Skocz do zawartości

MMS - brak automatycznego włączania danych komórkowych


Kamolot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powraca mój odwiecznie żywy problem z odbiorem/wysyłką mms - problem polegający na braku automatycznego włączania danych komórkowych. Po włączeniu naturalnie wszystko działa. Nie korzystam z danych dopóki nie potrzebuje. Posiadam mi9tpro 6/128 z romem Global 10.3.2.0. Apki do smsów mają wszelkie potrzebne uprawnienia. W zakładce karty sim nie ma w ogóle opcji "Zawsze odbieraj MMS". Taka opcja za to występuje w telefonie żony a jest nim Redmi 4A z Miui 10.2.3.0 - i naturalnie tam działa idealnie. Szlag mnie trafia przez taką pierdołę. Czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu poza zmianą romu na inny?

Edytowane przez Kamolot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wgrałem nasze miui 10.4.6. Pojawiła mi się opcja 'zawsze odbieraj mms' w opcjach karty sim. Stockowa aplikacja do SMS działa jak należy tj. Wysyła i odbiera mmsy mimo wyłączonych danych komórkowych . Jednak problem jest z innymi apkami np textra czy mood. One już tego nie potrafią a sam system za nie krzyczy jak w załączniku. Bullshit jakiś. Opcja ta to chyba ta o której mowa wyżej i jest włączona. Nie mogę się jednak przekonać, bo kliknięcie w powiadomienie powoduje wyłożenie się ustawień tzn nie pokazują się w ogóle. Super sprawa normalnie. Ktoś coś? 

IMG_20191021_234404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o informacje czy coś się zmieniło. Z tego co czytałem w sieci, winny jest brak apek z Xiaiomi. A te pochodne z google właśnie z tym tematem mają problem. Jestem świeżym posiadaczem Mi 9TPro 6/64 z MIUI 10 i ten problem mnie zaskoczył. Dotychczas używałem Mi Mixa 2 i tam nie było tego problemu (apka xiaomi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał szukać chyba pomocy. W mojej wersji MIUI Global 10.3.4 (PFKEEUXM) i SIM też plusa wiadomości nie odbiera. Wręcz jest tak że brak jest informacji że wiadomość MMS została do mnie wysłana - lub coś w tym rodzaju. Dopiero po włączeniu ręcznym transmisji danych wiadomość zostaje pobrana. Wiadomości wysłane czekają z wysyłką również na ręczne włączenie transmisji. Z tego co wstępnie czytałem na różnych forach to taka przypadłość dotyczy pracy z Googlowskimi aplikacjami. Post Kolegi trochę przeczy tym teoriom. Może jakieś konkretne ustawienie musi być włączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ispw napisał:

To będę musiał szukać chyba pomocy. W mojej wersji MIUI Global 10.3.4 (PFKEEUXM) i SIM też plusa wiadomości nie odbiera. Wręcz jest tak że brak jest informacji że wiadomość MMS została do mnie wysłana - lub coś w tym rodzaju. Dopiero po włączeniu ręcznym transmisji danych wiadomość zostaje pobrana. Wiadomości wysłane czekają z wysyłką również na ręczne włączenie transmisji. Z tego co wstępnie czytałem na różnych forach to taka przypadłość dotyczy pracy z Googlowskimi aplikacjami. Post Kolegi trochę przeczy tym teoriom. Może jakieś konkretne ustawienie musi być włączone?

A zmień region na UK lub Szwajcarię i pobierz aktualizacje do androida 10 (miui 11.0.3.0). Może pomoże, na nowszym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...