodano nową wersję Aex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bipos wszystko ok natomiast pogoda pokazuje w dziwnym języku: np despejado zamiast słonecznie. Druga sprawa chciałbym zmienić czcionkę na mniejszą bo ta jakas dziwna jest i np przy połączeniu widnieje napis połączenie przychodzące które nie mieści się w ekranie. Wszystkie linki powyżej z zczionkami innymi niż ta w zestawie są nieaktualne.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzyhu 1983

Ściągnij plik z tego linku, wypakuj i zainstaluj wszystko z tego linku, tam najpierw MiFit a później kolejno Notify & Fitness pro i za pomocą N&F pliki .fw .res .mili chao chu (GPS) i Boot ( czcionka) a jeśli chcesz korzystać z sterowania muzyką również Gadgetbridge.

Będziesz miał wtedy wszystko kalkulator, kalendarz, latarkę, Tetris, flappy bird i parę innych gier

oczywiście wszystko po polsku.

Pozdrawiam życzę powodzenia.

https://drive.google.com/file/d/1_FcVTPfFfdmIHz17Ap2j7JVVfGzLCTMl/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dexter 13 napisał:

kzyhu 1983

Ściągnij plik z tego linku, wypakuj i zainstaluj wszystko z tego linku, tam najpierw MiFit a później kolejno Notify & Fitness pro i za pomocą N&F pliki .fw .res .mili chao chu (GPS) i Boot ( czcionka) a jeśli chcesz korzystać z sterowania muzyką również Gadgetbridge.

Będziesz miał wtedy wszystko kalkulator, kalendarz, latarkę, Tetris, flappy bird i parę innych gier

oczywiście wszystko po polsku.

Pozdrawiam życzę powodzenia.

https://drive.google.com/file/d/1_FcVTPfFfdmIHz17Ap2j7JVVfGzLCTMl/view?usp=drivesdk

W najnowszej wersji Notify&Fitness pro 8.17.6 możemy już z poziomu zegarka sterować muzyką bez Gadgetbridge.

https://drive.google.com/file/d/1o2ccRiY4iulDlsSb2nSgoZd2NaSZIPoU/view?usp=drivesdk

A w alternatywnej wersji Gadgetbridge - LikeApp-042.0.20 pogoda na zegarku wyświetlana jest po polsku i dodatkowo pokazuje czystość powietrza AQI, siłę i kierunek wiatru oraz procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów i fazy księżyca.

https://drive.google.com/file/d/1ZQQhjZUJGRTYELjO7vbxcnnN6t9yE0MU/view?usp=drivesdk

 

 

IMG_20200302_115540.jpg

IMG_20200302_121847.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dexter 13 napisał:

Witam cię lisek 1953 

Zainstalowałem gadgetbridge z tego linku od ciebie i co dalej aby pokazywał pogodę tak jak u ciebie (z zegarkiem jest połączony) czy on też będzie pobierał dane z mi fit 

Witaj, dalej to wejdź w ustawienia a tam znajdziesz również ustawienia dla pogody (wybór miasta i sposobów wyświetlania wszystkich informacji) a także źródło informacji na pewno nie z MiFit ponieważ działa również bez MiFita.

2020_03_02_20.01.22.jpg

2020_03_02_20.01.50.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 18:34, dvmivn napisał:

W LikeApp wprowadzono ciekawą wersję pogody.

 

  • aktualna temperatura;
  • maksymalne i minimalne temperatury na następny dzień;
  • prognoza na 6 dni;
  • faza księżyca (w formie emotikonu);
  • postrzegana temperatura;
  • prawdopodobieństwo opadów;
  • ciśnienie atmosferyczne;
  • kierunek i siła wiatru;
  • wilgotność powietrza

Screenshot_2020-02-01-23-07-02-044.jpeg

Screenshot_2020-02-01-23-07-54-359.jpeg

Screenshot_2020-02-01-06-50-37-287.jpeg

 

Wersja: 0.42.0.20

Lista zmian:

  • Dodano możliwość wyświetlania następujących danych na panelu sterowania zegarem:
    • liczba podjętych kroków ;
    • przebyty dystans, w kilometrach ;
  • Dodano możliwość wysyłania powiadomienia w ciągu kilku godzin, kiedy niania jest włączona ;
  • Dodano możliwość wyświetlania pogody na zegarku w języku polskim (dziękuję DΔMIΔN za dostarczone tłumaczenie);
  • Dodano możliwość wyświetlania ciśnienia atmosferycznego w hPa 
  • Ciekawą opcją jest też odbiór połączeń (na głośnomówiący) poprzez naciśnięcie guzika.

Ciekawi mnie która liczba na ekranie zegarka pokazuje wartość AQI ?

Na wyżej pokazanych zdjęciach moim zdaniem 735 to wartość ciśnienia atm., a 4 to (siła) prędkość wiatru, chyba że się mylę ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lisek1953 napisał:

Ciekawi mnie która liczba na ekranie zegarka pokazuje wartość AQI ?

Na wyżej pokazanych zdjęciach moim zdaniem 735 to wartość ciśnienia atm., a 4 to (siła) prędkość wiatru, chyba że się mylę ?

Wydaję mi się, że to ta wartość w procentach.

735 to ciśnienie w mm.

Przy okazji,

Jest nowa wersja aplikacji LikeApp. Dodano m.in. automatyczną aktualizację A-GPS.

Z tłumacza:

Wersja: 0.42.1.6

Lista zmian:

  • Dodano możliwość automatycznej aktualizacji danych A-GPS na zegarku ( wielkie dzięki @SantaX za dostarczone informacje );
  • ustalone parametry pogodowe : temperatura, siła wiatru, ciśnienie, wilgotność ( wielkie dzięki @ Kl0rds za pomoc );
  • Dodano możliwość żądania zezwolenia na dostęp do współrzędnych GPS podczas aktualizacji pogody ( wielkie dzięki @ -Kent- za pomoc w debugowaniu aplikacji );
  • ulepszona praca niania ;
  • poprawiona lokalizacja 

https://myamazfit.ru/attachments/likeapp-0-42-1-6-apk.26824

Mirror: https://drive.google.com/file/d/18tDUE-SpB11FTkOHy7kltzN0pcUj25nk/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dvmivn napisał:

Wydaję mi się, że to ta wartość w procentach.

735 to ciśnienie w mm.

Przy okazji,

Jest nowa wersja aplikacji LikeApp. Dodano m.in. automatyczną aktualizację A-GPS.

Z tłumacza:

Wersja: 0.42.1.6

Lista zmian:

  • Dodano możliwość automatycznej aktualizacji danych A-GPS na zegarku ( wielkie dzięki @SantaX za dostarczone informacje );
  • ustalone parametry pogodowe : temperatura, siła wiatru, ciśnienie, wilgotność ( wielkie dzięki @ Kl0rds za pomoc );
  • Dodano możliwość żądania zezwolenia na dostęp do współrzędnych GPS podczas aktualizacji pogody ( wielkie dzięki @ -Kent- za pomoc w debugowaniu aplikacji );
  • ulepszona praca niania ;
  • poprawiona lokalizacja 

https://myamazfit.ru/attachments/likeapp-0-42-1-6-apk.26824

Mirror: https://drive.google.com/file/d/18tDUE-SpB11FTkOHy7kltzN0pcUj25nk/view?usp=drivesdk

100% zanieczyszczeń powietrza, czy w 100% czyste powietrze ? to chyba jakieś nieporozumienie a gdzie wilgotność ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dvmivn napisał:

Autor aplikacji nie wymienia AQI w funkcjach pogody, więc możliwe, że został sam napis

To może trzeba autorowi zwrócić na to uwagę żeby poprawił, ja niestety nie mam takiej możliwości.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowa gra: Sokoban BIP (by 000edu)
------------------------------

v1.0 - Pierwsze wydanie
--------- ---------------------

Zawiera 15 poziomów, z których niektóre są łatwe, a inne nie są takie proste. Mam nadzieję, że ci się spodoba.

 

SokobanBIP-HELP.png

SokobanBIP_2.jpg

SokobanBIP_1.jpg

SokobanBIPv1.0.zip

Aplikacja: wykres HR (by fredlak)

bip.PNG

hr_chart.zip

Edytowane przez dvmivn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvmivn napisał:

 

Nowa gra: Sokoban BIP (by 000edu)
------------------------------

v1.0 - Pierwsze wydanie
--------- ---------------------

Zawiera 15 poziomów, z których niektóre są łatwe, a inne nie są takie proste. Mam nadzieję, że ci się spodoba.

 

SokobanBIP-HELP.png

SokobanBIP_2.jpg

SokobanBIP_1.jpg

SokobanBIPv1.0.zip 13 kB · 2 downloads

Aplikacja: wykres HR (by fredlak)

bip.PNG

hr_chart.zip 3 kB · 1 download

Taka mała prośba, niech ktoś to zapakuje do pliku .res i dopiero wtedy udostępni na tym forum

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała prośba, niech ktoś to zapakuje do pliku .res i dopiero wtedy udostępni na tym forum
Możesz sam spakować plik elf do pliku res za pomocą archiwizatora dostępnego tutaj: https://sites.google.com/view/storeofelf

Jeśli nie dasz rady to niedługo sam to zrobię


Jeśli cenisz sobie moją pracę możesz ją wesprzeć tutaj: paypal.me/AntoniCz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2020 o 13:19, Antoni Czaplicki napisał:

Możesz sam spakować plik elf do pliku res za pomocą archiwizatora dostępnego tutaj: https://sites.google.com/view/storeofelf

Jeśli nie dasz rady to niedługo sam to zrobię


Jeśli cenisz sobie moją pracę możesz ją wesprzeć tutaj: paypal.me/AntoniCz
 

Dziękuję, wolę poczekać sam nie jestem w stanie tego zrobić.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...