Skocz do zawartości

RN 8 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy działa wam adoptable storage w miui 11 na rn8t? Po uruchomieniu sypały mi się aplikację, informacje o telefonie dalej wskazywało na 64 gb pamięci a jakikolwiek menadżer plików na 128. Ciekawi mnie czy funkcja ma jakieś błędy czy to wina karty - adata v10 a1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CrazyBoy napisał:

A czy jest ktoś kto odpowie mi na moje 2 pytania z posta poprzedniego?

Moim zdaniem nie ma żadnego sensu instalowania w Miui dodatkowego niezależnego antywirusa. Niepotrzebne zaśmiecanie i spowalnianie systemu, a dodatkowo nie wszystkie antywirusy firm trzecich działają z Miui prawidłowo. Definicje w systemowym skanerze wirusów powinieneś mieć dwie do wyboru, Avasta i AVL. Chyba niczego więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie poleciłem koleżance Redmi note 8t nie wersje pro bo jakoś nie mam zaufania procesorów mediateka (jeden taki telefon Xiaomi z tym procesorem już kiedyś samoistnie mi się przegrzał i został już przyciskiem do papieru). Koleżanka narzeka że nie wyświetlają jej się nieodebrane połączenia oraz smsy na ekranie blokady. Wiem że Xiaomi teraz instaluje apki dialera oraz wiadomości od Googla i to przez to. Próbowałem włączyć jej w opcjach te powiadomienia ale nie da się bo opcja powiadomień na ekranie blokady jest szaro i nie da się jej zmienić. Jest jakiś sposób żeby pokazywały się one na ekranie blokady? Koleżanka nie ma roota tylko oryginalny ROM global. Myślałem nad zainstalowaniem jej zamiennych apek ale nie wiem czy się da i jakie są najlepsze. Jak wy rozwiazaliscie ten problem bez odblokowywania bootloadera?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie poleciłem koleżance Redmi note 8t nie wersje pro bo jakoś nie mam zaufania procesorów mediateka (jeden taki telefon Xiaomi z tym procesorem już kiedyś samoistnie mi się przegrzał i został już przyciskiem do papieru). Koleżanka narzeka że nie wyświetlają jej się nieodebrane połączenia oraz smsy na ekranie blokady. Wiem że Xiaomi teraz instaluje apki dialera oraz wiadomości od Googla i to przez to. Próbowałem włączyć jej w opcjach te powiadomienia ale nie da się bo opcja powiadomień na ekranie blokady jest szaro i nie da się jej zmienić. Jest jakiś sposób żeby pokazywały się one na ekranie blokady? Koleżanka nie ma roota tylko oryginalny ROM global. Myślałem nad zainstalowaniem jej zamiennych apek ale nie wiem czy się da i jakie są najlepsze. Jak wy rozwiazaliscie ten problem bez odblokowywania bootloadera?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Zobacz w uprawnieniach aplikacji na dole czy ma zaznaczone "na ekranie blokady"

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać linka do dobrej aplikacji bo nie chciałbym koleżance czegoś zepsuć. Czy instaluję się je normalnie czy inaczej?

A w ustawieniach nie wiem czemu nie można zaznaczyć opcji wyświetlania powiadomień na ekranie blokady.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać linka do dobrej aplikacji bo nie chciałbym koleżance czegoś zepsuć. Czy instaluję się je normalnie czy inaczej?
A w ustawieniach nie wiem czemu nie można zaznaczyć opcji wyświetlania powiadomień na ekranie blokady.
 
Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Tu trzeba wejść i na dole gdzieś jest76bdd656458d3ee6cc5f64ae2159c071.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marcinj6 napisał:

A możesz podać linka do dobrej aplikacji

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-notifications/notifications-1-0-0-40-release/notifications-1-0-0-40-android-apk-download/

Tylko to, Always on to nie do tego telefonu!!! Pomerdało mi się

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lucas_13579 napisał:

Hej, jak spada mi bateria poniżej 20 procent to pojawia się zapytanie czy włączyć tryb oszczędzania baterii - komunikat ten jest dosyć upierdliwy i czy da się go jakoś wyłączyć?

Chyba nie da się ... upierdliwe raczej dla Ciebie i innych, którzy pozwalają baterii spaść do 20%. Zalecam ładowanie jak już spadnie do 25-30% i tak optymalne ładowanie do 75-80% jeżeli potrzebujesz to do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z instalacją aktualizacji tygodniowej do Redmi Note 8 (xiaomi.eu_multi_HMNote8_20.1.2_v11-9) przez TWRP. Po instalacji ciągle powraca to TWRP. Spróbowałem jeszcze raz zainstalować i wywaliło błędy E: Unhandled flag: 'wrappedkey' E: Unable to decrypt FBE device. Nie wiem co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z instalacją aktualizacji tygodniowej do Redmi Note 8 (xiaomi.eu_multi_HMNote8_20.1.2_v11-9) przez TWRP. Po instalacji ciągle powraca to TWRP. Spróbowałem jeszcze raz zainstalować i wywaliło błędy E: Unhandled flag: 'wrappedkey' E: Unable to decrypt FBE device. Nie wiem co robić. 
Po instalacji zrób wipe data

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.02.2020 o 17:44, Tomek101279 napisał:

Jak wgrałeś twrp. U mnie po ponownym uruchomieniu wraca do stokowego. Pomimo rebotu przez adb.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

hmm, jak dobrze pamietam po prostu zrobiłem flash recovery w fastoobcie.

zobacz ten wątek: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8/development/recovery-unofficial-twrp-xiaomi-redmi-t3997267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak dobrze pamietam po prostu zrobiłem flash recovery w fastoobcie.
zobacz ten wątek: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8/development/recovery-unofficial-twrp-xiaomi-redmi-t3997267
Dzięki już zrobione. Wgrany Pixel telefon 2 razy cegła i powrót przez fastboot do stocka również z problemami. Cudowny weekend

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radier napisał:

Na 8T działa w Play. Masz dodany APN IMS w ustawieniach punktu dostępu?

Nie mam dodanego. Jak próbowałem dodać i zapisać to znika ale nie wiem czy dobrze wpisywałem :D mógłbyś mi podać co tam po wpisywać zrzuty ekranu? Dodawałeś ręcznie czy samo się skonfigurowało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...