ZduneX25

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

2 godziny temu, carolef napisał:

Zmieniłem na PGGEUXM. Dam znać czy działa jak tylko wypróbuję. 

Mi na PGGEUXM działa płatność bez żadnego problemu. Ani jedna płatność nie odbyła się z jakimkolwiek problemem. Wszystko śmiga błyskawicznie.

• Like 1

1 minutę temu, TheKaaC napisał:

Idziesz gdzieś pobrać pierwsza wersję tego miui Polska na rn8 pro?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

jest popatrz kilka postów wcześniej 

Dziś próbowałem zapłacić z nfc i poszło. Na sofcie europejskim działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, carolef napisał:

To dobra wiadomość. Rozumiem że bez żadnych kombinacji z magiskiem ?.

Hej  jak by ktoś szukał i chciałby zainstalować i przetestować jakiś soft to mam

indyjski  

begoniain_in_global_images_V10.4.3.0.PGGINXM_20191016.0000.00_9.0_in_64f2dc8ecd.tgz

https://mega.nz/#!BRdU0I5A!PlPF_BAYdQx9JTARLPyB8l71rIlvI_iflA-at-8HANE

lub  indonezyjski

begonia_id_global_images_V10.4.2.0.PGGIDXM_20190926.0000.00_9.0_global_ba6f47112f.tgz

https://mega.nz/#!UQ8g2aCT!0T530M82OaqsP912aaE0i7mVjNRY7Gv8cNhY_dLZ_-Y

Ja zamierzam  zainstalować i przetestować  osobiście  indyjski ale dopiero w wolnej chwili jakiś weekend ,za dużo mam do  wgrywania pózniej  aplikacji i  konfiguracji  tych że  apk  w tygodniu  odpada  (praca).Wersje do  wgrania  przez  Fastboot .Miflash

Edited by trumanshow

@trumanshow  Daj znać jak przetestujesz. Który z tych romów ma dialer i smsy oraz nagrywanie? Oba? Jak z NFC przy tych romach i inne mankamenty? Bez wsparcia rozważam taką operację, ale pytanie co z aktualizacjami etc.?

Dnia 2.12.2019 o 08:05, carolef napisał:

Czy można prosić o link do wersji miui 11 PGGEUXM ?

Redmi Note 8 Pro - Global Stable ROM

MIUI V10.4.1.0.PGGMIXM

Recovery (1.9 GB) - https://bigota.d.miui.com/V10....1.0.PGGMIXM_99e3e60541_9.0.zip

Fastboot (2,92 GB) - https://bigota.d.miui.com/V10....0.00_9.0_global_4d1cf1401a.tgz

Może to głupie pytanie, ale te softy indyjski i indonezyjski to w jakich językach gadają? Polskiego pewnie nie ma...? :P 

Jako że Redmi Note 8 Pro to mój pierwszy po paro letniej przerwie telefon od Xiaomi, mam parę pytań :

- we wcześniejszych wersjach MIUI można było pobierać z poziomu opcji nowe tematy i tapety, teraz są tylko wersj preinstalowane, WTF?

- co do tapet, to co jakiś czas samodzielnie zmienia mi się tapeta ekranu blokady, podejrzewam że odpowiedzialny jest za to moduł "codzienne tapety", ale jak to zablokować?

- kupiłem telefon, a nie subskrypcję na niego,  dlaczego zatem w sofcie mam wszechobecne reklamy? Są one zarówno w panelu sterowania, jak i w launcherze na różnych poziomach ( sugerowane aplikacje u dołu przy edycji pulpitu choćby). Czy da się to jakoś wywalić/zablokować?

- i na koniec najważniejsze : Xiaomi obiecało i zapowiedziało aktualizację do MIUI 11 wraz z Androidem 10 dla Redmi Note 8 Pro(pomimo iż na pokładzie jest SoC od Mediateka). Aktualizację do MIUI 11 dostałem, ale to nadal Android 9. Czy mam zatem rozumieć że Xiaomi poleciało w kulki i oszukało nabywców, a Redmi Note 8 Pro pozostanie dożywotnio na Androidzie 9 dostając tylko aktualizacje MIUI?

Edited by zriel

35 minut temu, zriel napisał:

teraz są tylko wersj preinstalowane, WTF?

Rodo, zmień region na jakiś kraj z poza UE np Szwajcaria i będziesz miał motywy.

Reklamy chyba wszędzie w ustawieniach aplikacji (w których się pojawiają) można wyłączyć. Poszukaj i wyłącz wszędzie opcję "odbieraj propozycje".

Codzienne tapety też gdzieś można wyłączyć, jak nie to odinstalować (podobnie jak wiele innych nieużywanych aplikacji). W jaki sposób masz w dziale Toturiale, np tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/  (chyba z Mediatekiem też działa)

O najważniejsze, czyli aktualizacje pytaj Xiaomi, tylko oni wiedzą (albo i nie) co będą wypuszczać.

1 godzinę temu, zriel napisał:

- i na koniec najważniejsze : Xiaomi obiecało i zapowiedziało aktualizację do MIUI 11 wraz z Androidem 10 dla Redmi Note 8 Pro(pomimo iż na pokładzie jest SoC od Mediateka). Aktualizację do MIUI 11 dostałem, ale to nadal Android 9. Czy mam zatem rozumieć że Xiaomi poleciało w kulki i oszukało nabywców, a Redmi Note 8 Pro pozostanie dożywotnio na Androidzie 9 dostając tylko aktualizacje MIUI?

W tym momencie Android 10 jest jedynie na chińskiej becie. Zanim pojawi się na stabilnej wersji Global, to minie jeszcze sporo czasu.

27 minut temu, FromWP napisał:

Rodo, zmień region na jakiś kraj z poza UE np Szwajcaria i będziesz miał motywy.

Reklamy chyba wszędzie w ustawieniach aplikacji (w których się pojawiają) można wyłączyć. Poszukaj i wyłącz wszędzie opcję "odbieraj propozycje".

Codzienne tapety też gdzieś można wyłączyć, jak nie to odinstalować (podobnie jak wiele innych nieużywanych aplikacji). W jaki sposób masz w dziale Toturiale, np tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/  (chyba z Mediatekiem też działa)

O najważniejsze, czyli aktualizacje pytaj Xiaomi, tylko oni wiedzą (albo i nie) co będą wypuszczać.

8 minut temu, Orjon napisał:

W tym momencie Android 10 jest jedynie na chińskiej becie. Zanim pojawi się na stabilnej wersji Global, to minie jeszcze sporo czasu.

Dzięki za informacje, czyli jednak mogę liczyć na Androida 10.

W kwestii zmiany regionu - czy zmieniając na Szwajcarię/Norwegię nie zmieni mi się język, czas i obsługiwane pasma sieci?

A co do reklam - to nie są reklamy z aplikacji, tylko zintegrowane z systemowym launcherem i panelem sterowania (ta ikonka w kształcie zielonej tarczy) i tego badziewia chcę się pozbyć.

21 minut temu, zriel napisał:

zintegrowane z systemowym launcherem i panelem sterowania (ta ikonka w kształcie zielonej tarczy) i tego badziewia chcę się pozbyć.

Masz w ustawieniach panelu sterowania i jego składników opcje pokazywania propozycji. W launtcherze też powinny być, poszukaj w ustawieniach (chyba ekranu głównego). Przy zmianie regionu język się nie zmienia. W Szwajcarii i Norwegii sporo Polaków. Pasma też zostają takie same.

10 godzin temu, magyarek napisał:

Może to głupie pytanie, ale te softy indyjski i indonezyjski to w jakich językach gadają? Polskiego pewnie nie ma...? :P 

Język polski  jest  na 100%  w indyjskim.

Chciałem poinformować szanownych kolegów że soft  Indyjski  planowany na  weekend został  wgrany   właśnie PRZED CHWILKĄ  na  telefon   niestety nie  mogłem się powstrzymać z czekaniem   tak dłuuuugo  .Króciutko  w tej chwili  to tak  język polski jest  ,dialer xiaomi jest i  nagrywanie rozmów jest  testowałem   aby  dalej   móc przywracać kopię  z konta .To tak na wstępie .Bootloadera  na razie nie mam  wydaje mi się w tej chwili nie potrzebny  Gpay nie testowane  .to tyle w skrócie  Przywracam kopię  A to  się zdziwiłem  nie ma  NFC lipa

Edited by trumanshow

Ciekawi mnie czemu w wersji europejskiej jest dialer googla a w indonezyjskiej xiaomi?

12 godzin temu, trumanshow napisał:

No tego to nie wiem ale jest.fajnie cacy   ale NFC brak

Nie ma w sensie brak menu do obsługi  nfc czy brak działania nfc ?

Nie ma w sensie brak menu do obsługi  nfc czy brak działania nfc ?
Brak działania nie ma ikony w ogóle do uruchomienia nic

Ciekawe jak jest w indonezyjskim. Jak dla mnie nfc jest ważne.

Akurat jestem już Ci odpisuję. Mam teraz indonezyjski i na razie testuj. Czyli dialer i SMS jest miui. Nagrywanie jak dla mnie ważne jest i działa oraz Gpay działa dodałem kartę ale jeszcze nie płaciłem . NFC jest działa. Popracuj trochę na tym sofcie to będę wiedział coś więcej. Aktualizacja działa też. Mam zablokowany bootloader i na razie nie odblokowuję skoro wszystko jest ok 

46355997e19d046420ada8a7d22ffebb.jpg97dfa2d5214e116efe9ab7d9eefb8155.jpg

25 minut temu, trumanshow napisał:

Akurat jestem już Ci odpisuję. Mam teraz indonezyjski i na razie testuj. Czyli dialer i SMS jest miui. Nagrywanie jak dla mnie ważne jest i działa oraz Gpay działa dodałem kartę ale jeszcze nie płaciłem . NFC jest działa. Popracuj trochę na tym sofcie to będę wiedział coś więcej. Aktualizacja działa też. Mam zablokowany bootloader i na razie nie odblokowuję skoro wszystko jest ok 

No to wygląda na to że trafiłeś w setkę za chwilę instaluje indonezyjski. Jak to instalowałeś ,przy pomocy mi flash ?