Skocz do zawartości

Problem z nową baterią


Aisa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od wtorku jestem posiadaczką Xiaomi Redmi note 7. I mam problem z baterią. Trzyma ok 24 h, z włączonym w nocy trybem samolotowym. Nie używam tel ciągle. Czasem rozmowa, FB, Messenger, w gry nie grałam, filmików to może z 10 min łącznie obejrzałam. Zauważyłam, że po naładowaniu, kiedy leży nic na nim nie robię i ma włączone tylko wi fi, spadło 5%. Oszczędzanie baterii włączone.

W czym może tkwić problem?

Screenshot_2019-10-14-15-12-49-385_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Aisa
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aisa

Patrząc na wykres ewidentnie coś jest nie tak z baterią. Bardzo duże zużycie ma "system android" i "jądro systemu". W tej chwili rzadko korzystam z Redmi Note 7 (mam drugi telefon) i ma on aktualnie 80 % baterii, ponad 3 dni w stanie czuwania. "System android" jest na poziomie 6 %, a "jądro systemu" 2 %. Ta aplikacja pogody u Ciebie też sporo pobiera energii. Korzystam z dwóch innych aplikacji pogodowych i albo ich nie ma w ogóle na wykresie baterii, albo nawet nie pobierają 1 %.

Z tym spadkiem baterii o 5% po naładowaniu, to w jakim czasie tak się dzieje ? np. naładujesz do "pełna" i po kilkunastu minutach już bateria spada o 5 % ?

Jakie masz oprogramowanie telefonu jego numer ? i czy robiłaś proste "ponowne uruchomienie telefonu", czasem coś się "zawiesi" w systemie i wystarczy zwykłe wyłączeni i włączenie telefonu.

Pokaż jeszcze zrzut ekranu, gdzie jest wykres jak telefon jest wybudzany. Chodzi o tą ikonkę "zegara", która jest w prawych górnych rogu wykresu baterii, pod ikonką procentową baterii.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aisa

Masz najnowszą aktualizację oprogramowania. Na drugim wykresie to jakaś masakra jest. Telefon jest cały czas "wybudzony". Z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem. Nie dziwne, że tak krótko działa na baterii. Chyba w tej sytuacji jedynym wyjściem będzie przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Po tej "operacji" nie instalować w telefonie od razu wszystkich aplikacji z których korzystasz. Tylko najpierw zobacz bez instalowania, czy sytuacja dalej występuje, a później stopniowo instaluj po kolei aplikacje co parę godzin i zobaczysz, czy któraś z nich nie jest odpowiedzialna za te ciągłe "wybudzanie" systemu.

Co do tych 5 % baterii, to w moim poprzednim telefonie od Xiaomi była taka sytuacja, że po naładowaniu do "pełna" (zgaśnięciu diody powiadomień), bateria w telefonie właśnie dość szybko potrafiła spaść do poziomu 95 %, mimo, że telefon był tylko w stanie czuwania. Rozwiązaniem tej sytuacji było ładowanie telefonu jeszcze około 30 minut dłużej, po tym jak zgasła dioda powiadomień. Wtedy był normalny spadek baterii :). Na forum tutaj kilka innych osób o tym samym pisało, więc nie był to odosobniony przypadek. Czy tak też jest w przypadku Redmi Note 7 to szczerze powiem nie wiem, bo się już nauczyłem, żeby ładować właśnie baterię trochę dłużej niż 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Aisa napisał:

Na jakimś forum przeczytałam, że takie zużycie może powodować:

brak ekranu blokady
i zaznaczona opcja "podwójne stuknięcie wybudza ekran"

 

Podobno nie powinno się ładować tel do 100%, i ja zawsze  ładuje do 90%

 

Na pewno nie ma nic wspólnego z tym opcja "podwójne stuknięcie aby wybudzić ekran". Korzystam z tej opcji zawsze na dwóch telefonach od Xiaomi i nie mam takich problemów jak Ty ;). Brak ekranu blokady, to też jakieś bzdury.

Ile ludzi, tyle opinii co do tego czy się powinno czy nie. Ja ładuje do 100 % zawsze. Drugi telefon, który mam użytkuję prawie 2 lata i nie widzę, żadnych spadków wydajności baterii po tym czasie. Oczywiście, że jakieś tam minimalne zawsze będą, ale patrząc po tym ile osiągam godzin na włączonym ekranie, to te czasy są bardzo zbliżone do tych, które osiągałem jak telefon był nowy. Prędzej wcześniej wymienisz telefon na nowy, niż będziesz musiała wymienić baterię w telefonie ;).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 22:32, Aisa napisał:

Teraz wygląda tak

Screenshot_2019-10-14-22-26-10-907_com_miui.securitycenter.thumb.png.0c27da00004250d1fc89debfb12a4820.png

Screenshot_2019-10-14-22-26-19-566_com.miui.securitycenter.png

I teraz wygląda to w miarę normalnie patrząc na wykresy.  Zobacz, że teraz masz już niskie zużycia procentowe przez "system android" i "android". Radziłbym Ci jednak odinstalować tą aplikację pogodową "Today Weather", pobiera sporo energii. Od siebie polecam aplikacje "ICM Meteo" https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.janpogocki.icm.pogoda&hl=pl Pobiera znikomą ilość energii z baterii i dane pogodowe opierają się chyba na najbardziej wiarygodnych obliczeniach, ponieważ pochodzą z polskiego serwisu meteo.pl

Co do problemów z baterią o których tutaj pisałaś, to dzisiaj miałem bardzo podobną sytuację do Twojej :). Bez żadnej przyczyny, telefon w stanie czuwania zaczął tracić procenty. W statystykach baterii systematycznie następował szybki wzrost procentów zużycia baterii przez "system android". Telefon nic nie "robił" nawet nie był podłączony do internetu, a bateria spadała. Uruchomiłem ponownie telefon i się uspokoiło. Zobaczymy na jak długo. Dodam, że dla mnie nie jest to obca sytuacja, ponieważ takie problemy z tym "systemem android" miałem już w poprzednim telefonie od Xiaomi. 

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...