ZduneX25

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

@Orjon

Pytanko mam. Chcąc wrzucić rozwojową na androidzie 10 trzeba przeprowadzić instalacje na czysto z vipe, czy można bezpośrednio na xiaomi.eu. stabilna?

Myślę że przejdzie bez, choć osobiście bym zrobił.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

47 minut temu, zielony8 napisał:

Piotr, druga paczka

Screenshot_2019-11-23-15-52-05-926_com.android.updater.jpg

Wygląda więc na to, że ta aktualizacja została wycofana ze względu na jakieś błędy i w tej chwili na status bety i jak nie jesteś oficjalnym beta testerem to jej nie zainstalujesz... Musisz poczekać aż znowu się pojawi wersja stabilna przez OTA.

Ewentualnie możesz przesiąść się na wersję EEA, która obecnie na MIUI 11... Niestety wiąże się to z odblokowaniem bootloadera bo w inny sposób nie da się zmienić z Global na EEA.

• Like 1

1 godzinę temu, Piotr82Poz napisał:

Wygląda więc na to, że ta aktualizacja została wycofana ze względu na jakieś błędy i w tej chwili na status bety i jak nie jesteś oficjalnym beta testerem to jej nie zainstalujesz... Musisz poczekać aż znowu się pojawi wersja stabilna przez OTA.

Ewentualnie możesz przesiąść się na wersję EEA, która obecnie na MIUI 11... Niestety wiąże się to z odblokowaniem bootloadera bo w inny sposób nie da się zmienić z Global na EEA.

To jak już zmieniać to na wersję INDONESIA ROM. Dialer miui, nagrywanie rozmów + podobno działa NFC płatności.

2 godziny temu, Orjon napisał:

Myślę że przejdzie bez, choć osobiście bym zrobił.

Niestety, instalowanie na stabilną 11 xiaomi.eu i ciągle ładowanie systemu i nie wstaje. Jutro będę miał trochę czasu to  już go ożywie i spróbuję na czysto zainstalować. Na razie wchodzi tylko w tryb Fastboot 

Jak masz OrangeFox to sugeruję zainstalować recovery od LR Team. Ktoś nim wgrywał i wszystko poszło OK. 

PS. Na Androidzie 10 już odpalonym recovery od LR Team nie zatrybi, ktoś już zrobił OrangeFox pod Androida 10.

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Jak masz OrangeFox to sugeruję zainstalować recovery od LR Team. Ktoś nim wgrywał i wszystko poszło OK. 

PS. Na Androidzie 10 już odpalonym recovery od LR Team nie zatrybi, ktoś już zrobił OrangeFox pod Androida 10.

To może dodać info do tutoriala instalacji Xiaomi.eu żeby przeinstalować na OrangeFox dla andka 10

Ale ta instalacja będzie konieczna dopiero po tym jak już zainstalujesz tego Androida. Przedtem konieczne jest użycie tego recovery co był przedtem (LR Team albo inny ale pewny)

48 minut temu, Orjon napisał:

Ale ta instalacja będzie konieczna dopiero po tym jak już zainstalujesz tego Androida. Przedtem konieczne jest użycie tego recovery co był przedtem (LR Team albo inny ale pewny)

Wolę zapytać zanim będę się zabierać do tego. 

Z Twojej wypowiedzi wynika tak że robimy normalnie tutorialem z miuipolska i instalujemy sobie xiaomi.eu z andkiem 10.

Po instalacji i uruchomieniu andka 10 przeinstalowywujemy sobie przez fastboot recovery na OrangeFox ze supportem andka 10, bo tamten się nie odpali?

Dobrze rozumiem?

2 godziny temu, focusik09 napisał:

U mnie porażka z instalacją androida 10. Skończyło się na MIFlash. Dobrze że sobie zrobiłem kopie w TWRP

Czyli wychodzi na to że Xiaomi.eu z andkiem 10 jest ale brak twrp działającego

Nie warto poczekać, aż chłopaki ogarną? Napewno będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Hej przymierzam się do zakupu rn8 pro, oglądałem telefon w mi store i prezentuje się bardzo fajnie. Mam pytanie bo ludzie straszą że ma google dialer i apke SMS, czy faktycznie są takie straszne jak ludzie opisują w porównaniu do apek miui, czy faktycznie nie ma powiadomień SMS na zablokowanym ekranie? Z góry dzięki za odpowiedź. 

27 minut temu, lucas_13579 napisał:

Hej przymierzam się do zakupu rn8 pro, oglądałem telefon w mi store i prezentuje się bardzo fajnie. Mam pytanie bo ludzie straszą że ma google dialer i apke SMS, czy faktycznie są takie straszne jak ludzie opisują w porównaniu do apek miui, czy faktycznie nie ma powiadomień SMS na zablokowanym ekranie? Z góry dzięki za odpowiedź. 

Chodzi tutaj o nagrywanie rozmów. Niestety bardzo przydatna funkcja. Chyba zamienię na xiaomi.eu jednak z rezygnacją z NFC którego tak nie potrzebuje.

Też tak mówiłem o NFC.... Ale przeszło mi... Za często miałem problem kartę wyrwać z kieszeni... I się zaczęło przydawać NFC... 

Za to nagrywanie rozmów jest jak dla mnie totalnie zbędne jak na razie... 

Co do reszty cyrku z apką i, zaczynam powoli jakoś to ogarniać... Częściowo wróciła mi historia połączeń (do 3 lat wstecz) i omal wszystkie sesemesy.... I jak na razie przestały mi przeszkadzać grubsze rzeczy... Dużo drobni y typu brak możliwości zrobienia skrótu na pulpit kontaktu typu "klikam - i od razu dzwoni".... No i kontakty musiałem ogarnąć... I takie tam drobiazgi... 

Ja za to nie mogłem się przestawić na te apki od googla. Miui używam prawie od 6-lat i się od niego że tak powiem uzależniłem. Stabilna od xiaomi.eu daje rade :)

NFC nie używam na odblokowanych telefonach, więc dla mnie zbędna funkcja

Pewnie, że apki miui są 597 razy wygodniejsze niż guglowym syf... Ale albo się dostosujesz, albo zmieniasz soft, albo zmieniasz smarkfona... ;-)

Innego wyjścia nie widzę...

A, że przedstawiłem się na NFC i udało mi się zwalczyć resztę babolki i nie stać mnie na wymianę to musiałem zrobić wszystko żeby się do szajsu przyzwyczaić.... I dobrego słowa poza - jest i czasami nawet działa - to nie powiem... O ile dam radę to zmienię smarkfona, ale z rok jeszcze się muszę z gów...m męczyć.. ;-)

5 godzin temu, focusik09 napisał:

Ja za to nie mogłem się przestawić na te apki od googla. Miui używam prawie od 6-lat i się od niego że tak powiem uzależniłem. Stabilna od xiaomi.eu daje rade :)

NFC nie używam na odblokowanych telefonach, więc dla mnie zbędna funkcja

NFC nie używam, użyłem raz - nie wiem co w tym takiego fajnego? Kartę zawsze mam także zbędna rzecz. Nagrywanie rozmów - niezbędna. Odsłucham co ktoś inny mówi, często nie mam jak czegoś zapisać w pracy (brak kartki i długopisu) i odsłuchuję i mam :) - funkcja must have ;)

Rozumiem... 

Teraz też bym tak pewnie musiał... A jeszcze 3 i pół roku wstecz nie... Ile razy w trasie byłem i klient dzwonił, po nim drugi, trzeci, władza zwierzchnik, Małżonka, kolesie z dylematami typu "co kupić, po co, za ile" i wszystko musiałem zapamiętać... Echhhhh... To były czasy... ;-)

Instalował już ktoś magisk na stabilną 11.02 xiaomi.eu? Nie będę miał znów bricka :ph34r: ?

ps

zainstalowałem  i działa

Edited by focusik09

Jakby coś, nie będzie nowych wersji od xiaomi.eu. Ekipa postanowiła zakończyć wsparcie dla tego modelu.

• Like 1

Hehe hehe koniec wsparcia, jak dobrze, że po paru dniach pozbyłem się tego padła na mtku. 

Macie swój super redmi note 8 pro hehe już wiecie skąd ta niska cena. 

Całe szczęście siedzę już na huawei p30 pro a tego padła się pozbyłem, flagowiec to flagowiec. 

1 godzinę temu, blaca napisał:

Hehe hehe koniec wsparcia, jak dobrze, że po paru dniach pozbyłem się tego padła na mtku. 

Macie swój super redmi note 8 pro hehe już wiecie skąd ta niska cena. 

Całe szczęście siedzę już na huawei p30 pro a tego padła się pozbyłem, flagowiec to flagowiec. 

Tak tylko zastanawiam się... Po co piszesz? Ot tak żeby się pochwalić śmietnikiem? A wsparcie zakończyła ekipa .eu, a nie firma... 

A ja akurat na tym śmietniku nie kombinuję z softem... Więc mi "to lotto"... I nie rozumiem co ma z tym szittek wspólnego? Chyba najlepsza rzecz w tym smarkfonie...

Cześć. Mam RN8PRO od daty premiery w PL.
Wróciłem do Xiaomi po kilku iphonach. Wcześniej używałem MI4.
Cóż jestem mega zaskoczony dobrym wykonaniem telefonu. Wszystko działa z wyjątkiem Spotify. Na ogromny plus zasługuje bateria. U mnie 2 dni używania telefonu to mega wynik. iPhone wytrzymywał max do 22:00.
Teraz pytanie czy jest możliwość aktywowania always on display na zablokowanym wyświetlaczu?
Widziałem filmiki że chyba w Indiach to zrobili.
Jakieś pomysły?

Wobec końca wsparcia eu można wrócić do oficjalnego globala i zablokować telefon?

No  cóż  koniec końcem ja i tak zostanę przy xiaomi.eu  dopóki nie będzie nagrywania rozmów na Globalu . 

Nasuwa się  cytat   " Nie zle  nasz żeście urządziły  siostry" :-D