Skocz do zawartości

RN 8 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, gawllo napisał:

Nie mam dodanego. Jak próbowałem dodać i zapisać to znika ale nie wiem czy dobrze wpisywałem :D mógłbyś mi podać co tam po wpisywać zrzuty ekranu? Dodawałeś ręcznie czy samo się skonfigurowało ? 

Znalazłam na innym forum http://c.mi.com/thread-2203095-1-1.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, radier napisał:

Przez SMS się nie uda. Zadzwoń na infolinię i zweryfikuj czy włączyli. Potem reset telefonu.

Dobra aktywowałem na czacie wifi calling i aktywowało się VoLte... ??? Trzeba było mieć aktywne wifi calling żeby volte działało  ?

Teraz jest chyba ok, sprawdzam stan IMS i jest zarejestrowane i dostępne.

Edytowane przez gawllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z uwagi na to że mój temat wylądował w koszu bez słowa wyjaśnienia poza propozycją szkujaki która nie znalazła odpowiedzi na problem, pytam ponownie tutaj. Czy na RN8T jest obecnie rom xiaomi.eu w którym działa nagrywanie rozmów i nfc, google pay ? Czy ktoś może udzielić jasnej odpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) To jeszcze jedno pytanie. W linku "jak zainstalować" jest informacja żeby skorzystać z płatnej usługi wgrania xiaomi.eu przez serwis jeżeli chce się zachować funkcjonalność płatności nfc google pay. Czy w przypadku instalacji własnoręcznej, z zachowaniem wszelkich zalecanych procedur te funkcjonalności będą także zachowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!  To jeszcze jedno pytanie. W linku "jak zainstalować" jest informacja żeby skorzystać z płatnej usługi wgrania xiaomi.eu przez serwis jeżeli chce się zachować funkcjonalność płatności nfc google pay. Czy w przypadku instalacji własnoręcznej, z zachowaniem wszelkich zalecanych procedur te funkcjonalności będą także zachowane ?
Tak, magisk i po problemie, a nawet sam rom ma wbudowany skrypt (chyba)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

Nie ma opcji synchronizacji w chmurze

Nie ma bo masz dialer i wiadomości od Googla, które nie potrafią się synchronizować z chmurą Mi. Zmiana regionu nic nie pomoże. Na niektórych telefonach na synchronizację kontaktów pomaga doinstalowanie dialera z kontaktami z Miui. Nie wiem czy w twoim to zadziała. Do synchronizacji i zarządzania kontaktami to wystarcza, ale do odbierania połączeń i dzwonienia musi zostać dialer Googla. Z wiadomościami raczej nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo masz dialer i wiadomości od Googla, które nie potrafią się synchronizować z chmurą Mi.

Ostatnio na becie pojawiło się tłumaczenie dot. synchronizacji wiadomości, sądząc po nazwie stringa, najwidoczniej właśnie z apki od Google. Więc może niedługo to się zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

może niedługo to się zmieni.

To byłby krok do przodu jeśli chodzi o integrację tego "badziewia" z Miui. Ja sobie poradziłem, synchronizuje mi się wszystko, wiadomości kontakty i rejestr. Tylko to trochę karkołomne i sztucznie wymuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę odblokowywał bootloader, na naszym romie jest to rozwiązane czy bez zmian?

26 minut temu, FromWP napisał:

To byłby krok do przodu jeśli chodzi o integrację tego "badziewia" z Miui. Ja sobie poradziłem, synchronizuje mi się wszystko, wiadomości kontakty i rejestr. Tylko to trochę karkołomne i sztucznie wymuszone.

Jak sobie poradziłeś?

Chcę wkrótce kupić mi 9 lite lub mi 9T jeszcze się waham i pewnie problem ten sam będzie z synchro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gwalberg napisał:

Jak sobie poradziłeś?

Na romie miuipolska nie ma z tym problemu, bo te aplikacje są nadal z miui. Ja na globalu doinstalowałem Miui contacts and dialer i Messaging pobrane z apkmirror. Messaging (wiadomości) się wywalają i używać nie można, ale samo nadanie uprawnień włączyło synchro w chmurze. Dialer z kontaktami działa w ograniczonym zakresie. Można zarządzać kontaktami i synchronizuje się rejestr i kontakty z chmurą Mi. Mam Mi 9 Lite, nie ma gwarancji że to zadziała we wszystkich nowych telefonach.

IMG_20200310_072045.thumb.jpg.71da3ea2fac389fa7d25722984915edd.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

Na romie miuipolska nie ma z tym problemu, bo te aplikacje są nadal z miui. Ja na globalu doinstalowałem Miui contacts and dialer i Messaging pobrane z apkmirror. Messaging (wiadomości) się wywalają i używać nie można, ale samo nadanie uprawnień włączyło synchro w chmurze. Dialer z kontaktami działa w ograniczonym zakresie. Można zarządzać kontaktami i synchronizuje się rejestr i kontakty z chmurą Mi. Mam Mi 9 Lite, nie ma gwarancji że to zadziała we wszystkich nowych telefonach.

Dzięki, synchronizowałem kontakty, smsy odpuściłem. Jakoś się przemęczy przez miesiąc. Chyba tyle nadal trwa odblokowanie bootladera, dziś się za to zabieram.

41 minut temu, mariusz.ur napisał:

W czym ta chmura Xiaomi jest lepsza od Google? 5gb vs 15gb, w przypadku zmiany telefonu na inny nie będzie problemu z Google, natomiast Xiaomi będzie bezużyteczne.

Do googla nigdy nie miałem zaufania, nie lubię jak ktoś, coś, mi narzuca i wciska. Wolę jak moje informacje ma chiński szpieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Sms-y i historię połączeń synchronizuje. Do zdjęć nie bardzo się nadaje.

Ja jako, że często zmieniam romy, w tym większość na czysty Android to używam zdjęć Google. Masz 15gb w oryginalnym rozmiarze lub bez ograniczeń w ich standardzie. Jest to fajna sprawa, bo masz zdjęcie zawsze zsynchronizowane na każdym innym romie/urządzeniu i to bez ściągania ich na telefon. Jednak zawsze można użyć innych chmur do zdjęć, dokumentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, dzidexx napisał:

Zmień, cmd wyświetla poprawnie.

Ale co mam zmienić i gdzie? Nie wiem co robię źle. Wklejam fastboot flash recovery twrp.img

TWRP nazywa się twrp.img a wyskakuje "error cannot load 'twrp.img' no such file or directory" . Cmd pokazuje dwa razy img, więc WTF nie wiem co robię źle i co mam zmienić. Przecież widać jak nazywa się obraz TWRP

Siet, juz zrobione, ale głupi jestem :D

Wystarczyło usunąć z pliku img Myślałem że musi być te img mimo wszytsko :D

19 minut temu, dzidexx napisał:

Zmień, cmd wyświetla poprawnie.

Dzięki za naprowadzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że teraz mam poważny problem. Wyczyściłem fona całkowicie, przed wgraniem systemu i zrestartowałem do recovery ale nie wszedł w tryb recovery. Wyswietla się

System has been destroyed. Mogę wejśc tylko do fastboot, ponowne wgranie recovery nie przenosi go do niego. Ciągle tylko System has been destroyed

Telefon jest cały czas odblokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, frrancuz napisał:

Ręcznie wejdź do twrp po flashu. Wyłącz telefon i włącz kombinacja ewentualnie w adb wykonaj restart ale trzymaj od razu kombinacje. Musi ruszyć w twrp bo inaczej nadpisuje normalne recovery.

Nic to nie daje. Nie mogę wejśc do recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...