Skocz do zawartości

Jak wgrać soft po kablu - dla ESC i BLE - ratunkowe wgrywanie oprogramowania - PORADNIK


Battery_Saver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Battery_Saver zmienił(a) tytuł na Jak wgrać soft po kablu - dla ESC i BLE - ratunkowe wgrywanie oprogramowania - PORADNIK
  • 2 miesiące temu...

a co zrobić jak st-link-v2 nie widzi targetu ??? cały czas usb error wyskakuje Error: read version failed blePROrec.batjak próbuje tego jak ktoś wie lub ma jakieś pliki w postaci cfg i ble plus do st-link v2 próbuje sflaszować dashboard do xiaomi pro 2 a mimo to nie wychodzi 

Edytowane przez Madawic1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylutowałeś kondensator?

Masz odpowiednie sterowniki dla programatora?

Masz pewność, że płytka jest sprawna?

Zrób screen z konsoli i pokaż dokładnie co się pokazuje. 

Ale od razu mogę powiedzieć, że jeśli masz tylko błąd który podajesz to NIE jest to problem z plikami a albo ze złym podłączeniem, albo moduł jest uszkodzony, albo nie wylutowałeś kondensatora, albo moduł jest niesprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Error.log kondensator wylutowałem ten który był pokazany na zdjęciu tej samej wersji co ja mam ble v3.2 dashboard oryginalny od xiaomi  między innymi kondesatorami taki mały 

18:35:28 : Can not connect to target!
                  Please select "Connect Under Reset" mode from Target->Settings menu and try again.
                  If you're trying to connect to a low frequency application , please select a lower SWD Frequency mode from Target->Settings menu.
18:35:29 : No target connected
18:35:27 : Can not connect to target!
                  Please select "Connect Under Reset" mode from Target->Settings menu and try again.
                  If you're trying to connect to a low frequency application , please select a lower SWD Frequency mode from Target->Settings menu.
18:35:30 : No target connected
18:35:38 : Can not connect to target!
                  Please select "Connect Under Reset" mode from Target->Settings menu and try again.
                  If you're trying to connect to a low frequency application , please select a lower SWD Frequency mode from Target->Settings menu.
18:35:39 : No target connected  

cały czas mam z tym swd 

 

embedded:startup.tcl:60: Error: Can't find openocd.cfg
in procedure 'script'
at file "embedded:startup.tcl", line 60
Error: Debug Adapter has to be specified, see "interface" command
embedded:startup.tcl:60: Error:
in procedure 'script'
at file "embedded:startup.tcl", line 60

Edytowane przez Madawic1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tylko +5V i masę i napisz co się dzieje.

Pokaż również wyraźne zdjęcie jak co i gdzie podłączasz, tak by było widać i ble i stlink i ten kondensator którego nie ma. Zdjęcie musi być ostre w wysokiej rozdzielczości. Nie takie jak dałeś wcześniej - takie jest za małe, nie da się przybliżyć bez pikselozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie działa to wyżej tyle lutów i d*pa a ogólnie to odpala hulajnogę i świeci się tylnie światło tak jak przy ładowaniu i od kontrolera miga zielona lampka a jeszcze na gwarancji masakra muszę to naprawić wgrałem ble 074 i przestała działać 

 

Edytowane przez Madawic1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa bo coś źle wykonałeś, to więcej niż pewne, bo moduł nie jest rozpoznawany. Ale ja już od wczoraj nie wypowiadam się, ponieważ nie odpowiadasz na konkretnie zadane pytania, pokazujesz raz inny ble raz inny, więc jak robisz sobie po swojemu to radź sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Battery_Saver napisał:

nie działa bo coś źle wykonałeś, to więcej niż pewne, bo moduł nie jest rozpoznawany. Ale ja już od wczoraj nie wypowiadam się, ponieważ nie odpowiadasz na konkretnie zadane pytania, pokazujesz raz inny ble raz inny, więc jak robisz sobie po swojemu to radź sobie sam.

E774E27C-2EAF-485B-A299-42A60FC8A484.thumb.jpeg.2814d15e3e1d27ab5c52ea8c4c582583.jpeg ble mam taki i podłączyłem tak samo a mimo to nie mogę dać connect 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Battery_Saver napisał:

Podłącz tylko +5V i masę i napisz co się dzieje.

Pokaż również wyraźne zdjęcie jak co i gdzie podłączasz, tak by było widać i ble i stlink i ten kondensator którego nie ma. Zdjęcie musi być ostre w wysokiej rozdzielczości. Nie takie jak dałeś wcześniej - takie jest za małe, nie da się przybliżyć bez pikselozy

 

Bez wykonania instrukcji jakie CI napisałem ponad 24h temu ja nie pomogę, bo to jest szukanie po omacku. Może ktoś inny się podejmie

Edytowane przez Battery_Saver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szabla napisał:

Zamówiłem nowy microcontroler

a wiesz skąd mogę dostać oryginalny lub dobry zamiennik  do pro 2 samo ble ?

3 godziny temu, Battery_Saver napisał:

 

Bez wykonania instrukcji jakie CI napisałem ponad 24h temu ja nie pomogę, bo to jest szukanie po omacku. Może ktoś inny się podejmie

jak podpinam masę i 5v to tylko miga lampka tylna jak przy ładowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Battery_Saver napisał:

nie działa bo coś źle wykonałeś, to więcej niż pewne, bo moduł nie jest rozpoznawany. Ale ja już od wczoraj nie wypowiadam się, ponieważ nie odpowiadasz na konkretnie zadane pytania, pokazujesz raz inny ble raz inny, więc jak robisz sobie po swojemu to radź sobie sam.

pokazałem dwa bo są dwa łączenia jeden ma tak a drugi tak 

7 minut temu, Madawic1992 napisał:

pokazałem dwa bo są dwa łączenia jeden ma tak a drugi tak 

masz rację znalazłem błąd przedstawiony  na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=jEz0C2bT2M0 jak to zrobić lecz nie wiem czy to ten rezystor bo ja już go usunołem przez podłączeniem czy jest opcja by to jakoś naprawić z użyciem STM32 ST-LINK Utility i zrobić ten full reset jeszcze bez tego rezystora ?

E774E27C-2EAF-485B-A299-42A60FC8A484.jpeg.c573526d3a1b2a5768be1a0e11b32096.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma żadnego związku z Twoją sytuacją ani z tym modułem BLE. Gość ma procesor bez elementów towarzyszących a Ty masz cały moduł.

Ty usunąłeś (CHYBA) KONDENSATOR, dlatego, że z nim nie ma możliwości zaprogramowania procesora, bo JEST NA PCB Z INNYMI ELEMENTAMI, połączone są ze sobą i po prostu nie da się wymusić odpowiednich stanów wymaganych do zaprogramowania procesora.

U Ciebie nie wykrywa modułu, bo albo jest uszkodzony albo źle podłączasz, albo nie usunąłeś odpowiedniego kondensatora, lub usunąłeś nie to co trzeba, spowodowałeś jakieś zwarcie, masz niesprawny programator, nie ma odpowiednich sterowników do niego, lub źle podłączasz się pod niego sugerując się opisem na obudowie, co nie zawsze jest tożsame z tym, co jest na pcb programatora.

 

Ale nie mogę nic powiedzieć na pewno, bo nadal nie zastosowałeś się do moich instrukcji sprzed ponad trzech dni. Bez tego ja Ci nie udzielę pomocy bo zupełnie nie wiem co Ty tam robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Przecież to nie ma żadnego związku z Twoją sytuacją ani z tym modułem BLE. Gość ma procesor bez elementów towarzyszących a Ty masz cały moduł.

Ty usunąłeś (CHYBA) KONDENSATOR, dlatego, że z nim nie ma możliwości zaprogramowania procesora, bo JEST NA PCB Z INNYMI ELEMENTAMI, połączone są ze sobą i po prostu nie da się wymusić odpowiednich stanów wymaganych do zaprogramowania procesora.

U Ciebie nie wykrywa modułu, bo albo jest uszkodzony albo źle podłączasz, albo nie usunąłeś odpowiedniego kondensatora, lub usunąłeś nie to co trzeba, spowodowałeś jakieś zwarcie, masz niesprawny programator, nie ma odpowiednich sterowników do niego, lub źle podłączasz się pod niego sugerując się opisem na obudowie, co nie zawsze jest tożsame z tym, co jest na pcb programatora.

 

Ale nie mogę nic powiedzieć na pewno, bo nadal nie zastosowałeś się do moich instrukcji sprzed ponad trzech dni. Bez tego ja Ci nie udzielę pomocy bo zupełnie nie wiem co Ty tam robisz.

Zwarcie na masie zrobiłem za dużo prób kupiłem nowy zamiennik i działa tylko mam jeden problem jest wykrywana jako pro a nie jako pro 2 a boje się wgrać ble wyżej niż 0.91 czy jakoś tak a i jeszcze jedno według was działa pakiet 8volt co zwiększa prędkość nawet do 52km ??

 

Edytowane przez Madawic1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam hulajkę niekoniecznie xiaomi, ktora jest jednym z wielu klonów m365. Zaczeła sama włączać sie i wyłaczać. Rozkręciłem wszystko i okazało sie że ścieżki BLE jak i sterownika są zaśniedziałe a gruby kondensator pojemnościowy odlutowany latał luzem wewnątrz obudowy sterownika. Sam nie wiem jak ta hulajnoga jeszcze jeździła. No nic, kupiłem na Ali sterownik bodajże od zwykłego m365 a BLE z wyswietlaczem od m365/365 pro. Po podłączeniu wszystkiego do kupy, na wyświetlaczu pojawiają się błedy. Zaraz po uruchomieniu hulajnogi jest błąd 15 - klamka hamulca. Gdy ją nacisnę i przytrzymam błąd znika ale pojawia się błąd 14 - gaz. gdy go nacisne i przytrzymam błąd znika ale pojawia się kolejny błąd 21 - połączenie BMS. Jak sie okazało moja bateria, ponieważ nie jest to oryginalna od xiaomi, niema bms. Dowiedziałem się że trzeba przeflashować sterownik odpowiednio generując plik oprogramowania żeby nie doszukiwał sie BMS. Ale za to pojawił się kolejny problem, mianowicie telefon nie widzi hulajnogi przez bluetooth, a na wyświetlaczu ikona bluetooth nie jest podświetlona. Czego mam jeszcze spróbować żeby podnieść tą hulajnogę? Podpowiedziano mi że muszę przeprogramować BLE ręcznie programatorem STLINK. Wypowiedzcie się proszę jaka jest wasza opinia w tym temacie? Czy ręczne przeprogramowanie wystarczy żeby móc połączyć się przez bluetooth z hulajką? Właściwie to logicznie rozumując jak już będę miał programator to nie będzie konieczności łączyć się przez bluetootch. Zarówno BLE jak i sterownik będę mógł przeprogramować ręcznie. Tylko czy to programowanie do końca rozwiąze mój problem czy zaraz znowu coś mnie zaskoczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niemam juz starego kontrolera, nowy natomiast to 

https://es.aliexpress.com/item/10000009946358.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.37e563c0C88PIR

a BLE to

https://es.aliexpress.com/item/4001284015688.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.37e563c0C88PIR

Z tych miejsc kupowalem.

Dodam jescze ze poniewaz moja hulajnoga to SmartGyro a zakupione podzespoly sa dedykowane dla Xiaomi wiec nie zgadzaly mi sie konektory, musiałem więc poucinać złączki i polutować kable na krótko. Jednak nie było miejsca na błąd, są polutowane prawidłowo, może nie koniecznie kolorami bo nie wszystkie się zgadzają ale z całą pewnością nie pomyliłem kabli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa… purpurowe ble.

tutaj masz autorska wersje ble od CamiAlfa (ten od downg) https://github.com/CamiAlfa/stlink_m365_BLE

co do błędu 14 i 15 to kwestia połączenia , chyba jest odwrotnie połączone.

21 to brak komunikacji z bms (złącze RTL w drv)

tu można kombinować z fw (velocida absurda, xiaogen)  lub dummy bms (https://github.com/CamiAlfa/M365_BMS_EMULATOR)

Oczywiscie można też wymienić bms w baterii na taki od/do xiaomi (https://m365.embedden.com/repair_bms)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tidnes. Na dniach przyjdzie do mnie stlink to potestuję te softy. Nigdy wcześniej nie bawiłem się takim programatorem ale liczę na to że nie będę miał z tym większych problemów. Co do błędów 14 i 15 to już próbowałem zmiany połączeń jednak to nie pomaga. Zobaczymy czy zanikną one po sflaszowaniu BLE. W temacie wymiany BMS narazie jednak się wstrzymam i spróbuję pozostałych metod, jak nie pomogą to wtedy wymienię bms.

Jeszcze odnośnie emulatora bms.... widzę że żeby go wgrać nie wystarczy mi stlink. Wygląda na to że muszę zakupić arduino nano i wlutować je do DRV

Edytowane przez paparacco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...