ZduneX25

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

1 godzinę temu, joseph999 napisał:

Cześć. Mam RN8PRO od daty premiery w PL.
Wróciłem do Xiaomi po kilku iphonach. Wcześniej używałem MI4.
Cóż jestem mega zaskoczony dobrym wykonaniem telefonu. Wszystko działa z wyjątkiem Spotify. Na ogromny plus zasługuje bateria. U mnie 2 dni używania telefonu to mega wynik. iPhone wytrzymywał max do 22:00.
Teraz pytanie czy jest możliwość aktywowania always on display na zablokowanym wyświetlaczu?
Widziałem filmiki że chyba w Indiach to zrobili.
Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Co ci nie działa w Spotify? Zaktualizuj do MIUI 11

Jak chłopaki piszą że może być cegła to wolę już globala. Tylko jak bezpiecznie wrócić do oryginału?

Co ci nie działa w Spotify? Zaktualizuj do MIUI 11
Nie działa dodawanie utworów do play list. Zawiesza się wtedy Spotify.
Mam już 11. W 10 też to było.

46 minut temu, joseph999 napisał:

Nie działa dodawanie utworów do play list. Zawiesza się wtedy Spotify.
Mam już 11. W 10 też to było.

W xiaomi.eu

Screenshot_2019-11-27-13-23-40-622_com.spotify.music.jpg

Screenshot_2019-11-27-13-23-58-582_com.spotify.music.jpg

3 godziny temu, carolef napisał:

Jak chłopaki piszą że może być cegła to wolę już globala. Tylko jak bezpiecznie wrócić do oryginału?

Podpinam się do tematu.  Jak to zrobić  w razie gdyby jednak ktoś  chciał  wrócić do ORYGINAŁU bo stwierdzi że tam jest  więcej aktualizacji  i jest lepiej.Tak sobie pomyślałem  że chyba da rade wgrać  przez  program MiFlash pro

https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

Tam z pozycji  recovery  podać ścieżkę  obrazu  softu .Bynajmniej ja wgrywałem  od nowa soft jak uwaliłem telefon za pierwszym razem  i wpadł w bootloopa .Np ten 

Fastboot(2,92 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.4.1.0.PGGMIXM/begonia_global_images_V10.4.1.0.PGGMIXM_20190920.0000.00_9.0_global_4d1cf1401a.tgz

Ale oczywiściwe moge się mylić   w tej sytuacji  jak się już posiada xiaomi.eu.

Edited by trumanshow

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

Podpinam się do tematu.  Jak to zrobić  w razie gdyby jednak ktoś  chciał  wrócić do ORYGINAŁU bo stwierdzi że tam jest  więcej aktualizacji  i jest lepiej.Tak sobie pomyślałem  że chyba da rade wgrać  przez  program MiFlash pro

https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

Tam z pozycji  recovery  podać ścieżkę  obrazu  softu .Bynajmniej ja wgrywałem  od nowa soft jak uwaliłem telefon za pierwszym razem  i wpadł w bootloopa .Np ten 

Fastboot(2,92 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.4.1.0.PGGMIXM/begonia_global_images_V10.4.1.0.PGGMIXM_20190920.0000.00_9.0_global_4d1cf1401a.tgz

Ale oczywiściwe moge się mylić   w tej sytuacji  jak się już posiada xiaomi.eu.

Też mi się tak wydaje, tylko kto to sprawdzi. Ja siedzę na xiaomi.eu

Soft fenomenalny. 85% baterii i 2.5h sot. Wszystkie powiadomienia włączone, żadnego oszczędzania. Jeśli liczyć procenty to jak dla mnie 100% baterii = sot około 12-14 godzin!! 

• Like 1

Wcześniej szukałem softów do naszego telefonu i natknąłem się na fajną stronę.Jest  do duża lista telefonów   xiaomi i nie tylko z  softami polecam zobaczyć

https://xiaomifirmware.com/roms/miui-roms-redmi-note-8-pro-begonia/

Był tam obraz  do wgrania przez  miflasha pro :begonia_eea_global_images_V10.4.5.0.PGGEUXM_20191007.0000.00_9.0_eea_f796762f8a.tgz 

BYŁ bo go już nie ma  ale ja  zapisałem   właśnie  w tedy dlatego żeby  jak by coś się zesrało to  go wgram .Oczywiście nie testowałem bo mam xiaomi.eu .Lecz wydaje mi się będzie idealnym rozwiązaniem  do powrócenia  na wersję euroejską . np. po  bootloopie .Wrzuciłem   na MEGA i jak by ktoś chciał  udostępniam .

https://mega.nz/#!0McAjITC!ziRRrGRy0KO-_hpDzvDKWgviGxY1MBf7-nD7KCLldj4

No i tyle.

Edited by trumanshow
  • Like 1

18 minut temu, trumanshow napisał:

Mam  coś jak mi się wydaje  extra  ...

Ten global z Twojego wcześniejszego postu, też się ładnie wgrywa przez MiFlash

No to OK .Ja też   miałem go jak wpadłem w bootloopa i do momentu dopóki nie wyszedł xiaomi.eu .Jestem na tym i tak póki co zostaję.Najważniejsze aby komuś  się  to przydało.

• Like 1

Ja chce wrócić do globala. Na eu nie będzie już aktualizacji a na global pewnie tak.

Wrzuciłem tutaj ciekawostkę:

https://mega.nz/#!N44mVC5Q!zpMc4N2nfYuDW3RGZEZCaJPmAinAvM3YWXtkQZFe_Bs

Jest to paczka na wersję softu GLOBAL z odblokowanym bootloaderem + wgranym TWRP. Instalujemy ją przez TWRP. Potem czyścimy cache i dalvik i mamy stockowego dialera, sms, kontakty od miui. Oczywiście dialer z nagrywaniem rozmów :) Podpobno można zablokować bootloader i działa GPay bez magiska ;)

1 godzinę temu, focusik09 napisał:

Ten global z Twojego wcześniejszego postu, też się ładnie wgrywa przez MiFlash

A napisz mi tylko jedno. Jeśli chce przejść spowrotem do GLOBAL z xiaomi.eu to ściągam FASTBOOT czy RECOVERY rom? Czy mam wrzucać przez TWRP czy przez FASTBOOT+MiFlashPRO? Nie chce uceglić telefonu.

Nie piszemy post pod postem. Korzystaj z opcji edytuj /Orjon

Edited by kris1992

1 godzinę temu, frrancuz napisał:

Jak to tak?

Xiaomi.eu nie będzie mieć już aktualizacji. Global EEA oczywiście tak.

@kris1992 Na Globala rekomendowany powrót z MiFlasha.

Edited by Orjon

Dział Poradniki, wątek o MiFlash... (ale wersję ściągnijcie oczywiście nowszą MiFlasha..)

13 minut temu, Orjon napisał:

Xiaomi.eu nie będzie mieć już aktualizacji. Global EEA oczywiście tak.

@kris1992 Na Globala rekomendowany powrót z MiFlasha.

Ok, mam tylko kilka pytań (dla potomnych też).
1. Soft recovery czy fastboot do miflasha się używa?
2. Jaką opcję najlepiej wybrać? Clean all / save user data / clean all and lock ?
3. Czy jeśli wybierzemy 3 opcję (clean and lock) to bootloader się zablokuje lecz zostawi TWRP czy nadpisze oryginalne recovery?

Przed chwilą, kris1992 napisał:

2. Jaką opcję najlepiej wybrać? Clean all / save user data / clean all and lock ?
3. Czy jeśli wybierzemy 3 opcję (clean and lock) to bootloader się zablokuje lecz zostawi TWRP czy nadpisze oryginalne recovery?

1. Fastboot. Recovery nawet się nie wgra, bo nie ma odpowiednich plików.

2. Zależy od tego, jaką masz wersję telefonu. Jeśli Global i wgrywasz Globala - wtedy wsio rawno, możesz wybrać clean all, save userdata albo clean all and lock (uprzedzam, w przypadku wersji indyjskiej może być nieco inaczej). Jeśli masz China Version, a wgrywasz Globala - nie wolno clean all and lock, bo telefon będzie się odpalać tylko do stockowego recovery i nic z nim nie zrobisz.

3. Nadpisze. Nigdy nie zostanie TWRP, bo oryginalne recovery też jest wgrywane w momencie wgrywania MiFlashem.

5 minut temu, kris1992 napisał:
Ok, mam tylko kilka pytań (dla potomnych też).

Po mi flashu bootloader się zawsze blokuje i nie ma TWRP.procedury przechodzi się od nowa z własnego doświadczenia wiem

Edited by Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk..

1 godzinę temu, Orjon napisał:

1. Fastboot. Recovery nawet się nie wgra, bo nie ma odpowiednich plików.

2. Zależy od tego, jaką masz wersję telefonu. Jeśli Global i wgrywasz Globala - wtedy wsio rawno, możesz wybrać clean all, save userdata albo clean all and lock (uprzedzam, w przypadku wersji indyjskiej może być nieco inaczej). Jeśli masz China Version, a wgrywasz Globala - nie wolno clean all and lock, bo telefon będzie się odpalać tylko do stockowego recovery i nic z nim nie zrobisz.

3. Nadpisze. Nigdy nie zostanie TWRP, bo oryginalne recovery też jest wgrywane w momencie wgrywania MiFlashem.

No to trzeba spróbować ściągnąć soft miui11 FASTBOOT Global (telefon z mediamarktu PL). Dać Clean all, uruchomić. Następnie wejść do TWRP, zainstalować paczkę z dialerem od miui (aby mieć stockowe appki) i nagrywanie rozmów poprzez TWRP.

Tylko pytanie da radę zablokować TYLKO I WYŁĄCZNIE bootloadera bez reinstalacji softu? Wtedy by działał GPay :)

Wyczytałem, że do zablokowania spowrotem bootloadera wiąże się z flashowaniem recovery oryginalnego. TZN. aby przez fastboot wydać polecenie " fastboot oem lock" muszę mieć stockowe recovery od GLOBALA. Tylko czy idzie wgrać stockowe recovery przez fastboot, a potem zablokować bootloader poleceniem " fastboot oem lock "?

Czyli według mnie tak:

1. Wrzucamy Global

2. Unlock bootloader

3. Instalacja TWRP

4. Instalacja Stockowych appek od miui

i teraz

5. Przywrócenie (fastboot flash recovery recovery_stockowe.img) stock recovery od Globala poprzez fastboot - tylko skąd go wziąć?
EDIT: Wziąć możemy go z paczki ściągnietej z global softem - otwieramy winrarem i idziemy do folderu images i mamy recovery.img i niby instalujemy przez TWRP. Według mnie lepiej chyba instalować stockowe recovery poprzez fastboot. A czemu? A bo wydajemy poprzez ADB polecenie flashujące recovery oryginalne i od razu blokujemy bootloader wydając polecenie z pkt 6. Tylko by musiał @Orjon się wypowiedzieć czy będzie to działać.

6. Wydanie polecenia " fastboot oem lock "

7. Wtedy mamy Globala + stockowe appki + GPay

Tylko czy można tak zrobić?

TUTAJ INFO GDZIE MOŻNA I NIE MOŻNA BLOKOWAĆ BOOTLOADERA:

https://c.mi.com/thread-2584760-1-0.html

Edited by kris1992

1. Nie zablokujesz bootloadera na miuipolska. To znaczy zablokujesz, ale tylko raz, bo potem telefon padnie na amen :P

2. Broń Boże nie blokuj bootloadera po instalacji tych apek. System weryfikuje czy nic nie było w nim zmieniane, jak wykryje że coś było w nim zmieniane (a twoja paczka jest ingerencją w partycję /system) to się nie odpali (z wyjątkiem sytuacji nr 3). Przywrócenie stockowego recovery w takiej sytuacji jest niepotrzebne bo i tak nic to nie pomoże.

3. Nie wiem czy się Global z TWRP polubi - zazwyczaj się nie lubił (to znaczy - bez wgrywania paczki wyłączającej w/w weryfikację stał na logu Mi i się nie uruchamiał).

W wielkim skrócie - tak nie możesz zrobić o ile nie wiesz co robisz.

Edited by Orjon

12 minut temu, Orjon napisał:

1. Nie zablokujesz bootloadera na miuipolska. To znaczy zablokujesz, ale tylko raz, bo potem telefon padnie na amen :P

2. Broń Boże nie blokuj bootloadera po instalacji tych apek. System weryfikuje czy nic nie było w nim zmieniane, jak wykryje że coś było w nim zmieniane (a twoja paczka jest ingerencją w partycję /system) to się nie odpali (z wyjątkiem sytuacji nr 3). Przywrócenie stockowego recovery w takiej sytuacji jest niepotrzebne bo i tak nic to nie pomoże.

3. Nie wiem czy się Global z TWRP polubi - zazwyczaj się nie lubił (to znaczy - bez wgrywania paczki wyłączającej w/w weryfikację stał na logu Mi i się nie uruchamiał).

W wielkim skrócie - tak nie możesz zrobić o ile nie wiesz co robisz.

No to dlatego na 4pda.ru piszą, żeby mieć na globalu appki od miui + GPay musisz zainstalować do Gpay magiska + jest tam jakaś paczka gpay.zip do instalacji przez TWRP (nie z poziomu magisk), a po instalacji paczki w magisk tylko i wyłącznie robimy HIDE dla GPay. I niby działa GPay na odblokowanym fonie.

Dobrze, że napisałeś o tej weryfikacji na global romie :) Na customach dla mnie to było jasne, ale nie miałem pojęcia, że po zablokowaniu bootloadera na global romie jest jakaś weryfikacja. Także w sumie nie ma co się przesiadać na z xiaomi.eu na global z instalacją stockowych appek bo i tak trzeba kombinować z GPay.

Edited by kris1992

Macie tak, ze "bateria i wydajność"są na jasnym tle mimo włączonego trybu ciemnego? Ja po aktualizacji na 11 tak mam teraz. Wczesniej elegancko bylo tak samo jak w glównym menu, teraz mimo że mam tryb ciemny bateria i wydajność sa na jasnym tle... 

Tak, to bug MIUI bo zmienili wygląd na MIUI 11. Nawet na becie jest białe, więc trzeba czekać.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Skąd wziąć aktualną wersję romu global z miui 11 i jak bezpiecznie przejść z eu na global?

Może by powstał poradnik skoro brak wsparcia eu?

Edited by Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk..

Nie ma jeszcze pod fastboot MIUI 11 (EEA). Wgraj MiFlashem ostatni MIUI 10.

Programem miflash pro? Jak tam się to robi? By zablokować też telefon?

@carolef a po jakiego grzyba chcesz wracać teraz do globala? Masz przecież teraz znacznie lepszy rom. Nawet jak wyjdzie nowszy Global  to na bank będą jakieś różne kwiatki na początku. Myślę że ekipa w końcu będzie musiała się przełamać i stworzą coś nowego na ten telefon. Patrząc na zapowiedzi (choć to nie potwierdzone oficjalnie informacje) to Xiaomi będzie MTK-i umieszczać w innych nowszych modelach. Przecież nie porzucą większości nowych modeli, No chyba że...

Dla świętego spokoju. 2 lata miałem czystego andka więc smutku nie będzie.

Acha, Twój telefon, Twoja decyzja

W MiFlash wskazujesz obraz systemu, na dole w prawym rogu zaznaczasz jaka opcja. Chyba trzecia opcja z tego co pamiętam blokuje bootloader.

tu tutorial:

Edited by focusik09