Skocz do zawartości

RN 8 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, FromWP napisał:

Próbiwałeś będąc w fastboot komendy fastboot boot twrp.img oczywiście w folderze z minimaladb&fastboot w którym jest wgrane twrp.img.

Tak, kilka razy. Coś mi się zdaje że bez flashowania się nie obędzie. Nie wiem tylko czy Stable ROM nie zablokuje mi bootladera. Z tego co widze to nie ma Developer ROM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gwalberg napisał:

Nie wiem tylko czy Stable ROM nie zablokuje mi bootladera.

Nie zablokuje jak użyjesz opcji flash all, a nie flash all and lock. Global chyba nie ma wersji dev. Jeśli nawet, to powinno się odblokować bez czekania. Tylko następnym razem nie czyść partycji system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Co nowsze wydanie telefonu to większa ilość problemów:/ Juz pisałem w tutku dotyczącym magiska, ale tam nie wiem kiedy dostanę odpowiedź.

Otóż nie mogę go zrootować. Nie mogę usunąć szyfrowania i zip się nie instaluje z poziomu recovery. Zachowaj force encryption i zachowaj avb2.0dm-verity ciągle zahaczone, jak odhaczam to się po restarcie i tak wraca. Format data zrobiony kilkukrotnie, jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam w sumie takie szybkie pytanie. Czy jest możliwość zastąpienia książki kontaktów, dialera i aplikacji do obsługi SMS-ów z domyślnych, googlowskich na te z MIUI? Wiem, że można z apkmirror ściągnąć, ale interesuje mnie również synchronizacja z chmurą Xiaomi. Zaznaczam że w grę nie wchodzi flashowanie ani rootwanie :)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bercik899 napisał:

Cześć! Mam w sumie takie szybkie pytanie. Czy jest możliwość zastąpienia książki kontaktów, dialera i aplikacji do obsługi SMS-ów z domyślnych, googlowskich na te z MIUI? Wiem, że można z apkmirror ściągnąć, ale interesuje mnie również synchronizacja z chmurą Xiaomi. Zaznaczam że w grę nie wchodzi flashowanie ani rootwanie :)

Dzięki!

Nie, nie zastąpisz. Próbowałem różnych dialerów, tych ze sklepu i tych z innych telefonów posiadających MIUI11. Żaden dialer miui nie zadziała na globalu (blokada na poziomie systemu). W końcu odblokowałem BL i wgrałem wersję eu bez roota. Mam wszystko to co chciałem (płatności, nagrywanie rozmów). Telefon działa super, lepiej niż na globalu. System jest lepiej zoptymalizowany i bateria trzyma dłużej. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

nie jestem na co dzień użytkownikiem RN8T, jest nią moja narzeczona. Ma zainstalowany MIUI GLOBAL 11.0.7. 
Gdy wejdzie w stockową aplikacje Galeria->otwiera zdjęcie->klika w przycisk Share to nie pojawia jej się drukarka, która jest podpięta w usłudze Drukowanie. Samo połączenie z drukarką działa poprawnie, mogła wywołać druk z poziomu strony WWW otwartej w Chrome. 

Sam używam RN7 ale z xiaomi.eu 10.0.7 i taka funkcja w galerii występuje. 
Czy to jest kwestia braku wprowadzenia tej funkcjonalności do apk Gallery pod global? Czy może coś trzeba dodatkowo włączyć, czego nie udało mi się namierzyć?

Screen przykładowy poniżej o czym mowa w moim poście:
MIUI%2011%20wireless%20printing33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Czy chcąc zainstalować miui 12 rozwojowe na redmi note 8 t mam pobierać plik opatrzony nazwą Redmi note 8?

Note 8 i 8t to te praktycznie te same telefony więc chyba poiwnno działa?

 

Nie! RN8 to Ginko a RN8T to Willow. Nie kombinuj tylko czekaj. Uwalisz telefon i tyle. Ginko jest już nawet na Q a Willow chyba dalej na Pie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy chcąc zainstalować miui 12 rozwojowe na redmi note 8 t mam pobierać plik opatrzony nazwą Redmi note 8?

Note 8 i 8t to te praktycznie te same telefony więc chyba poiwnno działa?

 

Chcesz mieć na rn8t miui 12 zainstaluj masik ROM nie działa NFC na obecną chwilę

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest język pl w masik rom używałem długo na Rn4x według mnie najlepszy rom oparty na miui

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Kolega najwidoczniej się pomylił, zapewne chodziło o MIUI Masik.
Nigdy nie próbowałem, być może jest OK, trudno mi powiedzieć.
Nic nie pomyliłem jest oficjalny masik na androidzie 10 i Miui 12 dla rn8ta74c6ed48e4c58e1d8987a866f3ca5ff.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czesc Wszystkim,

Przed dwoma dniami dostalem Redmi Note 8 Pro, ktorego kupilem troche na slepo (dotychczas z przerwa przy ostatnim telefonie mialem zawsze XIAOMI) i odsylam go, poniewaz nie da sie zainstalowac xiaomi eu w zwiazku z czym nie ma opcji automatycznego nagrywania rozmow itp. chyba ze wezmie sie rom indonezyjski.  Podczas odpalania też doznałem szoku z powodu sporej ilości reklam (na HTC U11 takich rzeczy nie doswiadczylem).

 

1) Czy takie kłopoty związane z brakiem wsparcia xiaomi eu / miuipolska równiez czekają mnie przy Redmi Note 8T? Przy Redmi Note 8 Pro doczytalem ze jest to zwiazane z procesorem Mediateka, jednak tu na stronie znalazłem ostatnia wersje dostepna MIUI, czyli:

 MIUI 11: V11.0.5.0.PCXMIXM
        Android: 9
        ROM: HMNote8T
 

Chcialbym sie upewnic po prostu czy znow nie czekaja mnie jakies niespodzianki.

 

2) czy wiadomo ze bedzie wsparcie dla androida 10? Jezeli tak czy znow beda problemy z dialerem (jak wyzej wspomnialem wazna dla mnie funkcjonalnoscia jest to nagrywanie rozmow, czesto nie mam wolnych rak zeby cos zapisac, a duzo dostaje telefonow)?

 

Dodatkowe pytanie: czy telefon kupić lepiej z polskiej dystrybucji (mi-home chyba 599 zl obecnie) czy od jakiegos chinczyka? Czy tam moze byc cos zablokowane, ze nie bedzie sie dalo wgrac powyzszego softu?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

prosze o pomoc z moim 8t, już nie mam siły do tego telefonu i do xiaomi. Podpowiedzcie prosze jak skonfigurować telefon aby przychodziły na niego powiadomienia podczas korzystania z danych komórkowych. Przejrzałem już parę poradników, poustawiałem żeby messenger i gmail miał wszystkie dostępy i korzystał nieograniczenie z baterii i dalej to nic nie daje. Miałem wcześniej note 5 pro i miałem ten sam problem. Czy może to być wina sieci komórkowej a nie telefonu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...