Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można zainstalować na zegarku taką animowaną tarczę jak na poniższym filmie i czy są jeszcze inne podobne, a sterowanie odtwarzaniem muzyki jak na pierwszym filmiku ?

 

 

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek1953 odnośnie kontroli audio, autor CennoxX na zagranicznym forum napisał "In Work" - w trakcie pisania. Jak tylko będzie skończone na pewno ktoś na forum wrzuci firmware do zegarka z ta aplikacja, pozostaje czekać albo samemu się zainteresować i pilnować. Co do animacji, napisał ją sam autor BipOS, tylko nie pamiętam czy z zegarkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2019 o 15:43, lisek1953 napisał:

Czy można zainstalować na zegarku taką animowaną tarczę jak na poniższym filmie i czy są jeszcze inne podobne, a sterowanie odtwarzaniem muzyki jak na pierwszym filmiku ?

 

 

Tak jak zostało już napisane kontrola muzyki jest w trakcie tworzenia

Edytowane przez Antoni Czaplicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2019 o 13:41, Antoni Czaplicki napisał:

Tak jak zostało już napisane kontrola muzyki jest w trakcie tworzenia a za animowaną tarczę na razie trzeba zapłacić - możliwe że wkrótce się to zmieni

Animacja tarczy została udostępniona przez autora za free. Poniżej podaję tarczę oraz apkę do animacji cyferblatu, którą należy zintegrować z plikiem resource za pomocą narzędzia respack od MNVolkova.

Cyberpunk_2077_Dark.zip

keanu.zip

Dla fanów Tetrisa, poniżej apka z grą dla BipOs (aby ją mieć w zegarku, należy zintegrować z plikiem res za pomocą respack i zfleshować zegarek tym pllikiem z zasobami).

TetrisBIP.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze jeszcze na PL-FW-1.1.5.24.fw i MrTomi-3.5.9-PL + GPS 18344 i tak sie zastanawiam czy akualizowac  FW do najnowszego . Sa gdzies changelogi  lub wiecie co sie pozmienialo ? Czy wogole nie zaprzatac sobie glowy tym? 
Zostaw...nic nowego i lepszego nie ma...

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można prosić o link do tego programu respack wraz z instrukcją w jaki sposób można te pliki zintegrować a później sflashować ?

19 godzin temu, walek75 napisał:

Animacja tarczy została udostępniona przez autora za free. Poniżej podaję tarczę oraz apkę do animacji cyferblatu, którą należy zintegrować z plikiem resource za pomocą narzędzia respack od MNVolkova.

Cyberpunk_2077_Dark.zip 9 kB · 0 downloads

keanu.zip 97 kB · 0 downloads

Dla fanów Tetrisa, poniżej apka z grą dla BipOs (aby ją mieć w zegarku, należy zintegrować z plikiem res za pomocą respack i zfleshować zegarek tym pllikiem z zasobami).

TetrisBIP.zip 6 kB · 1 download

 

10 godzin temu, lisek1953 napisał:

A czy można prosić o link do tego programu respack wraz z instrukcją w jaki sposób można te pliki zintegrować a później sflashować ?

Ewentualnie jeśli można ładnie prosić to może umieścisz gotowy res z tetrisem ?

A co to jest keanu ?

 

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, walek75 napisał:

Animacja tarczy została udostępniona przez autora za free. Poniżej podaję tarczę oraz apkę do animacji cyferblatu, którą należy zintegrować z plikiem resource za pomocą narzędzia respack od MNVolkova.

To prawda lecz jeszcze niedawno była dostępna tylko dla tych którzy przekazali darowiznę...

Nie widziałem wcześniej tej zmiany

Edytowane przez Antoni Czaplicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2019 o 08:53, lisek1953 napisał:

A czy można prosić o link do tego programu respack wraz z instrukcją w jaki sposób można te pliki zintegrować a później sflashować ?

 

 

Dzisiaj ok. 18 zaktualizuje pliki BIP OS 0.51 do wersji z przetłumaczonym. Tetrisem

Edytowane przez Antoni Czaplicki
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2019 o 08:53, lisek1953 napisał:

A czy można prosić o link do tego programu respack wraz z instrukcją w jaki sposób można te pliki zintegrować a później sflashować ?

Mówisz i masz:

ResPack.zip

co do użycia - jest to programik do odpalenia z lini komend (cmd / powershell), użycie:

1. wyświetlenie zawartości pliku z zasobami:

ResPack.exe -l nazwa_pliku_z_zasobami
np:

ResPack.exe -l Mili_chaohu.res.latin

2. Dodanie programu do zasobów:

ResPack.exe -a nazwa_pliku_zasobu_z_dodatkami nazwa_pliki_zasobu_źródłowego nazwa_aplikacji_01 nazwa_aplikacjo_02 itd
n
p:
ResPack.exe -a zasob_z_keanu.res.latin Mili_chaohu.res.latin keanu.elf
dadaje aplikację keanu do zasobu o nazwie Mili_chaohu.res.latin i zapisuje to jako plik zasob_z_keanu.res.latin

ResPack.exe -a zasob_z_keanu.res.latin Mili_chaohu.res.latin keanu.elf tetris.elf
dodaje keanu i tetris

3. Rozpakowanie pliku z zasobami:
ResPack.exe -e nazwa_pliku_z_zasobami
np:

ResPack.exe -e Mili_chaohu.res.latin

Uwaga:
Apka animacji ekranu (keanu) jest dosyć duża i plik zasobów powstaje na tyle duży, że nie daje się go wgrać do telefony za pomocą GadgetBridge.
Notify&Fitness umożliwia bez problemu wgranie dużego pliku zasobów (działa bardzo dobrze).

Przy okazji do posta dołączam nową wersję Tetrisa (bez wibracji). TetrisBIP_NoVib.elf

Edytowane przez walek75
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoni Czaplicki napisał:

Plik res Bip-OS 0.51 z tetrisem 1.1 wersja z wibracjami i bez: MNVolkov_BipOS_0.5.1.res

Wielkie dzięki, sprawdziłem wszystko działa czy będzie można będzie później coś jeszcze doinstalować np. sterowanie muzyką lub jakąś inną gierkę czy już na nic nie zostało miejsca w pamięci 

2 godziny temu, walek75 napisał:

Ale niektórzy autorzy są szybcy ;)

Poniżej załączam nową wersję Tetrisa (wersja 1.1), a w niej poprawki błędów oraz włączeni na stałe podświetlania.
TetrisBIP_NoVib.elf

TetrisBIP.elf 13 kB · 1 download

 

Gratuluję ambicji prędkości działania i innowacyjności, ale dla mnie że względu nie na moje lenistwo lecz słabe kompetencje w programowaniu zawsze będę wolał gotowy plik.res zamiast .elf, tu ukłon w stronę p. Antoniego Czaplickiego któremu bardzo dziękuję za włożony trud i chęć pomocy.

IMG_20191115_190737.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lisek1953 napisał:

Wielkie dzięki, sprawdziłem wszystko działa czy będzie można będzie później coś jeszcze doinstalować np. sterowanie muzyką lub jakąś inną gierkę czy już na nic nie zostało miejsca w pamięci ?

Kiedy pojawi się ciekawa nowa aplikacja lub gierka na przykład sterowanie muzyką to wrzucę do tego pliku

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 19:48, rpone napisał:

Wracam do gry ;-)  garść informacji. Jak zegarek się zawiesił to miał ok 38% baterii. Nie reagował na nic, telefon też go nie widział. Zawisł na amen. Zacząłem szukać i znalazłem takie opcje: czekać aż się rozładuje ; zdjąć wyświetlacz i baterie odłączyć. Wybrałem opcję pierwszą w wersji hard tj żeby szybciej było to włożyłem go do zamrażarki. 7h i się rozładował.  Wyciągam, parę minut poleżał w temperaturze pokojowej a następnie do ładowarki. Pierwsze włączenie, działa.  Parowanie z mi fitem i wpadła aktualizacji A-GPS. Wydaje się że jest wszystko już ok. Ładuje się. Zobaczymy czy bateria nie dostała po du..e.

 

 

Mi się zawiesił zegarek podczas ustawiania budzika... A najgorsze jest to że dziś naładowałem do pełna:) ale poszedł do zamrażarki zobaczymy ile będzie trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MIXTERek napisał:

Mi się zawiesił zegarek podczas ustawiania budzika... A najgorsze jest to że dziś naładowałem do pełna:) ale poszedł do zamrażarki zobaczymy ile będzie trzeba czekać

Każda aktualizacja A-GPS wprowadza u mnie dreszczyk emocji...

myślę że rano już będzie rozładowany. Tylko jak już go wyjmiesz niech trochę polezy w temperaturze pokojowej. Mój na chwilę obecną przy samych powiadomieniach po 9 dniach i 14h ma jeszcze 73% bateri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !

Gra Tetris potrafi się czasem zawiesić, zegarek nie reaguje wtedy ani na dotyk ani na boczny przycisk.

Ja aby się odblokował musiałem czekać aż wyłączy się podświetlenie, wtedy ekran był całkowicie ciemny (nic nie wyświetlał ) i następnie przyciskając boczny przycisk powodowałem że odblokowywał się pokazując już normalnie czas.

Boję się że jeżeli ktoś przeprogramuje aplikację tak żeby podświetlenie w czasie gry się nie wyłączało ( tak jak zrobił to p. Wałek ) może to spowodować w razie zawieszenia się gry niemożność odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa wersja Snake od kolegów z Rosji przetłumaczone przez tłumacza google z Rosyjskiego

 

Pierwsza stabilna wersja węża!
Po 5 punktach następuje wygrana, w przyszłości dla każdego kolejnego przejścia zostanie dodanych kilka poziomów. Dziennik

zmian:
------------
Snake v0.1 -
Ekran jest zawsze włączony i nie powoduje zawieszenia sterowania.
-Dodano kolizję węża (teraz, gdy dotkniesz białej ramki, nastąpi utrata)
-Inskrypcja „ESC” znajduje się teraz w lewym górnym rogu ekranu.
-Po naciśnięciu bocznego przycisku, po wyjściu z aplikacji nie ma „martwego” zawieszenia.
------------

Snake Stable.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lisek1953 napisał:

Uwaga !

Gra Tetris potrafi się czasem zawiesić, zegarek nie reaguje wtedy ani na dotyk ani na boczny przycisk.

Ja aby się odblokował musiałem czekać aż wyłączy się podświetlenie, wtedy ekran był całkowicie ciemny (nic nie wyświetlał ) i następnie przyciskając boczny przycisk powodowałem że odblokowywał się pokazując już normalnie czas.

Boję się że jeżeli ktoś przeprogramuje aplikację tak żeby podświetlenie w czasie gry się nie wyłączało ( tak jak zrobił to p. Wałek ) może to spowodować w razie zawieszenia się gry niemożność odblokowania.

W nowszej wersji tetrisa powinno się automatycznie nie wyłączać podświetlenie a przy blokadzie zegarka to znaczy że wystąpił błąd w pamięci na przykład wyciek i przez to zegarek się restartuje chwilę to musi potrwać czasem dzieje się to też przy innych aplikacja jak na przykład kalkulator Snake lub kalendarz

8 godzin temu, MIXTERek napisał:

nowa wersja Snake od kolegów z Rosji przetłumaczone przez tłumacza google z Rosyjskiego

 

Pierwsza stabilna wersja węża!
Po 5 punktach następuje wygrana, w przyszłości dla każdego kolejnego przejścia zostanie dodanych kilka poziomów. Dziennik

zmian:
------------
Snake v0.1 -
Ekran jest zawsze włączony i nie powoduje zawieszenia sterowania.
-Dodano kolizję węża (teraz, gdy dotkniesz białej ramki, nastąpi utrata)
-Inskrypcja „ESC” znajduje się teraz w lewym górnym rogu ekranu.
-Po naciśnięciu bocznego przycisku, po wyjściu z aplikacji nie ma „martwego” zawieszenia.
------------

Snake Stable.zip 4 kB · 3 downloads

Wiem o tej wersji niedługo dodam ją do pliku z BIP os v 0.51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje gier pod BipOS:

1. Tetris 1.2 TetrisBIP.elf
- Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji.
- zmiany poziomu trudności (obecnie gra jest łatwiejsza)

2. Snake 0.1.20 Snake.elf
- Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji.
- Dodano 5 poziomów (od 0).
- Dodano numer poziomu na polu.
- Od poziomu złożoności zależy: miejsce pojawienia się owocu, prędkość ruchu węża i jego długość.
- w zależności od wybranego języka, nazwa aplikacji będzie w odpowiednim języku (do tej pory tylko angielski i rosyjski).

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, walek75 napisał:

Nowe wersje gier pod BipOS:

1. Tetris 1.2 TetrisBIP.elf
- Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji.
- zmiany poziomu trudności (obecnie gra jest łatwiejsza)

2. Snake 0.1.20 Snake.elf
- Naprawiono zawieszanie się podczas powrotu z powiadomienia do aplikacji.
- Dodano 5 poziomów (od 0).
- Dodano numer poziomu na polu.
- Od poziomu złożoności zależy: miejsce pojawienia się owocu, prędkość ruchu węża i jego długość.
- w zależności od wybranego języka, nazwa aplikacji będzie w odpowiednim języku (do tej pory tylko angielski i rosyjski).

Jak wgrać te pliki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lisek1953 napisał:

Przepraszam za moje dyletanctwo, ale co to znaczy że pamięć wycieka u mnie to się zdarza ale wiem po czym... ale żeby zegarek... Czy nie można jakoś temu zapobiec ?

memory leak to jesden z bardzo częstych błędów programistów i trudnych do zauważenia. Oznacza mniej więcej, że jakiś fragment pamięci jest zajmowany, a potem nikt i nic go nie opróżnia. Obrazowo, jakbyś Co jakiś czas brał byś szklankę wody z kuchni i zostawiał ją na stole. Potem zapominasz odnieść i bierzesz nową. Po jakimś czasie skończy Ci się albo miejsce na stole albo szklanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan Arek napisał:

memory leak to jesden z bardzo częstych błędów programistów i trudnych do zauważenia. Oznacza mniej więcej, że jakiś fragment pamięci jest zajmowany, a potem nikt i nic go nie opróżnia. Obrazowo, jakbyś Co jakiś czas brał byś szklankę wody z kuchni i zostawiał ją na stole. Potem zapominasz odnieść i bierzesz nową. Po jakimś czasie skończy Ci się albo miejsce na stole albo szklanki :)

Chwała Programistom, ale lepiej niech nie błądzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 12:11, Antoni Czaplicki napisał:

Aktualnie Co chwilę pojawiają się nowe wersje np. Snake więc wrzucę nowy plik .res jak to wszystko się uspokoi...

Trudno trzeba poczekać.

Ciekawe tylko jak długo to może potrwać ?

Edytowane przez lisek1953
uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 14:37, lisek1953 napisał:

Trudno trzeba poczekać.

Ciekawe tylko jak długo to może potrwać ?

Postaram się wrzucić to do końca roku ale muszę jeszcze to przetłumaczyć...

 

Cierpliwości:roll:

Edytowane przez Antoni Czaplicki
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...