Skocz do zawartości

SoT i inne tematy z baterią.


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo ogólnej podniety "jaką toto ma zajebiaszczą baterię", chyba trafiłem na lipny egzemplarz, ponieważ wszystkie Xiaomi jakie posiadam, łącznie że Mi9, biją toto na głowę pod względem baterii. 

Kombinowałem, odinstalowywałem co się dało, resztę blokowałem, stawiałem miui i inne takie... I efekty na zrzucie... 

Jednym słowem - szajs! 

Screenshot_2019-10-14-19-31-26-016_com.android.updater.jpgScreenshot_2019-10-14-19-33-06-630_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-10-14-19-32-59-038_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-10-14-19-33-33-453_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-10-14-19-33-24-171_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, frrancuz napisał:

Możesz pokazać resztę statystyk? Co szło?

Bt? GPS? Synchro? Inne? System global, China, czy nasz? Byłbym wdzięczny za takie info

Jutro wrzucę wszystkie statystyki, po całym dniu użytkowania. Dzisiaj to już go co chwilę doladowywalem to nie ma za bardzo sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamCiTo mediatek :P ale widzę po statystykach duzo ze jest wybudzony mimo iż ekran nie jest. Przywróć do ustawień fabrycznych bo coś ci drenuje baterię. System android powiniem mieć okolo 6-10% a nie 25+

https://youtu.be/n9WTHHY1IDs

mi9t pro odtwarzał video przez 27h, podczas czy rn8pro tylko przez 17h. Mediatek + ips ciągnie duzo więcej prądu.

 

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamCiTo, jak rozumiem, masz system globalny?

Z jednej strony, aż mnie odrzuca, bo zastanawiam się nad zakupem jako drugi telefon, a może na wymianę za obecny.

Z drugiej strony, trochę trudno uwierzyć, że MT tak słabo zarządza energią. Z reguły było w MediaTekach lepiej niż w Qualcommach.

Zasiałeś spore wątpliwości... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucę, bo smark trafił do jewro i się z nimi teraz użeram... 

Sprawdzono, testowano, zmieniano soft, dawano blokadę na co się da... I nic nie lepiej... Tylko gorzej. 

To nie mediatek, bo na mi community nikomu nie zchodzi ten smark poniżej 8,5h sotu i to jeszcze zostaje ponad 10,czy 15% baterii. Biorąc pod uwagę, że inne obiawy miał dziwne, stwierdzono ogólnie, że taki egzemplarz felerny i właśnie wróciłem z papierami reklamacyjnymi... 

Qrrrr..a...że mnie podkusiło w sklepie odbierać... I jeszcze na FV brać.... Tak bym odesłał w poniedziałek i z bani... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JamCiTo napisał:

Qrrrr..a...że mnie podkusiło w sklepie odbierać... I jeszcze na FV brać.... Tak bym odesłał w poniedziałek i z bani... 

Dla zwrotu ustawowego nie ma znaczenia sposób odbioru. Jeśli zamawiałeś przez sieć, z opcją odbioru w sklepie, to telefon podlega zasadzie zwrotu 14-dniowego. To czy faktura, czy paragon również nie ma znaczenia. :)

No chyba, że brałeś na firmę. Wówczas... pozamiatane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrosi napisał:

Dla zwrotu ustawowego nie ma znaczenia sposób odbioru. Jeśli zamawiałeś przez sieć, z opcją odbioru w sklepie, to telefon podlega zasadzie zwrotu 14-dniowego. To czy faktura, czy paragon również nie ma znaczenia. :)

No chyba, że brałeś na firmę. Wówczas... pozamiatane..

Takie rzeczy to nie w EuroAgd. Przeczytaj ich regulamin, zamówienie z odbiorem w sklepie nie jest jednoznaczne z kupnem przez internet. Masz możliwość sprawdzenia sprzętu w sklepie więc to nie zakup internetowy. Zabezpieczyli się, cwaniaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kowjanko napisał:

Takie rzeczy to nie w EuroAgd. Przeczytaj ich regulamin, zamówienie z odbiorem w sklepie nie jest jednoznaczne z kupnem przez internet. Masz możliwość sprawdzenia sprzętu w sklepie więc to nie zakup internetowy. Zabezpieczyli się, cwaniaki.

Można pojechać z nimi jak z podartym misiem. Żaden regulamin sklepu nie może łamać zapisów prawa powszechnie obowiązującego, tutaj ustawy. Poza tym prześledziłem regulamin zwrotów Euro RTV AGD i nie ma żadnego wyłączenia, o którym wspominasz, więc podtrzymuję swój wpis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, rzeczywiście doszła jedna opcja. Można zakupić z odbiorem w sklepie ale płatność musi być internetowa. Jeśli płacisz w sklepie oni to traktują jako rezerwację i nie podlega to zwrotowi 14 dniowemu. Uzasadniają to tym, że umowa jest zawarta w sklepie.

Tak że zwracam honor, ale częściowo  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to pikuś... ;-)

Gorszy jest brak chinolskiego dialera, apki sesemesowej... I zaczynają się ułomne ograniczenia.. Typu pomimo 3 dni kombinacji nie udało mi się pozmieniwć domyślnych aplikacji typu np. przeglądarka. 

A tak szybki. Ekran pro. Aparat i plecki - petarda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ułomne guglowe... I niestety nie idzie postawić tych z miui tak żeby działały, to się wywracają, to frizują, to nie działają prawidłowo . Czyli brak nagrywania, historia esemesów nie przechodzi, załączniki są zapisywane w katalogach, których np. galeria nie widzi... I kupa takich drobiazgów które przszkadzają w użytkowaniu osobom przyzwyczajonym do miui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to pikuś... ;-)
Gorszy jest brak chinolskiego dialera, apki sesemesowej... I zaczynają się ułomne ograniczenia.. Typu pomimo 3 dni kombinacji nie udało mi się pozmieniwć domyślnych aplikacji typu np. przeglądarka. 
A tak szybki. Ekran pro. Aparat i plecki - petarda. 
Jak porównasz ekran mi9 do rn8pro?

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam telefon od półtora tygodnia, miałem go zwracać już po tygodniu, ale ku mojemu zdziwieniu, zasięg i GPS dobrze łapały w w samochodzie w trasie przez las(janosik i google mapy), rzekłbym że nawet nie gubi sygnału tak jak mix2s w tym samym miejscu. Jednak ciągle mam dylemat czy go zwrócić i zaczekać na mi note10 czy kupić mi9t pro, ale im dłużej użytkuje tym bardziej sie przekonuje do tego modelu. Sot max ile wyciagnałem to ok 12h, średnio wychodzi 8-9h(około połowa LTE, połowa wifi w domu). Wydaje mi się że można dobić i do 13-14h sot na wifi, kiedyś luźniejszy weekend to sprawdze. Jeśli chodzi o ekran, jak dla mniej jest jaśniejszy niż w mix2s, na pełnym słońcu nie ma problemu z widokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas włączone dane komórkowe, wifi (pół na pół będzie wifi i LTE) synchronizacja i bluetooth które jest połączone z mi bandem. Ekran prawie cały czas na jakieś 60-75 procent jasności, no wieczorem oczywiście mniej :)

Ten system android coś ciągnie, ale ja jestem zadowolony. W ciągu jednego dnia nie jestem w stanie tej baterii rozładować.

Screenshot_2019-10-17-09-19-35-596_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-10-17-09-19-32-743_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-10-17-09-19-26-127_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-10-17-09-19-22-783_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez szwondel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może temperatury podczas grania,  bo jakoś Mediatek trochę odstrasza. 
Nie sprawdzałem nigdzie i niczym, jedynie na dotyk, najbardziej sie nagrzewa podczas grania pod ladowarka, jest tylko troche ciepły ale nie gorący, to nie jest ten mediatek co kiedyś że sie grzał, technika idzie do przodu ale ludzie wciaż wypominają błedy przeszłosci jakby do teraz istniały. Po 2 tyg użytkowania jestem wciąż zadowolony tak jak 1 dnia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, mariusz.ur napisał:

3 dni i ponad 7h sot, a ciebie martwi sygnał sieci na pierwszym miejscu? 

Wiesz, ja nie narzekam, tylko pierwszy raz mi sie zdarza odkąd mam w ogóle smartfona, że sygnał sieci ciągnie 50 procent baterii. Pewnie nie ma to przełożenia na faktyczny pobór mocy, bo w takim przypadku pewnie jednego dnia nie wytrzymałby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś pod uwagę czas w jakim poszedł ten pobór? 3 dni Stary i 50% z tego wziął sygnał... Noż Pan... Bez przesady... Jak nic innego nie robiłeś to 50% na sygnał gieesemu poszło... Gdybyś się bawił, to poszło by 10% tylko by nie zdzierżył tyle czasu... 

 

A u mnie lipy ciąg dalszy... Wrócił z reklamacji, na której przeleżał chyba w pudełku 3 tygodnie, ponieważ nikomu nie chciało się na batę zerknąć... Masakra... Wieczorem dołączony od ładowarki... Od 6, czy tam 6.30 używany... Letka lipa... Ale może 5 godzin SoTu pociągnie.... Może.... 

Screenshot_2019-11-08-12-35-55-493_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-11-08-12-35-35-324_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-11-08-12-35-40-301_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-11-08-12-35-16-938_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-11-08-12-35-22-349_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.11.2019 o 12:41, JamCiTo napisał:

Wziąłeś pod uwagę czas w jakim poszedł ten pobór? 3 dni Stary i 50% z tego wziął sygnał... Noż Pan... Bez przesady... Jak nic innego nie robiłeś to 50% na sygnał gieesemu poszło... Gdybyś się bawił, to poszło by 10% tylko by nie zdzierżył tyle czasu... 

 

A u mnie lipy ciąg dalszy... Wrócił z reklamacji, na której przeleżał chyba w pudełku 3 tygodnie, ponieważ nikomu nie chciało się na batę zerknąć... Masakra... Wieczorem dołączony od ładowarki... Od 6, czy tam 6.30 używany... Letka lipa... Ale może 5 godzin SoTu pociągnie.... Może....

Pobierz aplikację cpu spy i zobacz czy smartfon wchodzi w deep sleep a jak wchodzi to czy nie za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Albin napisał:

Pobierz aplikację cpu spy i zobacz czy smartfon wchodzi w deep sleep a jak wchodzi to czy nie za krótko.

Jakbym nie miał potrzeby... Na MIUI11 zaczął robić czasy jakie na 10 były nieosiągalne... Nie mam pojęcia co się zmieniło, bo doszły dwie apki drenujące baterię, ale po kombinacjach, ładowarka i I zmianie softu 8 godzin stało się nagle realne... Zrzuty z wczoraj... 

Screenshot_2019-12-02-19-51-21-835_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-12-02-19-51-17-508_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...